Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szoktathatom magam a meleg időhöz? Nagyon nem bírom a nyarakat valahogy, számomra a (-5) - (+15) fok optimális. fórum

Hogyan szoktathatom magam a meleg időhöz? Nagyon nem bírom a nyarakat valahogy, számomra a (-5) - (+15) fok optimális. (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. mmacus (válaszként erre: 34. - Manó2000)
2014. jún. 9. 21:58
Sajnos nem szabadtéri árnyékos a munkahelyem:) De mindenképpen megfogadnám a tanácsodat.
2014. jún. 9. 21:57
remélem idén 40fok lesz egész júliusban meg augusztusban kiváncsi leszek annak mennyíen fognak örülni.
2014. jún. 9. 21:52

Tényleg brutális meleg van mostanság. Én is nehezen viselem a melegebb napokat. Mi próbáltuk a légkondit, nem jött be. A zárt ablakot lehúzott redőnyökkel sem bírom.

Jobb a szabadban az árnyékban. Egyetértek.

33. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 31. - Mmacus)
2014. jún. 9. 21:43

Ezt én magam találtam ki, addig próbálkoztam.


Csak nekem az éjjeli dolog nem megy-- földszint:))

Egy kicsi lehűlés,csak minket elkerüll általában.De majd meglátjuk.

32. mmacus (válaszként erre: 24. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 9. 21:37
Én is ugyanúgy hagyom itt a lakást, leredőnyözve, ahogy Te írod. Így nem melegszik át annyira. Éjjelre jól ki vannak tárva ablakok, erkélyajtó, lehűl a levegő. A kinti mozgásom hét közben általában annyi, hogy reggel elmegyek dolgozni, este haza, egy bevásárlást megejtve. De ez télen is ennyi, sajnos:(
31. mmacus (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2014. jún. 9. 21:34
Igen de már csak két napig lesz ennyire meleg, az azt követő 30 napra 23-26 fok között ígérik a nappali csúcsokat. Azért az annyira nem brutális.
30. gigi> (válaszként erre: 11. - Globus)
2014. jún. 9. 21:25
Én is évek óta alkalmazom ezt a módszert. Másképp kisem bírnám a napi 12 óra talpalást.
29. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Grizus)
2014. jún. 9. 19:53

:))

Sűrűn le kell menni vásárolni!

Tényleg minden nagyobb üzletben jó hűvös van.

A jégbárról lemondok. Jöhet a zuhany.

28. Beu23
2014. jún. 9. 19:10
nekem minimum 25 fok kell én akkor érzem jól magam, ha nincs annyi akkor fázok.
27. grizus
2014. jún. 9. 18:52
Még eszembe jutott: nem a reklám helye, de van ez az Ic.bar, vagy micsoda, ahol téli körülmények között lehett lazítani. Elég drága. A plázákban is van hűtés. További jó ötlet, ha megpróbáljuk élvezni a dolgot, pl. nyári olvasmányokkal. Rejtő Jenő pl. kiváló erre a célra. Mellé valami koktél, és egy ventillátor... de egyébként szerintem is elviselhetőbb kint árnyékban, mint bent a lakásban, ha nem kőház, mondjuk ez még okés, de lesz rosszabb is.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2014. jún. 9. 18:49

jav. 32.5 fok volt nála

Még a végén az agyamra megy ez a hőség! :DDD

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 9. 18:47

Nálunk az egyik oldalon kb.2-ig tűz a Nap. Utána a másik oldalon. Ja és a legfelső emeleten lakunk :D

Testvéremnek reggeltől estig tűzi a nap a lakását.

Ma bent 32.5 folt nála.Legfelül lakik ő is.

Nálunk "csak" 28fok, leeresztett redőnyöknél.

24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2014. jún. 9. 18:41

Én a redőnyöket lehúzom , hogy csak a ki lyukak maradjanak, ennyi a fény, ilyenkor.



Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem megyek ki,csak érdekes, hogy télen lényegesen többet járkálok.

Reggel már 7 kor tűz a nap a loggiára,szerencsére "csak " 11-ig. De utána a másik oldalról tűz.

Ezért van elég sötét, kb. 19-ig. ))

23. grizus
2014. jún. 9. 18:28

Nekem is nagyon elegem van már a dögmeleg nyarakból. Mi a jó a 35 fokban? Az utcán tűz a nap és nálunk a betonban is rohadt meleg van. Ráadásul légkondink sincs, de az meg nem túl egészséges amúgy, meg lehet tőle fázni és egy bacitanya, és a környezetet meg fűti és drága. Én úgy emlékszem egyébként, hogy már 15 éve is voltak nagyon meleg nyarak. Most abban bízom, hogy az idei nem lesz olyan durva, most ugyan meleg van, de aztán lehűlés jön, nézzétek meg az időképen. Igazából nekem a max. 25 fok az ideális, az indiánnyár lehet melegebb, az a kedvencem, illetve az átmeneti időket szeretem még. (Halkan jegyzem meg, hogy ezek a nagy melegek nem természetesek, mesterséges beavatkozás következményei. Ma már tudják befolyásolni az időjárást és meg is teszik, olvassatok utána, nem titok. És nem is valami hülye mese.)


Ami a kibírást illeti: régen csak nyáron vizeztem a fejbőrömet, mert nagyon sűrű a hajam. Ma már télen is csinálnom kell, mióta meghíztam, nyáron viszont gyakorlatilag folyamatosan vizes. Régebben csináltam olyat, hogy vizes anyagzsepiket kötöttem a csuklómra-bokámra és úgy aludtam, de ez nem az igazi, mert felmelegszik. Sok vizet kell inni, egyesek szerint csak hűvöset, de azért a hideg jobban esik. Még jobb a limonádé, nem cukorral vagy pl. a japán kristálygombaital is nagyon jól hűsít. Naponta többször hideg-hűvös zuhany. Világos színű ruhák. Napszemcsi, szalmakalap. Otthon lehet egy kisebb lepedőt bevizezni és abba tekerőzni. Nem túl eredeti ötletek, de többet nem tudok. És agyilag nem arra ráállni, hogy de rossz ez, hanem tudomásul venni, akkor kevésbé meleg...

22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Simple)
2014. jún. 9. 17:56

:DD

Okoskodó:

[link]

Ez volt a tizedik legmelegebb nyár – megdöbbentő adatokkal

21. simple (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. jún. 9. 17:50
Majd biztos hamarosan jönnek megint az okosok, akik megmondják, hogy mindig is ilyen meleg volt nyáron. :D Nem gond, hogy évről évre dőlnek meg a melegrekordok.
20. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 9. 17:49

Pedig érdemes kimenni sűrűn.

A lakásban megáll a levegő és még melegebbnek tűnik.

Kint árnyékban néha picit jobb a helyzet.

Persze én is szívesen lemondanék a hőségről, de nem kérik ki odafent a véleményemet :)

2014. jún. 9. 17:47
bizony
18. simple (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. jún. 9. 17:46
Szerintem sehogy. Nekem is pokol is ez a 3-4 hónap, csak a túlélésre játszom, muszáj kibírni valahogyan.
17. globus (válaszként erre: 16. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 9. 17:44
Elmosolyodtam, pedig ha belegondolok, siralmas... :(
2014. jún. 9. 17:42
Én, mióta ilyen nyarak vannak, nyáron kevesebbszer mozdulok ki, mint télen.((
15. 297e02583e (válaszként erre: 13. - Mmacus)
2014. jún. 9. 17:36
Én élvezném :D ... az tény, hogy nagyon felborult mostanság az időjárás :/.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Mmacus)
2014. jún. 9. 17:08

35-36 fok várható. És ez még csak az első hőhullám.

Ki tudja mi vár még ránk?

13. mmacus
2014. jún. 9. 17:05
Már csak néhány 30 fok közeli nap várható júniusban, utána mérséklődik a meleg. Azért nyáron durva lenne max 15 fok.
2014. jún. 9. 17:03

Nem költöztem sehonnan :D .. törzsgyökeres magyar vagyok, csak már teljes kibírhatatlan számomra, és lesz ez még melegebb is gondolom.

Én pont úgy vagyok vele, hogy ha hideg van, akkor fel lehet öltözni, de a nagy melegben már nem tudom a bőrömet is levedleni :D.

11. globus (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. jún. 9. 16:34
Ismerősöm hengerré csavart vékony pamutkendőt tart egész nap nedvesen a nyakában. Nem tekeri körbe, csak magára akasztja. Lelógó sarkait gyakran felemelheti az arcához, szerintem ez még egy irodában is kivitelezhető. Jó, hogy eszembe jutott, körülnézek a piacon :)
10. kriszta773 (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. jún. 9. 16:31
én például szeretem a testpermeteket, rögtön frissítenek, bárhová fújhatod, kezedre, lábadra, arcodra :)
9. globus (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. jún. 9. 16:31
Szoktatni nem, csak a szokásos, banális trükköket alkalmazni. Bő folyadék, nedves ruha, gyakori zuhanyozás, tűző napon nem tartózkodás blabla... sajnos egyre melegebb nyaraknak nézünk elébe, hála az emberiség áldásos tevékenységeinek.
2014. jún. 9. 16:30
Engem is érdekelne néhány tanács. De nem kioktatós-lebarmolós, mint itt is az egyik. Azóta igenis sokkal nehezebb túlélni a nyarakat, mióta ilyen extrém forróságból áll a nyár egy része. Én is kikészülök már 30 fokhoz közeli hőmérséklettől is, jól jönne némi praktika, hogyan lehet könnyebben elviselni.
7. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. jún. 9. 16:27

Azt mondták ma valamelyik adón, hogy az első hőhullámot viseljük a legnehezebben.

Mondjuk én mindegyiket ki nem állhatom :)


"A következő 3 napban tetőzik a hőség, helyenként 35 foknál is melegebbet mérhetünk majd"

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook