Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam vissza gyermekemet a saját ágyában való alvásra? fórum

Hogyan szoktassam vissza gyermekemet a saját ágyában való alvásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. Mandula71 (válaszként erre: 28. - Annelly)
2008. szept. 13. 22:20

Az a vicc, hogy a szülés előtti napon a váróban ültünk egy szobatársammal, amikor ment haza egy család. Anyuka normálisan felöltözve, nadrág, télikabát és PAPUCS. Még meg is beszéltük Bettivel, hogy milyen hülye családja van, hogy nem hoztak neki cipőt:) Eszembe is jutott, amikor én jöttem haza, hogy na most az én páromat is a nemnormáisak közé sorolják hihihihihihi. Mivel a terhesség alatt egy deka víz se került rám, csak a császár után, az is mind a két lábamra, így viszonylag gyorsan, két hét alatt megszabadultam tőle. 3 kg víz volt a lábaimon, hát nem volt egy könnyű eset, mert megőrültem attól a feszítő érzéstől:( Ráadásul amíg bent voltam, napjában többször is jöttek megnézni, mert féltek, hogy trombózist kapok.

Na jól szétoffoltuk a topicot, remélem azért nem hragszanak a lányok...

28. annelly (válaszként erre: 27. - Mandula71)
2008. szept. 13. 22:12

Ismerős a téma, de annyiból szerencsém volt, hogy júliusban amúgy is pacskerban mászkálunk, és képzeldd még mindig nem ment le az összes víz, a szűkebb cipellőkbe nem annyira férek bele, pedig most már jó lenne, nem szándékoztam újat venni.

Hehe, majd 20 év múlva vagánykodhat a haveroknak, hogy ő hamarabb járt a kocsmában mint otthon:)

27. Mandula71 (válaszként erre: 26. - Annelly)
2008. szept. 13. 22:00

Jó, persze, értem én:)

Velünk szemben van egy söröző (kocsma), ahova le szoktunk járni. Januárban, amikor jöttünk haza, nagy hó volt, ami délelőtt megolvadt egy kicsit, így a párom nem tudott a kocsival felállni a ház elé.Én meg papucsban jöttem haza a kórházból (a császár után bevizesedtek a lábaim), úgyhogy megálltunk a kocsma előtt,bemutattuk a babát, a párom felhozta a fiúnkat, nekem meg hozott le egy sportcipőt, amibe belefértek a csülkeim (cipőfűző nélkül, a legvékonyabb zoknival). Szóval a fiam első útja tényleg a kocsmába, na jó pontosítok: a kocsmaajtó elé vezetett:D

26. annelly (válaszként erre: 24. - Mandula71)
2008. szept. 13. 21:19

Elég bevállalós vagyok, de azért annyira nem! Császár után egy évig legalább nem kéne, no meg veszélyeztetett leszek, és a kislányom még túl pici ahhoz, hogy otthon hagyjam ha be kell feküdni. A doki azt mondta elég kézzel-lábbal védekezni (megszakítás), de én azért a biztonság kedvéért vettem ilyen kúpot is, ami helyileg hat. Reméljük beválik.

Kocsmába? hogyhogy?

25. Mandula71 (válaszként erre: 23. - Annelly)
2008. szept. 13. 21:12

Köszönjük a bókot:) Ja, sörözik:) Hát még ha tudnád, hogy élete első útja (a kórházból hazajövet) a kocsmába vezetett:DDD

Á, a pizsi.Már megoldottam, vettem patentot, fel is varrtam, úgyhogy már nem lóg ki mindene:)Éppen most is ebben alszik a drágám.

24. Mandula71 (válaszként erre: 22. - Annelly)
2008. szept. 13. 21:08

Fiúnevet illetően is jó az ízlésem:)

Hát nehéz dolog valóban, úgyhogy vagy távol tartod magad apucitól, vagy védekeztek, vagy bevállalod, ha esetleg becsúszik egy újabb pici.

23. annelly (válaszként erre: 21. - Mandula71)
2008. szept. 13. 21:04

Most nézem csak milyen jóképű fiad van, és már sörözik is:)

Haláli az a pizsama, itt röhögök...

22. annelly (válaszként erre: 20. - Mandula71)
2008. szept. 13. 20:59

Köszi. A lánynevet illetően meg jó az ízlésed:)

Igazából én attól félek, nehogy összejöjjön egy kistesó, mert ha megvan, akkor lehet számolni, de úgy, hogy nem tudom mikor jön...így viszont kényelmesebb. De most ihletet kaptam, lehet írok is ki egy szavazást ezzel kapcsolatban.

21. Mandula71 (válaszként erre: 20. - Mandula71)
2008. szept. 13. 20:41
Jaj, most néztem az adatlapod és látom, hogy a kislányodat Zsófiának hívják. Norbert is Zsófia lett volna, ha lánynak születik:)
20. Mandula71 (válaszként erre: 19. - Annelly)
2008. szept. 13. 20:38
:DDD Valamelyik nap pont erről beszéltünk egy másik fórumon:) Pont 1 nappal azután, hogy Norbert 6 hónapos lett. De ez egyénenként változó. Van, akinek már hamarabb megjön, van, akinek csak később. Sőt, igazából az sem biztos, hogy rendszeres lesz az első pár hónapban.
19. annelly (válaszként erre: 17. - Mandula71)
2008. szept. 13. 20:33
Tudom, hogy nem idevág, és kicsit indiszkrét kérdés, de neked mikor jött meg szülés után?
18. annelly (válaszként erre: 17. - Mandula71)
2008. szept. 13. 20:31
Lehet, hogy van benne vmi igazság, de amúgy tényleg határozatlan is vagyok, olyan jó vele aludni:)
17. Mandula71 (válaszként erre: 14. - Annelly)
2008. szept. 13. 15:55
:DDD Ez jó megoldásnak tűnik. Egyébként nem feltétlenül a határozottságod hiányzik ahhoz, hogy le tudd tenni a babát. Mivel szoptatod, így rajtad érzi a tejcsi illatát, valószínűleg ezért nehezebb, ha te próbálod meg letenni. Apának viszont nincs tejes illata:)
16. annelly (válaszként erre: 15. - Carmen23)
2008. szept. 13. 15:42

És hogy van entyempentyem? El sem tudom képzelni, hogy külön aludjunk, nekem szükségem van apára...

Neked nem rossz?

2008. szept. 13. 15:22

Szia!


Hat igen, igy tok jo..Csak az en parommal az a gond, hogy egy szobaban sem alszik a picivel, merthogy ejjel felkelti....Igyhat ment a kisszobaba...Hogy is a mondas?Megszoksz vagy megszoksz:-)

2008. szept. 13. 12:23

Sziasztok!

Mi tegnap voltunk két hónaposak, és képzeljétek, már egy hete 9-től 4-ig, vagy 10-től 5-ig alszik. Teljes mértékben egyetértek veled Carmen, nem érdekel ki mit mondd. Én csupán azért szeretném ha külön lenne egy picit, hogy apával is össze tudjunk bújni. De úgy tűnik megoldódott a probléma, Apa sokkal határozottabb mint én, és ő be tudja tenni a kiságyba (neki marad is), én nem. Ez azért jó, mert a párom általában éjfélig dolgozik, egyre ér haza, addig eggyütt alszunk a kismanókával, Apa beteszi a kiságyba, épp csak sandít rá, megsimizi amíg visszaalszik, és utánna van magánéletünk. Ennek nagyon örültem, ez olyan jut is, marad is...mindenki jól jár:)

2008. szept. 13. 11:49

Sziasztok!


Aaa nem ...En sosem tennem kulon csak azert mert valaki azt mondja.Egyaltalan nem erdekel az emberek mit gondolnak.Jo persze ,meghallgatok mast, es ha ugy erzem hogy hasznos lehet a tanacsa, elfogadom, hisz en sem tudok mindent , sot.De ilyen dologban abszolut nem mervado ki mit mond. Sokan probaltak megmondani mit tegyek, mar elejen 1 honapot veszekedtunk szinte aparommal ,mert nem adtam a babanak vizet, mert nem kell, n incs szuksege ra az anyatej mellett. Szerencsemre szoptatom, minek adnek neki...O ezt nem ertette meg, hisz az anyukaja mondogatta neki mindig.Mondtam engem nem erdekel ,hogy o 30 evvel ezelott mit adott neki, meg a testvereinek , o az en babam majd eldontom en.

Meg szopizik ejjel 2-3 alkalommal..Igy nem is probalom kulon tenni,talan este 10 kor mikor lefekszik, neha beteszem a kisagyaba, de neha alszik egy orat es ujra felkell szopizni deaztan vissza is alszik, ilyenkor mar atteszem a nagyagyba.Szerintem ugy nezem, ha mar nem igenyli az ejjeli szopizast, el fog aludni a kisagyaba is. Na meg neha a babakocsiban alszik meg el este, mert ott lehet tologatni is...Tehat mindig mas az esti elalvasi mod..Neha kimondottan a cict keri, neha meg eleg ha leteszem a babakocsiba....Napkozben 2 orankent eszik, mar amiota hazahoztuk a korhazbol..Engem nem zavar, a lenyeg, hogy neki jo legyen.

Az elejen mindig kezben volt, soksozr felvettem,ahogy kezdett volna sirni, megsem kapattam el, igy tudja hogy mindig ott vagyok ha kell, mostmar csak nyoszorog, meg eleg fura hangokat ad ki :)) Ugy morog mint egy kutya. Na meg szepen elvan a jatekaival is a kisagyba, van ugy hogy egy orat is...Orulok ,hogy magamra hallgattam mar a kezdetektol..

2008. szept. 12. 09:03
Sziasztok lányok!Egyet értek az előttem szólóval. Az én kislányom már 4 éves de még mindig velünk alszik.Mikor terhes voltam, elhatároztam, hogy ebbe a hibába nem esem bele, de mint mindenki, én is beleestem.3 éves koráig szopizott, 1 éves korától már csak éjjel.Lefektettem a kiságyába (persze a kezemben elalvás után), az első felsírásnál odavettem az ágyba magam mellé szopizni.Az első alkalmakkor még siekresen visszatettem az ágyába, de pár nap múlva már nagyon fáradt voltam még felkelni is, és reggel arra ébredtem, hogy cici kint. Egész éjjel, ha éppen úgy akarta, úgymond "felkereste" a kaját.Mostmár szabályosan "kiröhög", ha közlöm vele, hogy ma már a saját szobájában alszik.Azt mondja, olyan jó velünk.Így viszont se magánélet, se beszélgetés a pároddal este.De közben meg olyan jó, hogy ott szuszog.Viszont az 180 széles franciaágyban úgy alszunk hárman, hogy a férjem megtanult az éjjeliszekrényen aludni...Kitartást, nektek lehet, hogy gyorsabban sikerül.
2008. szept. 11. 23:24

Sziasztok!


Jaj,lányok, csak azért ne akarjátok már külön tenni a picit, mert mások azt mondják! Elfogadom, ha valakinek úgy kényelmes, hogy a baba a saját ágyában alszik, de úgy látom, ti szeretitek, ha a pici mellettetek szuszog.Szerintem az átszoktatás gyerekfüggő, van akinek könnyebb, van, akinek nehezebb.Az én fiam 6 hónapos koráig mindössze talán kétszer volt a kiságyban kb.1/2 órát (erről fénykép is készült, hogy az okosak "megnyugodjanak", én megpróbáltam:D). 6 hónapos volt, amikor a nappali alvásnál kipróbáltam a kiságyat, és elsőre összejött.Pár nappal később megpróbáltam, hogy este is oda teszem le, az éjfél körüli ébredésig ( 1/2 8- 8 között alszik el) ott is alszik. Mivel még szopizik, olyankor már átveszem magam mellé, úgy nekem is könnyebb. Hozzáteszem, vannak nyűgösebb napok, olyankor nem csinálok belőle problémát, ha többször felébred, jön mellém. Ez előfordul napközben is, ha esetleg én is aludni szeretnék. Nem hiszem, hogy később ettől majd nem fog a saját ágyában aludni:)

10. Carmen23 (válaszként erre: 9. - Annelly)
2008. szept. 11. 22:59

Szia!


Hat igen, eleg nehez.Meselj hogy vagytok?Hol alszik a pici?Nalunk meg mindig ugyanaz, bar bevallom, hogy nem is probaltam meg kulontenni..Most 3 honapos, este 10kor elalszik, 3 korul felkell enni, aztan tovabb alszik...Szerintem ha a kisagyba tennem akkor sem lenne maskent, nem azert kellne mert kulon van, hanem azert mert szopizniakar..Igy inkabb mellettem hagyom, jobb mindkettonknek..AZTAN ha elhagyja az ejjeli evest, megprobalom kulon tenni...

9. annelly (válaszként erre: 8. - Carmen23)
2008. aug. 16. 15:18
Szia, köszi hogy írtál. Az a baj, hogy én is tisztában vagyok azokkal amiket írtál, meg jobbat is tudok aludni, ha ott van mellettem, bár a kiságy ott van pont a franciaágy mellett annyi hely van a kettő között hogy egy ember el tudjon menni. És ott vannak a többiek, lehet abban valami igazság 8főleg ha tapasztaltak mondják), hogy most odaveszed, később alapszolgáltatásnak veszi, és követeli, mert nem érti, hogy most miért túrom ki magam mellől, és azt mondják, hogy minnél később, annál nehezebb lesz a saját helyére szokatni. Mi nem akarjuk távol helyezni, úgy gondoltuk amíg oviba nem megy addig ott lenne a mi szobánkban a kiságya, de jó lenne ha abban tudna aludni. Ammellet az sem utolsó ugyebár, hogy később Apával lesz olyan dolgunk amit csak úgy tudunk csinálni ha ő nincs ott, mert ha Apát hanyagoljuk el, az meg a kapcsolat rovására megy. Nehéz dolog ez, igazából még én sem tudom, hogy mit akarok igazán, de az biztos, hogy nem szeretném, ha amiatt szenvedne, hogy én nem jól neveltem.
2008. aug. 12. 16:49

Szia Annelly!

Az en kislanyom mar picit nagyobb, 2 honapos...Amikor hazahoztuk par napot a babakocsiban aludt, de aztan mivel surun felkellt ejjelente, nyugtalan volt, igy magam melle vettem, a kisszobaban aludtunk....Igy nyugodtabba lett, fol sem sirt, ha ehes volt,arra kelltem, hogy a mellen tapogatozik:))) Szoval edi volt, nyugodtabb lett, eshat en is..Tudtam pihenni, nem kellett egyik szobabol a masikba menni ejjelente.... A masik meg, szerintem a legfontosabb, hogy 9 honapig veled volt mindig..Mostmeg hirtelen kulontenni, elvarni tolle, hogy ellegyen egy kisagyban,,,,Hat nem tudom....En meg mindig vele alszok, aztan majd meglatjuk...Majd kialakul...Marcsak egyszer kel fel ejjel enni, de akkor is visszaalszik,neha en keltem fel...

2008. aug. 8. 22:19
Helló, én is hasonló problémával küzdök, habár még az elején járok. A lányom 4 hetes, és sehogy sem alszik, csak velem, és lehetőleg cicin szeretne elaludni. Próbálok következetes lenni, hogy ne kelljen később átszokatni, mert azt hallatom többektől is, hogy az sokkal rosszabb, pedig most is sokat sír, ha megpróbálom betenni a kiságyba. Ettől függetlenül őpersze rengeteget gondolkozok azon, hogy mi lenne, ha még ilyen pici, akkor megengedném neki, és majd később tenném át,mert nekem is nagyon jó, ha ott van velem, szóval nem vagy önző egyáltalán szerintem, az a világ legjobb dolga amikor összebújva alhatsz a gyermekeddel. Kíváncsi leszek hogy mennyire jársz sikerrel, ha gyors és fájdalommentes, azonnal abbahagyom a retorziókat és jön mellém:)
6. jandrea (válaszként erre: 5. - Mamus131@freemail.hu)
2008. aug. 8. 22:10
Köszi, nagyon aranyos vagy!!!!:)
2008. aug. 7. 21:56
Én is elkövettem ezt a hibát,de sikerrel jártam,elég gyorsan.Mindenképp az ágyában kell elaltatni,még ha sír is.Leülsz az ágya mellé és simogatod az arcát vagy bármit,csak érezze,hogy ott vagy.Tehetsz mellé textilpelenkát,amit magához tud húzni és puha is.Plüss állatot ne!De szerintem jobb,ha 1-2 napot használt hálóinget vagy pizsamát raksz mellé,amin érzi az illatodat és megnyugszik.Elsőre nem fog menni,de megéri!Sok sikert!:)
2008. aug. 7. 21:34
asszem feladom, ez nem hogy jobb lenne, egyre raplisabb:((
3. jandrea (válaszként erre: 2. - Mogyoró)
2008. aug. 6. 20:28
Köszi, hogy írtál....igen ez a forgolósdi nálunk is gond:)))...továbbra is próbálkozunk, velem alszik el, majd átteszem, de fél óra múlva fent is van...így elég kimerítő...
2008. aug. 5. 14:41
Szerintem addig amíg szopizik maradjon,de utána meg már azért nem tudod visszaszoktatni,mert megszokta a közelségedet.Okosabbat nem tudok,ugyanebben a cipőben járunk!Az én kisfiam 14 hónapos,és már nem szoptatom,de közöttünk alszik.Már sok mindent megpróbáltunk,megvettem a Suttogó című könyvet,jó dolgokat ír,követtem a tanácsokat,de úgy tűnik a fiammal nem kompatibilis ez a könyv!Igazából a mi ágyunkon alszik el,beteszem a kiságyba,éjfél/fél 2 között minden éjjel felsír,de akkor már nem tudom visszaaltatni,közénk kell hogy vegyem.Így van amikor én szorulok ki,van amikor a férjem.Hosszú távon ez nem mehet.Ja és tudni kell még a gyerekről,hogy dobálja magát,forgolódik,fészkelődik egész éjjel!
2008. aug. 4. 21:35

Igen, szeretnék tanácsot kérni tőletek...

Picifiam 9 hónapos, még mindig szopizik, éjjel is többször felkel, így mellettem maradt az ágyban, de nem akarom ugyanazt a hibát elkövetni, mint a nagyfiamnál, hogy 5 évesen sikerült külön szoktatni.

Piszok jó érzés, hogy ott szuszog mellettem, de nem lehetek ennyire önző anya...:))

Próbálkozunk pár napja, de iszonyatosan sír, és ismét csak cicin nyugszik meg....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook