Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a cumizásra?! fórum

Hogyan szoktassam rá a cumizásra?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 8. 16:00

Én mindig visszanyomtam a szájukba, ha kiköpték...megnyugtatta őket és egy idő után benttartották...nem sokáig kellett visszanyomni :)

Csak figyelj, hogy fogszabályzós cumi legyen, az nagyon fontos és szerintem is jobb, mint az ujja....ha nincs cumi, azt találja meg és az rosszabb.

2009. jún. 8. 16:00

Én mindig visszanyomtam a szájukba, ha kiköpték...megnyugtatta őket és egy idő után benttartották...nem sokáig kellett visszanyomni :)

Csak figyelj, hogy fogszabályzós cumi legyen, az nagyon fontos és szerintem is jobb, mint az ujja....ha nincs cumi, azt találja meg és az rosszabb.

2009. jún. 8. 16:00
Szopik még? Vagy szopizott?
2009. jún. 8. 16:00
Legjobb,ha sehogy.Ha rászokik,utána azt fogod kérdezni,hogy szoktasd le róla:):)
12. becseiagi (válaszként erre: 9. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 15:59
3 évesen cumizik még a fiad? Tudod te, hogy az rontja a fogatit? Még ha csak este is!
11. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 15:57

szia


ne aggódj, lehet észre sem veszitek hogy kibújt egy fogacska. Az én lányom cumizik, de csak akkor kapja meg ha aludni készül vagy este felé ha nagyon fáradt már. Mással is meg tudod nyugtatni, főleg ha nem is igényli a cumit.

A hűtőrágóka és a rágcsálás sokkal hatásosabb.

2009. jún. 8. 15:57
Sehogy. Örülj, hogy nem cumizik. leszoktatni sokkal nehezebb.
9. barkrisz (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 15:56

Igen, tudom, hogy bajos lesz majd a leszoktatás, de viszont valami kellene, hogy megnyugtassa!!Így is szinte egész nap az ölemben van, és még ha a fogacskája is fog jönni.......nem is merek belegondolni!!!!

A fiam 3 éves lesz, de elég szépen meg lehet vele beszélni, hogy nem szabad csak este cumizni!!!Abban bízok, hogy majd a lányommal is meg tudom dumcsizni....csak előtte neki rá kellene szoknia!!

8. csutkababa (válaszként erre: 1. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 15:56

nekem 2 fiam van.

mindig olyan edesek voltak azok a babak szamomra, akik cumiztak.

es en is nyomkodtam a szajukba, hatha elhalgatnak:))

de nem...olyan messzire lottek kia cumit, amennyire csak birtak:)

sose szokott ra egyik se,es igy is aranyosak voltak :))

ne eroltesd, nem jo az...

az ocsem cumizott,es emlekszem,ejjel is razia volt, mert elveszett a cumi, masik nem kellett neki, no,akkor ejjel volt am butor tologatas, hoyg hol lehet a cumi...

amikor anyu setalni vitte, kidobta a babakocsibol,ha nem vette eszre, ejjel nem volt alvas, mert masik nek kelltt neki, csak az,amik eldobot...de az nem volt sehol :))

napokig siratta a regi cumijat, mire nagy nehezen raszokott az uj cumira....

irhatnek meg sztorikat, de minek, orulj,ha nem akar cumizni...


mennyi bajtol kimeled meg ot is,es magadat is.


de a dontes a tied.

7. beszter3 (válaszként erre: 1. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 15:54

Szia! Szerintem nagy butaság lenne rászoktatni a cumira, pláne erőszakkal! Örülj neki, hogy nem cumizik!

Egyébként a szakemberek sem ajánlják a cumit!

Nekem csak a nagylányom cumizott, 4 éves korában a fogorvos tudta csak lebeszélni róla!!!

Van két fiam is, ők nem cumiztak, remekül megvoltak nélküle is a fogzás időszakában is! Ne aggódj, a gyerekek megtalálják az önnyugtatás módját!

2009. jún. 8. 15:54
Nálunk a nagy lánoym cumizott, és 2 éves korára sikerült leszoktatnunk róla. Ebből tanulva, a második kislányomnak, és a fiamnak sem vettünk cumit. A fiamnak a következőt csináltam. Ölembe vettem, hintáztam vala úgy hogy előre volt fordulva ő is, és a textil pelenkát 2x ráhajtottam az ujjamra, és a szájába dugtam. Tudta szopogatni, rágni, dörzsölte neki.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 15:54
Örülj neki, hogy nem akar cumizni... :-/ Inkább vegyél neki hűthető "rágókát", azzal eljátszik és még a fájdalmát is csillapítja. Azonkívül az ínyét hamarabb áttöri a fogacskája, ha "rágcsál".
2009. jún. 8. 15:54
Sehogy!!!
3. csutkababa (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 15:53
egyetertek:)
2009. jún. 8. 15:52
Jaj, miért akarod rászoktatni? Aztán meg majd nem tudod leszoktatni róla!
2009. jún. 8. 15:51

Sziasztok!!!A kicsi lányom 5 hónapos!!!Gondolom nemsokára jön majd a fogacskája, de az Istenért sem akar cumizni!!!Szeretném, ha rákapna, hogy megnyugtassa majd abban a nehéz időszakban!!!A nagyfiamnál olyan jó volt, ha nyügi volt, volt mit a szájába nyomni!!!A kisasszony viszont nem hajlandó, még sír is tőle!!!Segítsetek!!Hogyan, mivel, milyen turfissággal tudnám rászoktatni?????

Előre is köszönök minden tanácsot, tapasztalatot, segítséget!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook