Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan számoljunk kalóriát, akár főzés közben is fórum

Hogyan számoljunk kalóriát, akár főzés közben is (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan számoljunk kalóriát, akár főzés közben is

2019. jan. 18. 12:39

Egyébként a kalóriabázis.hu oldalon már nagyon sok mindent elmentettek mások, lehet, hogy nem teljesen pont az a kalória amit eszünk de sacc/kb hiszen teljesen pontos értékre számolgatni a kalóriákat az tényleg időigényes és matekos.

Ma pl vadast csináltam 50% ch csökkentett tésztával.

A tészta értékeit elmentettem a kalóriabázisba egy csomagba van 250gramm ketten esszük sacc/kb kiszámolom hány tányérral jutott kinek és akkor kb mennyi lehetett az én adagom.

A vadasszósz meg elvan mentve a kalóriabázisba annak azt használom.

Így is ki lehet számolni, hogy csak körülbelülre. Mivel én fogyni akarok ezért néha inkább nagyobbnak saccolom a grammot mint amit tényleg ettem mert ugyvagyok vele inkább többet írjak bele a kalóriabázisba minthogy kevesebbet és több kalóriát egyek mint kéne.

6. elbb (válaszként erre: 4. - Hpetra22)
2019. jan. 15. 23:10

Pont így csinálom én is.

Az első hetek a nehezebbek, amíg az ember ki nem alakít egy menetrendet, de napról-napra jobban megy minden. :)

5. dd9dec5381 (válaszként erre: 4. - Hpetra22)
2019. jan. 15. 07:55

Én egy évig csináltam a páromnak, nem mondom hogy nem könnyebbültem meg, amikor végre nem kellett minden összetevőt lemérni, följegyezni, de megérte. Egy idő után megtanulja az ember mi mennyi kcal, mennyiségeket is. Nem is hízott vissza egy dekat sem, sőt még fogyott is.

Szóval nem olyan óriási macera ez.

4. hpetra22 (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2019. jan. 15. 07:50
Szerintem nem sok plusz idő. Pl sütirecepteknél is méreget az ember, hogy pontos legyen. Pár perc az egész és muszáj. Én fel szoktam írni egy füzetbe és amikor már fő az étel, akkor számolgatok, mivel akkor úgyis van erre idő.
2019. jan. 14. 20:29
Nem ördöngősség, csak baromira macerás. Meg a sok méricske miatt nagyon időigényes is.
2. elbb
2019. jan. 14. 19:39
Kb 12 hét kitartó mérlegelés és étkezési napló vezetés után a folyamat rutinszerűen az életünk része lesz, tényleg érdemes belekezdeni. A telefonokon már számos app áll a rendelkezésünkre, ami megkönnyíti a feladatot. 🙂
2019. jan. 14. 10:25
Sokakat az rettent el a kalóriaszámolástól, hogy matekozni kell. Vannak akiknek ettől már az iskolában elvették a kedvét, de tényleg nem bonyolult dolog egy-egy késztermék, vagy általunk főzött étel beltartalmi értékét meghatározni.

Ugrás a teljes írásra: Hogyan számoljunk kalóriát, akár főzés közben is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook