Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan oldod meg 8 hónapos baba mellett a házimunkát? fórum

Hogyan oldod meg 8 hónapos baba mellett a házimunkát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jan. 7. 18:04
nálunk járókában van a fiam amig én főzök vagy takaritok. szépen eljátszik ott is. a járóka meg a konyhban van.
2014. jan. 7. 18:02
nekem 9 hónapos a kisfiam, és meg lehet oldania házimunkát melette. az én gyermekem szépen eljátszik egy darabig egyedűl is. adig gyorsan elvégzek.
59. Levendula 84 (válaszként erre: 1. - Anyumanyu007)
2014. jan. 7. 18:00
Én 2 gyerekkel oldottam ezt meg,még 2év korkülönbség se volt köztük. Megoldható. A nyochónapos is eltud "játszani". De a férjed meg gondolom nem egésznap alszik. Amikor fent van vigyázzon Ő a kicsire és te tudsz főzni.
58. gribedli*** (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2014. jan. 7. 17:47

Erre is lehet talalni idot, ahol tobb gyerek van, ott rendszerint a tesokkal jatszanak a picik (nalunk is), de igenyel velem is idot, hozza a konyvet es mutogat, en meg olvasom, vagy amikor "rajzol", akkor is vegig ott vagyok vele:)


Vegulis, ha osszeszamolom, en masfel oranal tobbet nem nagyon toltok hazimunkaval (ezt egy 3 szintes hazban es fozessel egyutt) egy nap es minden sorra kerul a heten, igaz, a masfel ora az mindig koncentralt figyelem. Aki azt mondja, hogy ennel sokkal tobb, az abbol is johet, hogy mondjuk takarit, takaritas kozben meglat egy ujsagot, megall, olvasgat egy kicsit, utana mittudomen, gyerek tisztaba tesz, iszik stb. Aztan folytatja, mar 3 oraja "takarit" es meg mindig nem vegzett:)))


Attol fugg, honnan nezzuk, vasalas kozben is lehet tevet nezni es 3x annyi ideig tart igy a vasalas.

57. spinneli (válaszként erre: 55. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 7. 17:04
Hát, szerintem jó ha van közös játék is.
56. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 52. - Lina04)
2014. jan. 7. 14:52
Teljesen egyetértek!
2014. jan. 7. 14:43
Nekem 6 hónapos a kisfiam és én lerakom a földre amikor főzök,lerakok egy plédet,azon el van egy ideig,ha nyűgös berakom a szobába lerakom mellé a játékait és egyedül is el van egy ideig,ha megint nyűgös berakom az ágyába ott is nézelődik kicsit..nagyon ritkán van kézben,direkt nem szoktattam hozzá,nem is szeret kézben lenni,van,hogy lerakom 5 percig sír,aztán inkább elkezd játszani.Én mindent megtudok mellette csinálni,nem kelek 1 perccel se emiatt korábban.Ha itthon van a 4éves ovi után,akkor könnyebb a kicsivel mert egyfolytában szórakoztatja a kicsit vagy nézi,ahogy játszunk a naggyal.Van csomó kaja ami frissen jó:Pl ma fánkot sütöttem,vagy például a rántott hús,ezeket hajnalba nem is lehet megcsinálni.Takarítani nem egyszerre mindent szoktam hanem apránként,hétvégén meg többet.Pl:Amíg porszívózok a kicsi eljátszik a szőnyegen.
54. Toprengo (válaszként erre: 37. - Anyumanyu007)
2014. jan. 7. 12:04

Megértem, amit írsz. Az első gyermekemnél hasonlóan éreztem, ahogy te. Szinte mindig egyedül voltam vele, nem volt segítségem, mindig kimerült voltam, és minden napom rohanás volt.

Ahogy olvastam, nagyon keveset alszol, így nem csoda, hogy ilyen kimerült vagy.

A férjednek mikor van szabadnapja? Olyankor megkérhetnéd őt, hogy segítsen.

Én hétvégén takarítok, amikor a párom itthon van, és tud figyelni a gyerekekre. Főzni, teregetni akkor szoktam, amikor a kislányom alszik. Próbálok mindig olyat főzni, ami gyorsan készen van.

Írta valaki, hogy milyen jó a kicsi lakás.

Ja. A miénk 47 m2, ami takarításkor előnyös, de zajos munkák esetében nem.

Így is minden reggel 6-kor kelek, értelmetlen lenne korábban kelnem, mert ha elkezdenék főzni, felébredne mindkét gyerekem.

53. Lina04
2014. jan. 7. 10:19

Nálunk bevált dokog volt, hogy amikor már tudott és akart segített. Megismerkedtem a játszótéren egy anyukával. Utána négyesben jártunk bevásárolni.

Gyerekeknek is jó volt mi pedig segítettünk egymásnak.

52. Lina04
2014. jan. 7. 10:16

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot.

Én véleményem az, hogy gyerekek mellett is meg lehet csinálni sok mindent. Szerintem hozzá kell Őket szoktatni, hogy megtanuljanak egyedül játszani. Természetesen járókában és az életkoruknak megfelelő ideig. Ha minden percben velük vagytok 10 évesen sem fognak 1 percre sem egyedül ellenni.

2014. jan. 7. 09:46

Fly lady heti nagytakaritas a het napjaira szetosztva:


Hetfo: agynemu (es torulkozo) csere

Kedd: portorles es ajtok/kilincsek

Szerda: szemetesek kiuritese es kitorlese/ujsagok szanalasa

Csutortok: felporszivozas

Pentek: felmosas


Ez csak egy minta, kedv szerint varialhato, minden lepesre 10 percet kell szanni, ha egy az egyben csinaljuk, akkor 1 ora. Szemely szerint egy az egyben nem tudnam megcsinalni 1 ora alatt mert 5 agynemut kell athuzni, 10 perc alatt nem megy:)


Fly lady heti menu otlete (vacsora):

Hetfo: teszta valamilyen szosszal es salata

Kedd: valamilyen reggeli etel vacsira (tojas, bundaskenyer, virsli)

Szerda: egytaletel vagy olyan, amivel nem kell sokat foglalkozni(porkolt, paprikaskrumpli stb)

Csutortok: salata es szendvicsnap (pl melegszendvics, vagy hamburger)


Pentek: egesz csirke megsutve (a csirke mellet felretenni szombatra, a farhatat talalas elott kivagni es eltenni vasarnapra), valamilyen zoldsegkoret

Szombat: a csirkemellbol babbal, kukoricaval, paradicsomos szosszal tortilla

Vasarnap: a farhatbol husleves, kiegeszitve galuskaval, zoldsegekkel stb.


Ez is csak egy minta, lehet varialni, de eleg gyors kajak:)


Ezenkivul minden este a fontosabb lepesek: mosogatas, ruha kikeszites masnapra, rendrakas

Reggel pedig: azonnal feloltozni, beagyazni, egy adagot kimosni/kiteregetni, a tegnapi megszaradtat pedig kivasalni vagy osszehajtogatni. Mindennap valami feleslegeset kiszanalni, kidobni, sorbamenni mindenhol, egyszerre csak egy szekrenyt vagy egy fiokot, polcot. Kinott ruhak, elhasznalt jatekok, regi ujsagok.


Ennel egy kicsit bovebb az egesz, de a legfontosabb lepesek ezek:)

2014. jan. 7. 09:34
Nálunk se kutya, se macska, a gyerek asztala körül van egy kis káosz, de ez normális. A porcicák meg megvárnak :)
49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Nbandus)
2014. jan. 7. 09:32

En ugy ertettem a folytonossagot, hogy pl mindennap egy adott adagnyi cucc kimosasa, vagy mindennap megcsinalni egy dolgot a heti nagytakibol, ne egyszerre.


Vegulis en a kutyak miatt mindennap porszivo-felmosas, de eg es fold, egy olyan helyen, ahol nincs haziallat, ott nem kell mindennap porszivozni. Viszont nalunk soha nincs kajaval maszkalas, az enyemek csak a konyhaban esznek. Logikus, ahol megengedik a gyerekeknek (vagy a szulok is igy tesznek), hogy a kajat vihessek magukkal mindenhova, ott morzsa lesz mindenhol. Nekem eleg a kutyaszor is!:))))

2014. jan. 7. 09:22
Igen, a férj segítségén ilyen dolgokat értettem. Hogy elrakja a tányérját, a poharát, nem hagyja szét a zoknijait stb. És erre sok munka mellett se kell 5 percnél több. Amúgy a házimunka folytonosságával nem értek egyet. Ha csak 2 naponta seper fel és nem naponta, már kevesebb a dolga. Ha csak hetente mos fel, azzal is csökkenti a házimunkára fordított időt. Én így értettem a kevesebb lóti-futit.
2014. jan. 7. 09:11
visszaakasztja
46. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Nbandus)
2014. jan. 7. 09:10

Szerintem nem fontosabb a pihenes, mert ha osszegyulik a tennivalo, akkor utolag azt is neki kell megcsinalni, csak az mar dupla, tripla melo lesz, de ugy, hogy a gyerek meg ra is tesz, mert akkor kezd majd el szetpakolaszni o is.


Ahogy leirta, a ferje alig van otthon, szoval akkora kupit nem tud felhalmozni, nem? Ha alap dolgokat megcsinal, a cuccat bedobja a szennyesbe, a tanyert beteszi a mosogatoba, a torulkozot hasznalat utan viszzaakasztja a helyere stb. Akkor mar kulonosebb munkamegosztas vagy segites nelkul is kivitelezhetobb az egesz. Egyszer ketszer leszedi az asztalt kaja utan vagy beagyaz, ilyesmik.


A hazimunka az egy folytonos dolog, ha leul az ember, akkor felgyulik es sokkal rosszabb. Kell egy korforgas, tablazatok, tablazatokat kitenni mindenhova, egy jo falinaptar es mindjart konnyebb lesz neki.


A fozest is megrendszereznem, egy csomo mindent elore el lehet kesziteni, bar az is ido, amikor elore foz az ember, csak nem mindegy, hogy megcsinal 3-4 adagot ugyanannyi ido alatt, es elteszi a tobbit dobozolva, vagy mind a 4x ugyanazt ujbol es ujbol frissen kesziti el.

45. nbandus (válaszként erre: 37. - Anyumanyu007)
2014. jan. 7. 08:57
Én meg azt gondolom, hogy a férjed azért elpakolhat maga után, függetlenül attól, hogy éjszakás. Anyósodnak nem tudom milyen betegsée van, de egy idős nő csak nem csinál olyan kupit... Szerintem egy kicsit szorítsd háttérbe a takarítás-pakolás fontosságát. Az hogy pihenj, sokkal fontosabb.
44. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2014. jan. 7. 08:52
Ne es= ne ess! :)
43. M0ncsa (válaszként erre: 37. - Anyumanyu007)
2014. jan. 7. 08:45
En meg ugy latom, hogy tulhajtod magad. A ferjed miert nem segit? Te ugyanugy lehuzod a napi 8 (sot, meg tobb) ora munkat, neked is jarna a pihenteto alvas. En a gyerek elott neha napi 12-14 orat is dolgoztam, de nem voltam annyira kimerult, mint a gyerek mellett, otthon, "semmit nem dolgozva". Viszont mi a ferjemmel megosztottuk a munkat, volt, amikor o babazott, hogy pihenhessek, megfozott, rendet rakott. Maskepp nem megy.
42. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Anyumanyu007)
2014. jan. 7. 08:36

Nem akarlak elkeseriteni de kesobb rosszabb is lesz, visszasirod meg a mostani idoket! 18 honaposan mar siman napi 3x kipakol minden szamara nyithato szekrenybol, fiokbol, es utana is pakolhatsz, az lesz az igazan kupi, de akkor ellesz egyedul, tenyleg. Akkor kell igazan gyanakodnod majd, ha szep csend van, akkor tuti letekerte a wc papir gurigajat, vagy mindent beledobalt a wc-cseszebe...:)))


Ja, es az ilyen gyerekbiztos zarakat 2 nap alatt megfejtik, es siman kinyitjak azokat is. Legjobb, ha most kialakitasz egy rutint, amit barmilyen korulmenyek kozott tartani tudsz es ne es ketsegbe! Azert 2-3 eves korara mar nem lesz ilyen, meglatod, ahogy elkezdodik az ovi, akkor ter vissza nagyjabol minden egy nyugisabb utembe

41. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Spinneli)
2014. jan. 7. 08:28

Van, amihez kenyelmesen, van, amihez kenyelmetlenul de hamar hozzaszokik az ember, hogy picit feloldalasan csinal mindent, hogy ne nyomja ossze a babat. Amugy ok nagyon szerettek benne lenni. A hajolgatas helyett guggolas pedig sokkal jobb egyebkent is a hatunknak, igy miutan abbahagytam a kenguruzast, megmaradt ez a szokasom:) de amikor benne voltak, kenyszerbol valtottam, hogy nehogy kiessenek, vegulis gyereke valogatja de az enyemek picinek szinte csak ebben tudtak elaludni, ha letettem, bomboltek. Meg mindig jobb volt fel kezzel vagy feloldalasan teregetni, mosogatni (bar lassu), mint egyik kezben tartani oket, netan nem csinalni semmit, mert oket kell ninnanannazni.


En kimondottan vekony vagyok es terhessegek utan is az voltam, megmondom oszinten, 7kg folott mar viccesen neztunk ki, mert a gyerek mar tul nagy volt hozzam kepest, 161cm vagyok, szoval amikor ekkorak lettek, abbahagytam. A hatizsakszeru kenguru biztos kenyelmes az anyanak, de eleinte ha nem latjak az arcunkat, megijedhetnek, plusz minden gyerek kisebb-nagyobb mertekben bukik es ha a hatadon van, nem tudsz idoben beavatkozni, viszont nagyobb gyereknel ez az igazi. Csak addigra en mar a foldre tettem oket:)

40. spinneli (válaszként erre: 37. - Anyumanyu007)
2014. jan. 6. 23:30

szerintem meg igenis baj, hogy ennyire fáradt vagy, tényleg senkire nem lehet számítani, hogy néha ledőlj egy kicsit?

Hosszútávon szerintem ez nem tartható, amit csinálsz.

39. spinneli (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2014. jan. 6. 23:28

...és hogy férsz hozzá a dolgokhoz a gyerektől?

Szerintem max hátrakötve működik a dolog, de az én fiam biztos megunná öt perc alatt...

38. spinneli (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2014. jan. 6. 23:26

Igen, tudom, ezért izzítjuk a járókát.

:)

2014. jan. 6. 22:41

Félre ne értsetek nem panaszkodni akarok, inkább én érzem úgy nem vagyok elég ügyes. Erre a babára több mint 4 évet vártam, így imádom, ő lett életem értelme, de tény ilyen fáradt akkor sem voltam amikor 10-12 órát dolgoztam. Ma 5 órakkor kelt és már vissza sem aludt. Utána átvittem anyóshoz a járókában, mivel egy idős nyugdíjas már nem bír el egy 10 kilós izgő-mozgó babával, a járóka jó megoldás. Készítettem neki külön két napra kaját, csináltam csilis csikért, krumplival és a hétre reggelire házi májpástétotmot, ez elvitte a délelöttömet. Közben ettetem, altattam, pelenkázta. A férjem fél ötkör kelt, bankba ment így egyedül fürdettem, este indult vissza éjszakázni. Este én altatom, és minden éjjel egyedül vagyok vele, ja és még dolgoznom is kell, így minden éjjel éjfékor fekszek, máskor nem tudok leülni dolgozni. Hajnali 2-3 között ébred, ez pár perc, és 5-6 között már fent is van. Annyira ki vagyok néha merülve, hogy már szédelgek, de ezzel nincs is baj. A gondom ,hogy állandóan úgy érzem idő hiányban szenvedek, nem tudok 4 ember után állandóan pakolni, takarítani, és rendet tartani. Persze egyszerűbb lenne ha mindenki elpakolna maga után, de egy beteg nyugdíjastól és egy éjszakás férjtől túl sok mindent nem várhatok el, nekem marad minden.

Szóval csak arról van szó, hogy vagy rosszul osztom be az időmet, vagy kevés vagyok egyedül mindenre.Néha úgy érzem egy rohanás az egész napom, amíg alszik főzök, mosok, takarítok, éjjel dolgozom, és nem alszok.És még csak egy gyerek van, mások mindent olyan ügyesen megoldanak. nekem is van ismerősöm aki otthon van két picivel, főz, mos, gyönyörű rend van nála, és naponta mennek sétálni, bevásárolni, igaz nincs egy anyós a nyakán, meg egy éjszakás férj, aki szinte nincs is itthon.

2014. jan. 6. 21:43

Sok mindentől függ... és nem csak 8 hónapos esetében, hanem később is okozhat gondot, amíg nem marad el egyedül, és kárt tehet magában, tehát nem szabad magára hagyni.

Nem minden gyerek marad el a járókában hosszabb ideig.

Mi kétszintes házban lakunk, ezért amikor fel-le mászkáltam takarítás közben, a gyereket is mindig cipeltem magammal. A főzést általában úgy oldottam meg, hogy előző este, amikor ő elaludt, vagy megfőztem másnapra, vagy előkészítettem a hozzávalókat, hogy csak oda kelljen tenni főni. Mikor még picike volt, vettem neki egy babapihenőt, és abban feküdt a konyhapulton, én meg közben tettem-vettem...:) Amikor elkezdett kúszni-mászni-menni, akkor jöttek igazából a gondok.

Ja, és hát sokszor kellett bébiszittert hívni, amikor tényleg úsztam a munkával, és senkire nem tudtam számítani babavigyázás ügyben.

35. Nikk_1982 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2014. jan. 6. 18:22
A kengurunál (bármilyen márka) sokkal inkább ajánlott a kendő, hátra is lehet kötni, és nem csúszik ki belőle a gyerek
34. M0ncsa (válaszként erre: 33. - Syria)
2014. jan. 6. 16:53
Mondjuk ott, hogy nem minden gyerek marad meg a jarokaban, illetve nem mindig.
33. syria
2014. jan. 6. 16:45

Simán megoldottam annak idején kétszer is.

Gyerek ménkű nagy járókában játszik a kedvenceivel, anya meg teszi a dolgát, fél szemével mindig a csemetén.

Nem értem, hol a probléma.

32. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2014. jan. 6. 16:16

Felkotott gyerekkel az osszes hajolgatos melot guggolva kell csinalni, nem lehajolok, hanem leguggolok. Es nem mindegy a kenguru markaja, mert a peg perego az csinal olyat, hogy felul nem csuszik ki a gyerek (ha nem tul izgaga), de vannak markak, ahol felul semmilyen pant nincs.


Persze, ahogy irtam elobb, 6 honapos gyerekkel meg megcsinalod, hogy igy dolgozol, de a 7/8 honaposakat mar bizony le kell tenni a foldre, mert amelyik meg nem maszik, az is igenyli, hogy repulozzon, forgolodjon, stb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook