Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan mondanád meg főnöködnek egyedüli és nélkülözhetetlen alkalmazottként, hogy babát vársz? fórum

Hogyan mondanád meg főnöködnek egyedüli és nélkülözhetetlen alkalmazottként, hogy babát vársz? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Gligi
2009. jún. 5. 20:32

Hááát szóval kisbabánk lesz :-)

A kisfőnököm örült egy fél percet aztán megijedt..

A nagyfönökömnek nem én mondtam meg, de azt monták ideges lett :-)

2009. febr. 4. 17:31
Szerintem senki sem nélkülözhetetlen.
2009. febr. 4. 17:20
Kedves főnök! Gratulálhatsz nekem, mert babát várok!
2008. jún. 17. 16:49
Az én volt főnökasszonyom azt mondta az egyik kismamának (aki sokadik lombik után bejelentette,hogy végre sikerült), hogy ez még nem jelenti azt,hogy meg is szülöd.Ne ámítsd magad. Szóval a lényeg,hogy akad ilyen-olyan főnök is.De ha tényleg akarod a babát,akkor csak az számít. A főnök meg kénytelen ezt elfogadni.És ha kirúg? Akkor is lesz egy gyermeked,és ki tudja mire akkora lesz,lehet akad más munka.Ne a főnököd számítson,hanem magad és a saját életed.
27. Nikice (válaszként erre: 23. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:46

Legyél Te ill. a ti kapcsolatotok a pozitív példa, de bármennyire negatív az előző hozzászólás, van alapja. Mi is nagyon jóban voltunk. Még szurkolt is, hogy sikerüljön (látszólag) mert nem könnyen jött, hormonkezeléseim voltak..stb. Régen mindent megbeszéltünk. Mióta bejelentettem, minden megváltozott, sosem lesz a régi. És már nem is akarom. Maradunk azon a szinten, amin kellett volna korábban is. Főnök, beosztott. Nincs bratyizás. Már bánom, hogy bármibe is beavattam. Hetekig nem szólt hozzám, és csak a negatív visszajelzések jöttek. Mára lecsillapodott, de ahhoz az kellett, hogy akármennyit hánytam, itt húztam az igát. Most vagyok a 22. hétben, de idén még csak 6 szabim volt, abból 3 nap vizsgáztam. Ha uh-ra, vérvételre megyek, du ledolgozom...


DE szívből kívánom, hogy a Te boldog hónapjaidat ilyesmi ne keserítse meg! Nem azért írtam, hogy félj! Nincs mitől félned, mindíg akad megoldás!

És azt is kívánom, hogyutólag úgy érezd, feleslegesen gondolkodtál ezen!


Vállalj babát!!!

26. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:41

igen csak gondolod de gyerek mellett azért nem olyan egyszerű:))

szerintem kibírja a főnököd nélküled, vagy nem?

annyira nem lehet olyan fontos a munkád hogy ne várna vagy két évet:)

annyira pedig nem szorul segítségre.

de lehet aztán csak te nehezen szakadsz el a munkádtól:)

pedig hidd el ha meglesz a gyereked nem fog hiányozni.

25. KIKY
2008. jún. 17. 16:40
mára ennyi voltam, köszönöm a gyors válaszokat minenkinek!
24. KIKY (válaszként erre: 22. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 17. 16:39
nagyon köszönöm, h leírtad. pont ezért írtam ki a kérdést, mert kiváncsi vagyok a tapasztalatokra, tanácsokra:-)))
23. KIKY (válaszként erre: 21. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 17. 16:38
nekem ez túl negatív, lehet, h nagyon naív vagyok, de 7 év alatt nem így ismertem meg. sőt! mindenből kapok részesedést, amiért igazából nem is kellene, de szte úgy "igazságos". az esküvőre is olyan összeget kaptam, amire nem is számítottunk!!! meg a karácsonyok... sorolhatnám. ezek után nagyon bízom benne, h nem így fog kezelni, de ha mégis igen, életem legnagyobb csalódása lesz, az tuti!
2008. jún. 17. 16:34
Ahogy gondolod! Nekem ez a tapasztalatom, csak azt tudtam Neked leírni. Sok sikert, bárhogy határozol.
2008. jún. 17. 16:33
Ne higgy a főnököknek, nekik nem TE vagy, hanem EGY MUNKAERŐ, amivel (akarattal írtam, hogy amivel, és nem akivel) a vagyonát gyarapítja.
20. KIKY (válaszként erre: 18. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 17. 16:32
nagyon remélem, h nem:-)
19. KIKY (válaszként erre: 17. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 17. 16:31
igen, erre írtam, h mióta vmennyire belelátok, már nem hiszem annyira elszántan, h ez menni fog, de szeretném ha ebből is látná majd, még ha csak gondolati síkon valósul is meg, h számíthat rám majd a szülés után is
18. fe6fe7671f (válaszként erre: 16. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:30
Addig, míg nem leszel terhes!!! Utána EGY SENKI leszel a számára, mert nem számíthat rád.
17. fe6fe7671f (válaszként erre: 15. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:29
Nekem nincs gyerekem, de nem hiszem, hogy lesz időd órákat a gyerek mellett elpiszmogni a munkáddal. Gondold meg. Első gyereked lesz. Minden új, minden ismeretlen. Nem árt, ha legalább az elsőt "megtanulod", hogy a többi 11-et már pitty-patty tudd nevelni! :)
16. KIKY
2008. jún. 17. 16:28
én azért bízom benne annyira, h nem tol ki velem, annyi mindenben segített már és rengeteg plusz jutalékot kapok, ajándékot alkalmakra, szóval mondhatom igazi megbecsült alkalmazott vagyok
15. KIKY (válaszként erre: 9. - Nikice)
2008. jún. 17. 16:26
de jó h más is van (én még csak leszek) ilyen helyzetben. én is erre gondoltam, h megmondom neki, h ameddig lehet szeretnék dolgozni, elvégre nem megerőltető az irodai munka és utána amint lehet jövök vissza, ill mivel kiadványszerkesztésről van szó, otthonról is be tudnék dolgozni (gondolom)
14. fe6fe7671f (válaszként erre: 10. - 78b7883de8)
2008. jún. 17. 16:25

Nem fogja tudni bebizonyítani, hogy semmi baj nem volt vele, mert azért egy főnök tud olyant mondani, amit csak egyszer, egyetlen egyszer nem csináltál meg időre, vagy szűk volt az idő - akkor már vesztettél.


Ma már nem vagy védett attól, hogy terhes vagy!!! Nyugodtan (és rohadt nyugodt lesz) felmondhat.

13. Nikice (válaszként erre: 7. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:22

Ez szerintem butaság! Mármint, hogy cserben hagyod. Ha kettő helyett dolgoztál, már nem hagytad cserben, megköszönheti, hogy kitartottál (nem fogja). Nem tesz neked szívességet, te dolgozol azért a pénzért, és neked sem kell szívességet tenned, meg kell dolgoznod azért amit tőle kapsz. Ennyi. Ez "üzlet".

Nem ajiba kapod a fizud...

2008. jún. 17. 16:22
ha már kérdezgeti , akkor biztossan tudja hogy egyszer eljön az idelye. mindenésetre emlitsd meg neki hogy dolgozol az ügyön, hisz erre kiváncsi. ne érlye meglepetés
11. KIKY (válaszként erre: 8. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 17. 16:20
hehe, ha szerencsés leszek, nem fog rajtam meglátszani és kihúzhatom a megbeszélést a szülőszobáig:-)))
2008. jún. 17. 16:20
Ha bejelented, hogy gyereket akarsz és ezután kirúg, perelheted és a munkaügyi bíróságon meg is nyered, ha előtte nem volt baja veled. Ha teherbe estél, azonnal jelentsd be, mert onnantól jogilag védett vagy. Nem hagyod cserben. Mint nőnek, feleségnek nyilván fontos, hogy babád legyen. Sosem lesz olyan pillanat, ami minden szempontból - anyagilag, karrier szempontból stb - ideális, úgyhogy egy dolog fontos, hogy lelkileg mikor érzed azt, hogy akarod. Az életed legyen a fontos és ne az, hogy lojális legyél a főnöködhöz, holott az ő megértésében nem vagy biztos.
9. Nikice (válaszként erre: 4. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:20
Ez a pár mondat szóról szóra illik rám. Én azt tettem, amit a többiek is javasoltak. Előálltam a nagy hírrel, és rögtön alternatívákat is mondtam, hogy hogyan "vészeljük" át ezt az időt. Elmondtam, hogy én meddig tudok maradni, ill. meddig szeretnék. Mi is csak ketten vagyunk sajna... elég nehéz, átérzema helyzeted, de a család az első. Bármilyen jóban vagytok, soha senki nem fogja megköszönni, ha lemondasz valamiről. (mindenki örüljön, aki egyáltalán dolgozhat..címszóval)
2008. jún. 17. 16:18

Őt is megszülte az anyja, neki is van felesége, az is szülni fog. Ez az élet rendje. Egy főnöknek fel KELL készülnie erre az eshetőségre.

Ne is foglalkozz azzal, hogy mit fog mondani. Ha megharagszik - na bumm, egy "barát"-tal kevesebb. Annyit változik az élet néhány év alatt. Akkor ráérsz új állást találni. Csak arra vigyázz, hogy ne mondjon most fel.

Én nem is mondanám meg neki, csak amikor már szülni mennék.

7. KIKY
2008. jún. 17. 16:15
nagyon köszönöm, az a bajom vele, h most - igaz még nem vagyok babás 8pedig rettentően szeretnénk már) - teljesen úgy érzem, h ezzel cserben hagyom.... és igaz, ami igaz féltem a munkahelyem is. Bár régebben, az esküvő után beszéltünk erről, h otthonról be tudnék segíteni, de ez meg majd a babától függ és mivel a közelemben rengeteg baba született vmennyire belelátva úgy érzem lehet nem is lenne erre időm elég sokáig
6. 78b7883de8 (válaszként erre: 4. - KIKY)
2008. jún. 17. 16:13
Az a legrosszabb, ha baráti a viszony, mert akkor úgy érzi kitolsz vele. Legközelebb, ha megkérdezi, mondd azt, hogy konkrétan nem "dolgozol a projekten", de ha jön a baba, nem fogod elvetetni. Ebből csak le esik neki, hogy foglalkozol a dologgal.
2008. jún. 17. 16:08

Mindenképp értenie kell, hogy ez a te életed,a te babád.

Nyilván megérti, főleg, ha nő.

Pár hónap alatt tud találni helyetted valakit, akit akár be is tudsz tanítani.

sok sikert

4. KIKY
2008. jún. 17. 16:07
7 éve vagyok a cégnél, 2en vagyunk a főnökömmel, így igen sok munkám van, mondhatnám 3 ember munkáját látom el. Még ugyan nincs itt az ideje, de nagyon szeretnénk már babát, és foglalkoztat ez a kérdés. Ugyanis kérdezte már tőlem, h mikor szeretnénk babát, de még nem adtam rá sose konkrét választ. Elég jó viszonyban vagyunk, szinte baráti. Mégsem tudom, hogy mondanám el... Van ötletetek?
2008. jún. 17. 16:07
Négyszemközt elmondanám neki és jelezném, hogy ez nem azt jelenti, hogy cserben hagyom, hanem hogy van pár hónapunk, hogy találjunk helyettem valakit, akit betaníthatok az ő "szája íze" szerint :D és megbeszélném vele, meddig akarok otthon maradni a szülés után. Ha bejelentetted, kirúgni már nem rúghat ki és a szülési szabi, meg a gyes alatt sem. Amúgy gratulálok a babához! :D
2008. jún. 17. 16:07
terhes vagyok, gyesre megyek, bocs! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook