Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetne kicsit önállóbbá tenni egy egyke fiút? fórum

Hogyan lehetne kicsit önállóbbá tenni egy egyke fiút? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
94. 31bc25d879 (válaszként erre: 90. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 12:39

Kedves Kilimcs!


Úgy küldöd a negatív jeleket, ahogy akarod. Azért írok neked mert megszólítottál, egyébként nem érdekelnének a frusztrált megjegyzéseid. Mindenki magából indul ki. Ki mit hozott otthonról...


1.) senki nem "önfényezi" magát. De ha mégis bármelyikünk hátsószándéka és tudat alattija működésbe lépett volna, az sem ördögtől való. Mi ilyenek vagyunk, ezek szerint van mire.


2.) ha a rosszat és negatívat le lehet írni, akkor vajon a jót és pozitívat miért nem?


3.) ha téged édesanyád vert, terrorizált sajnálom, de nem csak téged hanem minden gyereket, mert egyik sem azt érdemli. Az én családomban, szűk környezetemben ilyen nem volt.


4.)hiszed, nem... én nagyon jó anya-gyerek kapcsolaton nőttem fel és szocializálódtam, így ezt az "örökséget" adtam, adom tovább és a lányom is a gyerekein.


Szóval hirtelen és röviden ennyit és őszintén kívánom, hogy te jobb anya legyél mint amit gyerekként kaptál.


További minden jót neked.

93. Kilimcs (válaszként erre: 92. - M0ncsa)
2015. okt. 3. 11:15

Így bizony ;) erről beszélek.


Az meg aki a szülők tetteit a gyerekeken kéri számon csak durván előítéletes, semmi több. Főleg hogy tökéletes család úgysincs. Felesleges úgycsinálni

92. M0ncsa (válaszként erre: 90. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 11:10

...vagy eppen - miutan jo fiatalon megszulte -, odab.szarintotta a szuleinek, hogy neveljek, es hetekig fele se nezett, mert halaszthatatlan pasizhatnekja volt?


Demenida, bocsi, de a rossz szulosegnek szamtalan aspektusa van, es igenis vannak olyanok, akiket okkal szidnak a porontyok.


Olyan cifra sztorikat hallottam (raadasul muvelt, hott normalis felnottektol), hogy csak pillaztam megrokonyodesemben, hogy ilyen van. Persze a tobbseg nem is mer ilyesmivel "dicsekedni", mert az emberek kepesek a szulo hulyesege alapjan a gyereket is elitelni.


Azet szerencsere az emberek tobbsegeben mukodik egy egeszseges oszton az utodokat illetoleg...

91. Kilimcs (válaszként erre: 79. - Channa*)
2015. okt. 3. 09:40

vhanna, negatív? haha, na ezt se mondták rám, csak őszinte.


tudod az önállóra nevelés, nem a nemtörődnek vele amit te itt próbálsz belemagyarázni... És a rátelepedés se az, hogy gondoskodsz valakiről segítően. PErsze ha csak végletesteni tudsz, mert félsz, hogy a tökéletes anyaság piedesztáljáról lepottyansz, akkor hiába magyarázom...


hja van gyerekem, korukhoz képest önállóak :) imádom is őket, és büszke vagyok rájuk. És bízom bennük!! És remélem ez csak az évekkel erősödni fog. CSodát nem várok, nem vagyok tökéletes. Nem gondolom, hogy nekem választanak majd párt, vagy bármit amit választanak az nekem kéne megfeleljen. nekik kell megfeleljen. Max akkor gondoljanak rám választásban, ha nekem akarnak mondjuk szülinapi ajándékot adni :D

90. Kilimcs (válaszként erre: 85. - 31bc25d879)
2015. okt. 3. 09:35
demendiná... aha, szóval ha pl valaki le meri írni, hogy az anyja verte gyerekkorában meg terrorizálta, akkor az a gyerekről szegénységi bizonyítvány?? :O te jó ég... kedves anyák, lépjetek már túl saját önfényezéseteken!!
89. Kilimcs (válaszként erre: 87. - Channa*)
2015. okt. 3. 09:34
És ha meg fog nősülni, és a barátnőből feleség és anya lesz, és ők lesznek az első helyen? van életetek a fiatok nélkül is, hogy el tudjátok ennyire engedni? ;) ez a nem mindegy...
88. Kilimcs (válaszként erre: 78. - Channa*)
2015. okt. 3. 09:33

channa, remélem most viccelsz.... A szüleiről senki se tehet (még a fiad se :P )... felnőtt embereknek szokás nem a szülei életét élni, hanem a sajátjukat... ha esetleg ez ujdonság.


Pocsék szülők helyett, meg sokszor más családtagok átveszik a szerepet, és mégse lesz pocsék a gyerek... Bár én nem tudhatom, se egyke nem vagyok, se nem "volt meg mindenem" És kimondom, nem tökéletes a családunk. De tudom mi az szeretni, gondoskodni, és tudom hogy az előítéletek visszaütnek, így nem érdemes velük élni.


És fenntartom, vannak rossz anyák, és ha valaki nyiltan mesél a saját rossz anyjáról, akinek ez rosszul esik, annak van takargatnivalója. ennyi.

87. Channa* (válaszként erre: 82. - Nátháska)
2015. okt. 3. 06:41
Akkor lehet ez zavar, amikor egy egyke fiúval esetleg összehoz a sors? Hogy őt a szülei szeretik? Ennek inkább örülni kellene, mert jó esetben az egykénk iránti szeretetünkből jut a lánynak is, hiszen tudjuk, hogy a fiúnknak ez a lány fontos, szereti, így nekünk is fontossá válik. A fiamnak még nem volt olyan barátnője, akit ne kedveltünk volna:D
86. Channa* (válaszként erre: 84. - 31bc25d879)
2015. okt. 3. 06:31
Hát persze, hogy az vagyok:DDD
2015. okt. 3. 05:34

Nekem meg egyke lányom van...és??!!


Nem ám elkezditek itt szidni a lányos anyukákat, anyósokat, mert ki tör belőlem a hat elemi:)


Én igenis büszke vagyok az egész családomra, felmenők, lemenők, oldalágak...mindenkire...van miért. Plánesőt magamra!:)


Naaa, csak, hogy lássátok van ilyen is:)


ui: aki meg itt szidja a szüleit akár névtelenül-arctalanul is, saját magáról állít ki bizonyítványt...elég szomorút és sajnálatosat.

84. 31bc25d879 (válaszként erre: 78. - Channa*)
2015. okt. 3. 05:20
Channa is egy anyatigris:)
83. fincsi5 (válaszként erre: 80. - Nátháska)
2015. okt. 2. 21:31

Nézd: kijött belőled, de te is láthatod, hogy rosszkor, vagyis rossz helyen. Én nagyon sajnálom, ha ilyen anyukád van, csak ugye, mi akik itt olvasunk, nem ismertünk, én nem értettem, hogy jön ide a rossz mosás, a zsíros rizs.

Szóval; rosszul indítottál.

Ha írsz ki fórumot, lehet, tudnak segíteni,és megismernek.

Én ismerek olyan dokit, aki 40 éves korára tudta helyrehozni anyjával a kapcsolatát.

Azért az furcsa, hogy apukád miért van jól meg vele, ...na, mindegy.

Te mondtad, hogy nem vagytok érzelmes család.

És, hogy én is a fórum témájánál maradjak; a leendő anyósodról csak az alapos megismerés után alkoss véleményt, s ne tekintsd eleve ellenségednek.Sokat segíthet.

82. Nátháska (válaszként erre: 81. - Channa*)
2015. okt. 2. 20:23

Igen, imadom az apamat. O volt a kapocs kettonk kozott. De mindig is inkabb a nagymamam volt az, aki foglalkozott velem (anyam anyukaja), aki beszelgetett velem.

Es az alberlet 20 evesen volt, mar 33 vagyok, valtozott a helyzetem.

81. Channa* (válaszként erre: 77. - Nátháska)
2015. okt. 2. 20:16

Pocsék anyukád lehet, bezzeg apukád!

És milyen klassz egy albérletet fizetni. Én akkor sem költöznék albérletbe, ha fizetne a tulajdonos azért, hogy ott legyek.

80. Nátháska (válaszként erre: 65. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 20:15

Ez egy kicsit off lesz, de hat ha mar kaptam hideget-meleget :) Bocsanat az ekezethiany miatt, ez mar telefon.


Ha megnezed, nem tul gyakori hozzaszolo vagyok, es nem, nem itt jutott eszembe. Talan csak egy kixsit panaszkodni akartam, mert rossz napom van. De hogy szidnam... Nem. Bar valojaban mar semmi erzelmi kotodes nincs koztunk, de nem szidom. Talan kicsit kritizalm es imadkozom, hogy en soha ne banjak igy a gyarekemmel, mint ö. Tudod, mikor ölelt magahoz utljara? Nos, nem emlekszem. Nimcs olyan emlekem az elmult 33 evben, hogy atolelne, magahoz szoritana. Mi nem vagyunk egy erzelmes csalad, es en nagyon apas is vagyok. Valojaban csak azert kellettem, mint gyerek, mert a baratnoinek mar volt, es le ne maradjon. A terhesseget vegigcigizte. Barkinek elmondja, hogy az volt a filozofiaja, hogy betesszuk a gyereket a kisagyba, es kit erdekel hogy ordit, majd megunja es elalszik :) Soha nem puszilt meg vagy hasonlok. Nem erdekelte, mi van az iskolaban, teljesen kozombos volt iranyomban.

Ezek utan a bararaimmal megbeszeltuk, nem csoda, hogy valojaban szeretetkoldus vagyok.

De akkor sem szidom vagy ragalmazom, elfogadom, hogy ö ilyen, nem fog megvaltozni. Bika a csillagjegye, es mindig mindenben csak neki lehet igaza, ha valamit nem ugy akarsz mwgcsinalni, ahogy ö szokta (pl. masik sarokban kezded a porszivozast), akkor rogton jon a vadaskodas, hogy "Ha nem akarod megcsinalni, menjel innen!". Vagy nem akkora cikkre vagod a fözni valo krumplit, mint amekkorara ö szokta :)


Es csak hogy kapcsolodjon az anyosforumhoz: ha lehet, senkit sem mutatok be neki :)

79. Channa* (válaszként erre: 67. - Kilimcs)
2015. okt. 2. 20:13

Te egy nagyon negatív ember vagy!

Egyke? Önállóság? Rátelepedés?

Van gyereked? Ha van, akkor te annyira önállóra nevelted, hogy akár 2 évesen már egyedül járt a bölcsibe is, nehogy azt mondják rá, hogy el van kényeztetve és nem önálló?

Szerinted az a normális, ha vállalunk egy gyereket és nem foglalkozunk vele, nem kapja meg azt, amit meg tudunk neki adni? Nem óvjuk? Nem támogatjuk? Ez nem rátelepedés!

Ha eljön az idő, akkor majd elköltözik és nem úgy fog minket majd emlegetni, ahogy itt sokan a szüleit. Nagyon gáz, ha valaki a szüleiről így beszél. Elgondolkodhatnátok azon, hogy mit fogtok majd szólni, ha rólatok is így fog nyilatkozni a saját gyereketeket, akit persze ti nem támogattok, nem óvtok, nem adtok meg nekik mindent, stb.

78. Channa* (válaszként erre: 62. - Kilimcs)
2015. okt. 2. 20:03

És a pocsék szülőknek a gyereke is pocsék. Hiszen nem esik messze az alma a fájától:D

Utána meg a pocsék szülő, pocsék gyereke, itt szid idegen embereket, ne adj isten olyanokat, akik tudták, hogy a gyerekük nem szereti a zsírban tocsogó rizst:D Micsoda pocsék szülő az ilyen! Mert bizony sokszor a pocsék szülő pocsék gyerekét az zavarja pusztán, hogy őt nem szerették a szülei, de ez eszébe sem jut, csak az, hogy az egyke fiú anyja a pocsék. Egyszer végre lehetne az ilyen nőknek annyi eszük, hogy végig gondolják, hogy mi is nekik a bajuk, mert a legtöbb esetben nem az anyós a probléma, hanem a saját anyjuk, aki enyhén szólva rosszul nevelte őket.


Nekem egyke a fiam, és igen, meg van mindene és meg is volt mindig. Szeretjük, nekünk ő a legfontosabb, illetve az, hogy ő boldog legyen. Ezért szültem:D És nem azért, hogy 18 évesen kidobjam itthonról és összeszedjen egy IQ nullás nőt. Bízom benne, hogy sikerült olyan jól nevelnem, hogy a rostáján átesnek az ilyen pocsék szülők lányai, mert ha mégis egy ilyen akad fenn, akkor bizony egy sárkány anyós leszek.:D De ez csak véletlenül fordulhat elő, mert a fiam nincs hozzá szokva a pocsék lányokhoz:DDD

77. Nátháska (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 19:55

20 évesen, miután kerestem annyi pénzt, hogy megvegyem az albérlet szükségességeit, költöztem :)


Egyébként nem értem, mi a problémád. Én fizettem a ruháim, amit szétmosott, mert "nekem ne mondja meg senki", plusz IBS. Azóta pluszba IR és PCOS. Eléggé oda kell figyelnem, mit eszek, mert gyakori hasmenésem van. Nem magam mentegetem, csak tudod, amikor apukámnak kilyukadt a vastagbele és kitették a kivezetést oldalra 3 hónapra, anyám ezért sem volt hajlandó megváltoztatni a főzési szokásait. Én főztem apámbak kímélő ételeket.

76. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 73. - Channa*)
2015. okt. 2. 19:51
És 3-4 év alatt majdnem meg is van a garzon ára!
75. Channa* (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 19:48
:DDDDD
74. fincsi5 (válaszként erre: 73. - Channa*)
2015. okt. 2. 19:43
Megfogtad /ismét/ a lényeget! Nekem sem jutott eszembe, hogy elveszítem a fiamat, mikor komoly lett a kapcsolata, majd eljegyezték egymást, és most közös házba költöznek. D
73. Channa* (válaszként erre: 10. - Barbicska)
2015. okt. 2. 19:34

Nem, nem azért, mert félünk az elvesztéstől, hiszen nem ez történik. Én azt gondolom, hogy felesleges pénz kidobás lenne lakást bérelnie egyedül, erre ráér akkor, ha van neki valaki, aki esetleg olyan, hogy érdemes vele együtt költözni....

Én sem támogatom a fiamat, mert minek költsön közel 100 ezret feleslegesen?

72. fincsi5 (válaszként erre: 71. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 18:25
Hoppá, bizony!
2015. okt. 2. 18:16
Amúgy nehogy már a lány mondja a férfinak, hogy költözzenek össze!
70. ancsika688 (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2015. okt. 2. 18:06
Dolgozik.Valahol azt írja a fórum indítja.
2015. okt. 2. 18:00
Zavarnám el dolgozni.
68. Muraja (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2015. okt. 2. 17:55

Olvasd el Dr. Csernus Imre könyvet A ferfit , no ott aztan van sok hogy milyenreis sikerult az anya " pöcse " .

Hogy egy 25 eves othon lakjon ? hogy neki nins zuksege a priavta eletre ? egyaltalan hogyan es mikor szeretne maganak egy önnalo existenciat teremteni ?

Volt egy baratnöm ki ezt praktizalta a lanyaval aki besokalta es Australiaig megnem allt , az anya csak rinyalt es oda volt ( egyke szinten ) vegulamikor meghivta öt ki egy honapra latogatoba mas sajnos nem egesz het utan iujra itt europaban sirt a repteren hogy mennyek erte ! miert ? azert mert meg egy honapot sem tudta kibirni az anyacska hogy tiszteletben tartja a lanya valaszottat es inkab a lanya koraban haza " licitalta "

67. Kilimcs (válaszként erre: 64. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 17:17

nemfeltétlen. azért sokan eleve az önállóságot célozzák meg a gyereküknek. Akárhány van. A rosszértelemben vett egyke nem is azon múlik, van e tesó vagy nincs, hanem hogy a szülő mennyire telepszik rá a gyerekére gyerkeire. simán lehet 3 egykét is nevelni egymás mellett ... és lehet egy gyereket is önállóra szocializálni a kezdetektől fogva. Ez szerintem tényleg a szülőkön múlik... Mindig akkor van gond amikor valaki tulajdonnak vagy életcélnak szül... na abból ritkán jön ki bárki jól


aztán lehet mások mást figyeltek meg. nekem ez a meglátásom.


de összességében véve, mivel nemcsak a család hat ránk, és ésszel él az ember, azért felnőttkorban elég rendesen felüllehet írni a dolgokat. már ha valaki változtatni szeretne egyálatalán.

66. 31bc25d879 (válaszként erre: 62. - Kilimcs)
2015. okt. 2. 17:17

Nyugodtan mondhatja. Mondja.


Azt gondolom, hogy fincsi is azon anyák közé tartozik akik 120 % -on teljesítve, a dobogó szívüket kiteszik az asztalra a gyerekeikért. Ő "jó szülő".


Igy a fent említett táborba tartozó szülők számára elképzelhetetlen, hogy léteznek "rossz szülők". Tudjuk, hogy vannak de ilyenkor kicsit akkor is kikerekedik a szemünk, mert viszont mi nem így működünk.


Talán ennyi a magyarázat. De persze a gyerek nyugodtan mondja meg a tutit, hisz így neveltük.

65. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Kilimcs)
2015. okt. 2. 17:13
Nem kell hazudni semmit, de most, egy anyósos fórumon jut eszébe, hogy anyuka nem tudta jól kimosni a ruháját, zsírosan főzött..hagyjuk már!:((
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook