Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehetne a 6 éves kislányomat leszoktatni az ujjszopásról? fórum

Hogyan lehetne a 6 éves kislányomat leszoktatni az ujjszopásról? (beszélgetős fórum)


1 2
22. szterke84 (válaszként erre: 20. - Zorcica)
2011. okt. 25. 21:53
Én kesztyűre gondoltam,h azt húzok a kezére,de nagyon elutasított!
2011. okt. 25. 21:53
Sehogy.Igaz az én lányom 6 éves volt mikor rászokott, mert volt az oviban egy ikerpár és ők szopták az ujjukat, ami a lányomnak nagyon megtetszett.Most már 34 éves, de ha nagyon fáradt elalvásnál még néha most is szopja az ujját.
2011. okt. 25. 21:47
Sziasztok!Nekem a szüleim gézből csavartak egy nagy bumszlit az ujjamra. Rajzoltak rá szemet, szájat, mintha egy baba lenne. Nálam bevált, szinte azonnal leszoktam.
19. beatav
2011. okt. 25. 21:45
Én mindig valami szépet festettem a körmére,csak arra amit használt.Megbeszéltük,ha nem veszi a szájába újabb is lesz.De kell valami ami megnyugtatja,rászokott a körömrágásra,na arról is meggyőztem-az enyém milyen szép,mert én nem rágom-ha ő sem (nyár volt) kifestem neki.És sajnos jöttek az ujabb találmányai... mára már nincs levezető szokása.
18. MissHeart (válaszként erre: 14. - C1e9612cd3)
2011. okt. 25. 21:45

Hát igen. :) Gyerekfüggő az biztos, az enyémnek ennyi elég volt. Azóta plüssöket ölelget, de annyit, hogy mindig megkérdezem, elférnek -e ennyien az ágyban. Mit lehet tenni, mind kedvenc, és ha egyikkel nem alszik, az megsértődik. :)


Amúgy én kilenc évesen szoktam le egy három napos kirándulás alkalmával. Emlékszem indulás előtti éjjel annyira izgultam, hogy reggelre véraláfutásosra szoptam az ujjam. :D Attól nagyon megijedtem, nem tudtam akkor még mi az. Ráadásul négyen voltunk lányok egy faházban, nagyon ciki volt akkor már. Én így szoktam le. :)

2011. okt. 25. 21:40
Sziasztok!mi minden fél évben járok fogdokihoz a gyerekekkel,épp voltunk 2 hete is,mert Pankának még nem esett ki a tejfoga,de már alul jönnek az újak,nem húzták ki neki,csak gyakran mozgatnia kell.Egyenlőre még a tej fogai szépen állnak,nincs vele gond,a dokinak se tűnt fel hogy szopja az ujját!én most 27 éves vagyok és most van fogszabályzóm,pedig nem szoptam az ujjam,de ha lehet ettől megkímélném a lányom!
16. zebracsikó (válaszként erre: 7. - H.Ancsi)
2011. okt. 25. 21:38
fogszabályozó van?
2011. okt. 25. 21:36
kineziológus, Érzelmi Feloldás Technika... mindkettő segíthet!
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - MissHeart)
2011. okt. 25. 21:35
velem ez nem ment volna :) én mikor a szopós ujjam sérült, használatba vettem a másikat :) vagy, mint már írtam, 1szerűen lemostam/ sikáltam a szert, amit rákentek.... gyerek függő :)
13. arju
2011. okt. 25. 21:34
Én is csak azt tudom mondani, amit a többiek! Nem szabad erőltetni! Ez, egyfajta pótcselekvés! El jön az idő, amikor már szégyellni fogja és magától abbahagyja!!! Legyél vele türelmes! Legfeljebb kérdezd meg Tőle, hogy miért szopja az ujjacskáját és ezt ne csak egy alkalommal, hanem mindég, amikor látod!!! Üljetek le és beszéljétek meg! "Mindég, minden körülmények között!" :)
12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - Szterke84)
2011. okt. 25. 21:33
most van fogváltás korban. Rendszeresen vidd fogorvoshoz, és ha kell, akkor majd az elbeszélget vele az ujjszopás kérdésről. Nekem semmi baja nem lett a fogaimnak! Szépen, egyenletesen nőttek, nincs eltekeredve se egyse, nincs előlharapásom, stb..... Ha nincs baj, nem kell zaklatni szegény gyereket! :)
2011. okt. 25. 21:33

Az én fiamnak 4 évesen kezdtem észre venni, hogy a fogacskák előre állnak egy picit. Akkor döntöttem úgy, hogy véget vetünk a dolognak. Tudom, kicsit drasztikusnak tűnik, de bevált.

Este szépen elmagyaráztam neki, hogy ekkora fiúnak már nem való az ujjszopás, ráadásul elcsúfítja a fogait. Elmondtam neki, hogy bekenem az ujját erős paprikával. Ha a szájába veszi, csípni fog. Úgy is tettem, ő pedig megértette a dolgot. Két este kentem csak be, utána soha többé nem szopta az ujját. Halkan megjegyzem, a nagyanyám is ezt a trükköt vetette be.

10. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2011. okt. 25. 21:32

Azt hittem ezzel egyedül leszek, én 12.

Majd elmúlik magától:)

9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - MsFlower)
2011. okt. 25. 21:31
xart se ér! :))) saját tapasztalat! Anyámék orvossal szereztettek be ilyen jellegű szereket :)))) nme tudtak kicseszni velem :)))) Lemostam 1szerűen! Még körömkefével is síkáltam! :))))
2011. okt. 25. 21:30
Nekünk a tanárnő mondta elsőben, hogy csak nézd, ne kapd be! Így minden ujjszopó hamar leszokott. :) Egy próbát megér.
2011. okt. 25. 21:30
nem akarlak elkeseríteni, de sehogy, amig el nem jön az az idő, amikor magától rájön, hogy ez már ciki. Nekem a fiam 11 a lányom 9 éves volt, mikor abbahagyták:))). Sajnos a fogai erősen deformálódtak, és a doki szerint e miatt, mondjuk neki éjjel-nappal a szájában volt az ujja.:)))
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - MsFlower)
2011. okt. 25. 21:30

abszolút nem durva dolog, én ezt javaslom


magam kipróbáltam, tényleg jó keserű

2011. okt. 25. 21:28
Köszi a gyors választ,csak igazából a fogait féltem!Amúgy csak alváshoz használja,nem egész nap van a szájában!Remélem azért mihamarabb sikerül elhagynia Pankámnak!
2011. okt. 25. 21:28
Hallottam már erre való körömlakkokról, amik nagyon keserűek, de szerintem ez lehet nagyon durva dolog...
2011. okt. 25. 21:26
Nem érdemes leszoktatni, én 11 éves koromig csináltam, és egész jól felnőttem. :D Egy lehet csak a gáz (aminél nálam is paráztak a szüleim, szerencsére nem lett így), hogy a fogai előre fognak állni. Szerintem ha ez nálatok sincs így, akkor hagyd, szépen abba fogja hagyni,ha eljön az ideje.
2. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Szterke84)
2011. okt. 25. 21:23
majd leszokik magától! Engem se lehetett erőszakkal! kb. 10 éves voltam, amikor a hiúság győzött az ujjszopás felett....
2011. okt. 25. 21:21
Sziasztok!Ha valakinek van jó tapasztalata az ujjszopás leszoktatásáról,kérlek írjatok!Előre is köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook