Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet túlélni a hétköznapokat egy depressziós, pesszimista ember mellett? fórum

Hogyan lehet túlélni a hétköznapokat egy depressziós, pesszimista ember mellett? (beszélgetős fórum)


1 2
28. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Asinel 75)
2013. máj. 26. 08:51
Kár a szóért !
27. 17aadc1082 (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2013. máj. 26. 08:37

Van neked fogalmad mit jelent egy full negatív emberrel élni évekig?


"Mifenét csinálnál ha súlyos betegség törne a társadra, férjedre?" -- az más! Egy rákról tulképp nem annyira tehet, mint arról, hogy folyamatosan lehúzza a másikat a saját negatív szintjére. Nem mellesleg, gondolom, a rákot kezeltetné, akkor a pesszimizmusát miért nem??

26. Asinel 75 (válaszként erre: 9. - Hamyka)
2013. máj. 26. 08:36
Tegyél ellene, és ne hagyd! Nehagyd, hogy mások irányítsák az életed. Gondolom, már nem gyerek vagy, úgyhogy állj a sarkadra! Menni fog, csak akarni kell!:-)))
2013. máj. 26. 08:35

Egy idő után az ember nem háríthatja a felelősséget mindig másra. Ok meghalt az apja, alkesz az anyja. És? Aki ezen sok-sok idő alatt sem képes túllépni, ott már nem a szülőkkel van a gond. Aki nem képes felfogni, hogy a hozzáállásával mások életét keseríti meg, az az ember még nem nőtt fel. Mégis, meddig kell pátyolgatni, hallgatni a lehúzó negativizmusát? Sztem ebből öt év több is, mint sok.

Ha nem hajlandó változni, nem másért, hanem azért, hogy saját maga is jobban érezze magát, én sem ápolgatnám a lelkét a végtelenségig. Felnőtt ember, oldja meg maga. Segítséget lehet kérni, de nincs joga a más kedélyét, életkedvét rombolni évekig!

24. Regin_a (válaszként erre: 20. - Ittmost)
2013. máj. 26. 07:37

én valószínűleg elhagynám"


Igazi élet társ vagy

Ki kell rúgni a fenébe a férfit, nehogymár lehúzza magával


Van neked fogalmad mit jelent házasságkötés esetén a jóban rosszban, egészségben betegségben?

Mifenét csinálnál ha súlyos betegség törne a társadra, férjedre?

Arrébb állnál?


Áhh, nem is folytatom!

23. ittmost (válaszként erre: 9. - Hamyka)
2013. máj. 26. 07:02

Nem muszáj élni akarni(élni sem),de senkinek nincs joga ahhoz,hogy a pesszimizmusával,vagy a halálvágyával lehúzza rendszeresen a többiek életkedvét.

Itt nyugodtan kiírhatod magadból:) (ne a körülötted élőkre zúdítsd rendszeresen).

még küldök neked fagyit is,hogy jobb kedved legyen 2 percig:)

22. ittmost (válaszként erre: 11. - Kolibri37)
2013. máj. 26. 06:59
:( szegény gyerek
21. ittmost (válaszként erre: 19. - Gkreka)
2013. máj. 26. 06:58
Ez biztosan igaz,ezért érdemes mindenkinek a neki való közegben élnie,és nem próbálni megváltoztatni azt,aki lehet,hogy ilyen borúlátóan érzi jól magát.
20. ittmost (válaszként erre: 15. - 408020f45e)
2013. máj. 26. 06:57

Az,hogy valaki depressziós,vagy kiábrándult,nem ok ara,hogy magával rántson más embereket is ezzel a folyamatos borúlátással,amiről a topiknyitó írt.

Mert más az,ha vki panaszolja,h rosszul érzi magát,értelmetlenek érzi az életét,rosszul bántak vele A MÚLTBAN,"semmi" sem sikerült,mint az,ha valaki már előre elrontja a saját,és környezete napját azzal,hogy előre rossz hangulatba,és elégedetlen állapotba hozza magát,ÉS ezt hangosan szóvá is teszi.

Ez a férfi nem úgy néz ki,mint aki segíteni akarna magán,hanem inkább magával húzni a többieket is:hisz megmondta:az se jó,ha segít neki a párja,az se,ha nem.


Topiknyitónak:én valószínűleg elhagynám,mivel már ilyen régóta ezt nyomja..Keressetek mindketten magatokhoz valót:ő egy iylen pesszimistát,aki 1 követ fúj vele,te meg egy életerősebb optimistát.le fogja enni rólada húst,neked meg még fel kel nevelned egy egészséges lelkületű kislányt.

19. gkreka
2013. máj. 26. 06:00
Egy idős, bölcs ismerősöm szembesített azzal, hogy egy pesszimista embernek épp olyan idegesítő egy optimista ember hozzáállása, mint egy optimistának, akinek egy örökösen "de szar az élet"-et valló emberrel kell együtt élnie.
18. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. máj. 26. 05:01
Ezt csak akkor tudod hosszabb távon elviselni , ha túlteszed magad rajta , különben megbolondulsz mellette ! / tudom ! / 2 füled van ! Te + szajkózd neki azt , ami jó az életébe , aminek örülnie kellene ! Hátha használna . Különben a negatív természetével sose fog pozitív dolgokat bevonzani az életébe !
17. kszb (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. máj. 26. 00:38
igen... én is pont ezt néztem...
16. kszb (válaszként erre: 11. - Kolibri37)
2013. máj. 26. 00:38
ez más! Ez szülés utáni depresszió.. csak a hormonok játszanak vele! Ez vagy elmúlik, vagy figyeltek, és ha kell, szakorvoshoz viszitek! Nem egyedi! Csak figyeljetek rá!!! És ha kell, lépjetek!
2013. máj. 26. 00:25

Bocsi, hogy a másik oldal védelmében is szólok: De gondoltatok már arra, hogy nem a boldogságában vagy az unalmában ilyen valaki? Ahogy olvasom, tragédiák sora juttatta ide. Szerintem nem kibírni kell, nem az elhagyáson meditálni, hanem leülni és nyíltan megbeszélni a kialakult helyzetet. Közösen megoldást találni és nem ráhagyni, hogy maga oldja meg és ha nem megy neki egyedül akkor borzasztóan sajnálni magunkat mellette! Vannak pszichológusok, családterapeuták akik tudnak segíteni, mert erre szakosodtak.

Segítséget kell kérni a háziorvostól, mert nemcsak magán úton lehet eljutni ilyenekhez, neki tudnia kell, hová fordulhatnak az emberek ilyen esetben.

Ezt az utat végigjártam, tudom miről beszélek. Szóval nem túlélni kell, hanem társként mellette állni és segíteni!

14. hamyka
2013. máj. 26. 00:19

na mentem meghalni :DDDD


majd keressetek meg xd :D

13. Krilion (válaszként erre: 3. - Pocokdiszno)
2013. máj. 26. 00:16
Beszélgetni kell vele. Sokat, hogy feldolgozhassa ezeket a dolgokat. Vagy lehet, hogy változtatnotok kellene valamin, új hobbit találni, vagy új munkát, valamit, ami boldoggá teszi, amire gondolhat, amikor szar kedve van. Valahogy segítened kell neki, ha szereted, mert ha ő jobban lesz, akkor te is.
12. andi6020 (válaszként erre: 4. - Pocokdiszno)
2013. máj. 26. 00:15
Kár volt elindítani a fórumot, ha lelépsz. :(
2013. máj. 26. 00:14

Sajnos én ugyanezt látom. Na nem itthon.


A barátnőm kislánya három hónapos. Látom, hogy szereti, de valahogy mindig csak negatív dolgokat tud mesélni.

Meddig sírt, megint nem aludt, éjfélig tartott a hiszti.


Többször voltam ott náluk fürdetéskor, de valahogy mindig csak panaszkodni láttam. Sírt egy picit a kislány, máris háborgott, Látod hisztizik megint! Nem fog aludni megint éjszaka!

Ha jó kedve volt a babának: Most vigyorog, de tuti nem fog aludni még éjfélkor sem.


Szerintem beleívódik a kislányba az anyuka idegessége, negatív hozzáállása.


Többször rámbízta már, igaz csak pár órára, de semmi gond nem volt a kislánnyal.


Sajnos Ő is otthonról hozta ezt a negatív hozzáállást.

10. kszb (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. máj. 26. 00:14
ja, és én odáig eljutottam, h magától elment pszichiáterhez! De csak akkor, amikor pánikrohamai kezdtek lenni... :( sajna ha nem látja be, h vmi gáz van, akkor tehetetlen vagy iylen szinten. Én azóta, h leállt a pszichiátriai szerekkel (antidepresszáns, és szorongásoldó 1 évig) csak recept nélkül kapható dolgokhoz jutok hozzá. (Sedatif PC, Valeriána Relax) Nem mindig elég, de volt rá példa, amikor megfenyegettem, h ha 1 hónap alatt nem érzékelek javulást a viselkedésében, akkor megyünk vissza a "dilidokihoz"... Össze is szedte magát. Tudom, csak időleges, de legalább 1 szezon gyógyszer nélkül, iylen fiatalon! És legalább ő maga is érzékeli, h önszántából, akaratból, saját aggyal is lehet jobb! :) Most a legjobb, h telefonon megkerestem egy közös ismerősünket, aki nagy bicajos, és megkértem titokban, h rángassa el bringázni! Naponta elmennek! A testmozgás az egyik legjobb módszer a depi ellen! Endorfint termel, ellensúlyozva a dopamin hiányt! :) A depiseknél pedig az van... Szóval, lehet nem mindent, de tényleg sok mindent megteszek, és eredményekkel, úgy érzem :) A bicajozás határozottan jót tesz neki!!!! :)
9. hamyka (válaszként erre: 8. - Asinel 75)
2013. máj. 26. 00:07
ugyan minek éljek? mindenki engem nyúz hogy ez nem jó az nem jó :D
8. Asinel 75 (válaszként erre: 5. - Hamyka)
2013. máj. 25. 23:54
Ne ne már!
7. kszb (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. máj. 25. 23:52
mintha az én páromról beszélnél... én azt figyeltem meg, h az örök pesszimizmust otthonról hozta... anyuci pont ilyen... Olykor a tököm tele van vele.. legtöbbször a kezelés az, h szembe állítod önmagával, nem mész bele a játszmáiba! Mert ők próbálnak játszmázni erőteljesen!!! Én vmi poénnal ütöm el a hülyeségeit. Pld mond vmi hülyeséget, és a válaszom a visszájára fordítva az ő feltételezése. Pld mibe kötnél bele, ha nem így lenne??? Vagy ráhagyom, h persze... mert annak csak úgy van értelme, csak úgy lehet, stb. X idő után veszi a lapot számos beszélgetés után. Felvázoltam neki az önbeteljesítő jóslatok jelentőségét is az életben. És minden ezzel foglalkozó pszicho dolgot átküldök neki mail-ben, vagy Fb-n... Érti. csökkent a dolog, de meg nem szűnt. Pláne, h ő úgy kezeli, h ő ilyen, és kész. Erre én annyit mondok neki, h ez azért nem így van. Fiatal ember még (32), változni tudni kell még. És ellenpéldát állítok elé saját magammal....
6. Asinel 75 (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. máj. 25. 23:51
Legyél vele megértő. Borzasztó az az àllapot amiben van neki is, meg a környezetének is. Kár, hogy öt éve senki nem vette ezt komolyan, pedig a leírtak alapján elég komoly a helyzet. Segíteni kell neki, de ezt neki is akarni kell, közösen kell megoldást találnotok, ráeröltetni úgysem tudsz semmit. Annál inkább ellenkezni fog. Növeld az önbizalmát amennyire csak tudod.
5. hamyka (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. máj. 25. 23:50
már bocsánat az ilyen válaszért: én mindennap mondom magamnak hogy jó lenne megdöglenni :)
2013. máj. 25. 23:45
Én is megyek aludni. Sziasztok!
2013. máj. 25. 23:43

Van. 2 éves.

Az egyik ok: apukája öngyilkos lett.

A másik ok: anyukája alkoholista lett.

A harmadik ok: megszűnt a munkahelye.

Értem én, hgy kikészült, de legalább annak örülhetne, hogy van egy csodálatos kislánya, meg egy felesége, aki kinyalja a s.ggét.

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. máj. 25. 23:40
Uuuu, ez eleg car lehet. Gyerek van? Miokozta nala? Csak uuugy! Kapott egy gellert az agya? Ez bazi faraszto, gondolom... Mentem aludni, de megnezem majd mit irsz reggel.
2013. máj. 25. 23:36

A férjem egyre rosszabb állapotban van. Ő állítja, hogy semmi baja, mégis minden nap úgy kel fel, hogy "biztos ma is jön valami h.lye és felidegesít" "kíváncsi vagyok, hogy ma mi fog elromlani" "fát akarok vágni...remélem megint esni fog..." "tuti, hogy ma sem fog kijönni a szerelő" "megint sz@rul indul a napom...ezt nem hiszem el, hogy én ennyire szerencsétlen vagyok" "na tessék, megint nincs időm reggelizni, mert rohannom kell...remélem a városban is dugó lesz, nehogy odaérjek időben..."

És ez csak a reggel. Utána jön az egész napos káromkodás, vagdalózás, csapkodás, hogy sz@ar az élet, sz@ar az ország, sz@ar a kormány, sz@r minden...stb Ha bármiben segíteni akarok, akkor elküld a francba, hogy csak ő tudja megcsinálni, ha meg nem segítek, akkor azért dühöng, hogy fáradt és semmire sincs ideje.

Ez 5 éve kezdődött, de eddig elviselhető volt. Fél éve viszont kibírhatatlan. Pszichológushoz járt, de az csak azért kezelte, hogy végre 37 évesen ne úgy ugráljon, ahogy az anyja fütyül. A depressziójával nem foglalkoztak és jelenleg nincs is pénzünk magánrendelésekre :(

Hogyan vészeljem át ép ésszel a mindennapokat? Néha úgy érzem, hogy jobb lenne elválni. Említettem régebben, hogy ezt én így nem bírom tovább, de akkor is cirkuszolni kezdett, mert szerinte még én is ki akarom csinálni idegileg azzal, hogy el akarom hagyni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook