Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet takarékoskodni otthon? Praktikák, ötletek... fórum

Hogyan lehet takarékoskodni otthon? Praktikák, ötletek... (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. 2656c806ea (válaszként erre: 56. - Pikkerpuko)
2010. máj. 13. 12:00
Eljön az idő mikor kénytelen lesz az ember megtanulni sajna.
56. Pikkerpuko (válaszként erre: 54. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 11:59
Engem is megszóltak, kinevettek anno ostoba emberek, hogy ennyire nem kell spórolni, meg kinyomkodni a fogkrémet. Ezek az emberek még agyilag nem jutottak el, -és nem is fognak- addig a szintig, hogy fontos a környezettudatosság, aztán a pénz spórolás.
55. 2656c806ea (válaszként erre: 54. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 11:54
Ez a táblázat módszer nagyon jó ötlet asszem én is bevezetem,hiszen hó végén mindig kiakadok,hogy hova ment el a pénz pedig nem veszünk felesleges dolgokat csak ami a napi megélhetéshez kell. nem járunk sehova,mert a párom 2 munkahelyen dolgozik és sokat van távol. Inkább hozzánk jönneka barátok főleg nyáron mikor lehet grillezni,bográcsozni,de egy ilyen összeröffenés is sokba kerül hiszen nem adhatok nekik ásványvizet,hanem bevásárolunk cola,rostos,sör esetleg egy kis pálinka meg a kaja,vagy egy kis nasi. De ugy gondolom ennyi kell,mégis fogjuk a fejünket milyen sokba van.
54. kefekötőke (válaszként erre: 51. - Anyky)
2010. máj. 13. 11:42

Én is kaptam már a környezetemtől felhúzott szájszélű,kimondatlan véleményt.Igaz aki ezt tette egyszer megkérdezte meg tudnám mondani 3 éve mennyi volt a fűrdő felújítás .

Megtudtam.

53. kefekötőke (válaszként erre: 37. - 35491a860f)
2010. máj. 13. 11:38

Van egy másik ami engem irritál pl. ha a Tv ben látom a "megszorult család"-ról készűlt riportot.


Az anyuka ,apuka kezében ott a cigi a másikban egy mobil néha nem is a legolcsóbb,a háttérban a MIKRO

Az a legfeleslegesebb,energiapazarlő kütyü a háztartásban,nem beszélve,hogy veszélyes az egészségre.

52. kefekötőke (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2010. máj. 13. 11:34

Mindjárt gondoltam,hogy inkább Te tudnál másoknak tanácsokat adni.

Egyébként is az a tapasztalatom kirándulásaim során,az alföldi emberek másképp állnak a pénz kérdéshez,sokkal takarékosabbak ,mint mifelénk.

A föld mint vagyon nagy érték arrafelé.

51. Anyky (válaszként erre: 50. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 11:30

Nagyon egyetértünk! Pontosan vezetett táblázattal nem érhet meglepetés! :-)

Azt hittem, egyedül csak én vagyok ilyen táblázatfüggő. A környezetem inkább hülyének néz miatta, de a magam megnyugtatására azért továbbra is vezetem. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül! :-)

50. kefekötőke (válaszként erre: 43. - Anyky)
2010. máj. 13. 11:27

Erről van szó.

Nem akrtam itt úntatni a nagyérdeműt,mi mindent vezetek excellben.A "rezsi" nevű excell füzetben sorban ott vana z összes rezsi kiadás óraállásokkal,az autó kts.minden kiadásával,km állással, a gyógyszer külön az állandó külön a rendkívüli kiadások .

Még az adott-kapott ajándékokról is van egy jegyzet,nehogy 2 év múlva találkozzak avval a borral amit én adtam 5 éve.))))

2010. máj. 13. 11:06
Felbontott borítékokban is lehet iratokat v. csekkeket tárolni.
48. 2656c806ea (válaszként erre: 38. - Doresz88)
2010. máj. 13. 10:58
nem hárman kapunk pénzt mert a nagyfiu 12 éves én meg gyeden vagyok. csak a párom keres,ráadásul hozzánk költözik a nagy fia aki 16 éves,még az első házasságából,igy 3 gyerek lesz és egy fizetés meg a gyedem ami nevetséges.
2010. máj. 13. 10:56
A papírlapnak két oldala van.
2010. máj. 13. 10:50
Meg a reklámújságok is!!
2010. máj. 13. 10:49
A felesleges szatyrok jók szemeteszsák helyett a kukába.
2010. máj. 13. 10:46

A vc-ajtón van a naptár: minden hónap első napján víz-gáz-villany óraállás fölírva, egyéb határidős napok bejelölve!


Sok francia borítékot kapunk: januártól decemberig megcimkézve, minden havi kifizetési bizonylat beletéve. Év végén a fenti naptárral összekötve és eltéve. Engem még nem vertek át óraátállással, vagy ki nem fizetéssel!!

43. Anyky (válaszként erre: 15. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 10:42

Ez valóban jó ötlet! Én már 8 éve vezetem a bevétel-kiadásaimat, és így valóban nem lehet elcsúszni. Érdemes kihasználni ez excel adta lehetőségeket.

Nem csak az SZJA-t tudom pontosan, de én a mérőórák állásait is felvezetem, így mindig pontosan tudom, mennyit fogok fizetni, illetve mi az, amivel egy-egy hónapban mégis elszálltam egy kicsit. Például úgy egy éve meglehetősen magas volt az áramfogyasztás, pedig láthatóan semmi nem változott a háztartásunkban. Kezdtük keresni az okát, és kiderült, hogy a hűtőszekrényünkkel volt valami gond. Még azelőtt tudtunk tenni ellene, hogy megkaptuk a "hatalmas" számlát. Én szeretek ezzel is tisztában lenni.

Nem mosok magas hőfokon, így áramot spórolhatok meg, és a ruhák is tovább maradnak használhatók. Nem hiszem, hogy magas hőfok jót tesz nekik.

A vízlágyítók használata is teljesen felesleges a mosógépbe, időnként üresen, ecettel indítok egy-egy mosást, és az vízkőteleníti a gépemet. Egy vagyonba kerülnek a vízlágyítók, csak mások gazdagodnak meg belőle.

42. 484b000711 (válaszként erre: 39. - A14deb9047)
2010. máj. 13. 10:42
A megmaradtd konzervet ne a dobozában tároljuk a hanem kis üvegbe. Mert a levegővel érintkező fémdobozból káros vegyületek oldódhatnak a konzervbe. És persze hűtőben.
2010. máj. 13. 10:40
Van egy szép négyzet alakú mosdótálam, ami mindig a fürdőkádban van a csap alatt. Ebbe mosom mindig bele a kezem, az arcom. Mivel mindig a fürdőkádba fésülködöm, van mivel leöblíteni a hajszálat, és természetesen a lefolyónál van szűrő... Ez naponta kb. 10 liter víz.
2010. máj. 13. 10:38
Azok a folyékony szappanok amiknek litere kb. 120 Ft. ,pont olyan jók mint amiknek 2 dl-e 350 Ft. Sőt, van hogy jobbak.
39. a14deb9047 (válaszként erre: 24. - 484b000711)
2010. máj. 13. 10:34
Ha öntesz bele fél-1 dl vizet és jól megrázod, van még benne annyi, hogy egy paprikáskrumplit vagy pörköltet meg lehet vele ízesíteni. Utána irány a szelektív...
38. doresz88 (válaszként erre: 35. - 2656c806ea)
2010. máj. 13. 10:33
Az én babám is tápos 2 hós kora óta. Most próbálgatjuk, hogy minél több saját kosztot egyen, és kevesebb tápszert. Mikor milyen a kedve, de elvan. Na meg a pelenka... Hát igen, én sem rajta spórolok! De sztem jó a költségetek, főleg ha 3-an kaptok pénzt! Nálunk ez kicsit bonyolultab családi dolgok miatt. Egy fizetés, meg a gyedem...
37. 35491a860f (válaszként erre: 5. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 10:32
Igen, a telefonon rengeteget lehet spórolni és olyan jóleső érzés, amikor egy nagyon alacsony összegű számlát küldenek ki. És én is sok embert látok még mindig az utcákon, hogy: "mindjárt otthon vagyok, most jöttem ki a boltból" típusú beszélgetésekkel. Miért kell mindent telefonon bejelenteni a másiknak még azt is, hogy mikor mégy a wc-re? Ezelőtt 10 évvel még nem volt mindenkinek mobilja, mégis türelmesen kivárták az emberek amíg a másik hazaért és nem nem volt ez a "minden lépésedről tudnom kell, mert mobilom van" stílus, mint az utóbbi években. Sőt, nálunk csak a férjemnek van mobilja és nekem, vezetékes telefont nem is igényeltünk spórolás céljából és mert egyébként is felesleges. Miért fizessünk 3 telefont? A kettő is bőven elég. Ha már mobilnál tartunk, spórolásképpen a saját szolgáltatódnál keress olyan tarifacsomagot, amelyen belül a családtagok olcsóbban beszélhetnek egymással. Ez is spórolás!!!! Nem kell, hogy a tévé is egész nap be legyen kapcsolva, a számítógép is rengeteg áramot fogyaszt, tehát azt sem érdemes 1-2 óránál többet használni csak annak, akinek munkaeszköz. Kávéfőzőt le lehet cserélni kotyogósra, mert nálunk pl: a gáz olcsóbban jön ki, mint az áram, ugyanis 3 havonta fizetjük és általnydíjas. Aki hasonlóképpen van, az inkább süssön-főzzön mindent a gázon és sütőben, mint mikróban és árammal működő háztartási gépeken. Mosáshoz nem kell venni több ezer forintos folttisztítókat, elég ha veszel egy 99 Ft-os mosószappant, bedörzsölöd a foltot, beteszed a gépbe és kimosod a ruhákat, ahogy szoktad. Az öblítőt, mivel mindegyik koncentrátum és nemhiába jelölik rajta, hogy az 1 literes koncentrátumból 4 litert lehet csinálni, hígitsd fel nyugodtan, így nem irritálja a bőrt sem, ha van érzékeny bőrű a családban és 1 hónap helyett kitart akár 2-3 hónapig is. Mosógélt sem muszáj a legdrágább Persilt és Arielt megvenni, vannak feleannyiért kevésbé ismert márkájú mosógélek, amelyek ugyanúgy kimossák a koszt a ruhából, mint drágább társaik. A szódabikarbóna ruhák fehérítéséhez is tökéletes, több mint fél éve használom és bevált. Nem kell a wc-hez sem külön drága wc tisztító. Elég ha veszel mondjuk egy doboz Domestost, vagy Flóraszeptet, mert a kettő szinte ugyanaz, és ezzel is ki tudod takarítani a wc-t is. A súrólóporok is olcsóbbak a folyékony súrolószereknél és ezek is jól tisztítanak. Kozmetikumoknál sem muszáj a legdrágábbat venni mindig, mert azt hiszed, az a legjobb, van amikor ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazza egy másik hidratáló krém is, mint a drágább társai, csak neve miatt kevésbé ismert, nem reklámozzák agyonra, ezért olcsóbb. Néha süssetek otthon kenyeret, kiflit. Megéri, sokkal olcsóbb és a család is jól lakik. Ha valamelyik ételből megmarad, tedd el a fagyasztóba és lehet, hogy legközelebb jó lesz egy másik ételhez alapanyagként.
36. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - Pikkerpuko)
2010. máj. 13. 10:31

Amit pénzt nem dobunk ki az ablakon, nem "pocsékolunk el", az már talált pénz.


Sokan meghámozzák az almát. Nem kell rögtön kidobni! Meg lehet szárítani, apróra összetörni, tálkába beletenni és jó levegőillatosító. Ha még szórunk rá egy kis őrölt fahéjat.... isteni!! És ez mehet késő ősztől kora tavaszig. Nyáron a rózsaszirmokat, most pedig a pünkösdirózsa szirmait fogom így szárítani.

35. 2656c806ea (válaszként erre: 31. - 2656c806ea)
2010. máj. 13. 10:28
ahogy nő. de dúrván irok,ltszik,hogy a fél szemem a kicsin van,vagy mindkettő ::D
34. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 10:27
15 éves korom óta eszem a saját kenyeremet, a 11 napos fiammal maradtam egyedül, 42 évesen veszítettem el a munkámat és a majdnem 50 ezer forintos fizetésemből lett 11 ezer forintos rokkant nyugdíj. Ott volt a lakás, a kisgyermekem. 3 héttel ezelőtt fizettem ki az utolsó hitelemet. szóval tudnék mesélni... Az egyik nagymamám 1902-ben született, megélt 2 világégést, de a családnak mindig volt étel az asztalán.
33. 2656c806ea (válaszként erre: 25. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 10:27
Pont,hogy azért indította ,hogy másokon segíten, én is támogattam benne egy másik topicban mert jó dolgokat irt.
32. 484b000711 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2010. máj. 13. 10:25
Az jó, ha összeszedi a hajszálakat, mert azok idegesítenek a legjobban a frissen felmosott padlón. Kipróbálom.
31. 2656c806ea (válaszként erre: 19. - Doresz88)
2010. máj. 13. 10:25
igy égülis mi is 3-an vagyunk mert a kicsi 8 hós,de ő szinte külön költség mert mert tápszeres születése óta meg a pellus, stb. ő van annyiban mint mi 3-an,de ezt tudtuk,tehát be van kalkulálva,egyedül ajta nem akarok spórolni. neki mindenből alegjobbat,aztán majd agyogy n lehet lejjebb adni.
2010. máj. 13. 10:24
Lyukas zokni kézre húzva kiváló portörlő.
2010. máj. 13. 10:23
Sok nylonharisnyát dobunk ki! Nagyon jól lehet velük takarítani még 1-2x. A fürdővízben megnedvesítjük és rátesszük a parfisra. Mozaikot, parkettát gyönyörűen lehet vele portalanítani, összeszedi a hajszálakat és utána még 1x lehet használni takarításra.
28. Pikkerpuko (válaszként erre: 25. - Kefekötőke)
2010. máj. 13. 10:23
Nem biztos, hogy csak magának szeretne segíteni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook