Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet "eltitkolni" a terhességet a 12. hétig? fórum

Hogyan lehet "eltitkolni" a terhességet a 12. hétig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. szept. 28. 11:02

Nem félek mindentől, amit leírtam, ezek csak olyan dolgok, amikre illik odafigyelni. Egyszerűen nem szeretném, hogy mindenki megtudja az elején. Akkor szeretném elmondani, amikor már biztos a dolog, megvolt a genetikai vizsgálat, stb. De feltűnő, hogy az embernek megváltoznak a szokásai, kétszer akkora lesz a melle, és a "szerencsésebbek" még hánynak is. De látom, nagyon empatikusak itt az emberek....

És igenis egy társaságban ha manapság nem iszol alkoholt és eddig ittál, ráadásul megvan a lehetősége, hogy babát vársz, akkor igenis azt fogják hinni, hogy babát vársz.

11. 1abbb5d144 (válaszként erre: 10. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 10:58

gyógyszert szedsz..

Nem ismerek ilyen staitsztikát, nem olvasok ilyen jellegű dolgokat, mert jelenleg minek? de nem hinném, hogy minden influenzát elkapó nőnek értelmi fogyatékos gyereke lesz...

2016. szept. 28. 10:56

Lehet, hogy azért vagyok ilyen elővigyázatos, mert közvetlen környezetemben van olyan, aki az elején elkapott egy influenzát és emiatt értelmi fogyatékos lett a kisfia.

Nem kell extrém dolgokra gondolni, pl. csapatépítőn mivel bújsz ki az ivás alól? Meglepően sok ételt nem ehet egy kismama, és igen, oda kell figyelni a zöldségnél, a félig átsült húsoknál, carbonara spagettinél, tatár beefsteaknél, stb. A macska toxoplazma fertőzést terjeszthet, ami veszélyes a magzatra.

Igazából ezt azok nem biztos, hogy átérzik, akik még sosem vártak gyermeket.

9. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 10:55

Huh, nem kicsit hiszed azt, hogy a terhesség majd mostantól kezdve rólad szól. Megnyugtatlak, hogy nem te vagy az első és egyetlen nő ezen a földön, aki teherbe esett. De cssssssssst! Ezt el ne mondd senkinek!!


Alkohol: Köszönöm szépen nem kérek. Ennyi. Nem kell ezt túlmisztifikálni, vagy eddig alkoholista voltál, és azért tűnne fel, hogy nem iszol? Vagy szimplán mondd azt, hogy most vettél be fogfájásra egy erős fájdalomcsillapítót. Gyógyszerre meg ugye elvből sem iszunk.


Tiltott étel: Mire gondolsz? Nyers húst, nyers tojást, forralatlan tejet ettél eddig? Lesz bármi bajod a fasírttól, vajas kenyértől?


Nehéz tárgyak emelése: Ez amúgy sem nő dolga, én nem vagyok terhes, de soha nem emelek nehéz tárgyakat. Az más, hogy a szatyrot hazacipelem a boltból, de egy nagy dobozt, ami meg van rakva könyvekkel azt tutira nem én fogom polcra tenni. Ezért vannak a férfiak.


Macskás házak: A legtöbb házban van macska. Egy csomó terhes nőnek van macskája. Annyi, hogy ne Te takarítsd a macskaalmot, és kész. Attól nem lesz baja a babának, hogy egy légtérben tartózkodsz egy macskával.


Emberek: Lázas, vírusos emberek közelsége bárhol előfordul. Bolt, piac, orvosi rendelő. Nem lehet mindig, mindentől elszeparálódni.


Kicsit túlzásba viszed.

8. Shanalyl (válaszként erre: 5. - 1abbb5d144)
2016. szept. 28. 10:54

Kikapja a karmaival álmodban a gyereket belőled. Meg a nagy sárga/zöld szemeivel beröntgensugarazza a babócát és két feje nő neki tőle.


Nálunk a lovakra nyígtak az elején, h jaaaj, ne menj be hozzájuk, mi lesz, ha felrúgnak. Mondtam is, h persze, 10 éve egy rossz mozdulatuk nem volt, de most majd megérzik, h terhes vagyok, egyből terminátorba kapcsolnak. Nem mondták többet, 6. hónaposan is vígan bemegyek közéjük, nem akartak még meggyilkolni. Lehet rossz a szaglásuk és nem érzik, h terhes vagyok.

7. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - 1abbb5d144)
2016. szept. 28. 10:54
toxoplazma miatt, de az csak az ürülékében van, vagyis akkor veszélyes, ha te takarítod az almot és nem estél át még ezen. Az alkohlt visszautasítani nem nagy kunszt, nem feltűnő, ráfogja az ember, hogy vezet pl. de ezt a nagyfokú félelmet nem értem
6. 07da045965 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 10:50
Minek eltitkolni???
2016. szept. 28. 10:49

jaj, ennyi mindentől félni kell? én karanténba vonulok, ha terhes leszek, majd otthon azt hazudom, nyaralok. Meg kell venni egy autót, amivel orvoshoz megyek, hogy a tömegközlekédsen nehogy elkapjak valamit. Orvosnál maszkban várakozom.

Mi az az összes tiltott étel? Jó sok, hogy így félni kell? Vagy van, ahol nyers tojást, húst esznek folyton?? (Hülye vagyok ehhez tényleg, szóljatok nyugodtan, mit nem lehet enni, vállalom, hogy nem értek hozzá!)

A macska mit csinál?

2016. szept. 28. 10:48
18 hetesen arra célozgatott egy ismerősöm, ha továbbra is ilyen sok csokit eszem, el fogok hízni :D
2016. szept. 28. 10:43

Simán.


Túlparázod kicsit.

2016. szept. 28. 10:41
Ugyanúgy éltem tovább, mint előtte, nem változtattam semmit. Szerencsére nem hánytam, az furcsa lett volna.
2016. szept. 28. 10:34

A terhesség a 12. hétig még elég bizonytalan, ezért nem szokás elmondani a családnak, barátoknak, főleg nem munkahelyen, kivéve, ha valamilyen okból nem lehet tovább titkolni.

Viszont ez az időszak nagyon érzékeny és a kismamának eléggé oda kell figyelni magára, amin sokat nehezít, ha a környezete nem is tud a terhességről.

Aki tartotta magát ehhez a "babonához" és nem szólt az első trimeszterben, hogyan oldotta meg?

Hogyan lehet eltitkolni a rosszulléteket, a testi változásokat? Hogyan tudod visszautasítani az alkoholt, elkerülni az összes tiltott ételt pl. vendégségben, a macskás házakat, a nehéz tárgyak emelgetését? És hogyan sikerül elkerülni a beteg embereket (pl. lázas, vírusos ismerős, aki nem tud róla, hogy rád éppen jobban kellene vigyázni)? Nekem ezek nagyon nehezen mennek, főleg, hogy néha magam sem tudom, mit szabad és mit nem. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook