Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? fórum

Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2014. márc. 5. 10:18

Tudnék mesélni, mi megy nálunk a szülészeten.

Legutóbb meghalt egy anyuka császár közben, a baba is. Nem volt fogadott orvosa, így senki sem nézett rá, nem tűnt fel nekik, hogy ezer éve elfolyt már a magzatvize. Aztán elvérzett a műtőasztalon.


A másik doki csak a markát tartja, életveszélyesen megfenyeget vajúdó nőket, ha nem fizet nekik, akkor baja lesz a gyereknek.


A harmadik iszik, néha úgy kell kitámogatni az épületből munkaidő alatt.


Boldog-boldogtalant megcsászároznak... Megindítják a szülést, ha nem indul meg elsőre, akkor kikapják a gyereket. Meg ránéznek az asszonyra: keskeny a csípőd, császár lesz. Ezt máshonnan is hallottam már, de úgy érdekel, honnan tudják felmérni, hogy az a gyerek kifér-e ott avagy sem, miközben olyan giliszta nők szülnek meg pikk-pakk, hogy csak pislogok, hogy hogy csinálta.

2014. márc. 5. 10:17
Nyilván az első 37 órában közel nem fájt annyira, mint a burokrepesztés után, de azért 5 perces fájásaim voltak végig. A végén azért már képes voltam a kettő között humni egy pár percet.
102. macskossz (válaszként erre: 100. - Niki73)
2014. márc. 5. 10:15
Igen, örülök, mért képzeld el, hogy utána magamhoz ölelhettem a kislányomat azonnal!
101. macskossz (válaszként erre: 98. - Niki73)
2014. márc. 5. 10:14
A 40 és a 120 kilósnak is ugyanolyan vaginája van és ugyanolyan szövetekből épül fel a lágyrész gátjában. A szövet rugalamssága között ugyan van különbség, de alapvetően minden nő szülésre született és a jó Isten is arra teremtett minket. 1920 pedig nincs az őskorban és a 2014 sincs az őskorban, amikor Nyugat-Európában ugyanezen 1920-as elvek alapján járnak el. ÉS statisztikák, amelyeket nálunk nem hoznak nyilvánosságra gyönyörűen példázzák az itthon rutinszerűen végzett gátmetszések felesleges alkalmazását.
100. niki73 (válaszként erre: 99. - Macskossz)
2014. márc. 5. 10:08
Hát én nem szívesen vajúdnék több, mint 40 órát. Ne haragudj, de nem tudom elképzelni, hogy az a közel két nap, neked valóban igazi vajúdás volt, mert kétlem, hogy akkor ennek örülnél.
99. macskossz (válaszként erre: 63. - Picipötyi)
2014. márc. 5. 10:05

Szerintem jól döntöttél, hogy kerestél olyan orvost és kórházat, ahol figyelembe vették a kérésedet. Mert itt semmiféle veszélyeztetés nem történt a részedről. Itt annyi történt, hogy ők meghallgatták te mit szeretnél (ellentétben az első orvossal) és a vizsgálatok, előzmények, a saját tapasztalataik alapján mérlegelve megengedték a sima szülést, miközben fel voltak készülve mindenre.


Ma hazánkban messze magasabb arányban végeznek császármetszést, mint amennyi indokolt lenne és amennyit Nyugat-Európában végeznek. ÉS ez nem azért van, mert mi magyar nők genetikailag alkalmatlanabbak vagyunk a természetes szülésre, hanem például ez a hü..e hálapénz rendszer. És néha bizony magunknak teszünk rosszat ha fogadunk egy dokit és az tisztességtelen módon 3 óra után a császárt választja, hogy haza tudjon menni előbb, vagy mert éppen szabira fog menni.


Én az első szülésesmnél 40 valahány órát vajúdtam, a dokim karácsonykor a szabadságán bejöttt hozzám ezidő alatt kétszer ellenőrizni. Nagyon sokáig csak 1 ujjnyira voltam kitágulva. De a baba és én is jól voltunk. Azt mondta nem repeszt burkot és nem ad oxitocint, mert 2 ujj alatti burokrepesztés növeli a császár esélyét, mert a szervezetem még nincsen felkészülve rá az oxitocin pedig idő előtt kifáraszt és a szervezetemnek szintén nem lesz ideje tágulni.És ez megintcsak indokolatlnul császárhoz vezethet. Inkább hazament és visszanézett rám később is! Megvártuk a 3 ujjat, még mindig Karácsony volt és még mindig szabin volt, amikor burkot repesztett. És simán mindenféle komplikáció nélkül megszületett a kislányom majdnem két nap vajúdás után. Régen ez is természetes volt, hogy valakiből nem pattan ki a gyerek 4 órán belül!!!! Mégsem vágták fel fájásgyengeségre hivatkozva!

Az én orvosom is megtehette volna, hogy rögtön első alaklommal begyógyszerez és burkot repeszt és akkor valószínűleg császárral 1 nappal hamarabb meg lett volna a baba, de ha a baba és az anya is jól van, akkor semmilyen okkal nem lehet császárrra küldeni valakit csak mert.

Egyik barátnőm nem volt ilyen szerencsés. Mert rossz orvost választott. 1 évvel utánam ugyanígy járt, hogy nem akaródzott neki 1 ujjnál tovább tágulni órákig, behívták a dokiját, benyomta neki az oxit, burkot repesztett, kínok között vergődött egy 5 órát, aztán megcsászározták, mert az oxit és az általa indukált erős fájásokat rosszul viselte a baba, sürgősen meg kellett császározni. Míg ha ott is vár az orvos és többször ránéz, akkor simán megszülhette volna a gyerekét, ahogyan én is. De az ő orvosa erre nem akart ráérni. És nem mellesleg császárért több pénzt kért tőle, mint a simáért! Szóval nagyon nem mindegy milyen dokit és milyen kórházat választasz.

Sajnos.

98. niki73 (válaszként erre: 97. - Macskossz)
2014. márc. 5. 09:53

Ez azért gondolom, hogy a testi adottságoktól is függ. Nem mindegy az, hogy van aki 40 kiló, van aki 120. Na és az sem, hogy szült-e már?

Bár szerintem azért az őskorba nem kéne visszamennünk, mert az elmúlt 100 évben sok minden megváltozott.

Ennyi erővel az orvosi vizsgálatok sem szükségesek. Régen is közel 10 gyereket is szültek, így annyira nem volt gond, ha egy-kettő meghalt. Kicsit sarkítva van ez az utóbbi mondta, ezért kíméljetek meg a megkövezéstől!

97. macskossz (válaszként erre: 62. - Anya4005)
2014. márc. 5. 09:46
Van egy századeleji bába oktató könyvem. A legelső kiadású bába oktató könyv. A gátmetszést csak farfekvéses babáknál alkalmazzák, vagy komlikáció esetén! Ennyit arról, hogy régen fontos volt-e a gátvédelem!!!!!
96. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 44. - 2104cc91e8)
2014. márc. 5. 09:21

Ne játszd már magad! Mi az, hogy a DOTE-n kockára tennéd a gyereked életét?!

Fekőlem mehettek az erdőbe is szülni, csak ne hangoztass butaságokat.

Örülj, ha nem tiltanak le az ilyen buta beszédért.

95. niki73 (válaszként erre: 94. - 130454e42d)
2014. márc. 5. 07:10

A 3. gyerekem programozott császár volt. Rögtön az első vizsgálat után megmondta a doki, hogy meg fog császározni. Engem nagyon megnyugtatott és legalább emiatt nem kellett végigizgulnom a hátralévő 7 és fél hónapot. Inkább egy császár, mint pá révvel előtte egy hasonló bizonytalan szülésnek induló, végül császárral befejeződő vajúdás.

Nekem így volt egy sima és két császár, így két heg díszíti a hasamat, no de ennél nagyobb bajunk soha ne legyen az életben.

94. 130454e42d (válaszként erre: 91. - Niki73)
2014. márc. 5. 06:56

Nekem az első szülésem hüvelyi volt a második sürgősségi császsár. De ha nem kellett volna a 30. héten megcsászározni akkor is császár lett volna. Én így akartam, de volt eü indok is. (Gerincferdülés, és a szemem)

Mind a két fajta szülésnek vannak veszélyei, ugyanúgy az otthonszülésnek is, csak mások. Mikor fogjuk elérni, hogy a nők dönthessenek arról, hogyan akarnak szülni? (persze, ha nincs kizáró eü indok)

Nem bántam meg a császárt, minden komplikációval együtt is hamarabb épültem fel, mint a hüvelyi szülés után. 3. gyerek nem lesz, de ha mégis lenne csak császárral.

93. niki73 (válaszként erre: 75. - Szila75)
2014. márc. 5. 06:47
Igazad van és kíváncsi lennék.
92. niki73 (válaszként erre: 82. - Picipötyi)
2014. márc. 5. 06:47
Jó lenne ha ez a mondat, mindenki tudatáig eljutna és nem csak a mai divatos hülyeségeket szajkózná és nem gondolná azt, hogy majd megváltoztatja a világot. Főleg a nem a gyereke árán.
91. niki73
2014. márc. 5. 06:45

A matyóhímzésről nekem is az a véleményem, hogy inkább az legyen, mint egy beteg gyerekem.

Szerencsére nem a testemmel keresem a kenyerem.

90. niki73 (válaszként erre: 85. - Temmp)
2014. márc. 5. 06:44
Az orvosok is minden egyes alkalommal vállalják a kockázatot, szerintem a felelősségvállalásba inkább ne is menjünk most bele, hisz külső szemlélőként nagyon, de nagyon látunk bele.
89. bibity (válaszként erre: 88. - Durciful)
2014. márc. 5. 06:01
Sajnos én is Dévény tornán láttam gyönyörű, de magatehetetlen babát. Megrendítő volt, az oka tutira műhiba, de az orvos azóta is praktizál.
2014. márc. 4. 23:34
Nekem császárom volt, méghozzá program császár. Úgy gondoltam az első döbbenet és sírás után, amikor a dokim mondta a császárt, hogy ok, ő az orvosom, őt választottam, megbízom benne, ő ért hozzá és neki van tapasztalata, nekem meg kockáztatni valóm van, a gyerekem egészsége, az én egészségem, a másik oldalon meg egy császáros heg. Rábólintottam a dologra. És milyen jól tettem. A műtőben kiderült, a babám nem tudott volna természetes úton megszületni, vagy csak nagyon nagy károk árán. Így sem volt elég helye a pocakomban, így is elmacskásodott a nyakában egy pici izomköteg a kényszertartástól, amiben a terhesség végén volt, és ezt a kis izomköteget a dévény tornán kellett kimasszírozni neki + őrületes mozgás megkedveltetésbe kezdtünk otthon, hogy tornázza ki mihamarabb az elmacskásodott, kötötté vált izomzatát. Meg is lett az eredménye, ma a kisfiam 10 hónapos és a fejlődés minden területén megelőzi a kortársait. Mi lett volna, ha nem egyezem bele a császárba? Lehet, ma nem ölelném boldogan és büszkén a makkegészséges babámat, lehet, hogy egy hipoxiás, komolyan sérült babának a gyógykezeléséről és fejlesztési lehetőségeiről kéne minden percben gondoskodnom. Pár hónapot dévény tornára járva volt szerencsém sok ilyen babával találkozni. Még szégyeltem is magamat, azt sem tudtam, hogy kapkodjam a gyönyörű babámra rá a ruháit, hogy 1 percet se vegyek el egyik-másik sérült baba kezeléséből.
87. Szila75 (válaszként erre: 85. - Temmp)
2014. márc. 4. 23:26
Gondolom, hogy nem tudnál egyet sem felsorolni, hiszen nem ismered az összes szülész-nőgyógyászt az országban, és azt is gondolom, hogy ebből kifolyólag tisztában vagy vele, hogy azért létezik ilyen orvos is szerintem.
86. temmp (válaszként erre: 83. - Picipötyi)
2014. márc. 4. 23:21

csatlakozom :)

Jó éjszakát!

85. temmp (válaszként erre: 75. - Szila75)
2014. márc. 4. 23:20
Itt mindenki aki szült vagy szülni fog vállalta a kockázatot. Az orvosok közül nem tudék hirtelen egyet sem felsorolni, aki ténylegesen vállalt volna bármiféle kockázatot, pontosabban felelősséget a tragédiákért.
84. temmp (válaszként erre: 74. - Anya4005)
2014. márc. 4. 23:17

Nézd, neked tök mindegy a matyó himzés, másnak meg nem. Itt szerintem senki sem azt állítja, hogy ha nincs más mód, akkor se vágjanak, de nálunk az első szülésnél bőven 80% fletti az arány. Ennyi a WHO szerint is erős túlzás. Ha nincs mit tenni, nincs mit tenni, vágni kel. De amikor pár óra alatt várják a teljes tágulást, meg kézzel "segítenek", amitől a kismama csillagokat lát az nem helyes szem szakmailag, sem emberileg.

Másrészről a szakemberek sem egyformán vélekednek a gátmetszés hasznossággáról, szükségességéről. itt van pl. ez:

[link]

"Az első szülésnél alkalmazott gátmetszés a következő szüléseknél nagyobb valószínűséggel okoz berepedést vagy szakadást a gáttájékon - állapítja meg Marianna Alperin és csoportja, az Obstetrics and Gynecology című orvosi szaklapban közölt tanulmányában."


az sem igazolt, hogy a vállelakadásnál a gátmetszéssel meg van mentv a baba, mivel a csontban akad el, ha nem tudják forgatni, vagy mindenféle műfogásokat alkamazni mert nincs elég hely hozzá, akkor indokolt persze, de önmagában csak azért, hogy gyorsítsanak meg mert könnyebb varrni felesleges és fertőzés veszélyes, meg vizelettartási gondokat is okozhat.

2014. márc. 4. 23:14
További jó véleménynyilvánítást....én megyek feküdni..... most már elaludt az én drága nagyon beteg fiam is és a pici is csendben van :-))) Jó éjszakát mindenkinek :-)
82. Picipötyi (válaszként erre: 81. - Szila75)
2014. márc. 4. 23:12

Igen ebben is lehet valami...... lehet hogy túlságosan kinyílt már a szánk, hogy mit akarunk és elfelejtjük, hogy talán aki 10 évig tanulja a szakmát az jobban tudja (na jó, nem minden esetben, sajnos kivételek mindig vannak).


Nem is fogja kinyitni a száját, hogy mért császározták, hisz nem ért hozzá...csak a sebet viseli egy életen át.


De hát ez lett a nagy emancipáció vége....

2014. márc. 4. 23:06

Egyébként meg lehet, hogy pont mi tehetünk erről az egészről, azért ezen is érdemes elgondolkodni:


"A műhibaperek, úgy tűnik, tényleg komolyan fenyegetik az orvosokat. "Hivatalos statisztika nincs, és nem is volt, de a tapasztalat szerint az évente induló körülbelül 400 műhibaper 30-40 százaléka szülészeti okok miatt indul, ezeknek pedig háromnegyede az elmaradt császármetszés miatt" - mondta az [origo]-nak Simon Tamás orvosi műhibaperekkel foglalkozó ügyvéd. Az ügyvéd alig tud olyan esetről, amikor azért indult per, mert az anya a rajta elvégzett császármetszést kifogásolta. "Tehát az orvosok joggal félnek az elmaradt császármetszés miatt induló perektől, és ez mindenütt a világon így van" - összegezte Simon."

és a forrás: [link]

80. Picipötyi (válaszként erre: 79. - Bibity)
2014. márc. 4. 23:05

Szerintem ez dokitól is függ. Engem a doki mindenképpen császározni akart, mert nem lehet császár után simán szülni és aki az NST-t csinálta, az is mondta, hogy higgyem el jobb a császár. Júliusban szültem...

Mindegy örülök, hogy simán szülhettem és hogy minden rendben volt :-))) Nekem ez volt a lényeg, hogy ne legyen baj....

79. bibity (válaszként erre: 64. - Picipötyi)
2014. márc. 4. 23:00
Ez fura! Én most ősszel voltam, ez akkor volt.
2014. márc. 4. 22:58

Nincs minden kórházi dolgozó ellened, abban biztos vagyok.

Azt, hogy ez a fóbiád, azt sajnálom, mert kellemetlen lehet, de biztos, hogy te látod rosszul.

2014. márc. 4. 22:56
Úgy gondolom az az orvos, aki császár után levezeti a sima szülést is, az már vállalta a kockázatot.... a saját hivatását senki sem fogja feláldozni 2 szép szempárért, vagy egy könyörgő szájért....
2014. márc. 4. 22:54
Beszélgetős fórum.... és csak véleményeket meg tapasztalatokat cserélünk.... nem mondja senki, hogy követendő példa és hogy szentírás amihez itt hozzászólunk...
2014. márc. 4. 22:52
Van itt közöttünk esetleg egy orvos is???? Mert itt kb. mindenki úgy beszél, mintha elvégezte volna az egyetemet. Ki vállalná a kockázatot orvosként???? Kiváncsi lennék az ő véleményükre is azért.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook