Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan legyen mindenre időm? fórum

Hogyan legyen mindenre időm? (beszélgetős fórum)


1 2
45. mágnes74 (válaszként erre: 44. - Anatita81)
2010. ápr. 20. 15:00
Köszi!
44. Anatita81 (válaszként erre: 42. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 10:24
Gondoltam, hogy ez lehet a dolog mögött. Örülök, hogy már jobban vagy! :)
43. 2656c806ea (válaszként erre: 42. - Mágnes74)
2010. ápr. 18. 10:20
hogyne...mi is emberből vagyunk,nem gépből.:)
42. mágnes74 (válaszként erre: 41. - 2656c806ea)
2010. ápr. 18. 06:53
Most már én is jól vagyok, de amikor a fórumot indítottam, rossz napom volt. Gondolom, mindenki besokall néha.
41. 2656c806ea (válaszként erre: 40. - Mágnes74)
2010. ápr. 17. 22:03
Sokszor nagyon nehéz. én is neveltem a nagy fiamat egyedűl. 8 hós volt mikor elváltunk. kb 7 évig neveltem egyedűl. volt ugy,hogy hányingerem volt mindentől,besokaltam,vagy csak egy fél napot szerettem volna egyedűl lenni. de amikor igy elkezdtem magam sajnálni,persze okkal, akkor mindig ránéztem a kisfiamra és majd kicsordúlt a szívem a fájdalomtól,hiszen eszembe jutott,hogy ő nem tehet semmiről. És már igy is tönkre vágtam az életét valamilyen szinten mert nem tudtam neki családot adni. olyankor egy kicsit erőt vettem magamon,és tovább léptem.
40. mágnes74 (válaszként erre: 39. - Anatita81)
2010. ápr. 17. 14:13

A nagymama itt van a szünetekben, ez könnyebbség.

Egyedül nevelem őket, így apa, ha el is viszi,az kevés.A játszótérre leengedhetném őket egyedül, de nagyon parás vagyok, nehogy bajuk legyen. Én is Budapesten nőttem fel, engem is leengedtek, de most már más a világ, pedig mi még jó környéken lakunk.

Egyébként nem foglalkoztat ez annyira, de tegnap minden összejött, úgyhogy kicsit kiborultam.

39. Anatita81 (válaszként erre: 38. - Mágnes74)
2010. ápr. 17. 13:28

Ez kapufa. Ha nincs nagymama és pénz mondjuk ugriparkra, uszodára, bábszínházra, ahova egy apuka is elviheti őket, tényleg nem tudom. :( Ő amúgy megtenné, hogy elmegy velük?

De miért nem engeded őket egyedül játszótérre? A férjemet kérdeztem, ő is Bp-n nőtt fel, őt sem kísérgette senki.

De Budapesten kell lennie valamilyen foglalkozásnak, ahova "le lehet őket adni" pár órára!

Rákerestem, ezer a találat! ;)

2010. ápr. 16. 21:37
Az a baj, hogy általában én vállalok plusz gyereket, kettőt-hármat,mert a többiek még annyira sem érnek rá, és a gyerekek szeretnek nálunk lenni.
37. Anatita81 (válaszként erre: 36. - Mágnes74)
2010. ápr. 16. 21:34

Nem, nem vagy rossz anya! Viszont ez van, csak az alvásból lehet elvenni. Nekem is, pedig másfél éve nem aludtam át éjszakát!!! Így nekem a délutáni szundi ajándék lenne, de inkább kozmetikust játszottam magamon, epiláltam, mert holnap úszni viszem a kissebbiket.

Azt mondod, vannak hasonló cipőben járó ismerőseid. Szervezzétek meg, hogy egyik héten egyik anyuka visz el a mókusőrsöt moziba, hüllőkiállításra vagy mindegy mivel, csak kösse le őket egész szombat délután, másik héten a másik, esetleg harmadikon a harmadik... Ez sem megoldható?

2010. ápr. 16. 16:26

A beszélgetésből azt érzem,hogy rossz anya vagyok,mert magamra is gondolok. Imádom a gyerekeimet, ők az elsők nekem,de ettől még szükségem lenne szabadidőre is.

Úgy látom,egyedül vagyok ezzel a személettel.

35. mágnes74 (válaszként erre: 34. - 2656c806ea)
2010. ápr. 16. 16:03
Félreértettetek: az én anyám sem volt igénytelen, én is adok magamra,de ez az alvásidőmből megy el.A kérdésem, miből adjak le,hogy legyen időm.A munkából, gyerekekre fordított időből értelemszerűen nem lehet.
34. 2656c806ea (válaszként erre: 31. - Mágnes74)
2010. ápr. 16. 15:55
én ezzel nem foglalkozom,ha van van,ha nincs nincs. és mégsem vagyok igénytelen. minden nap kisminkelem magam,(kb 2 perc), a ruháim rendbe vannak,szerintem divatosak,vagyis nem járok slamposan, a barátaink 2 hetente járnak hozzánk,olyankor hajnalig bulizunk,dumcsizunk,bográcsozunk stb., nyaralást tervezzük, mi kell még????? másra nincs szükségem.
33. mágnes74 (válaszként erre: 32. - Anatita81)
2010. ápr. 16. 15:53

Boldog vagyok én is, de ne mondjátok,hogy nektek nem hiányzik a felnőtt társaság.

Dolgozom, majd az itthoni munka,foglalkozom a lányokkal, mire a párom megjön este, már két szót nem tudunk beszélni. Mire a gyerekek lefekszenek, már én is majdnem alszom.

A barátnőim szintén így vannak,így velük is ritkán találkozom.

Marad a hétvége, de akkor is van mit csinálni itthon,egyedül a nyaralás,amikor van időm a párommal is beszélni.

32. Anatita81 (válaszként erre: 30. - 2656c806ea)
2010. ápr. 16. 15:45

niko33: ebben tökéletesen egyetértünk! :)


mágnes74: a fentiben az is benne van, hogy én így vagyok boldog!

31. mágnes74 (válaszként erre: 30. - 2656c806ea)
2010. ápr. 16. 15:40

A feláldozást én sem úgy értettem, de egyre több fiatal megy külföldre, anyám ismerősei közül is sok nagymama évente 2x látja az unokáját, úgyhogy idejük már maradt, de nem használják ki.

Az én anyám mártír, legalábbis éreztette velünk,hogy mindent értünk tesz (mellesleg imádom), de ez nagyon fárasztó tud ám lenni.

Én úgy érzem,ha én boldog vagyok,akkor a gyerekeim is azok, de a boldogságomhoz kellene némi szabadidő.

30. 2656c806ea (válaszként erre: 29. - Anatita81)
2010. ápr. 16. 15:32
igazából nem is áldozat. legalábbis én nem ezt érzem,hiszen annyira imádom őket!!!! Attól még,hogy keményen be kell programozni egy fodrászt és most ritkábban tudok elmenni, annyira nem érdekel,hiszen otthon is megvan minden eszközöm arra,hogy kihozzam magamból amit lehet. különben meg volt ugy ,hogy elmentem egy festésre,3 ora volt és már minden bajom volt ugy mentem volna haza a kis családomhoz. én még gondolni sem mernék ilyen mondatokra,hogy feláldozom magam,mert én vállaltam és jól érzem magam. amugy meg olyan édesek,és olyan hamar felnőnek,hogy minden pillanatot kiakarok velük élvezni.
29. Anatita81 (válaszként erre: 27. - 2656c806ea)
2010. ápr. 16. 15:21

Ez az, minden generáció eggyel gyengébb...

Én mondjuk elég maradi vagyok, szívesen feláldozom magam a gyerekek és majd ha tehetem, az unokák oltárán!

Anyum is "menő" könyvelő, rengeteget dolgozik és nem nagyon tudott segíteni, csak a "hülye" észrevételeivel és a bezzeg az xy minden nap 2x sétál a lányával, főleg az első babánknál. Igen, mert hozzá reggel-este ment a mama, főzött rájuk, takarított. Mi meg parízeren éltünk vagy kínain, mert tipikus para-mama voltam és a lányom ki is használta ezt...

Szumma-szummárum, én még a nővéremnek is szívesen főzök majd, ha babája születik és Anyukánk (amúgy a világ legjobb ANYUCIJA!) nem ér rá, nem hogy a gyerekeimért ne áldozzam fel magam!!!

28. Anatita81 (válaszként erre: 26. - Mágnes74)
2010. ápr. 16. 15:09

Ugye nem gondolod komolyan, hogy nem volt neki?! Te sem terheled ezzel a gyerekeidet, ugye?

Te maradsz mindenképp, de ha annyival több időre lenne szükséged, szoktasd őket önállóságra! Velem sem tanult senki, mégis kijártam a sulit. Elég nagyok, a környezetemben is vannak pont ekkora lányok, okosak, felelősségteljesek, tudnak vigyázni magukra. Vannak szakkörök, sportolhatnak, minket spec. szombat du. hittanra, vasárnap de. misére "zavatak el" a szüleink. Utáltuk, de mit tehettünk? Ma már megértem, miért nem engedtek a 21-ből! :D

Csak ötletelek, hátha bejön valamelyik. Nemsokára úgysem lesz ilyen problámád, randira járnak majd! :)


Ha meg felnőnek, tudod mi marad neked? Időd!

27. 2656c806ea (válaszként erre: 26. - Mágnes74)
2010. ápr. 16. 15:04
az én anyukám nagyon igényes volt magára,már csak azért is szerintem mert irodában dolgozott,ahol ki kellett nézni valahogy. rendszeresen járt fodrászhoz,kozmetikushoz, esténként futott,amibe sokszor minket is bele vont a tesómmal,meg az utcabelieket. most 56 éves,de ma is jár kondi terembe,meg bringázik. mindig azt hitték hogy a nővérem. és amit leirtam ,hogy nagyon sokat melózott otthon. Még Ő mesélte,hogy mikor otthon volt velünk gyesen,akkor az anyósáék vettek 100 csirkét,hogy mondván ugyis otthon van ráér igy tudja őket gondozni. nekem fele ennyi erőm sincs mint neki volt,pedig ő 400km-re volt a testvéreitől és a szüleitől.
26. mágnes74 (válaszként erre: 23. - 2656c806ea)
2010. ápr. 16. 14:27

Úgy gondolom (visszaemlékezve kiskoromra), hogy anyámnak nem is volt igénye magával foglalkozni, vagy csak nem tette szóvá.Én is elsősorban anya vagyok, de mellette szeretnék én magam is lenni,mert ha a gyerekeim felnőnek,mi marad nekem?

Nem áldoznám fel magam a gyerekek, unokák oltárán, mint a szüleim és nagyszüleim.

Talán ezért van kevesebb időnk.

25. Vikianya (válaszként erre: 24. - 2656c806ea)
2010. ápr. 16. 13:19

az elektromos kütyüket én is szeretem :) Mindig mondjuk párommal, hogy aki a mosó- és mosogató gépet kitalálta, Nobel díjat kéne kapnia :)

A kalácsot mi inkább megvesszük :)

2010. ápr. 16. 10:09
ja! és régen nem volt mosógép,meg mosogatógép, és ennyi elektromos kütyü ami most megkönnyiti a munkánkat. mostmár a kalácsot sem kell gyúrni csak beleöntjük a gépbe a hozzávalókat és kivesszük mikor megsült. :):)
23. 2656c806ea (válaszként erre: 22. - Anatita81)
2010. ápr. 16. 10:07
biztos ők is elvoltak havazva,csak nem mondták. én emlékszem,hogy mikor kicsi voltam és mi már lefeküdtünk aludni,apu tévézett anyu meg akkor kezdett el vasalni. nekik még a munka mellett voltak otthon állatok,(mondjuk azt apu rendezte általában,de volt hogymég dolgozott és akkor anyu csinálta) volt kert, meg az udvar,virágos kert stb. szinte mindig anyukámat láttam ott. apukám meg munka után még sokszor 11-ig tervrajzokat csinált,mert épitész volt. és olyan szépen éltünk. most meg,a sok stressz, én is ugy érzem,hogy egész nap meg se állok,pedig gyesen vagyok itthon,és semmi más dolgom nincs csak a 2 gyerek meg a háztartás. nem értem,hogy régen ezt hogy csinálták.
2010. ápr. 16. 09:31

Szia, azt írtad, hogy csúszásban (gondolom nem áll a feje teteján a ház) vagy, ez szerintem egy dolgozó nő esetében, akinek gyerekei vannak, normális dolog! Mint az is, hogy mi vgyunk az utolsók, de jogos az igényünk, hogy juson időnk magunkra is...

Nekünk a dédimama megmondta a tutit: a gyerekek előtt kell felkelni! Köszi!!! Naná, hogy nem fogadtam meg.

Én még egész nap itthon vagyok, 3 éves a lányom, 9 hónapos a fiam és én is így vagyok. Tisztaság van, rend általában nincs. Mindig bosszant, ha vendégek jönnek, mert ragyognia kell a háznak, de aztán örülök, hogy kész és egy darabig könnyű is fenntartani az állapotot. :)

Aztán persze jön valami, betegség, férjemnek egy hét külföld vagy egyszerű letargia és kész...

Lehet, hogy minden hétre hívni kéne valakit látogatóba?!

Amúgy én még emlékszem, anyukámnak ovis koromtól nem volt rám gondja, egész nap az udvaron-utcán kutyáztam, játszottam a többi gyerekkel. Iskolás koromban meg - nem mondom, hogy 6 évesen, de 9 évesen már tuti! - befogott minket: mosogattunk, porszívóztunk a nővéremmel. Ő reggel, munkába menés előtt főzött és apukám is elég házias. Hétvégén mosott, minden megvolt.

Persze neki nem kellett felügyelnie, míg kint játszottam.

21. mágnes74 (válaszként erre: 20. - 2656c806ea)
2010. ápr. 15. 21:59
Én is lejjebb adtam,de akkor is millió dolog van még.A lányok suliba járnak,a leckét is át kell nézni,néha tanulok is velük.Főleg nagydolgozat előtt. Nem tudom,mások hogyan csinálják,én akkor tudok egy kicsit olvasni, ha a játszótéren vagyunk.
2010. ápr. 15. 21:53
én most,ár feladtam,egyszerüen már arra nem volt időm,hogy hajat mossak. minden nap szinte megfőztem,a ház tiszta volt, a gyerekeim,rendbe voltak,magamra meg semmi időm nem volt. besokaltam,és mostmár nem mondom,hogy leszarom a háztartást,de már nem vagyok olyan pedáns. kicsit leadtam az igényekből,és érdekes hogy most sincs semmire időm. :)
19. Vikianya (válaszként erre: 11. - F846fefa0e)
2010. ápr. 15. 19:53
nálunk a gyerekek is korán kelnek
18. zsukica (válaszként erre: 17. - Mágnes74)
2010. ápr. 15. 19:48
...hát igen...valahol itt kezdődnek a gondok nálunk is...
2010. ápr. 15. 18:06
Az a problémám,hogy a gyerekeimmel töltött időt sajnálom másra fordítani,így csak a takarításra és a főzésre szánt időből csíphetnék le, de ezt a lelkiismeretem nem hagyja.Legszívesebben a munkaidőmet kurtítanám meg, de ez lehetetlen.
16. zsukica (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2010. ápr. 15. 18:01
...így is van, a beszélgetés alap ebből a szempontból is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook