Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lásd az élet pozitív oldalát? fórum

Hogyan lásd az élet pozitív oldalát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 28. 18:55
Szerintem velem az a gond, h nem élem meg a kellemes pillanatokat. Sajnos kicsit pesszimista vagyok és ha valami poz. is történik már gyanakszom h valami negatív is jönni fog, h ezt összerombolja. Hinni akarok magamban, de félek igazából. Nagy elvárásaim vannak magammal szemben és bárki egy rossz szóval össze tudja azt a kis önérzetemet is rombolni, amit a sok poz-ból felépítettem.
16. hpkati (válaszként erre: 13. - Rinike)
2009. szept. 28. 18:51

Köszi szépen!

Az az igazság, kell mellé egy ilyen rendes férj is! Mikor magam alatt vagyok, felemel.

Sok dologban szerencsésnek mondhatom magam, annak örülök!

15. rinike (válaszként erre: 10. - 73000ceac6)
2009. szept. 28. 18:51
Dolgozni kell azért, hogy az ember boldog legyen/lehessen, ha azonban hosszabb ideig nem sikerül, fontos észrevenni azt is, ha valaki esetleg depressziós.
14. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 10. - 73000ceac6)
2009. szept. 28. 18:51
tudod mi az érdekes? elolvastam amit magadról írtál, és a külső jegyeket leszámítva ugyanazok a dolgok igazak nagyjából Rám is, ami a tulajdonságokat illeti. megfigyelő típus... amint olyan volna változtatni, részta akarok venni a dolgokban nem pedig megfigyelni.... Te nem???
13. rinike (válaszként erre: 8. - Hpkati)
2009. szept. 28. 18:49
Már régen is olvastam rólad, és a beteg gyermekedről. Nehéz lehet, ilyenkor pozitívnak lenni, de örülök, hogy neked sikerül, és remélem a gyermekeid is megtanulják tőled ezt a pozitív életszemléletet.
12. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 10. - 73000ceac6)
2009. szept. 28. 18:49
detto... kb.
2009. szept. 28. 18:47

régebben én is többször voltam rosszkedvű, bár ez a sulis időszakomra nem jellemző:) Klassz diákélet volt akkoriban.

Viszont mióta többet mozgok, biciglizem, gyalogolok, a kedvem is jobb. Ja, és a jó levegőn való tartózkodás is fontos, főleg, ha süt a nap.

De azért o.andinak is van némi igaza abban, hogy van, aki alapból ilyen típus.

10. 73000ceac6 (válaszként erre: 3. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 28. 18:47
Akkor hasonló cipőben járunk. Fáradt vok mindig, semmi nincs ami feldobna, mert bármit csinálok, senki nem érdekli, a barátom unalmasnak tart, a család széjjelhullott, 1 év van az egyetemből, szakdoga a fasorban sem és még sorolhatnám a rengeteg nyűgöm. Szeretnék egy kis derengő fényt látni, ami nyugalommal tölti el a lelkemet és érezni, h lehet boldogabb a jövöm....
9. o.andi (válaszként erre: 5. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 28. 18:46
:-))nem volt rossz a bácsi:-)
2009. szept. 28. 18:44

Sziasztok!

Minden rosszban van valami jó, csak meg kell találni. Ez az én élet mottóm!!!!

Beteg a kisfiam, mi ebben a jó, hogy még köztünk van......

2009. szept. 28. 18:43

Ismered?Az a bizonyos pohár,mely...

1. "már csak félig van vízzel" :(

2. "még van egy fél pohár vizem!" :)


Minden csak nézőpont kérdése! :)

6. rinike (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. szept. 28. 18:41

Én kb. 25 éve minden este azzal fekszem le aludni, hogy pl.: reggel 6.00-kor magamtól és kipihenten, munkára/tanulásra/takarításra (tetszés szerint kiválasztandó) kedvvel fogok ébredni. 99%-ban nekem sikerül.

Más: legtöbbször direkt keresem a szépet és a jót, és ha találok, akkor annak örülök. Különösen rossz napokon, mikor semmi nem válik be (évente max 1x szokott lenni ilyen), olyankor azt kezdem keresni Interneten/TV-ben/újságban, hogy kiknek rosszabb, mint nekem, kik azok, akikkel nem cserélnék, és amikor látom, hogy sajnos mennyi embernek rosszabb, mint nekem, akkor elkezdem érezni azt, hogy nekem nem is rossz. :-)

5. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 4. - O.andi)
2009. szept. 28. 18:41
jó hát ha ilyen szülinapot fiúcskát kapnék Én is boldogabb lennék :D
2009. szept. 28. 18:40

Nehéz válasz....vannak ilyen tipusu emberek...

Én ilyen vagyok.:-)))

Bizni kell önmagadban,ez a legfontosabb dolog!!

3. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. szept. 28. 18:39
szia. hát Én tudok Neked nagyon sok jó tanácsot adni, mint gyakorló agykontrollos, ám hiteltelen vagyok mert utóbbi napokban, hetekben Nekem sem nagyon megy :( rosszul vagyok az egyetemtől, a tanulástól, a fogyókúrámtól, a külsőmtől... minden bajom van, szörnyen nyűgös vagyok és únom emiatt magamat.... szóval érdeklődve várom mit mondanak a többiek ?!?!
2009. szept. 28. 18:36
hú én is szívesen olvasnék ötleteket:)pozitív szeretnék lenni:D
2009. szept. 28. 18:35
Nagyon sok helyen írják, h a poz. lelki beállítottság sokat segít h az ember optimistán álljon hozzá a dolgokhoz. A problémám az, h nekem ez nem megy!!! Ma is olyan kedvel mentem suliba mint aki a kivégzésére megy.Kevés dolognak tudok örülni...Hogyan lehet elsajátítani azt a határtalan életkedvet, amin másokon látok, irígylek, de nekem nem sikerül...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook