Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjek hozzá egy kutyház készítéséhez? fórum

Hogyan kezdjek hozzá egy kutyház készítéséhez? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. szept. 18. 23:17

Én a fa vázra OSB lemezt csavaroztam.

Arra ügyeltem, hogy alul "lába" legyen a háznak, hogy ne ázzon-fázzon fel.

A tetejét fóliával takartam be, télen zsákból "ajtót" is teszek rá.

Nekem a "kétbalkezesnek" ez is sikerélmény volt.

A kutyánk már 9 éve lakik benne.

2012. szept. 18. 22:53

nah bocsi a sok hülye kérdésért de szerintem nem árt ha tudja az ember :D


és beszerzési forrásokat is írjatok :D

2012. szept. 18. 22:52
és mondjuk olcsón toaletet házilag? :D
2012. szept. 18. 22:45
köszyke a jo tanácsokat de vídeót szeretnék ezekről látni :D
2012. szept. 18. 22:42
Arra ügyelj méretnél kutya megtudjon fordulni benne ne legyen túl nagy de kicsi sem az ól mivel ha nagy fázni fog benne a kicsi meg nem kényelmes neki sem.Mi télen szalmát teszünk kutya ólba melegebb mint rongy és szoktunk egy darab ruhát bejáratra szögelni függönynek télire megszokja kutya és nem fúj be annyira szél.Hungarocelltől jó hőszigetlet lesz az ól az anygon jó.
2012. szept. 18. 22:39

Igaz, már nem most volt, de mi építettünk saját kezűleg egyet. Nem vagyok a szakszavak tudója, így ne röhögjetek. Vastagabb négyszögletű fa anyagból csináltunk neki vázat. A vázara tettünk hungarocell lemezeket, aztán az ól belsejét és külsejét deszkákkal szögeltük be. Ugye két réteg között volt a hungarocell.A z ój aljával ugyanígy jártunk el, csak a belsejébe a hungarocellre már nem tettünk deszkát. A bejárathoz szükséges léceket elfűrészeltük. A tetőnél nem deszkáztunk, hanem fóliával szögeltük le, erre mentek vízszintesen lécek és maradék cserépet tettünk rá. Még kúpcserép is került a tetejére (pont előtte volt tetőcserénk). Nem volt nagyon bonyolult, mutatós, mintha a boltban vettük volna. 1 délután alatt elkészült. És lefestettük másnap.

Mi hulladék alapanyagokból dolgoztunk.

Hátha tudtam segíteni :)

2012. szept. 18. 22:35

:) Kutyaházhoz(gondolom) nem kell sok minden. Pár szeg, meg fa. Rajzolj egy házikót, mint gyerekkorunkban, rajzolj neki egy boltíves bejáratot, gondold át, mekkora kutyi kap helyet benne, írd mellé a méreteket, számold ki mennyi deszkára lesz szükség, menj el egy OBI-ba, vagy valami barkácsboltba, mond meg, h kutyaházhoz kellene deszka, meg szeg, vegyél belőle annyit, meg egy kicsit többet, ami kelleni fog, vidd haza, és neki lehet állni. :D


Egyébként sztem ez tök egyszerű. De ha még nem láttál(bár azt kétlem) élőben kutyaházat, menj el egy barkácsboltba(én csak OBI-ba járok, ott vannak ilyenek), és nézz meg egyet.


Kerítést meg fa oszlop leás, drótháló rászegel, és voáláá, kész az olcsó, de jó kerítés. :D

2012. szept. 18. 22:26

Sziasztok!!


érdekelne érdeklődésképp hogy hogyan és miképpen lehet házilag kutyafaházat építeni, érdekelne videó róla :D


és beszerzési helyeket is adjatok ahol meglehet venni a hozzávalókat :D


Ill hogy hogyan lehet olcsón de jó kerítést csinálni házilag :D stb :D


Írjatoook :DDDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook