Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan készited fel gyermekedet az iskola kezdésre? fórum

Hogyan készited fel gyermekedet az iskola kezdésre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. szept. 12. 13:39

Nekem tegnap volt nehéz...nálunk van pirospont,piroskarika,csillag,feketepont és sarokbaállítás.Fiókám csevegős és mozgékony,a feladatot hamar megcsinálja,aztán ficereg...fekete pontunk még nincs,összes többi megvolt.Sarokba állítás beszélgetésért...

Tegnap elmentem szülőire,és ő bepánikolt,mi lesz ha az apujának megmondják hogy ő "rossz" az isiben(elváltunk)...szóval a tegnapi estét senkinek nem kívánom...

2007. szept. 12. 13:10

Sziasztok Csajok!


Mi is túl vagyunk 1 és 1/2 héten!

Évnyítón mikor beült először a padba,csak kamerázott ki a lánykám a buksijából,térképezte a terepet. :)

Meg volt szeppenve nagyon!

Még aznap este befóliáztam 3db könyvet,amiket vinni kellett másnap,a többit hétfő délelőttre hagytam.


Kedden már megvolt a szülői értekezlet,pozítiv véleményem van a tanítóiról.


Na,csütörtök felé már elültették a lányom mellől kis padtársát,szerettek beszélgetni :) .

Mondta is a tanítóbácsi,hogy sokszor elvonják a figyelmét,ha nem szólnak hozzá figyelmes és ügyes.

Nálunk nincs piros ill. fekete pont,helyette :-),és :-( jel van.

Már sok :-) jele van,szép a vonal vezetése.

Bár észrevettem,hogy a vonalas füzetbe sokkal rondábban dolgozik.

Itthon is gyakorol,én is szeretném ha ezt szokná meg!

Azért múlt héten voltak nehéz napjaim,nektek is?

Rám ült az aggódás,és kicsit bepánikoltam...

30. jjhmarta (válaszként erre: 29. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 12. 07:37
Teljes mértékben igazat adok neked.
2007. szept. 11. 09:13
Nekünk mivel egész napos suli van,nincs napi házi feladat,vagyis van,csak tanító nénivel megcsinálják.Igaz ahogy elkezdenek betüket tanulni és komolyabb dolgokat,azért ajánlatos írni olvasni számolni kicsit.Itthonra egyelőre csak hétvégi házi van,nem volt sok,matekból volt 2sor,írásból 3sor.Igaz kicsit gyakorolgattunk még.Mikor hazajön 4-fél5 körül,már nem akarom terhelni,sok még nekik.
2007. szept. 11. 07:29
Mi is csak focira fogunk járni. Szerencsére imád leckét írni, azzal kezdi, amint hazajön. Szereti a sulit. Nagyon jó a tanító nénije! Nagyon tetszik a hozzáállása. Így megkönnyíti a dolgokat!
27. jjhmarta (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 11. 07:17

Igazad van, nem szabad még tulterhelni, később meglátjátok, hogy birja a terhelést.

Most ne engedj neki amig meg nem írja a házit, jobb ha már megszokja, hogy ez neki a kötelesége és meglátod pár nap és már magától fog neki, mert rájön, hogy jobb ha előbb kész a házi és utánna játszhat.

Kivánok sok sikert a kicsinek a tanulás és az atlétika terén is.

2007. szept. 10. 10:51

Az első hét tetszik neki egyelőre,aztán majd kiderül.Hétvégén a háziírásnál morgott végig és alkudozott közben...de azért megcsinálta ügyesen!Kicsit túlpörög most a suliban,remélem változik majd ebben is.Holnap lesz szülői értekezlet,kíváncsi vagyok rá...

Ma kezdi az atlétikát,heti 2szer van 4-5ig,az is csak idővel derül ki hogy bírja e vagy sem.Más különórára nem engedem még elsőben.

2007. szept. 10. 10:51

Az első hét tetszik neki egyelőre,aztán majd kiderül.Hétvégén a háziírásnál morgott végig és alkudozott közben...de azért megcsinálta ügyesen!Kicsit túlpörög most a suliban,remélem változik majd ebben is.Holnap lesz szülői értekezlet,kíváncsi vagyok rá...

Ma kezdi az atlétikát,heti 2szer van 4-5ig,az is csak időv

2007. szept. 10. 07:32

Jó reggelt szép napot mindenkinek.

Anyukák mizujs a suliba, simán ment minden?

2007. szept. 6. 06:36
Szia! Egyenlőre tetszik.
2007. szept. 6. 06:19

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

Hogy tetszik a suli a kis elsősöknek?

2007. szept. 5. 07:04

Jó reggelt mindenkinek.

Tegnap volt itt az uncsim, Ö idejár szakközépbe,még nincs menza nekik csak 10.-től lesz. A drágám vidéken lakik és busszal jár, átszállással tud bejönni a suliba.

2007. szept. 3. 07:28

Jó reggelt!

Sok sikert, kitartást az iskolásoknak és szüleiknek.

Minden kicsi elsősnek kívánok nagyon jó tanító nénit,/bácsit/ és,hogy mindennap örömmel menjenek iskolába.

2007. szept. 2. 20:16
Huuu Jutka2 ez kész kitolás, mikor még az enyémek jártak suliba az ényitó előtt 2 héttel már megvehettük a könyveket, és nem kellett még áprilisba befizertni, mint most az unokáimnak, és nem is kapnak meg minsden könyvet egyszerre, főleg a 2 középiskolás.
2007. aug. 30. 19:39
közben kiderült hogy első nap osztják,tehát este hazahozza a gyerek és másnap mindet vissza kell vinnie becsomagolva.....
17. jandrea (válaszként erre: 16. - Képzelet)
2007. aug. 30. 19:36

sziasztok!

Képzelet, és akkor vasárnap csomagolhatjátok is ezerrel őket???Ez kész kitolás....

16. képzelet (válaszként erre: 14. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 30. 16:04

Mi a könyveket évnyitón kapjuk,ami vasárnap 03-án lesz,este 6órakor.

Komolyan,annyira izgulok...

Én is abba suliba jártam,ahol most kezd Vivim.

Nektek is egy kalappal!! :)

15. képzelet (válaszként erre: 13. - Jjhmarta)
2007. aug. 30. 16:01

Milyen szép kis családod van,gratulálok hozzá!

Mindenképp írok,az első akadályokat remélem könnyen veszi kiscsajom! :)

2007. aug. 28. 17:18
Nekünk egyelőre könyvosztás holnaptól,évnyitó péntek este...ma voltunk próbálni az évnyitós verset...aranyosak voltak:-)
13. jjhmarta (válaszként erre: 12. - Képzelet)
2007. aug. 28. 17:17

Várom a beszámolót és az első napok élményét.

Az én második fiam is tanítóbácsi már 17 éve.

Az én 5.-ik unokám Bencuska az 5.-ik osztályt kezdi most, van is benne izgalom, a bátyuskály 8.-os lesz.

Az első unokám a 4+ 8 osztályos gimibe jár most lesz 3.-os /11.-ikes/ az öcsikálye szakközépbe 2.-os és a kis huguk 6.-ik osztályba megy.

12. képzelet (válaszként erre: 11. - Jjhmarta)
2007. aug. 23. 13:38
Köszönöm szépen! A napközise tanítóbácsi lesz,de valahol nem is bánom! Majd szeptemberben megírom hogy sikerült a beilleszkedése! :))
11. jjhmarta (válaszként erre: 10. - Képzelet)
2007. aug. 16. 06:34
Biztos nagyon ügyes lesz a suliba a kilányod, sok sikert kívánok Vivikének és egy aranyos jó tanitónánit, /bácsit/.
2007. aug. 15. 13:35

Én Vivim is most kezdi a sulit.Nagyon várja,mindennap beszélgetünk róla.

Kiváncsi vagyok,mit hoz ki belőle,várom hogy új oldalairól is megismerhessem Őt!

2007. aug. 13. 08:47
mindkettőnknek Bencéje van:-))
8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Jjhmarta)
2007. aug. 13. 06:25
Köszönöm. Igen, izgulunk már. De, inkább nagyon akar az én Bencém is!
7. jjhmarta (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. aug. 12. 22:31

buzaskata a te kisfiadnak is sok sikert kívánok az elkövetkezendő hónapokra.

Biztos nagy az izgalom nálatok is és Bencééknél is, hisz mostmár a játék helyét a tanulás veszi át.

6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - Jjhmarta)
2007. aug. 12. 16:08
köszönöm...
2007. aug. 12. 15:23
Sziasztok! Én is készítem rá a fiamat,m már 3 éves kora jutalom, ha iskolába mehet, úgyhogy tudja mi vár rá, sőt megbeszéltük, ha megtanul olvasni milyen könyvet kap. Mindent együtt vettünk neki, és nagyon akar sulis lenni. Szerencsére.
4. jjhmarta (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 12. 13:34

Jutka2 jó vásárlást és Bencének biztos tetszeni fog az iskola, az a fontos, hogy a tanitó nénit megszerese és bizzon benne.

Bencének sok sikert kívánok az elkövetkezendő honapokra.

2007. aug. 12. 12:29

nálunk már várja nagyon,már tavaly is iskolásat játszott állandóan.

szerncsére a nyilt napon megtetszettek neki azok a tanitónénik akikhez irattam,a suli útbaesik szinte bármerre megyünk,már a kistesó is mutatja hogy az lesz a Bence sulija...jövő héten megyünk majd vásárolni,remélem ha megkezdődik az isi is úgy fog neki tetszeni mint így látatlanban

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook