Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell ápolni a köldökcsonkot? A születés után mennyi idővel esik le? fórum

Hogyan kell ápolni a köldökcsonkot? A születés után mennyi idővel esik le? (tudásbázis kérdés)


23. Funny
2012. jún. 12. 16:30

Nalunk mindent odakeszitettek a noverkek,amik kellenek a pelenkazashoz es a koldok apolashoz, kiveve a pelenkat es a popsitorlot. A masodik napon pedig mindent meg is mutatott az egyik csecsemos.

Meg szoptatasi tanacsado is jott.

2012. jún. 9. 21:48
Mar a korhazban elkezditek tisztitani? En csak itthon kezdtem, a haziorvos mutatta. A korhazban azt mondtak ne nyuljunk hozza.
2012. jún. 9. 09:57
Mi haza sem engedjük a gyereket amíg nincs leesve a csonkja. Mikor megszületik, pár óra múlva alákötünk gézzel, illetve elszorítjuk és behintjük hexaclorofennel. Este fürdésnél a koszosat levesszük és alátekerünk megint és hinteni- hinteni minél többet. Így kb 3 naposan leesik az a csat, utána még 2 hétig kell otthon hinteni, víz ne érje! Az alkoholt nem szeretjük. Nálunk ez az elfogadott és nemcsak nálunk csinálják, hanem más kórházakban is.
20. Funny
2012. jún. 9. 08:52

Regi mar, de hatha valakinek hasznm es mindenki az alkoholt irta.

Nekunk Betadine-t keszitettek be a korhazbna es azt ajanlottak itthonra is. Plusz a hintopor.

Pont tegnap este esett le,a 16. napon. Csutortokon azt mondta a dokino,hogy meg 1 het. :-)

Azt is mondta,hogy mostanaban egyre kesobb esik le,de nem tudni miert,ugyhogy a 3 het sem lett volna gaz. En azert mar kezdtem aggodni.

19. maya80
2008. aug. 26. 12:04
Az én kislányomnak még a kórházban leesett. Utána még itthon kb. két hétig kezeltem alkohollal, és külön erre a célre vásárolt hintőporral. Így mondták a kórházban, és a védőnőnk is...
18. ALLICS (válaszként erre: 16. - Sz.Csirke)
2008. máj. 8. 09:02
Azt ne feljets el,hogy Ti más országban éltek ennek megfelelően más nézeteket vallhat a 2 ország.Nálunk Magyarországon kezelni kell.
2008. máj. 7. 20:38
Sok baba már úgy kerül haza a kórházból, hogy a köldökcsonk már leesett. Az én kisfiamnak a hetedik napon itthon esett le, semmilyen ápolásra nem volt szükség.
2008. máj. 7. 15:15

Semmit nem kell vele csinalni!

Mi hozza se ertunk, semmit nem tettunk ra, es az 5. napon leesett.

A hintopor egyebkent is art a tudejuknek. Szerintem csak akkor kell beavatkozni dolgokba, ha maguktol nem mennek, ha gond van.

15. Szamó
2008. máj. 7. 10:34

75%-os alkoholos fültisztítóval szépen ki kell tisztítani, körben, a csonk alatt is! Fertőtlenít. Bátran ki kell emelni, nem fáj neki. Aztán gyógyszertári hintőporral (ne illatossal) beszórni, ami szárítja. Fürdetéskor ne ázzon a víz alatt!


Kisfiam majdnem 5 hetes volt, mikor leesett! A doki néni minden találkozáskor tekergette neki, én nem mertem..... De szépen lesett, gyönyörű lett!

14. Lindus1017 (válaszként erre: 12. - ALLICS)
2008. máj. 7. 10:31
Nálunk bevolt hintőporozva majd simán rá a pelus,semmi nem kellett rá ésnem is ragadt bele.
2008. máj. 7. 10:30
Mi kaptunk rá alkoholt és hintőport.először jól körbekellett törölni a csonk alatt is ,majd hintőporozni.Nekünk 2hét alatt száradt le.
12. ALLICS
2008. máj. 7. 10:20

Alkoholosba mártott fültisztítóval kell tisztítani.

Valaki gézlappal szokta lefedni,de nekünk az beleragadt.

A kisfiamnak a 10. napon esett le.

2007. ápr. 12. 15:56
Nekünk a kórházban úgy mutatták,hogy egészségügyi szeszbe mártott gézzel kell ápolni,és vigyázni,hogy fürdetés közben ne ázzon meg.A lányomnak kb.a második hét végén esett le a csonk.
2007. ápr. 12. 11:46

Sziasztok!


Nekem a kórházban azt mondták, hogy persze, hogy meg kell locsolni vízzel, de áztatni nem szabad. Utána ugyan úgy, ahogy az előttem írók említették. Alkohollal áttörölgetni(a köldök 2 oldalán picit lenyomni a bőrt, hogy a csonk maga kijjebb jöjjön, és így alatta könnyebb áttörölgetni), aztán jó alaposan beszórni hintőporral.


Nekünk nem volt vele semmi gond, a 6. vagy 7. napon esett le.

2007. ápr. 12. 11:33
Gyerektöl függ ,a lányomnak mikor hazajöttünk a korházból ,még egy jó hetet itthon ápoltam egézségügyi szses gézzel ,és hintöporral.Megtanitották a korházban ,hogy csavarjam rá,és egész szépen leesett.Viszont a fiammal ,már ugy jöttünk haza ,hogy levolt esve ,itthon már nemkellett ápolni .
2007. márc. 21. 14:26

Sziasztok!

A ködökcsonk 3-10. napra esik le.

Ápolása: Szalicines alkohol,Lehet fűltísztó pácával-elöbb a tetejét nedvesítem megigy könnyen felemelhető,majd körkörősen megtísztítom.Ez után hegzaclorophen-hintőporral behintem ,minden tísztázásnál.

7. ipi
2007. márc. 18. 11:52
A kisfiunknak ha jól emlékszem a 10. nap környékén, szóval a 2 hét sem baj. Mi nagyon egyszerűen oldottuk meg: A lila fertőtlenítővel (Pioctain) fülpálcikával szépen, alaposan, felemelve a csonkot, minél beljebb töröltem vele reggel-este (de elég 1x is egy nap - fürcsi után, és egyre jobban kiemelkedett, aztán lepottyant.
2007. márc. 18. 10:44
3% hyrogén-peroxid, hintőpor. 1 hét volt míg leesett.
2007. márc. 17. 21:22
70%-os alkohol, fülpiszkálóval szépen alányúlni óvatosan körbe takarítani, utána hintőpor. Nálunk már 5 nap után leesett, úgyhogy szép lett nagyon a lányom köldöke.
2007. jan. 16. 20:09
mentolos alkohol,hintőpor.általában pár nappal a szülés után.(5-8 gyerektől függő)
3. piper72 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2006. febr. 24. 16:17
Nekünk a gyermekorvos írt fel gyógyszertári hintőport, neve: Sparsorium Hexachloropheni, ezzel kellett minden pelenkázásnál beszórni az előző hozzászóló által leírt módon. Minden fürdetés után 3%-os hidrogén-peroxiddal kellett kipezsegtetni a beszáradt hintőport. A hidrogén-peroxidot is a doktornéni írta fel. Amíg nem estt le, addig óvni kellet a víztől.
2006. febr. 24. 15:33
Nagyon egyszeru, nem kell felni tole. Alkoholba martott fultisztito palcikaval a kornyeket alaposan le kell tisztitani. Jol ki kell huzni es akkor gyorsan megy. A babanak nem faj, nincs erzo ideg ott. A kitisztitottad akkor alaposan be kell hintoporozni, az szaritja. Altalaban max. 1-2 het alatt leesik. Arra kell meg vigyazni, hogy furdesnel ne azzon el. Ha megy ra egy kis viz az nem gond, csak ne azzon viz alatt. Amig megvan erdemes gyorsan furdetni.
2006. febr. 24. 11:14
Hogyan kell ápolni a köldökcsonkot? A születés után mennyi idővel esik le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook