Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan hozhatnám vissza a kedvem a nyelvtanuláshoz? fórum

Hogyan hozhatnám vissza a kedvem a nyelvtanuláshoz? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. ápr. 8. 13:28
Egyébként nekem is angolozni kellene, erre itt csevegek :)
30. zsizsmizs (válaszként erre: 28. - Ministry)
2010. ápr. 8. 13:22

A teszt melyik része szokott gyengébben sikerülni? Van olyan ami mindig sikerül?

Egyébként lehet hogy ez hókuszpókusznak hangzik, de ahelyett hogy azt mondod hogy nem szereted tanulni, inkább azt ismételgesd hogy IMÁDOM A NÉMET NYELVET, EGYRE SZÍVESEBBEN TANULOK, ÖRÖM ELŐVENNI A KÖNYVET

29. Ministry (válaszként erre: 28. - Ministry)
2010. ápr. 8. 13:20
Vagyis angolt kellett fél évig tanulnom, de mivel nagyon rosszul álltunk németből érettségi előtt, ezért angol órán is németet tanultunk.
28. Ministry (válaszként erre: 26. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 13:19

Eddig csak németet tanultam.

Párom azért is erőlteti ennyire, mert megbeszéltük, együtt elmegyünk utána angolt tanulni, csak úgy, hobbiból.

Neki már évekkel ezelőtt meglett a német nyelvvizsgája, és sokat felejtett azóta, mert nem nagyon használta...

27. balint_kata (válaszként erre: 26. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 13:18

Persze, ugy barmit nehez csinalni, ha az ember kinkent eli meg minden percet:).


Ezert irtam tippeket, hogy hogyan kezdhetne bele uj lendulettel.


Sok sikert, szurkolok!

26. zsizsmizs (válaszként erre: 25. - Balint_kata)
2010. ápr. 8. 13:15

Persze, ezek rokon nyelvek. De lehet hogy Ministry eddig csak németet tanult. Akkor pl. angolul könnyebben tanul meg, de azt nem hiszem hogy 1 év alatt megcsinálja 0-ról a középfokot. De az is lehet hogy olyan okos hogy igen :D

Mindenesetre úgy nehéz nyelvet tanulni ha nem szereti....

25. balint_kata (válaszként erre: 21. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 13:11
Altalanositani nem nagyon lehet tapasztalatom szerint. Pl. kinaiul, japanul, arabul, vagy gorogul nyilvan valamivel nehezebb megtanulni (foleg helyesen irni), mint pl. angolul vagy nemetul. Arrol nem is beszelve, ha valaki spanyol, francia nyelvismerettel pl. olaszul akar megtanulni, vagy nemet es angol utan hollandul, mert ezekben az esetekben akar fel ev alatt siman elerheto egy eros kozepfoku szint.
24. zsizsmizs (válaszként erre: 19. - Ministry)
2010. ápr. 8. 13:09
Egyébként én a helyedben azt is meggondolnám hogy egy másik fajta vizsgát csináljak. Tudom hogy ez a TELC gáz a becsapós, körmönfont feladataival, de azt mondják még mindig ez a legkönnyebb. És már legalább tudod hogy mire számíts, hogy készülj. Mondjuk igazad van abban is hogy mérges vagy, mert a pár % tényleg csak pár jó válasszal több.
23. balint_kata (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. ápr. 8. 13:07

Pl. kedvenc konyvek nemetul, noi lapok, vagy olyan ujsagok/folyoiratok, amik erdekelnek, amiket szivesen lapozgatsz, olyan weboldalak olvasgatasa, amelyek teged egyebkent is erdeklo temakkal foglalkoznak, olyan filmek (akar bugyuta sorozatok) nemetul, amelyeket egyebkent is szeretsz/ismersz, ha van valami hobbid (nyilvan van), akkor a hozza kapcsolod konyvek, cikkek, radio- es TV-musorok nyilvan erdekelnenek nemetul is, legyen az fozes, lakberendezes, murepules, kerteszkedes, vagy akarmi.


A legigazibb nyilvan az adott nyelvi kornyezetben valo furdozes lenne, igy ha megteheted, pl. egy par napos ausztriai/nemetorszagi kiruccanas, vagy egy svajci tura (nemet nyelvu kantonokban lehetoseg szerint:)) sokat tudna lenditeni az ugyon szerintem. A lenyeg, hogy ilyenkor ne a nyelvre gorcsolj ra, hanem elvezd az ott toltott idot, ahol mellesleg a nyelvet is hallod, hasznalod.

22. zsizsmizs (válaszként erre: 19. - Ministry)
2010. ápr. 8. 13:02
Egyébként a TELC tényleg mehet felesben, nekem csak a szóbeli sikerült, jövő szombaton megyek írásbelizni megint :S. Csak az a baj hogy ki kell csengetni a 30 ezres vizsgadíjat megint.
2010. ápr. 8. 13:00
Sajnos a német tényleg nehéz. A párom annak idején 4x bukott meg. :( Az angol elsőre meglett neki. De ha már németre készülsz akkor kár nekiállni egy másiknak... Szerintem nehéz középfokú szintre eljutni egy nyelvből.
20. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 13:00
Origó, ECL, Euro, Bme-t is lehet felesben.
19. Ministry (válaszként erre: 16. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 12:58

Telcen voltam, az sikerült a legrosszabbul

Most BME-re szeretnék menni.

18. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Ministry)
2010. ápr. 8. 12:58

ez nem így van.

külön lehet jelentkezni írásbeli és külön szóbeli nyelvvizsgára.

én is így csináltam.

17. Ministry (válaszként erre: 12. - A74de3d08a)
2010. ápr. 8. 12:57

Már nem.

Vagyis olyan nincs, hogy egyik megvan, másik nincs. Igaz, hogy nem egy nap van, de egy ciklusban - 2 héten belül - kell megcsinálni :S

16. zsizsmizs (válaszként erre: 8. - Ministry)
2010. ápr. 8. 12:56
Melyik típusú vizsgára mentél. Én most szenvedek a TELC-el, ott van felesben is. És ha jól tudom az Origón és a Pannon is engedi felesben.
15. Khatif (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. ápr. 8. 12:54

Pedig a bartodnak van igaza. Le kell ulni a tv ele. lehet az elejen nem erted, de menni fog. A fulednek meg kell szoknia, ahogy az anyanyelvuek hasznaljak a nyelvet. Nehez, tudom en, az elejen nekem sem, ment, de bele fogsz jonni.

Lehet nyelvvizsgat csinalni nelkul is,csak eppen semmit nem fog jelenteni, ha nem erted a folyekony elo nyelvet.


Kitartas :)

14. kovacserika2 (válaszként erre: 3. - 236fe2f68e)
2010. ápr. 8. 12:53
Nekem ugyanez a véleményem. Biztosan léteznek téged nagyon érdeklő témák, amit magyarul is szívesen elolvasnál. Ugyanezt németül és akkor már nagyobb a motiváció. Nálam legalábbis bevált. Az elején folyamatosan szótároztam, de mindig jobban ment. Sok kitartást és szerencsét is kívánok.
13. zsuzso100 (válaszként erre: 11. - Ministry)
2010. ápr. 8. 12:52

Nekem szerencsére alapfokú elég volt vagy közép egyik fele, na, nekem is csak az írásbeli lett meg.

Viszont fel kéne elevenítenem a tudásom, az sosem árt!

12. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - Ministry)
2010. ápr. 8. 12:51
lehet menni külön szóbelire és külön írásbelire.
11. Ministry (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2010. ápr. 8. 12:50

Diplomához kellene.

Anno a szüleim erőltették rám, de soha nem is szeretem.

2010. ápr. 8. 12:49

Feltétlenül kell az a nyelvvizsga?

És ha nekiállnál más nyelvnek, ami érdekel. Ennyi pénzből és energiából már biztos sikerült volna!

2010. ápr. 8. 12:47

Ismerős a helyzeted, abból a szempontból, hogy nekem is középfokú nyelvvizsgát kell tennem. Júniusban államvizsgázom, nyáron kezdek bele teljes gőzzel. Én az angolt választom, mert azt tanultam már jó pár évvel ezelőtt. Húúú... de régen volt már. :)

Én azt tanácsolom, hogy ne erőltesd a németet, ha ennyire nem megy. Válassz egy másik nyelvet, ami jobban tetszik. Javaslom az olaszt vagy a spanyolt, ismerőseim szerint könnyű tanulni!

8. Ministry (válaszként erre: 6. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 12:47
Egyébként már sehol sincs ez a fele sikerült dolog. Vagy megvan az egész, vagy nincs meg.
7. Ministry (válaszként erre: 4. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 8. 12:46

Nem.

De hiába gyakorolok, úgy érzem, nem vagyok képes elmozdulni arról a szintről.


Ráadásul azért is bánt a dolog, mert emiatt először az öcsém ballagását hagytam ki - egy időben volt az írásbelivel -, utána pedig nyaralni nem tudtam elmenni, mert az összes pénzem elment magántanárra.

2010. ápr. 8. 12:45
Mert az már pozitívum ha csak felére kell készülni.
5. d0860dee94 (válaszként erre: 2. - D0860dee94)
2010. ápr. 8. 12:45
summa: ne görcsölj rajta és sikerül!
2010. ápr. 8. 12:45
Egyik része sem sikerült még a vizsgának?
2010. ápr. 8. 12:44
Nincs valami kedvenc könyved/filmed amit szivesen megnézél/elolvasnál németül?
2010. ápr. 8. 12:44

egy-két hétig hanyagold, és egyszer próbáld meg úgy a vizsgát, hogy nem "güzülsz" előtte annyit...


ha rágörcsölsz, nem is fog menni, vedd lazábban és nem fog hiányozni az a pár százalék, meglátod!


A párodnak meg hogy német nyelvű csatornát nézet veled... hát igaza van... szinten tartásnak jó és nem "kötelező" jellegű, pláne, ha vmi jó film megy, nem?!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook