Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan folytassam? fórum

Hogyan folytassam? (beszélgetős fórum)


1 2
24. csutkamano (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2015. jan. 27. 09:10

Szerintem az örökléssel jogok és kötelezettségek is járnak.

Ha elfogadta az örökséget, akkor a vele járó hitelt is fizetni kell.

23. ff920fcc3b (válaszként erre: 16. - 20bd9c3196)
2015. jan. 27. 09:10
Levelezőn nem jár a buszra kedvezmény,mivel arra járok.De ettől függetlenül hogy levelező hivatalosan a neve be kell járni órákra.Mivel nincs gyereked így nem is értheted hogy ahol gyerek van ott nincs plusz ötezer forint se ott minden forintnak meg van a helye.A városban nekem se volt gond az iskolába járás, mert megvettem a bérletet és kész.
2015. jan. 27. 09:09

Ne haragudj meg, de szerintem is csak kifogásokat gyártasz. 3 éves gyermek mellett nem tudsz tanulni? :O Ugye ez csak vicc?

A diákbérlet az általad említett összegek 1/10-e.


Ne hagyd abba, mert ezzel milyen példát mutatsz a gyerekeidnek? Belekezdesz valamibe és az utolsó pillanatban feladod? Nem jó minta a gyerekek számára!

21. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 09:08
Nem tiszta ez az öröklés, mert adósságot nem vagy köteles örökölni.:)
2015. jan. 27. 09:07

Lehet nem jó időben kezdtél bele a suliba,hiszen akkor volt újszülött babád,egy 2 és 5 éves gyerkőcöd(3 éve,ha jól számolom)

viszont,ha ilyen korú gyermekek mellett el tudtám 3 évet végezni,akkor meg már tényleg ne hagyd abba.

Diákigazolványt nem adtak,mikor belekezdtél(én okj-s képzésben vagyok,és ahogy igényeltem egyből lett)

Ha van,akkor jóval olcsóbb a bejárásod.Heti hány alkalommal kell suliba menned?

2015. jan. 27. 09:06
semmiképp ne hagyd abba!!!!
18. csutkamano (válaszként erre: 12. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 09:04

Így már értem, azt hiszem, ebben a szituban én is a költözés mellett döntöttem volna.

Találtál valami munkát az új lakóhelyen?

Nem a zsebedben akarok turkálni, azért kérdezem, mert fizetni a hitelt, a rezsit + a gyerekek felügyele is pénzbe kerül.

Ha anyagilag megteheted, ne hagyd abba a sulit. Gondolj arra, hogy már 3 évet kiszenvedtél, és már csak egy van hátra, utána meg már könnyebben boldogulsz.

17. 20bd9c3196 (válaszként erre: 15. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 09:01

Tudod mit mondhatunk bármit,te úgyis abbahagyod a sulidat.

Mindenki azt írta ,hogy fejezd be és akkor ennyi meg annyi, nekünk is van lakáshitel,rezsi és ha lenne gyerekem akkor még több fizetnivaló.

Szóval hagyd abba ha csak azért jöttél ide,hogy ezt írják meg,mert itt kb. mindenki azon van,hogy ne hagyd abba,azt írjuk,hogy ne add fel.

Mindezt mondom én tiszta jó szándékból,semmi basztatásból,semmi rosszindulat nélkül.

16. 20bd9c3196 (válaszként erre: 14. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 08:58

Drágám!

Írtam ,hogy a vidéki diák bérlet,de a suliban kapsz esti diákot ha igényelsz,és mindenki igényel.mert nem mindegy az összeg mennyit fizetsz ki. Amúgy én is vidéki vagyok és a városi diákom ennyi,amit nem vennék meg ha nem lenne ennyire rossz idő,biciklizni még nem lehet,se sétáln,igy megveszem.

15. ff920fcc3b (válaszként erre: 13. - Tavirózsa :))
2015. jan. 27. 08:56
25 km-re van a legközelebbi város.
14. ff920fcc3b (válaszként erre: 11. - 20bd9c3196)
2015. jan. 27. 08:55
A bérlet vidéken nem 3600 Ft hanem 15.000 egy hónapra érzékeled a számok közötti különbséget? Persze plusz a városi havi 7000 Ft.
13. Tavirózsa :) (válaszként erre: 10. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 08:53
Mennyire van messze a falu a legközelebbi várostól? Ha más nem, akkor esetleg valamelyik suliban távoktatásban nem lehet befejezni?
12. ff920fcc3b (válaszként erre: 8. - Csutkamano)
2015. jan. 27. 08:51
Azért kellett vidékre költöznünk,mert örököltük ezt a házat, persze hitellel együtt, eladni nem sikerült hogy a hitelt kifizessük. A hitel törlesztése meg csak nőtt, így nem bírtuk az albérletet és a hitelt is fizetni így akárhogy nem akartam ide költözni muszáj volt.
2015. jan. 27. 08:49

Amúgy a matektanárodról jut eszembe én magyar magán órákat veszek,mellette van bérletem ami ugyan diák 3600 ft, dolgozom,tanulok edzek,háztartás vezetek, és nem baszogatásból de ahogy leírtad abból úgy láttam,hogy kifogásokat gyártasz,hogy drága a bejárás,ott a gyerekek ,és különben a matek tanár is drága.

Hidd el én se voltam/vagyok jobb helyzetben, meg más sem,és meg tudták érteni bármi is volt,csak könnyebb tőlünk a megerősítést várni,hogy igen add fel,persze,de hála vannak itt őszinték és megírják,ha most nem folytatod akkor soha.

Igazuk van.

10. ff920fcc3b (válaszként erre: 4. - Tavirózsa :))
2015. jan. 27. 08:45

Egy kis faluban nem lehet leérettségizni mindenképpen be kell menni a városba.

Én is attól félek ha most nem fejezem be sose fogom, csak úgy elég nehéz ha nem tudok bejárni.

9. puritan (válaszként erre: 7. - 20bd9c3196)
2015. jan. 27. 08:45
ejjjha, állati ügyes vagy, gratulálok!
8. csutkamano (válaszként erre: 3. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 08:43

Ha nem titok, miért kellett vidékre költözni, kiszakítani a gyerkőcöket az eddigi megszokott környezetükből? A legidősebb új iskolába jár, a középső meg gondolom új oviba.

Eddig hogy oldottad meg a felügyeletüket, amíg Te suliban voltál?

2015. jan. 27. 08:43

Ha van rá esély ne hagyd ott, a tanárok estin megértőek,és sokszor megengedik,hogy ha adsz dátumot bejárj,nálunk volt digitális oktatás is amire 2 hetente 1 szombati alkalommal kell bejárni,de volt olyan aki kamionsofőr volt és adtunk neki anyagot,ő meg leírta mikor jön haza és akkor levizsgázott. Mindent lehet,mindent meg lehet oldani,de ha könnyebb feladni akkor feladjuk,de te ha teheted akkor ne hagyd abba,mert később megbánod.

Én 4 évig halasztgattam,jelenleg emelt magyarra készülök,ősszel pedig egyetemre,igaz nincs gyerek de nálam is vannak gondok,mégis minden leküzdve megcsinálom.

6. puritan (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 08:43
Nekem is az jutott eszembe, hogy biztosan át tudod kérni magad egy helyi középiskolába, úgy tudom mindenhol működik esti tagozat, így talán nem kellene befejezned, talán csak halasztanod. Ne hagyd abba semmiképpen a gyerekek miatt, később még nehezebb lesz folytatni és talán ha kihagysz néhány évet, elölről kell kezdened majd az egészet, érdeklődj utána ezeknek a dolgoknak.
2015. jan. 27. 08:41
Folytasd! Ne add fel!
4. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 08:38

Szerintem, ha most nem fogod folytatni, akkor később sem fogod.

Vidéken nem lehet leérettségizni?

2015. jan. 27. 08:38
3. 5. 8. évesek.
2. csutkamano (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2015. jan. 27. 08:36
Mekkorák a gyerekek?
2015. jan. 27. 08:31

Sziasztok!

Már egy ideje egy számomra nehéz dilemmával küzdök,ebben kérném a segítségeteket, mert a család érthető okokból nem akar segíteni.(Ne ők legyenek a hibásak ha később megbánom a döntésem)

Az a problémám hogy 2012-ben úgy döntöttem hogy befejezem amit anno félbehagytam leérettségizek, be is iratkoztam egy levelező iskolába ahol el is végeztem az első három osztályt most vagyok végzős, de most jön a probléma időközben vidékre költöztünk ahol költséges a bejárás emellett matektanárhoz is kell idén járnom mert már nem megy külön segítség nélkül ami plusz anyagi teher a családra.Emellett van három gyönyörű gyerekem akiknek az életéből a tanulás miatt sűrűn kimaradok (ami bánt), és mivel vidékre költöztünk a nagyszülők se jönnek rájuk szívesen vigyázni (a férjem azért nem tud rájuk vigyázni mert külföldön dolgozik)ami folyton stresszel az anyagi gondok mellett. Már ott tartok mivel ritkán tudok bejárni már sok vizsgám hiányzik, és nagyon kevés esélyt látok arra hogy bepótoljam őket.A kérdésem az lenne felétek (amit nem tudok eldönteni) hogy hagyjam-e ott az iskolát és talán folytatom ha a gyerekek nagyobbak lesznek,és jobban állunk anyagilag,,vagy folytassam hátha be tudom fejezni.Köszönöm hogy végigolvastátok. Ha kérdésetek van nyugodtan kérdezzetek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook