Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyjak? 3 napja kezdtem, de gondjaim vannak az adagok leküzdésével... fórum

Hogyan fogyjak? 3 napja kezdtem, de gondjaim vannak az adagok leküzdésével... (beszélgetős fórum)


14. 3cbd320f88 (válaszként erre: 13. - 308da614da)
2010. ápr. 15. 09:19
én is most diétázom, de jóval többtől akarok megszabadulni mint te, ha rántotthusival gondban vagy akkor meg lehet ugyanúgy csinálni, csak mielőtt megeszed szedd le róla a panírt...tudom az a legfinomabb része, de úgy már okés...
2009. jún. 2. 17:43
nem szeretem a zöldségeket,sem a salátát, én ilyen nehéz eset vagyok...egyetlen zöldség amit a szeretek a burgonya..
12. vaczila (válaszként erre: 11. - 308da614da)
2009. jún. 2. 17:37
Helyette egyél párolt zöldséget, vagy salátát a husihoz. Na persze tudom hogy a tanácsokat könnyű osztogatni. Nehogy azt hidd, hogy más nem csábul el a finom falatok láttán, mert nem könnyű.
2009. jún. 2. 17:29
uhh akkor semmi krumpli....hát nem tudom hogy meg birom e majd állni...nálunk vasárnap mindig az az ebéd.....de majd mértékkel.....az az 1 ami nekem nehéz lesz
10. vaczila (válaszként erre: 9. - 308da614da)
2009. jún. 2. 14:26
A rántott húst teljes kiőrlésű lisztbe, tojásba és zabkorpába panírozd. Kevés olíva olajon süsd meg hirtelen mindkét oldalán, hogy kapjon egy kis színt, majd itasd le a zsiradékot és tepsiben süsd készre, hogy a hús is megpuhuljon. Így elkészítve nyugodtan fogyaszthatod. A krumpli viszont nem ajánlott fogyókúra idején. Ha nagyon hiányzik, akkor sütőben héjastul süss 1-2 szemet, vagy főtt, esetleg petrezselymes formában ehetsz egy keveset.
2009. jún. 2. 09:20
Na én fokozatosan próbálok "leállni" a szénhidrátról( a barátom szerint bombáztam magam szénhidráttal igy nem csoha ha hiztam), hát igen nagyon édesszájú voltam..napi 2 édesség meg volt minimum de jó pár évig nem is hiztam tőle hát most fordult a dolog már meglátszik rajtam...ugyhogy már nem eszek édességet,csokit,sütit,tésztát,péksütit,fehér kenyeret...viszont eszek barna kenyeret az sztem megengedett...és nem tudom hogy a panirozott rántott hus is kerülendő e? abból még tegnap ettem egy szeletet...bár van aki azt mondja hogy bármit lehet csak mértékkel....nem tudom hogy a rántott husról is mondjak e le és a burgonypüréről? azt halottam a piritott krumpli se lehet....
2009. jún. 2. 08:19

Nagyon körültekintőnek kell lenni,mikor vki fogyiba kezd.Nulladik lépésként,el kell határoznod,hogy LE SZERETNÉL FOGYNI!SŐT!Már látod is magad karcsún...és tisztáznod kell magaddal,hogy az anyagcseréd rendben van-e?Vagyis:minden nap eszünk,minden nap ürítünk..egy lomha anyagcseréjű ember nehezebben is fog megválni a feleslegtől.

Nyugalmi helyzetben a szervezet életfunkcióinak fenntartásához szükséges ENERGIA mennyiség,amit Kcal-ban határozunk meg a következőképpen alakul:

nőknél:1200-1400Kcal

férfiaknál:1400-1800Kcal

Következő képlettel számíthatod ki a sajátodat:

Nő:700+10xtestsuly Kg(Kcal)

Férfi:900+10xtestsuly Kg(Kcal)

Ez az energiamennyiség,amit mindenképpen be kell vinned,különben "JOJO"efektus áll fenn.A szervezetedet nem tudod becsapni!...és természetesen nem este 18óra után,nem is kalóriadús ételeket választva!....Megfelelő mozgással,életmódváltással nagyszerű eredményeket lehet elérni!!

Nem könnyű,de megéri!

2009. jún. 2. 06:03
Az 5 étkezés kell a szervezetnek. Próbálj olyan ételeket fogyasztani, amiknek alacsony a kalória tartalma. Szénhidrátot minél kevesebbet, mert azok hízlalnak a legjobban. (Cukros, lisztes ételek) A kenyér és tészta legyen teljes kiőrlésű, de az is minél kevesebb. Viszont sok zöldség (nyersen és főve egyaránt), gyümölcs, csirke, hal, cukormentes, zsírszegény tejtermékek bármikor fogyaszthatók.
2009. máj. 31. 14:37
Köszi a tippeket.....megfogadom mindenki tanácsát igérem....a napi 3 miért kevés? nem mindegy hogy 3 vagy 5?
2009. máj. 28. 19:40
A napi 3 kaja kevés.Mint a kisbabák,3 óránként kell enni.Azért vagy éhes,mert a szervezeted éhezik!
2009. máj. 28. 19:06
Kaptam pár levelet és lehet igaz hogy nem elég erős az elhatározás bennem.....és ezen tényleg el fogok gondolkodni igérem..mindenesetre ez tényleg igaz..jobban kell akarnom...kitartóbbnak kell lennem és akkor meg lesz az eredménye....köszönöm mindenkinek aki tanácsot ad....:) minden tanács jól jön:) Én világéletemben 60-70 kg között mozogtam és az utóbbi 1 év évben szedtem fel magamra 15 kg-pluszt...85 kg voltam...jelenleg vagyok 83...álomsulyom ujra a 60 de ha a 70et elérném ujra akkor én lennék a legboldogabb:)
2009. máj. 28. 18:26
Szia! Ha nagy evő vagy és azért hízol, mert sokat és jókat tudsz enni, akkor az étvágycsökkentőket ajánlom. Ha nagyon sok a túlsúlyod, akkor orvosi segítséget is kérhetsz, felírathatsz egy Reductil nevű gyógyszert, ami elveszi az étvágyat. Átlagosan havi 8 kiló mínusz. Találsz több fórumot is ebben a témában, sok-sok tapasztalattal. Én 43 napja szedem és betartom a "reggelizz úgy mint egy király, ebédelj úgy mint egy nemes, és vacsorázz úgy mint egy koldus" szabályt. Nem vonok meg semmit magamtól, mert képtelen vagyok rá, viszont délelőtt eszem meg. Délben beveszem a bogyót és így kimarad a vacsi. A legszebb az egészben, hogy simán feltálalom a vacsorát a családomonak és egyáltalán nem esek kísértésbe, nincs szenvedés. Sok sikert neked is!
2009. máj. 28. 18:22
Az adagokat lassan csökkentsd, ne hirtelen, mert akkor nagyon éhes leszel, hagyd, hogy fokozatosan szűküljön össze a gyomrod...
2009. máj. 28. 18:02
Tervem hogy reggelizek egy keveset..ebédelek...és vacsizok....mellette napi 1 óra torna...csak ásványviz..semmi édesség...semmi chpis,ropi....de várnék tippeket....elvileg 3 napja kezdtem de gondjaim vannak az adagok leküzdésével...vagy csak a kezdet nehéz....minden féle fogyis tippet várok még:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook