Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan fogalmaznátok ezt meg egy motivációs levélben? fórum

Hogyan fogalmaznátok ezt meg egy motivációs levélben? (tudásbázis kérdés)

20. mkriszti81 (válaszként erre: 19. - Virus2008)
2012. aug. 10. 11:44
használd a "válasz erre" gombot - feltételezem, ezt az első hsz-ra írtad, ami júniusban kelteződött... most egy másik kérdés jött, amit összevontak ezzel a kérdéssel, így már csak az új kérdező olvassa feltehetően, rá pedig nem értendő ,amit írtál :)
2012. aug. 10. 11:35

Hát ne haragudj de te tipikusan az esélytelen nyugalmával fogsz elindulni.


Aztán majd panaszkodsz, hogy nem jön össze!


Hányszor, de hányszor kell a magyar nép fejébe tömni azt, hogy nem panaszkodunk, és szidunk másokat???????Nem erről kell a motivációnak szólnia!

18. f826024eea (válaszként erre: 15. - 5f176db420)
2012. aug. 10. 10:35
A helyedben nem próbálkoznék sablon motivációs levéllel. Ajánlom inkább azt, hogy a megpályázott munkakörhöz szükséges tapasztalataidat megjelenítsd benne, példákkal alátámasztva (pl. egy középvezetői állásnál írd bele a motlevélbe, hogy korábban egy 6 fős projektet vezettél sikeresen, vagy esetleg egy kisebb cég bevételét megdupláztad ezzel s ezzel a munkáddal). Hajrá!
17. Vardia
2012. aug. 10. 10:34

A motivációs levél lényege, hogy kétségük se legyen afelől, hogy te vagy a legjobb arra a munkára. Minden egyes pályázathoz újra kell írni és a lényege, hogy "sztárolás" nélkül a legjobb oldaladat mutasd be nekik.

A gugliban rengeteg oldalt találsz erről, de szerintem azok nem igazán hasznosak, kliséket puffogtatnak és túl műviek. Persze alapnak jó, de próbálj meg egyedit csinálni, ne sablonból dolgozz.

2012. aug. 10. 10:06

a motivációs levélben nem magadat kell sztárolni, hanem arról írni, miért is szeretnél ott dolgozni.

Önsztárolás inkább ott kell, ahol a készségeidet, képességeidet írod le.


Itt a munkakörrel kapcsolatos pozitívumokat sorold fel (pl. mindig is ilyen munkakörben szerettem volna dolgozni, szeretek emberekkel foglalkozni (ha pl olyan jellegű)stb)

aztán lyan mondatok legyen benne, mint: úgy érzem, meg tudok felelni az elvárásoknak; igényes vagyok a munkámra; szeretem a pontosságot stb...


oldalt nem tudok sajnos

2012. aug. 10. 09:47

tudtok ajánlani oldalt ahol motiváció levelet lehet látni?

Milyen érdemes írni, ha már az embernek sztárolnia kell magát! Köszönöm!!

14. Brigitta2121 (válaszként erre: 11. - Magyarok Istene)
2012. jún. 17. 21:30
Ezt már inkább:)
13. kisj (válaszként erre: 11. - Magyarok Istene)
2012. jún. 17. 20:27
inkább azt írd, hogy remekül tudsz kommunikálni kapcsolatokat kiépíteni:D
2012. jún. 17. 19:22

Szerintem is a motivációs levélben nem "leírni" kell magadat, hanem pestiesen szólva is "futtatni":)

Én ilyesmire gondoltam: a jelenlegi munkád már nem okoz örömet, és nem kihívás számodra, vagy csak szeretnéd magadat más területen is kipróbálni:) Sok sikert!

2012. jún. 17. 19:06
Azt sem illik írni, hogy jobban fizető állásra vágyom?
10. Magyarok Istene (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2012. jún. 17. 18:54
Meggyőztél. Köszi.
9. Magyarok Istene (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. jún. 17. 18:53
Jelenleg szociális területen dolgozom, most pedig anyagbeszerzőire pályázok.
8. kisj
2012. jún. 17. 18:14

qui -nak igaza van


arra világítsál rá, hogy pont Te vagy az akire szükségük van.

2012. jún. 17. 18:11
A motivációs levélnek nem arról kell szólnia,hogy mi volt a múltban,hanem arról,hogy miért kell felvenniük téged!
2012. jún. 17. 18:05
en sem irnam bele.
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Magyarok Istene)
2012. jún. 17. 17:51
Sehogy! Senki nem fog felvenni, ha gyakorlatilag azt írod magadról, hogy nem bírod a stresszt. Ügyfélszolgálatosként ezzel kellett megbirkóznod, más területen mással, de a lényeg, hogy akár ilyen, akár más formában, mindenképp egyre nagyobb tűrőképességre van szüksége a munkavállalónak. Le ne írd, hogy neked épp ez nincs meg! Ezt nem lehet jól, pozitívan megfogalmazni. Ha mindenképpen meg akarod indokolni, hogy miért szeretnél váltani, akkor a nagyobb kihívásra, színesebb munkakörre, izgalmasabb feladatokra tedd a hangsúlyt, vagy ilyesmire.
2012. jún. 17. 17:48

Nem tudom, hogy az eddigi munkahelyi feladataid kapcsolódnak-e az újhoz.

Írhatod, hogy szeretnéd a meglévő ismereteid kamatoztatni és tapasztalatokat szerezni más területen is.

Nem jut jobb eszembe, bocsi. :S

2012. jún. 17. 17:46
Milyen állást hagysz ott és milyenre pályázol?
2012. jún. 17. 17:45
Én ezt nem írnám bele! Milyen teruletre gondolsz? Csak gondolj bele: ez Magyarul azt jelenti h nem Vagy kepes ellatni a munkádat néhány stresszelô emberke miatt és feladod!? Én nem vennék fel ilyen motivacióval senkit! Üdv
2012. jún. 17. 17:39

Sziasztok!

Pályázatot szeretnék benyújtani egy céghez, a motivációs levelembe bele akarom írni a munkahelyváltás okaként, hogy hiába van néhány "törzsügyfelem", akikkel jól kijövök, egyre több az ingerült, kötözködő ügyfél, akik elvették a kedvem ettől a munkától, ezért vágyom teljesen más területre.

Ti hogy fogalmaznátok meg ezt finoman?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook