Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fegyelmezitek 1 éves gyereketeket? fórum

Hogyan fegyelmezitek 1 éves gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. ápr. 12. 12:15

Eggyet értek. Az én lányom is 1 éves és bizony néha épp olyan makacs és onfeju mint az apja :-)


Mostanában azon megy a hiszti, hogy nem adom a kezébe a buborékfújót, mert inni akar belole :-SSS

Ha nem adom neki hiszti van, ha a kezébe adom, de nem nyitom ki hiszti van, ha kinyitom és buborékot fújok vele, hiszti van...reggel eltettem. Ha nem látja nincs hiszti, de sajna ez sem megoldás.

Tényleg a turelem a kulcsszó...

2010. ápr. 12. 12:14
Szia!Átestem rajta.Igazából jó módszert én nem találtam.És persze minden gyerek függő!Mivel ugye minden gyerek más.Az enyém ma másfél éves.DE nálunk is a lakásba vannak virágok és mindig mondtam neki ne bántsa.DE mintha annál inkább.Erre mindenki azt mondta rakjam el a virágot.Az odáig oké,de nem tudsz mindent elrakni előle amihez neki nem szabad nyúlni.Aztán valahogy kialakult.Mára már nem bántja őket(és nem raktam el).Néha jön mondja hogy hápci.Én meg mondom neki,hogy nem szabad bántani,csak "simizni".Akkor ő megsimogatja a cserepet,és megy tovább.DE hogy erre van e jó módszer!!!!!!!!!!!???
5. Lipiani (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 12:14
Csakis türelemmel!!Semmi mással! Sok sikert és kitartást! :) Hidd el meglesz az eredménye! :))
4. dtrr
2010. ápr. 12. 12:13

Az én fiam is egy éves. Ő is próbálkozik ilyesmivel, de ez szerintem normális.

Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy ha olyasmit csinál, amit nem szabad, menjek oda hozzá, nézzek a szemébe és határozottan mondjam el, hogy ezt miért nem szabad csinálni és mindig mondjam el, hogy mi mást csináljon helyette. Nekünk ez bejött.

3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 12:13

Ne mond már, hogy makacs, meg fafejű:D:D;), inkább csak felfedező;)

Kitartás, és türelem

2010. ápr. 12. 12:12
Sok türelem és kitartás. És, ha kell elmondod 1001 x is. Sajnos jobbat én se tudok.
2010. ápr. 12. 12:10

Sziasztok.

Van egy 1 éves nagyon makacs és fafejű lányom:) Amúgy nagyon jó gyereke de vannak dolgok amiket nem hajlandó tudomásul venni. Pl.: virágok és a homokózó. Ti hogyan értetnétek meg egy 1 évessel hogy ne csináljon valamit? Már a gyereknevelési könyveket is átböngésztem de a módszerek sorra kudarcot vallanak.

Remélem van valami hatásos módszer erre:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook