Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan értessem meg a párommal, hogy gyereket szeretnék? fórum

Hogyan értessem meg a párommal, hogy gyereket szeretnék? (tudásbázis kérdés)


1 2
2. Mazsinka (válaszként erre: 1. - Anna006)
2014. ápr. 18. 11:30
Miért akarsz olyannak szülni, aki nem is akar gyereket?
2014. ápr. 18. 11:22

23 éves vagyok és mindig is szerettem volna gyermeket. 13 éves koromban elterveztem hogy 2 gyereket szeretnék egy kisfiút és egy kislányt.

De sajnos az első menstruációm mikor megjött akkor utána 1 évig nem is jelentkezett. nekem fogalmam nem volt hogy mitől lehet Anya előtt meg szégyelltem magam.


Majd helyre állt a rend. 18 évesen elmentem egy nőgyógyászhoz mert ismét nem menstruáltam 7 hónapig.

Ott megvizsgált ultrahanggal és mondta hogy csináljunk egy vérképet. Kiderült hogy Leiden féle mutáció van a véremben. De nem is vizsgálódtunk tovább a menstruáció elmaradása ügyében. Hanem írt fel egy fogamzásgátló mondván ha nem akarok gyereket akkor ezt szedjem. Erre én csak azt reagáltam hogy szeretnék csak 1 év múlva de az akkori párom így reagált hogy biztos hogy nem és az orvos az ő véleményére többet adott.


Én szedetem a gyógyszert mert fogalmam nem volt róla hogy nem is lenne szabad majd 2012-ben 21 évesen felkerültem Budapestre.Ekkor megismertem a jelenlegi párom.

Elég sűrűn zsibbadt a kezem és lábam meg a hasam alja is nagyon sokszor fájt.

Elmentem a Mens mentis egészségcentrum nőgyógyászához és ott kiderült,hogy valójában nem is lett volna szabad szednem a fogamzásgátlót. Csináltunk egy terheléses cukor vizsgálatot és kiderült hogy PCOS betegségem van.

És ha gyereket Szeretnék akkor nagyon nehezen fog megfoganni vagy ha sikerül is akkor nem tudom kihordani és sok az esélye hogy elvetélek.

mivel el lett rontva azzal hogy nem jártak átunna Debrecenben a valós oknak és így felesegessen szedtem a gyógyszert és még kárt is okoztam magamnak.


A nőgyógyász megvizsgált és azt mondta nincs semmi nőgyógyászati problémám azon kívül hogy nagyon sok petesejtem meg van akadva mert nem tudnak kilökődni.


Dietetikushoz fordultam és írt fel nekem gyógyszert és azt mondta hogy diétázzak.


Hát szomorúan közlöm hogy gyenge voltam és olyan hülye hogy nem hallgattam rá gondolván hogy majd javul magától.Nem szedtem a gyógyszert és nem diétáztam.


Majd eltelt pár hónap és magától volt 3 olyan hónap hogy ismét menstruáltam.


de jött megint várakozás eltelt több hónap és semmi reménykedtem hogy pocaklakóm van De sírva bizonyosodott be hogy nem.


Semmit nem javult 2 év telt el. Kezdem felfogni hogy nagy a baj és nekem kell foglalkoznom és változnom!


1 éve nem védekezünk egyáltalán.


A párom meg valamilyen szinten örül neki mivel védekezés nélkül sem tudok teherbe esni. és ez neki jó mert nem akar gyerek mivel már van egy kisfia az előző kapcsolatából aki 9 éves.


Nagyon fáj hogy nem megértő és csak elvicceli az egészet de én csak őrlöm magam mivel mindig mikor felhozódik a baba kérdés csak összeveszünk.


csak sírni tudok és már nincs erőm tudom fiatal vagyok de nehéz ha a párom visszahúz.Nem akarom elveszíteni.


Nem tudom mit tegyek hogy belássa hogy foglalkozni kell ezzel a dologgal, és mellettem legyen.


Valahonnan erőt kell szednem mert magamtól nem biztos hogy sikerül.


Kérlek segitsetek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook