Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan érhetném el, hogy szebben mosson a mosógépem? fórum

Hogyan érhetném el, hogy szebben mosson a mosógépem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 26. 06:46
Sziasztok!Az mitől van,hogy nem tömöm meg a mosógépet ruhával,és mégis mosószer marad a ruhákban?(szűrő tiszta)Az elmúlt napokban mostam 4X és mosószeres maradt.
11. Anyagi
2009. ápr. 26. 05:38
Én azt tapasztaltam, hogy jót tesz a ruhák tisztaságának, ha nem csak egy féle mosóport használok sokáig. Mindegyikben van valamilyen folttisztíó enzim, ami kihoz bizonyos foltokat, de a többit benne hagyja. Azt tapasztalom, hogy egy-egy mosószerváltás után mindíg megörülök, hogy milyen szép tiszta a ruha! Aztán egy idő után vissza lehet térni az eredetire és az is megörvendeztet!
2009. ápr. 26. 01:42
kénszert kell alkalmazni .. ha nem akkor meg le kell cserélni a mosonöt...:p
2009. ápr. 25. 23:39

Tacskós gélt használom a szines nem túl kényes, és melósra. Fehérre amelyik a legolcsóbb. A kötöttféléknek megvettem ami jár neki, de nem a per... a foltokra, ing nyaka, szennyesebb részre szintén a gélből kenek rá.

Persze kevesebb kerül ilyenkor a tartályba.

Az ecetes megoldás jó, mienk szét volt szedve, nem volt vízköves mint a reklámba. Kicsi azért volt rajta.

2009. ápr. 25. 23:03
Köszi, örülnék neki nagyon! :)
7. bared (válaszként erre: 6. - Molyka)
2009. ápr. 25. 22:50
semmi...a tisztítószerek sajátossága: minél többet költs rájuk(( már nincs kedvem keresni, de holnap megírom,én egy szlovák márkájú 450 ft-os szappant használok, 1 évig elég egy, és mindent kiszed...
6. Molyka (válaszként erre: 4. - Bared)
2009. ápr. 25. 22:48
Köszi... az ecetes megoldást alkalmazzuk, a mosószer adagoló is le van véve és ki van zuhanyozva, addig locsolom erős sugárral, ameddig ki nem jön az összes nyavaja belőle. A mosógép márkája LAVAMAT, 1300-as fordulatú, több memóriás, eléggé ügyes gép. A szűrő is rendszeresen ki van takarítva. A ruhák fehérségével nincs baj, mert nem szürkülnek, de a foltok bent maradnak... Nem értem mi lehet a baja
5. bared (válaszként erre: 2. - Molyka)
2009. ápr. 25. 22:46
oks, most olvastam az eredeti üzenetet végig...a foltok nekem sme jönnek ki....a vanish egy nagy kaki, nekem nem vált be...sima mosószappan jellegű folteltávolítót használok, benedvesítem a ruhát,bekenem, és teszem a többivel a gépbe...
2009. ápr. 25. 22:45

attól függ mennyire régi, milyen fajta, de írom, ami biztosan beválik:

ecetet kell fél üveggel beletenni, és 90 fokon mosást indítani...ez sokat segít rajta...

a mosószer adagolót, és a környékét mindig takarítani, nekem erre a legjobban a hurkapálcára tekert vatta vált be, mert az adagoló kivehető, viszont a helyére nem végig fér be a kezem((

a tapasztalatom az, hogy a mosópor sem mindegy, sokáig tomit használtam, szürkültek a ruhák, persilre cseréltem, igaz, kevesebbet használtam mint az előírt, de gyönyörűre mosott...most viszont felfedeztem egy olcsóbb lehetőséget, a spár saját terméke a folyékony splendid nagyon jó, 3 litereset szoktam venni belőle...


az sem mindegy a szűrő ki van-e takarítva, mert ha el van dugulva, nem megy le sz összes koszos víz, és az szürkít((

3. e71af41436 (válaszként erre: 2. - Molyka)
2009. ápr. 25. 22:44
milyewn géped van?
2009. ápr. 25. 22:42
Havonta-kéthavonta ecettel át van mosva, vízkőtlenítve van, tehát karban van tartva, mégsem most szépen. Pl. benne maradnakolyan foltok, aminek simán ki kéne jönniük, mint pl. a vér, paradicsom vagy a föld folt. Arielt és venish-t is használok minden mosáshoz. 40 fokos programmal mosok, de a 60 fokos sem hoz változást.
2009. ápr. 25. 22:39
Hogyan érhetném el, hogy szebben mosson a mosógépem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook