Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan éljük túl a dackorszakot? fórum

Hogyan éljük túl a dackorszakot? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 26. 14:31
Túlélhető, de erről és a majdani kamaszkorról a szüleitek tudnak a legtöbbet mondani. Az sem rossz, ha vissza tudtok emlékezni erre az időre.
2008. szept. 26. 03:25
Én visszagondoltam a gyermkkoromra..
2008. jan. 2. 16:45
Türelem, d erengeteg.Legalábbis ez az én esetemben így van.Sokszor már elengedem a fülem mellett amit a nagyobbik (5éves)mond, mert néha ha gyengébb napom van és nagyon össze jönnek a dolgok akkor nagyon fel tudom húzni magam.Ilyenkor inkább elengedem a fülem mellett az ellenkező és azért is szavakat.,Meg figyeltem,hogy ilyenkor egy darabig mondja és mondja a drága a magáét, bemegy a szobájába néha még sirdogál is egy kicsit és néhány perc mulva úgy jön ki,hogy ragyog az arca, szeretget és mintha semmi sem történt volna.Nekem azért nehgezebb most egy kicxsit, mert a kissebb utánozza néha a nagyobbat és van,hogy ketten durciznak és hergelik egymást.De kipróbálom azt amit zuzuka ír és nem fogok visszakérdezni, hogy jó-e, egy-egy megbeszélés után...........Amit leírtam ez csak az én véleményem és tapasztalatom...Mindenkinek jó nevelést kívánok...
2006. nov. 10. 13:00
Türelem es sok sok kompromisszum a szülö reszeröl is.A veres nem segit,azzal csak rontunk a helyzeten.Na,es ha ezt a dackorszakot "tuleljük"jöhet a pubertas-kor.Meg rosszabb!
2006. nov. 10. 12:06

A rádióban halottam egy könyvről, a szerzője nem magyar, a fordítóval, Petrányi Judittal beszélgettek róla ,sajnos csak a címét jegyeztem meg "Utolsó szalmaszál".Ennek a témája a gyermek- hiszti kezelése, gyakorló,többgyermekes írónő tollából.Még nem vettem meg, csak keresem, ajándéknak szánom kisunokám szüleinek jóelőre!

Egyébbként szerintem is a türelem nagyon fontos.

2006. júl. 27. 11:33
Sok-sok türelemmel. Ez nagyon fontos. Minden gyerek dacos, bár a fiúk nehezebben kezelhetőebbek.
2006. júl. 26. 15:08
Még egy kulcsszó:humorral!
2006. júl. 22. 18:45

SOK-SOK TÜRELEMMEL!

Anélkül nem megy.

2006. júl. 12. 13:09

Türelem, az a nagy titka, jól mondják itt előttem.

És egy kis csel, ami nálam beválik:

Ha kér valamit a csemete, amit speciel akkor pont nem lehet teljesíteni (pl.: csokievés ebéd előtt 1/2 órával, játszótérre menni esőben, stb.), megmondod neki, hogy most nem lehet, de ezután, vagy azután lehet, és ezek után jön a buktató! Ne kérdezd utána, hogy JÓ? Mert ezzel elindítod a lavinát. A drágámnak egyszerűen már rááll a szája, hogy hozzátegye: Ehetsz csokit, de csak ebéd után, jó? És már vágja is rá reflex-szerűen a fiúnk, hogy NEM, ÉS HA MOST NEM AKKOR SOHA TÖBBET NEM FOGOK CSOKIT ENNI ÉS NEM LESZEK A BARÁTOD, ÉS bla-bla-bla... véget nem érő dühös fogadkozások, amik ha belegondolna akkora butaságok, hogy csak na.

Szóval épp folyik a lenevelgetés a drágámnál a kis kötőszójáról, és a fiacskám rendre rakása, hogy fogja vissza magát, és gondolkozzon, mielőtt beszél.

2006. júl. 9. 10:39
türelemmel.Egyszer véget ér. Az önállósodáshoz nélkülözhetetlen.Azzal vígasztald magad, hogy ez az élet rendje.
2006. júl. 5. 16:26
Erre én is szeretnék választ!A kisfiam 1.5 a lányom 9éves és mindkettö a magamódján dacos!!
3. ksmoni (válaszként erre: 2. - 72442562)
2006. júl. 5. 14:35
A kislányok jobban kezelhetők?
2006. júl. 5. 14:22
Az én kislányom pont most van abban a korszakban(3éves).Kompromiszumokat kell kötni és kicsit engedni is néha ha lehet.De soha ne érezze becsapva,vagy fogság ba magát.A tulzott szigor csak ront a helyzeten.
2006. júl. 5. 14:19
Hogyan éljük túl a dackorszakot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook