Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan éljem túl, tegyem túl magam azon, hogy vége a házasságomnak? Meg fogok élni 1 fizetésből is fórum

Hogyan éljem túl, tegyem túl magam azon, hogy vége a házasságomnak? Meg fogok élni 1 fizetésből is (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. szőkkenő (válaszként erre: 24. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 13:10
az önmarcangolás nem segít
2010. szept. 12. 13:09
a te döntésed, te ismered őt, de ha mellette maradsz boldog leszel??
26. szőkkenő (válaszként erre: 22. - 25eed67283)
2010. szept. 12. 13:08
nekem 17 és 25 évesek voltak, amikor 6 hónapja elhagyott minket, mind a kettőt nagyon megviselte, a kicsit pszichológushoz kellett hordanom, még most sincsenek teljesen túl az egészen
25. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 13:07

Ó, és az nem merült fel benned, hogy egész pozitív irányba változhatna az életed? Tehát egyedül ugyan, de felszabadultan, a saját időd beosztva, frissen, öntudatosan élhetnél, új hobbid lehetne, eggyel kevesebb ember után kellene ganézni, eggyel kevesebb emberhez igazodni, tehát tulajdonképpen a "magad ura" lehetnél?


Sokan félnek ettől a változástól, pedig utólag hálát adnak az égnek, hogy felszabadultak...

2010. szept. 12. 13:04
Azon rágom magam, hogy nem e én kergettem abba,hogy más nőhöz menjen.Egyébként nem tudom miért jöttek össze a nővel,mikor 15 évvel idősebb.Rá nem igazán haragszok, intézze el őt a férje...Gondolom, ha még szeretném a férjem/amit magam se tudok/,jobban fájna, a nőhöz is elmennék, és megtépném.de vakahogy hidegen hagy,csak fáj ,hogy nem volt őszinte,és így egy üres emailből kellett megtudnom mi van..
2010. szept. 12. 13:04
az emelt családi pótlékhoz nem kell hivatalos válási végzés, egy levelet kell írni a folyósító szervnek, hogy külön élnek, egyedül tartja el a gyereket
22. 25eed67283 (válaszként erre: 19. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 13:03
A gyerekeid már elég nagyok, ahhoz hogy szinte gond nélkül átvészeljék.
2010. szept. 12. 13:01
Köszönöm szépen a biztatásokat,tudom ,sokan vannak ilyen cipőben,viszont azt is tudom, hogy sokan vannak olyanok is, akik túrnek,mert félnek az egyedülléttől.Sajnos én amúgy is sokat filózok dolgokon,és ilyen fontos kérdésben nehezen tudok dönteni...(
2010. szept. 12. 13:00
Aki megcsalja a másikat nem gondol arra,hogy ezzel, hány embernek szerez bánatot, mindegyik önző egoista ilyenkor
19. 8c73a5832e (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2010. szept. 12. 12:57
Hát az utóbbi időben már csak éltünk egymás mellett, nem igazán beszélgettünk.Eddig is magányos voltam ebben a házasságban egy ideje.A lakás közös.Ki tudnám fizetni a feléből.Az anyagi probléma annyiból foglakoztat,hogy eddig is a gyerekek miatt voltam vele együtt inkább,tűrtem,elviseltem,de nem szeretném, ha ők szívnák meg a dolgot...ugyanis A férjem nem vallja be hogy iszik(csak annyit iszik,mint más férfi) Szerinte,és én vagyok a hibás mert nem szóltam hozzá sb .stb.
2010. szept. 12. 12:56
szerintem is az anyagiak most másodrendűek, fontos, hogy belülről tett helyre a dolgokat, és gondolj arra, hogy gyermekeid lelkét is ápolnod kell, hisz nagyok, de hidd el, őket is nagyon megviseli a kialakult helyzet. Ha elmondod nekik, hogy mi történt, most már csak egy fizetésből kell megélni, közösen beszélitek meg, hogy mit kell kifizetni (számlák), és mi marad még segítségedre is lesznek. Közösen próbáljátok feldolgozni sokkal könnyebben fog menni. Tudom, átestem rajta
2010. szept. 12. 12:56
Fordított esetben. Te megérdemelnéd, hogy visszafogadjon?
16. 25eed67283 (válaszként erre: 13. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:55
Szerintem egy piszok ember. Már bocs. Igaz minden kapcsolathoz két ember kell, de hogy tönkretegyen 2 családot... Ez kicsit sok. Nem gondolod?
15. 25eed67283 (válaszként erre: 8. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:54

Ha elválsz, akkor kérhetsz emelt családit a lányod után, amíg tanul. Igaz nem sok. Ha azt vesszük én is egyedül tartom el a lányom és vettem meg neki minden szükséges dolgot (kivéve a kiságy, mert ahhoz édesanyám ragaszkodott). Tápszer, pelenka, babaételek.... számláim és még be tudok szállni a kajába is.

Meg tudtok majd élni csak ne hagyd el magad.

14. judit8103 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:52

szia


szerintem jól döntöttél. az ilyen nem érdemli meg hogy vele maradj!! Hidd el, először nagyon nehéz, de tarts ki!! KÉsőbb belátod, hogy jobb így Neked!!

Aki egyszer megcsal, az később is megteszi!! Mikor piszok nehéz, gondolj arra hogy jobb egyedül nyugalomba, mint valaki mellett állandóan idegeskedve élni!! Sok sikert!!

2010. szept. 12. 12:51
Ti megbocsátanátok neki?(Elhinnétek,hogy csak egy csók volt?) Lehet ,hogy tényleg csak egy csók volt,(még) de akkor is...Még nem voltam ilyen helyzetbe,eddig nem kacsingatott féle(mulyább ő annál).Ő 43 éves a nő 27.2 kisgyereke van, a férje is 27 éves,eddig jóban voltak.
12. 25eed67283 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:51

Szia!


Fiatal vagy még. Szerintem találhatsz magadnak párt.

Engem is megcsalt a párom. 8 hetes terhes voltam, amikor arra mentem haza este 11-kor, hogy sehol a cucca és csak ő volt otthon. Közölte, hogy 10 percen belül jönnek érte és költözik el.

A picit nem vetettem el, hisz nagyon vártuk már, hogy megszülessen. Pillanatok alatt megutáltam a barátom, hogy pocakosan elhagyott.

10 hetes voltam, amikor unatkoztam otthon. Írtam az egyik srácnak, hogy unatkozok mi lenne ha találkoznánk. 1 hete ismertem chat-ről. Azóta a kislányom apja, szerető társ és jó férj lesz egyszer. Imádjuk egymást. Egybekelünk, ha már elég nagy lesz Lizi, hogy a koszorúslányunk legyen.

Abba a két hétbe, míg egyedül voltam, azon töprengtem, hogy lehet e még bízni férfiba, hogy nem e lenne nekem jobb férfi nélkül és csak a lányomnak élni.

Az ember társas lény. Amint túlteszed magad a férjeden kezdj el baráti társaságba járni. Élvezd a szabadságot. Hisz 23 évig kötöttségbe éltél.


Még valami. Ne fogadd vissza a férjed, akármit is ígér. Egyszer visszafogadtad és nem tartotta be a szavát. Párom ivott és néha füvezett, rengeteget dohányzott mielőtt megismertem. Most alig cigarettázik, néha megiszik egy pohár bort vagy egy üveg sört és már az is meglátszik rajta.

Mindenki megérdemel egy esélyt, de valaki ezt eljátsza. Ő megtette.


Ne hagyd magad, nő vagy és húzd ki magad. Ne hagyd, hogy megalázzon.


Kitartást!

11. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:49

Hát hogy most az érzelmi, a bizalmi vagy az anyagi probléma aggaszt-e a legjobban.


Az utóbbira csak te tudsz válaszolni, hiszen csak te tudod, mennyi kosztpénzből jöttetek ki, van-e közös vagyon, és kié a lakás.


Az érzelmi és bizalmi részét is úgy kellene megvizsgálni, hogy ha egyáltalán nem lenne az anyagi oldal, el tudod-e viselni, hogy egyedül fekszel és kelsz (van, aki nem), hiányoznak-e a beszélgetések (ha voltak egyáltalán).. szóval nem derül ki, volt-e valódi testi-lelki-kapcsolat köztetek, vagy csak éltetek egymás mellett, és ez a megszokás hiányozna-e pusztán.

2010. szept. 12. 12:47
ne aggódj, biztos megleszel, anyagilag. a lelkeddel foglalkozz inkább, hogy minél hamarabb túltedd magad ezen a rossz házasságon. most pár rossz hónapod lesz, de csak addig, amíg le nem zárod magadban a rossz kapcsolatot. utána viszont kinyílsz, mint a rózsa!!!!! hidd el nekem, tudom!!!
2010. szept. 12. 12:45

Te már döntöttél,hisz leírtad,hogy nem fogadod vissza a férjed,mehet ahova akar!

42 éves vagy,egy határozott és felelősségteljes anya,és ugyanúgy nő is egyben.Minden jogod megvan a boldogságra,és ha szűkösen is,de remélem megéltek a férj nélkül is.

Mondtad már a gyerekeidnek?Biztosan megértenek majd,és esetleg a lányod tudna majd diákmunkát vállalni nyaranta,és a fiad is biztos besegítene a fizetésével!

2010. szept. 12. 12:45
Az a baj,hogy megszoktam hogy kapcsolatban élek,soha más nem volt az életemben,szerintem nem is fog kellene ezek után senki..:( Meg aztán az anyagiak miatt is aggódom,igaz elég spórolós vagyok,de mégis félek....
7. 8c73a5832e (válaszként erre: 2. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 12. 12:43
Gondolom azért ilyen ,mert nem vagyok túl jó lelkiállapotban.Azért a lényeget gondolom megértette, aki akarta. Amúgy mit pontosítsak?
6. linus79 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:42
sajnos csak annyit tudok erre mondani amit én láttam keresztanyám 4 gyerekkel ment el mikor elváltak feltudta dolgozni és 4 gyerekkel is tudott uj életet kezdeni és megélnek,tultettem magát keresztapámon mert ök se voltak valami jol a vége felé van egy dankoros fia akinek gyogyszerre is neki kell megodania , de boldog most már és ráadásul ujkapcsolata is lett öt még soha ilyen boldognak nem láttam mint most eleinte rosz lehet de hamar tullehet lenni az ijen dolgokon mint még pár évig szenvedni mellete
5. syria (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:40

Úgy dolgozd fel, hogy nincs szükséged egy részegeskedő, hűtlen férjre egy megromlott házasságban.

Én is ezt tettem 2 kiskorúval 20. éve, és nem bántam meg.

4. Tóth Ádám (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. szept. 12. 12:40

Valaminek a vége mindig egy másiknak a kezdete.

Alakítsd át az életed, változz meg, légy önálló. Ez egy új élet kezdete, ami lehet, hogy jobb is lesz, mint egy részegeskedő savanyú pasi mellett.

2010. szept. 12. 12:40
Igen 23 év az nem kevés.Biztosan meg fogja bànni a tettét és visszakönyörgi magàt hozzàd.Ne félj attól,hogy egyedül maradsz,ha ugy alakulna,hiszen egy rossz hàzassàgban rosszabb,mint egyedül.Hiszen még te is alakithatsz uj kapcsolatot!Fel a fejjel és dobd el a félelmet!
2010. szept. 12. 12:37
Kicsit pőontosits mert igy elég zagyva..
2010. szept. 12. 12:35
Ma tudtam meg,egy illető emailjéből,hogy a férjem randizgat a feleségével.A drága nem szólt volna egy szót se ,pedig simán elengedem, hiszen nem éltünk jól.23 évi házasság után történt ez.Tavaly a részegeskedése miatt majdnem elváltunk, egy hétig a barátjánál lakott.Akkor visszafogadtam ,mert esküdözött ,hogy nem iszik,persze nemtartotta be. ilyenkor mosolyszünet volt, jóformán alig beszéltünk.Most reggel kaptam egy emailt,de nem volt benne szöveg. Ez a férfi a férjem barátja ,kollégája volt,én jóformán nem is ismertem,D valahogy éreztem,hogy baj lehet. kinyomoztam a tel. számát,felhívtam,és nagy nehezen kibökte,hogy a feleségével találkozgat a férjem. A férjem tagadott, majd annyit mondott, csak beszélgettek,végül egy csókot bevallott még,mást nem. nem is az fáj ,hogy más nővel randizgat,hanem,hogy így kellet megtudnom. Úgy döntöttem hogy nem fogadom vissza,menjen a nőhöz albérletbe,vagy ahová akar. A lányom 17 éve,tanul, a fiam 20 már dolgozik,egyenlőre,van munkája. én 100 e körül keresek.Hogy dolgozzam fel ezt,azért mégiscsak 23 év,és hogy fogunk megélni,mi lesz velem egyedül? Félek, de már nem akarom visszafogadni....Segítsetek egy pár jó szó is jól esne...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook