Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy viselitek a munkanélküliséget? fórum

Hogy viselitek a munkanélküliséget? (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:30
Honnan veszed azt az 1 évet?
27. aszparagusz (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 13:29

Leszázalékolást egy év betegállomány után lehet indítani.

Mivel a f.i. munkanélküli, így betegállományra/táppénzre sem jogosult.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 13:28

Felkötésben ne gondolkodj! Nehéz most hinned benne, de lehetsz még nagyon boldog a bőrödben.

Nem tudom hol élsz, de Budapesten legtöbb új házban portaszolgálat van, egész jól fizetik őket, nem mindegyikhez kell biztonságiőr végzettség sem. Igaz 24/48-ban dolgoznak többnyire, ha nem egyedül élsz, van kisgyerek ez is kilőve. Az ilyen állás mellett még tanulni is lehet.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 13:11

Ha ténylegesen le tudod százalékoltatni magad, annak 50%-nak kell lenni, akkor kapsz rok.nyugdíjat, azt is csak akkor, ha a ledolgozott munkaidőd meg van. Öt éven belül 3 év, 10 éven belül 7 év, a tp.-t kiveszik.

Ha 50 % alatt kapsz, de 40% fölött akkor kapsz aktívkoróak ellátását, ami nagyon kevés, de legalább a TB-t fizetik, valamint, mint megváltozott munkaképességűt könnyebben alkalmaznak, hiszen a munkaadó jól jár veled. Egész jó munkákat is tudnának közvetíteni neked.

Ha jársz pszichiátriára, hogy piszkosul nem vagy jól, akkor még inkább leszázalékolnak. Mentális betegségekkel és alkohol és drogfüggőket előbb leszázalékolnak, mint holmi gerincsérveset.

24. Amaunet (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 12:56

Nem azt írtam, hogy tétlenkedsz.

Aki hozzászokott a munkához, naponta bejárt dolgozni, napi feladata volt annak most ezek a napok ezek nélkül telnek.

Persze, otthon lehet házimunkát végezni, de az nem ugyan az. A feladat nélküliség az, ami rosszul hat és feleslegesnek érzi magát az ember.

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 12:51
Milyen sérved van?
2021. jan. 30. 12:49

Nem értem aki munkanélküli, mert kell azt mondani hogy tétlenkedik. Tartalékom sincsen.

4ből 3 szak vendéglátóiparos ami most amúgyse opció. Részmunkaidőre meg telefonosra is jelentkezek, mert nem hívnak vissza. Nem értem tényleg.

21. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 12:17

Nem írtad milyen sérved és milyen szakmáid vannak.


Ha ülni, telefonálni tudsz országosan is keresnek nem csak nagyobb cégek ügyfélszolgálatost. Ha csak részmunkaidős munkát találsz azt is vállald el és keress tovább!


Sokaknak nem könnyű, de a "tétlen" otthonlét nem segít a helyzeten. Ha van némi tartalékod tanulj! Sok online tanfolyam van a neten.

Ne hagyd elveszni ezt az időt sem!

20. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 12:02

Egyedül élsz ? Átmeneti időre a szüleid, ha van, tesód nem tudnak anyagilag segíteni ?


Amikor fiatal voltam, az első munkahelyemnél a leendő főnököm megkérdezte, hogy mikor akarok gyereket ? Őszintén mondtam, hogy "nem tudom. Pár évig nem. Még nem is mentem férjhez." ( Szocializmus volt.)Magamban fel voltam háborodva,hogy mi köze hozzá ?

Fel a fejjel ! Mindig van valamilyen megoldás ! Menj be az önkormányzathoz is, kérdezd meg, ők mit tudnak segíteni vagy javasolni ?

A munkanélküliekkel foglalkozó hivatalnál voltál ?

19. janszi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 12:02
Hosszú tortúra a leszázalékolás,nem is sok pénz,de úgy szivesebben fölvesznek,mert az állam nagyon támogatja a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását,szinte ingyenbe leszel
18. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2021. jan. 30. 12:00
nekem is az volt,az orvos rendes volt,leszedett egy kis hájat is.
17. Lávli* (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2021. jan. 30. 11:56
Már ha hasi sérvről beszélünk .....
16. Lávli* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:53

Sérv miatt soha nem fognak leszázalékolni. Azt műteni kell. Valahogy szánd rá magad, de olyan orvost keress, aki hálót is tesz be, mert különben újra szétnyílik a hasfalad. 2-3 napos benttartózkodást igénylő műtét, a felépülés után jóra fordul az életed.

(Ha nem műtik, sajnos ki is záródhat, ami életveszélyes állapot)

15. liliom10 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. jan. 30. 11:53
Nem írta, milyen sérve van ! Nem mindegy ! A sérvet meg kell operáltatni általában. Majd a sebész megmondja. Ha lágyéksérv, akkor még ne fogadjon szót Neked !
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - PanniBp.)
2021. jan. 30. 11:41

Nem kérdeztem még az önkormányzatot megérdeklődöm van-e valami de nálunk sosincs semmi.

Ha leszázalékoltatom magam az mitől jobb? Akkor ha irodában is dolgozok akkor azt a pénzt úgyse kapom nem?

2021. jan. 30. 11:41

Ha már otthon vagy úgy is, akkor keress a neten gerinctornákat és naponta 1 órát végezz olyan gyakorlatokat, amelyek a gerinc melletti izomzatot erősíti.


Nem lesz rögtön javulás! De ha minden nap megcsinálod, akkor elmúlnak a fájdalmaid és újra tudsz akár fizikai munkát is vállalni.


Ez tapasztalat!

Nekem 5 db porckorong sérvem van 22 éves korom óta. 11 év kínlódás után küldtek először gyógytornára és mondhatom, hogy csodát tett, mert azóta évente 1-2 nap fájdalmam van csak!


A torna mellett meg kell tanulnod ezzel a betegséggel élni! Figyelni kell a cipő kiképzésére és a mozdulataidra!


És bár én irodában dolgozok, de nem kímélem magam. Folyamatosan tornázok, bicajozok, takarítok, futok is időnként, stb., és végeztem fizikai munkát is, mert 2 évig pincérkedtem és konyhalánykodtam is a munkanélküliségem alatt.


Tehát, most van időd egy kicsit odafigyelni erre a betegségedre, így ne csak ücsörögj vagy feküdj a TV előtt, hanem speciális mozgást is végezz!


És ha ezt megteszed, akkor vállalhatsz majd fizikai munkát is. Persze, nem lapátolhatsz szenet, de árufeltöltés, takarítás, stb. simán mehet majd.


Ja, a tornázást mielőtt elkezded: 1 hétig szedj fájdalom és gyulladáscsillapítót+izomlazítót (donalgin+mideton), aztán hajrá a tornához. Ebben az 1 hétben bőven találsz tornákat.

Az első napokban sok-sok nyújtózkodós gyakorlat háton és hason fekve.

Arra mindig figyelj, hogy lehajolhatsz, de közben ne fordulj el!


Az eredeti pilatest ajánlanám, az napi 30 perc kb. Egy kopasz férfi tartja és 2-3 nő is végzi még a gyakorlatokat. Ez nem nehéz, könnyen megtanulható és végezhető feladatok vannak és kifejezetten jó erre a betegségre, csak figyeld, hogy mit, hogyan kell csinálni.


Ja, ha elhelyezkedsz, akkor se hagyd abba a tornát! A házimunka és séta nem helyettesíti ezeket a speciális gyakorlatokat. A hasizom erősítése is nagyon fontos!


Ha már jobban érzed magad, akkor lehet másmilyen tornát is végezni.


Sok sikert a munkakereséshez.

Én is nehezen bírtam, ezért mentem el még konyhalánynak is, illetve a kieső pénz pótlása miatt.

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:39

A covid miatt sem egyszerű, de feladni nem szabad!

Onnan fognak hívni amire nem is számítasz!

Fel a fejjel!

11. vigyefene (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2021. jan. 30. 11:38

Egyben, a földről fel, arrább vittem 7-8 lépést.

Még nem voltam klasszikus.

10. PanniBp. (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:38
Szervusz! Végigjártad a támogatási lehetőségeket? Önkormányzat pl. Esetleg a leszázalékolás, mint lehetőség eszedbe jutott-e? Bocs. nagyon kevés az információ, talán ez is oka, hogy hirtelenjében ezek a verziók jutottak az eszemben. Üdv.!
2021. jan. 30. 11:36

Beadtam már helyben + 60km-es körzetben mindenhova ahova tudtam. Nyílván igazgatói posztra nem adok le cvt,de mindenhova beadtam ahova lehetett

Adidasból elhajtottak, mert nő vagyok , és tuti akarok makd gyereket ő meg a hitelei mellé nem fogja nekem a gyedet fizetni ezt így megmondta. Nagyon elkeseredtem.

8. Lávli* (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2021. jan. 30. 11:34

Azt hogyan?

Szakítás - lökés összetettben?

7. janszi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:29
Persze az is gond lehet hogy hol keresel,nagyobb városban lehet jobb helyzet.Ha nem az a gond hogy kicsi város ahol keresel,akkor a módszeren kellene változtatni,eddig nem nagyon vált be az eddigi.Részmunkaidő is lehet jobb,mint a semmi.
6. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:22
A sérved pedig meg kell operáltatni mindenféleképpen, nekem is volt, miután 340 kilót emeltem fel.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. jan. 30. 11:21

Örülök, hogy minden rendben.

Kifejezetten azokra gondoltam akik szeretének dolgozni,de nem tudtak elhelyezkedni + betegség miatt nehezebb.

2021. jan. 30. 11:20
Jelentkezek mindennap ,de így hogy a fizikai munka kilőve nem tudom mit tegyek :/ már annyira szégyellem magam, kezdem feladni. Ennyire nem értékelik az embert :/
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:20

Nyugdíjban vagyok, tehát munka nélkül.

Nem vagyok benne biztos munkanélküliségnek számít-e vagy nem, de nagyon jól megvagyok.

Köszönöm kérdésed, leginkább csak azt akartam mondani, h ne kösd fel magad, mert az NEM megoldás az égvilágon semmire.

Honnan tudom?

Onnan h az én Apám azt csinálta.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 11:17

Nehezen.

Az a szerencse, hogy egy támogató család van mellettem.

De remélem jövő héten sikerül elhelyezkedni.

Ne add fel!

2021. jan. 30. 11:08

Lassan 3 hónapja vagyok munkanélkül. Én ebbe már belebetegszem.


Nőként, sérvvel borzasztó nehéz :(

Fizikai munka így teljesen kilőve, 4 szakmám van de nem kellek sehova.


Már lassan jobban járok ha felkötöm magam :/ számla nem fizeti ki magát

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook