Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy vészeljük át a kemoterápiát? fórum

Hogy vészeljük át a kemoterápiát? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Jay néni (válaszként erre: 23. - Tengericsillag)
2008. jún. 13. 10:18
Ha "eltünt" a daganat, de a szövettan eredménye agresszív fajtát mutatott akkor erősebb dozist kapnak. Kérdezd meg mindenképpen a szövettani eredményt.
26. tengericsillag (válaszként erre: 25. - 4c35511f0b)
2008. jún. 13. 08:59

Szia!

Persze nem is itt akarok "diagnózist szerezni",csak tapasztalatokra vagyok kiváncsi,mivel egyértelműen nam ad konkrét magyarázatot senki,próbálok infókat gyűjteni ami egyáltalán nem biztos hogy ránk is vonatkozik,mert mindenki szervezete,betegsége,kezelése más,de jól esnek a biztatások,főleg mikor a sikeres gyógyulás példájával találkozom.Nagyon szar a tehetetlenség!!!

25. 4c35511f0b (válaszként erre: 23. - Tengericsillag)
2008. jún. 13. 07:52

MÁrmint (mert elég félreérthető volt előző:) jó ha kiírod magadból a gondolataidat, csak úgy értem, hogy ne itt kérj ilyenben infót: hogy mondhatunk mi akármit, 100 félét, de az orvos látja anyud eredményeit stb. tehát az a pontos.


Szép napot!

24. 4c35511f0b (válaszként erre: 23. - Tengericsillag)
2008. jún. 13. 07:50

EZt mindenképpen az orvossal kéne megbeszélnetek, nem itt. Ő tud pontos infót mondani...de ha nem vagytok vele megelégedve, szerintem is másik lenne jobb...


KItartást nektek!

2008. jún. 13. 07:18
Tegnap meg volt az első kezelés!Egy palack hányáscsillapító,egy piros és egy fehér palack gyógyszeres.A pirostól eléggé megijedtünk.Rosszat jelent?csak az áttétessek kapják?A parókapróba elég idegesitő volt nem elég ilyenkor a szembesülés hogy "még ez is",de egy erőszakos szavahihetetlen kofa volt a kiszolgáló.Nem is tudtunk venni majd állitólag ma jön új áru.Hát eddig ennyi,most nem irok többet mert nem is tudok normálisan fogalmazni,annyi minden jár a fejemben.Ja a doki sik ideg még zárojelentést sem adott,mert nem ért rá.most készülünk egy másik dokihoz aki talán elmondja mi is az baj,mert állitólag kivették a daganatot és nincs sehol a szervezetében,akkor mégis miért kap erős kemot?
2008. jún. 9. 15:44

Köszi mindenkinek!

Bizony majd csak akkor fog kiderülni milyen lesz,sok féle kezelés van s mindenki másképp viseli.De azért nagyon rossz előre tudni milyen rossz idők elött állunk.

2008. jún. 9. 06:51
Éppen a hétvégén mesélte egy emberke aki keresztül ment a kemoterápián,hogy mindenféle rosszullét nélkül megúszta az egészet,de persze ez a ritkább eset!
20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - Dizzz)
2008. jún. 9. 06:33
:((
19. Dizzz (válaszként erre: 18. - 754c7e07c3)
2008. jún. 8. 18:40

nálunk is ez volt a baj. Véleményem szerint lett volna a mamimnak és anyósomnak is esélye, ha nem hánytak volna annyit.

Nagyon rossz volt így, mindig, amikor épp beadtam a vitaminokat, meg evés után voltak, akkor aztán kijött minden. És sajnos ez így ment végig...

18. 754c7e07c3 (válaszként erre: 17. - Dizzz)
2008. jún. 8. 17:58
Anyumat is megviselte. Sokat hányt. Túl sokat. :((
17. Dizzz (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2008. jún. 8. 17:54
Az anyósom is rákos volt, neki sem hullott ki a haja, viszont rettenetesen megviselte maga a terápia.
2008. jún. 8. 17:53
Gyors gyógyulást kívánok! S próbáljátok jókedvre deríteni, még ha nagyon nehéz, akkor is.
2008. jún. 8. 17:51

Az én szomorú tapasztalataim szerint a legjobb, ha a kemó alatti rosszullétet tudja kezelni anyukád.

Legalábbis, nekünk azt mondta a doki, hogy arra készüljünk fel. Érdekes, az én anyumnak nem hullott ki a haja. Igaz, ritkább lett, de nem hullott ki.

14. 4c35511f0b (válaszként erre: 13. - Tengericsillag)
2008. jún. 8. 16:33

[link]


Itt nagyon sok kérdésre választ kaphatsz...sokan leírják a történetüket, tapasztalatukat...

2008. jún. 8. 16:28
Anyu is úgy gondolta mihelyt el kezd hullni(mert ugye nem is biztos,ugye?ugye?)már le is vágatja.A jégsapkát a kezelés alatt kell használni a hidegtől állitólag nem jut ell a szer a hajhagymákig,igy nem hullik ki a haj.Piros színe volt a folyadééknak?Majd megfigyelem csütörtökön,és beszámolok.amúgy ha akkor megkapja mikor kezdenek jelentkezni a mellékhatások?már az nap?
2008. jún. 8. 16:21

Köszönöm mindenkinek nagyon kedvesek vagytok!!!!

Én is mindig azt magyarázom,neki(és magamnak)hogy utánna szebb lesz a haja mint volt(most is jó haja van),persze ő is tudja hogy "ez a legkevesebb",de nagyon megvisel egy nőt főleg egy idősebbet,még betegebbnek érzi majd magát.A nővérének(aki már nem él) is nagyon jó parókája volt,már csütörtökön meg is vesszük ha kell ha nem ,inkább ott álljon a szekrényben mint majd kopaszon menjünk venni.

Mindenkinek köszi aki írt és írni fog!

2008. jún. 8. 16:13

Szia! Először is sajnálom, hogy ezen kell anyukádnak átmennie, és az egész családnak! Nem írom le részletesen, velem mi történt, a lényeg, hogy 4,5 éve nálam is ez volt a helyzet. (Írtam cikket, a lapomon megtalálod, ha érdekel.) Csak jótanács: Bízni, hinni kell! Mindig, a legrosszabb percekben is! Legyetek mellette, ha lehet, és engedi, minél többet. Nekem a 3. előtt kezdett hullani a hajam, én pirosat kaptam. Állítólag attól mindenkinek kihullik. Vettem parókát, TB-re bénák voltak, legalábbis nem hasonlítottak a saját hajamra! Drága volt, de nem érdekelt. Nekem le lett borotválva ahajam, jobb volt, nem kellett a hullást végigélni. Kegyetlennek tűnik, de tényleg jobb volt! Itthon kopaszon voltam a szellőzés miatt. Én a jégsapkát feleslegesnek tartom, de őszintén, nem is igazán tudom, mire való, mit segít. Kendőt is hordtam, úgyis tudta mindenki,.

Gyógyulást kívánok anyukádnak, legyen erős! Küzdeni kell!

(tudom, hogy nem mindenkinek sikerül, de nem szabad erre gondolni, és feladni!

Priviben szívesen válaszolok minden kérdésre!

Vera

2008. jún. 8. 16:01

Kiskereskedés: 1052 Budapest Deák tér 5

Telefon: 06-1-267-24-46, 06-1-267-62-11


beszélj veluk, nekik van ilyen sapkájuk, most találtam neked a neten!remélem sikerul!sajnálom ami történt, de minden rendben lesz!

9. 4c35511f0b (válaszként erre: 2. - Tengericsillag)
2008. jún. 8. 16:00
Kitartás!- a legjobbakat kívánom!
8. inci-finci (válaszként erre: 2. - Tengericsillag)
2008. jún. 8. 15:58
SZIA jégsapkát gyógyszertárban keress, de a kemó végén a haj többesetben is kinő, morbid dolog hogy ezt írom de átmenetileg nagyon jó parokákat lehet kapni még tb-re is. TUDOM HOGY A RÁK az egyik legalaptomossab betegség , volt a családban ,jobbulást kívánok, és a remény hal meg utoljára..ne adjátok fel...
2008. jún. 8. 15:52

Az orvosom lehet, hogy tud segíteni, ezt csináljuk évek óta.

Innen ha szeretnéd, az első lépéseket megteheted.

[link]


Nagyon sajnálom anyukádat :-(

2008. jún. 8. 15:51
Annyira felkavart most ez a dolog, hogy folyamatos szóismétlésem van:"sajnos"
5. Dizzz (válaszként erre: 4. - Tengericsillag)
2008. jún. 8. 15:49

Jajjj, ugyan, azért, mert én sajnos elvesztettem őt, neked még egyáltalán nem szabad feladnotok.

Anyukámnak menthetetlen volt a betegsége, ezt megmondták nekünk, csak ő nem tudott róla. Próbáltuk élete hátralevő napjait is megszépíteni.

Sajnos mi nagyon rossz orvosokhoz kerültünk, és mivel alattomos volt a rák fajtája, nem is tudtak vele mit csinálni.

Fel a fejjel!!!

Anyukádnál mi a diagnózis?

2008. jún. 8. 15:46

Szia!

Köszi hogy írtál!Nagyon sajnálom ami anyukáddal történt,nem is tudok mit írni,nagyon félek hogy én is el fogom veszíteni.Borzasztó lehet!

Persze szivesen veszem ha írsz!!KÖSZI

3. Dizzz (válaszként erre: 2. - Tengericsillag)
2008. jún. 8. 15:40

Szia!

Az én anyukám már sajnos nem jutott el a kemoterápiáig, de "sajnos" nagyon sok emberrel találkoztam a kórházban a fél év latt, míg tartott a szenvedése.

Nagyon sokat beszélgettem mindenkivel, gyűjtöttem én is a tapasztalatokat, apró segítségeket, hátha....sajnos mi nem jutottunk túl a harcon..

Többszöri véleményt meghallgatva kaptam egy nagyon jó infót, hogy mi segíthet, de itt nem szeretném kiírni, ha gondolod, privát megírom.

Rengeteg egészséget kívánok neki!!!

2008. jún. 8. 15:34

Sziasztok!

Anyukámnak csütörtökön adják az első adagot,eléggé fél tőle,hisz a családban sok ilyen eset volt már,csak rossz tapasztalatai vannak.A mellét csonkitották 17 éve, most pedig le is vették neki.Áttét nincs(le is kopogom).

Eddig a neten annyit találtam a hajhullásra hogy a kezelés alatt jegelni kell a fejbőrt jégsapkával,de honnan vegyek jégsapkát?

Aki tud írjon,várom tapasztalatokat,véleményeket,és egy kis biztatás is jól jönne.

2008. jún. 8. 15:27
Hogy vészeljük át a kemoterépiát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook