Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy szüntessem meg a hajam sárgás-vöröses árnyalatát? fórum

Hogy szüntessem meg a hajam sárgás-vöröses árnyalatát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 24. 15:41

Nekem nagyon ridegíti, élesíti az arcvonásaimat az eredeti színe, azért nem szeretem. A barna sokkal finomabbá teszi az arcvonásaim, ráadásul jobban harmonizál a szememmel, a bőrszínemmel. Ezért festetem még mindig.

Valahogy biztosan lehet hamvasítani, 100%, mert tudok olyan sztárokat, hírességeket, akiknek az eredeti hajszínük sötétbarna, fekete volt, ma pedig középbarnák, világosbarnák vagy szőkék. Sőt, van egy fodrász tanuló ismerősöm, aki a sötétbarna eredeti hajszínéből szőke lett, és nagyon szép, hamvas, világos szőke a haja. Szóval van megoldás, max. az egyszerű fodrászok nem értenek hozzá sajnos.

6. adry1992 (válaszként erre: 2. - Gicus86)
2012. máj. 24. 15:38
Nem, korábban fodrásszal festettem, de már olyan drágán dolgozik, ráadásul olyan rosszul, hogy inkább itthon megcsinálom a húgommal. Megveszem ugyanazt a festéket, amit korábban a fodrászom használt (Alfaparf Evolution) és a húgom keni fel, úgy, ahogy korábban a fodrász. Azóta nem foltos a hajam annyira és azóta kezdett szebb színe lenni! Viszont ez az erősebb tavaszi napsütés tönkre vágta a szépülő színét és tiszte vöröses-sárgás lett. Vagy lehet az új festés óta használt új fodrászi sampon fakította ki (az is Alfaparf)? Lehet erősebb, mint a bolti és fakít?
2012. máj. 23. 23:07
Ha sok a vörös pigment a hajadban, és azok alapján amit leírtál, valószínű, még hamvasító használatával se lesz matt barna a hajad. Ez olyan tuti, mint ahogy én itt ülök... a fodrászom mondta nekem, mert én is megszenvedtem ezzel a világosítással. Azóta nem festem, csak kamillás samponnal mosom, és jó ez így nekem. :)
2012. máj. 23. 21:20
Én is igy jártam....ezért vagyok még mindig fekete...:)
2012. máj. 23. 21:20
Hamvasitani kell
2. Gicus86 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. máj. 23. 20:07

Szia.

Te magadon kísérletezel?

Esetleg fodrászt kéne segítségül kérni, aki ért hozzá. Az én fodrászom pl. azt mondta, hogy soha nem kenne a fejére, illetve a vendégeinek sem a boltban kapható festékekből...Én mondjuk nem festetem, mert tetszik a saját hajszínem.

2012. máj. 23. 19:47

Sötétbarna, szinte fekete az eredeti hajszínem. Ezt világosítom már lassan 1 éve, de még mindig nagyon sárgás néhány helyen, pedig hamvas árnyalatú festéket használok (6,1-eset). Mégis, főleg amint a nap erősebben süt, pl most tavasszal, nagyon csúnya lesz, tiszta vöröses, a felső tincsek pedig egyenesen sárgák.

Mit tehetnék, hogy szüntethetném meg ezt? Hogy lehet szép barna hajam? Sztároknál pl gyakori, hogy 2-3 árnyalatot világosítanak, sőt akár szőkítenek is, mégsem lesz nekik ilyen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook