Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy oldjam meg? Macskáktól nem tudok aludni, de ha kizárom őket, kaparják az ajtót és a kutya rosszul van, mert nincs levegő. fórum

Hogy oldjam meg? Macskáktól nem tudok aludni, de ha kizárom őket, kaparják az ajtót és a kutya rosszul van, mert nincs levegő. (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. febr. 24. 12:16
Nem engedem be. Én leszek ideges magamban, mert hallom és zavar az is, hogy teszi tönkre az ajtót és nem tudok visszaaludni. Soha nem engedtem be ,amikor kapart. Soha nem ugrottam nekik enni se adni. Mégis ilyenek.
2022. febr. 24. 11:47

Számomra meglepő, hogy miközben kint is lehetnek a macskák és a kutya is, mégis bent vannak a lakásban.


Az én macskám is szeret bent lenni. Enni bent kap, hogy ne szokjon ide a környék összes éhes macskája. Kint van egy doboza kisállat melegítővel. Ha nem csavarog éppen, abban alszik télen. Egyébként a doboz tetején. Volt egy időben hogy kaparta az ajtót annyira be akart jönni, de megszokta hamar hogy nem ér el vele semmit, így abbahagyta. Szeretjük az állatokat, kedvükbe járunk, de akkora kínnal nem kell lenni velünk hogy a mi egészségünk lássa kárát. A kialvatlanság számtalan betegség forrása. Az idegkimerültség is. melyik kisállat ér annyit, hogy mindezt bevállaljuk értük?

A kisállatok viselkedése szoktatás kérdése. ha a kaparásra egyszer beengeded, egyszer nem, soha nem szokik le róla. A következetesség nagyon fontos. Annyit még megtehetsz hogy kaparásra nem beengeded, hanem elsicceled. Ha tudatosul benne hogy nem kedvesség jár a kaparásért, felhagy vele pár nap után.

25. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 09:51
Add le őket egy menhelyre.
24. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 09:45
csodálom,hogy megtűrnek még az albérletben.lehet,hogy újat kell keresned?ennél nagyobb bajod ne legyen.nekem se kutyám,se macskám,de 4 óránál többet nem alszom.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Andita1)
2022. febr. 24. 08:53
Este a kutyát viszem, annyi időm nincs egymagam, hogy még duplán vagy 3x sétáljak. Kutyával sev5 perceket megyek.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Andita1)
2022. febr. 24. 08:52
Ivartalanítottak. Egy fiú egy lány.
2022. febr. 24. 08:48
Mindenki félreért. Nem éjjel nappal okadik és fo.ik a kutya,2-3 havonta egyszer hajnalban.
20. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 08:34

Ha a kutyus carul van a levegőtlenségtől(ha attól) akkor gondolod hogy neked nem árt a dolog.Tekintve ezt a karzsibbadást is.

Iszonyú nehéz megvállni az állatoktól,,hisz részei az életünknek,,mégis ha pl. egy lakás átrendezéssel,,más alvóhely kialakításal magadnak,nem tudsz válltoztatni ,,jobb lenne átgondolni hogy a cicáknak más helyet kellene keresni.Szenvedtek mind,,,

19. andita1 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 08:23

Hát nem tudom mi lenne a megoldás. Nekünk is 2 macska van, de családi házban vagyunk és fél éves koruktól kint vannak éjszakára.

Ivartalanítva vannak? Esetleg pórázra szoktatni őket és esténként egy séta velük?

2022. febr. 24. 08:16
... nem irigyellek !!!
2022. febr. 24. 07:51
Amúgy az egyik kiskora óta az ajtó előtt állva üvölt esténként, pedig nem is kijárós. Neki tényleg kellene tér szerintem.
2022. febr. 24. 07:50

Nem kapnak már semmit, száraz van kint. Mégis fel akarnak ébreszteni.

Jól félreírtam. 😀

2022. febr. 24. 07:48
Nem kapnál már semmit, száraz van kint, megoszlása fel akarnak ébreszteni.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Andita1)
2022. febr. 24. 07:47
Ha bent vannak, rajtam mászkálnak, ablakot kaparják, nyávognak, engem karmolnak, hogy keljek fel. Úgy szoktam, hogy akkor felkelek és kizárom őket hajnalban, de nem tudok visszaaludni már az idegességtől.
13. andita1 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 07:45

És ha nyitva hagynád? Akkor a macskák is ki-be mehetnek és nem ébresztenek fel.

Vagy a kajáért nyávognak ha bent vannak?

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Andita1)
2022. febr. 24. 07:41

Van kint mindig száraz kaja.

Kutya nem mindig hány, csak nem bírja a meleg, használt levegőt, ami a szobában van ,ha csukva van az ajtó estétől reggelig.

11. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 07:37

Nem teljesen értem. Nincs a macskáknak kirakva száraz kaja?

Vagy konzervesre gondolsz, amit reggel kapnak? Tudom hogy albérlet, de nem rakathatsz be nekik egy macskaajtót?

A kutya meg azért hány szerinted mert nincs levegője?

A mi kutyánknak is érzékeny a gyomra. 2 hétig tart kaját váltani, mert ha nem fokozatosan állunk át, akkor ugyanígy járunk. Mindig ugyanazt kapja a tied? Mert ha igen, akkor inkább nézesd meg dokival, mert ez nem normális.

2022. febr. 24. 07:32
Ez kőház és nem hallatszik ki semmi, 1. emelet
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 3ef6c4b64c)
2022. febr. 24. 07:32
Azt tudom ,hogy nem miattuk van. De épp elég ez a probléma, aztán még a macskák is zaklatnak. Ha nem dolgozom, jobb. Fizikai munkától van. Először a konyhai munkától, ami a kezet terheli, most a takarítás, ami szintén a kezet terheli. Több napi pihenés után javul valamennyit, amikor munkaszüneti nap van vagy szabadságon vagyok.
2022. febr. 24. 07:25
Szerintem a karzsibbadás nem az állatok miatt van (gondolom tudod), azt orvossal kellene megbeszélni. Hányadik emeleten zajlanak ezek a dolgok?
2022. febr. 24. 07:20
2 macska és egy kistermetű kutya van.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2022. febr. 24. 07:20
Ez nem Magyarország, itt nem gond.
5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 07:16
... na bakker !!! és a tulaj mit szól ennyi állathoz ?
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Dad1f54482)
2022. febr. 24. 07:07

Nem én akartam macskát, de én gondoztam őket mindig is.

Tényleg kellene nekik mozgástér. 52 m² a lakás, direkt miattuk vettem ki ekkorát és mégis kevés.

3. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 07:03
Normális párkapcsolatot ajánlanék, akkor nem kell ennyi háziállat.
2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 06:59
Van az a pont amikor igenis új gazdit kell keresni nekik,aki megfelelő mozgásteret tud nekik biztosítani.
2022. febr. 24. 06:57

Figyelt kérdés

Egyedül maradtam a macskákra és nincs az,hogy valaki más kel fel hozzájuk, hogy hajnalban ki legyenek zárva,addig meg a szoba tudna szellőzni. Kizárom őket, kutya bent marad. Hallom, hogy a macska kaparja az ajtót és üvölt. Albérlet és nem örülök neki ,hogy az ajtófélfát már tönkretették.


Kutya hányás-fo.ás problémára se tudok megoldást, mert ha kinyitom a szobaablakot, én nem bírok aludni, mert főút mellett lakom és zaj van. Ha lejjebb veszem a fűtést, ennél jobban is, én fagyok meg takaró alatt is. Mi legyen a megoldás?

Macskák régen kaptak enni reggel, de csak felkelés után, hátha jobb lesz, de nem változott semmi. Most nem kapnak ,de mégis szenvednek.

Minden nap rájuk kelek, ma is 5-től fent vagyok, aludtam 5 és fél órát. Soha nem alszom ki magam és ehhez van karzsibbadás is. Azzal is szenvedek eleget. Már ott tartok, hogy iratok fel nyugtatót, gyógyszerellenes létemre és rá fogok függeni, hogy tudjak 7-9 órát aludni végre. Nem is emlékszem, mikor keltem kipihenten utoljára.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook