Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lesz ezután a szülés? fórum

Hogy lesz ezután a szülés? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
23. ebcd068b9d (válaszként erre: 22. - Gpetra)
2006. dec. 7. 09:51
A keszthelyi kórházban (hosszas bizonytalankodás után most már biztos).
22. gpetra (válaszként erre: 21. - Ebcd068b9d)
2006. dec. 6. 20:12

Biztos minden rendben lesz :), főleg, mert Apuci ott lesz, hogy odafigyeljen.

Azt azért remélem, hogy nem csak a hálapénz reményében lesz rendes az orvos. Hol fogsz szülni?

21. ebcd068b9d (válaszként erre: 9. - Gpetra)
2006. dec. 6. 17:33

Nem az új előírások miatt változik, egyszerűen egy jó távoli kórházba kerül, és nálunk már nem dolgozhat. Nyáron még talán megkockáztatnám a hosszú utat, de ki tudja milyen idő lesz majd januárban, ettől függetlenül bízok benne, hogy minden orvosban van hivatástudat, illetve tisztában lesz a helyzettel, és bízik benne, ha az ember elégedett lesz Vele, úgyis ad Neki majd pénzt. Másrészt minden orvos tapasztalt az itteni kórházban, és valóban nem hallottam még senkiről rosszat.Egyszerűen meglepő volt, amit a védőnő mondott.


Ami meg az ismerőst és a bizalmat illeti, majd ott lesz Apuci, aki ismerős, akiben bízok, és akinek nyugodt szívvel tördelem majd (remélhetőleg nem el) a kezét.

2006. dec. 6. 16:54

Egyértelmű lenne, hogy a szülést nem kéne egy kalap alá venni a többi kezeléssel. Sajnos abszolút nem mindegy, hogy az ember kinél, de főleg milyen kórházban szül.

Viszont az a véleményem, hogy a legfontosabb a főorvos hozzáállásának kitudakolása, hiszen az ő engedélyével történik a császármetszés. eszerint vannak "biztonságra törekvő kórházak" és "hagyjuk a természetre" építő kórházak (főorvosok), akik a világért sem császároznának, inkább szülessen oxigénhiánnyal az a szegény gyerek.

Szóval szerintem alapvető a főorvosi hozzáállás, mert eszerint fognak eljárni a "szimpla" orvosok.

19. BollerKrisz (válaszként erre: 16. - Ördög)
2006. dec. 6. 15:57
Arról nem ír a fáma, hogy a 3.világban mennyi születési rendellenességgel születik gyermek, igaz? És hányszor hibázik az ügyeletes és hányszor a fogadott doki? Nekem egyáltatalán nem mindegy, hogy ki van az intim szférámban. Fizetek és fizetni is fogok, csak az a baj, hogy most már nem csak ezen múlik. Lehet, hogy az ügyeletes is jó orvos, de nincs az az ember, akit ne befolyásolna a szimpátia.
18. zazuka (válaszként erre: 11. - 363d535da9)
2006. dec. 6. 15:36

Szóval szerinted az orvosi ellátás az országban tök egyforma, és nincs különbség kórház és kórház, orvos és orvos között...

Akkor már csak azt magyarázd meg, hogy miért képesek a nők 1/2-1 órát autózni (akár vidékről), hogy egy bizonyos kórházban, egy bizonyos orvosnál szüljenek?

2006. dec. 6. 15:32
Bent nem marad a baba az tuti. Ki így, ki úgy de megszül. Szorítok minden szülés előtt állónak.
2006. dec. 6. 15:21

Én teljességben Gyöngyös írottaikhoz csatlakozom! Nem kell előre pánikolni!!! Nem is szabad, mert annál jobban "begörcsölsz". Csak a jóra, a kis jövendő babucira kell gondolni, a szülés magától megy!!! Én "sürgősségi alapon" szültem a második fiamat, mert már nem volt idő orvosra sem stb. Annál egyszerűbb és gyorsabb volt a szülés, mégsem kellett orvos hozzá, hogy megszülessen! És egészséges csini jópofa nagyfiú lett a második fiamból is! Miért, mit gondoltok, a un. "3. világban" hogyan hozzák világra a gyereket!? Orvos nélkül, ha ééppen úgy kell!!! Mégis rendes szülésnek számít!

Felesleges felidegesítés helyett, én is inkább azt mondom, hogy nyugtatni kell egymást! Menni fog! Még magától is!

15. gpetra (válaszként erre: 14. - Ksmoni)
2006. dec. 6. 14:58
Én sajnos ébresztettem fel már ügyeletes orvost többször is (sürgősségin!!!), és nem valami jó érzés, hogy éppen akkor kelt fel...
14. ksmoni (válaszként erre: 11. - 363d535da9)
2006. dec. 6. 14:40

Nekem az éppen ügyeletben lévő orvosokkal nagyon rosszak a tapasztalataim.Lekezelőek,flegmák,érzéketlenek.

Ebben az állapotban pedig nem igazán ezekre a tulajdonságokra vágysz!

Az lehet,hogy mechanikusan ellát,orvosilag minden renben lesz,de lelkileg????

13. gpetra (válaszként erre: 11. - 363d535da9)
2006. dec. 6. 14:07
Akkor hát arccal a jövő felé! :)
12. 363d535da9 (válaszként erre: 6. - Zazuka)
2006. dec. 6. 13:28
Zazuka, ha az ember esteleg bepánikol szülés közben akkor szerintem a világon bárkit beenged (úgymond) az intim szférájába, csak valaki segítsen! Függetlenül attól, hogy ismeri az illetőz vagy nem. Ebben az esetben pedig a legunszimpatikusabb orvos is angyallá válik az ember szemében, ha segítőkezet nyújt!
2006. dec. 6. 13:24

Lányok nem szabad pánikolni!

Az hogy milyen lesz a szülés az egyedül csak attól függ, hogy az ember milyen lelkiállapotban kerül oda. Az orvos csak segédkezik a baba volágrahozatalában, de nem Ő szüli meg! Még ha fogadott orvosa van az embernek, akkor is fel kell készülnie arra, hogy nem biztos, hogy éppen akkor amikor kell, ott tud lenni, hiszen az orvos is ember és ezer dolog közbejöhet! Felesleges ezen előre görcsölni és egymást rémisztgetni! A legtöbb szülészeten pedig minimum két ügyeletes orvos van akik közül mégiscsak lehet választani!

A kismamák ne rémtörténetekkel traktálják egymást, hanem lelkileg támogassák a másikat, hogy nyugodtak és kiegyensúlyozottak maradhassatok!

Nem feleslegesen stresszelni, hanem boldogan várni a szülést!!!!!!!!!!!!!

Vigyázzatok magatokra és a bébikre!

10. gpetra (válaszként erre: 8. - Ebcd068b9d)
2006. dec. 6. 11:08
A védőnőn már meg sem lepődöm, az egyik budapesti kórház védőnőiről pl. csupa rosszat hallottam azoktól, akik ott szültek. Igazából szerintem ők belefásultak ebbe az egészbe, főleg az utóbbi időben történtekbe. Ez nem mentség, pusztán egy lehetséges indok.
9. gpetra (válaszként erre: 8. - Ebcd068b9d)
2006. dec. 6. 11:06
Már január 8-án sem szülhetsz az orvosodnál?
2006. dec. 6. 10:59
Az én számomra sem vidám hír ez, de szerintem ebben mindannyian egyetértünk. Én 15 éve járok ugyanahhoz a nőgyógyászhoz, akihez a terhesség alatt is jártam végig. Január 8-ra várjuk a babát, és a tanácsadáson 3 hete megkérdeztem - mert kiderült, hogy nem szülhetek az orvosnál, akihez végig jártam -, hogy most akkor mit tegyek. A védőnő flegmán közölte, hogy már késő mást választani, illetve negkérni, meg különben is felesleges, mindenki érti a dolgát a kórházban. Hogy lehet, hogy még Ő sem érzi át, hogy mennyire nem mindegy az egy szülő nőnek, akinek a Baba legfontosabb, hogy ki lesz az, aki majd foglalkozik vele?
7. gpetra (válaszként erre: 4. - Gyöngyi)
2006. dec. 6. 08:18

Sajnos voltam már kórházban, kétszer is műtöttek, és tudom, hogy az ügyeletes orvosok milyenek, amikor éppen nem alszanak... Nem valami szívderítő.

És sajnos ez nem külföld...tőlem akármilyen is lehetne az orvos, ha nem hozzá jártam 9 hónapig. És mi van akkor, ha nem szimpatikus? A szüléskor kialakult helyzetben ez is éppen elég sokkoló lehet még akkor is, ha a gyógyítás nem feltétlenül szimpátia kérdése. És mi másért választana az ember nőgyógyászt, ha nem azért, hogy a szülést is ő vezesse le?

6. zazuka (válaszként erre: 5. - Gyopár)
2006. dec. 5. 20:55

Erről van szó! Az ember lánya nem azért választ orvost, mert ez a divat, hanem mert akárkit nem enged a legintimebb közelébe.

Ez az egyik.

A másik pedig, hogy valaki az előbb mondta, hogy nem egy röpke megfázásról van szó, 9 hónap komoly idő. Most komolyan gondolják, hogy vajúdás közben elmesélek majd mindent, amit a szüléskor a dokinak tudnia kell? Mert a kiskönyvbe nincs minden beleírva, és nem hiszem, hogy nekiáll majd a 9 hónap alatt összegyűlt labor és egyéb eredményt csemegézgetni.

Én a dokimhoz 12 éve járok. Rajtam ugyan nem fog matatni egy vadidegen, az tuti. És rohadjanak meg, ha ezért külön fizetnem kell!

2006. dec. 5. 20:27

A nőgyógyásszal való kapcsolat valóban nem hasonlítható össze bármi mással. Én mikor orvost választottam, próbáltam úgy dönteni, hogy majd hosszabb távra is megfeleljen, a szüléshez is, meg persze a kórház is ahol dolgozik. Most csak azért váltsak orvost, mert az a kórház valószínűleg nem fog abba a háromba beleesni? Persze ezt még nem tudhatom, de elég messzze van, úgy hogy valószínűleg így lesz.


És még egy vulgáris megjegyzés a férfi törvényalkotók számára: az én hüvelyem az nem egy átjáróház, orvosok számára sem.

2006. dec. 5. 19:47

Meg kellene kérdezni azokat, akik külföldön élnek.

Ha jól tudom, ott annyira meg lehet bízni az orvosokban-akár az ügyeletesben is-, hogy mindegy kinél szülsz! Ugyanolyan bánásmódot kapsz bármelyik orvostól egy kórházön belül.

3. gpetra (válaszként erre: 2. - Ksmoni)
2006. dec. 5. 14:45
Teljesen igazad van! Én ugyan az elkövetkező két-három évben nem tervezem a gyermekvállalást, de már felmerült bennünk a gondolat, és nem szeretnék ezen aggódni 9 hónapon át. Számomra a legfontosabb, hogy olyan emberre bízzam a saját és a gyermekem életét, akivel nem akkor találkozom először. Az is dühít, hogy nem látom át a szabályozást. Arról van szó, hogy választhatok orvost (magándokit), fizessem ki őt is, plusz még a kórházi kezelés költségét is, magyarán duplán kell majd fizetnünk? De ha nem magánorvost választok, akkor is előfordulhat, hogy nem annál szülök, akihez jártam...
2006. dec. 5. 14:38

Megpróbálom érteni a kormány hálapénz kiszorításának tervét,de ez nem egyezik az " akció" súlyával!

Ez nem egy foghúzás,vagy egy vakbélműtét.

Egy 9 hónapon át tartó "intim" kapcsolat az orvossal,aki kívül-belül ismer bennünket,tudja reakcióinkat ,kórlapunkat.

Egy ügyeleti éjszakában éppen bóbiskoló orvos is ellát,de ez nem ugyanaz.Nem beszélve arról,ha több szülést is el kell látnia.

Ez tipikusan egy férfi által kiagyalt törvény,ami az igazságosság jegyében ismét sarcot húz ránk. Ez lenne az EU? Már szabadon orvost sem választhatunk?

Így is albániai helyzet uralkodik az eü.ön,mit akarnak még???

bocs a terjedelemeért,de nagyon felháborít ekkora mérvű visszafejlődés ( a prevenciót hangosztató kormánynál???!)

Ebben az országban csak az államkaszzába való fizetéshez van jogunk ill. KÖTELESSÉGÜNK.

1. Hoxa
2006. dec. 4. 20:10
A januártól tervezett egészségügyi reform volt a témája a 2006. november 9-ei Háttérnek: a kórházi ágyak számának csökkentése, illetve a szabad orvosválasztás korlátozásával kapcsolatban a kismamák helyzete: hol szüljenek, ha a parlament elfogadja a törvényt? A műsor vendége volt Horváth Ágnes, az egészségügyi tárca államtitkára és Golub Iván, a Magyar Kórházszövetség elnöke.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook