Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehetne rábírni valakit, hogy kicsit spóroljon? fórum

Hogy lehetne rábírni valakit, hogy kicsit spóroljon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
20. 55Judit (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2022. nov. 20. 18:36
Nem művészet ennek a dupláját se. Én sokkal többet is el tudnék tapsolni. Viszont ennyiből már megtakarítani is lehet. De ha valakit segít a családja, akkor könnyen elszórhat mindent. Van aki csak akkor tud takarékoskodni, ha rá van kényszerülve. Ha akkor se, az szívás.
19. 55Judit (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 18:32

Lehet, biztosra veszi, hogy ha nagyobb kiadása lesz, te segíteni fogsz. Vagy van elég apukád számláján és ez megnyugtatja.

Minden esetre ha lenne motivációja a pénzgyűjtésre, könnyebb lenne. Anélkül szétszór mindent, aztán jön a nagy pofára esés mikor pénz kéne.

2022. nov. 20. 18:28
Az ő pénze, miért kéne neked felügyelned? Közöd nincs hozzá. Ki se írtam volna egy ilyen fórumot. Ha megdolgozik érte hagy költse már arra amire szeretné. Lehet megvan minden fillérnek a helye, csak nem köti az orrodra. Pont az ilyen dolgok miatt. Mert gyámkodni akarsz felette.
17. tien (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 18:25

Ez viszont jó ötlet valóban.


Napi szinten írtam ,bolt ,cigi stb.

Bolt cca.50 ezer

Cigi cca.70 ezer

Ott szoktunk le a dohányzásról!!

Leírva @rva soknak tűnt.


Bár én soha nem kotyogtam bele az Anyu dolgaiba.

Ha volt pénze ,és többször volt mint nem ,Ő is ezerrel szórta többnyire a felnőtt gyerekeire.

16. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 18:21
220.000 Ft-ot elkölteni nem nagy művészet.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. nov. 20. 18:08
Említettem neki, hogy írja fel, hogy mire költi, és lehet, hogy átláthatóbb lenne, és utána levő hónapban talán látná, hogy hol lehetne kicsit lefaragni… hiába…
2022. nov. 20. 18:02

Természetesen én se arra biztatlak hogy te legyél a nagy megmondó. De ha az én anyámról lenne szó, én elbeszélgetnék vele finoman hogy ne megsértődjön, hanem elgondolkodjon. Pl. arról, hogy előfordulhat hogy megbetegszik és pénzre lesz szüksége. Olyankor jól jönne ha lenne mihez nyúlni. Adódhatnak nem várt kiadások a lakásban akár felújítás, akár elromlik mosógép, bojler, akármi. Ne adj Isten de előfordulhat hogy valamikor temetkezni kell ami több százezres tétel még alsó hangon is.

220 a fizetése, kaja jegyet kap, rezsit nem fizet. Ha én lennék ebben a helyzetben, tegyük fel, a kaja jegyen felül elköltenék még 50 ezret kajára, kozmetikus, fodrász, ruhanemű havi másik 50 ezer. Maradna 120. 20-at még ha gyógyszerre költenék vagy elszórnék valamire, akkor is eltennék havi 100-at úgy, hogy nem szenvedek hiányt semmiben.

Szóval persze hogy nem szólhatsz bele az életébe, de mint gyermeke, beszélgethetsz vele. Ismered, biztos megtalálod vele azt a hangot, amitől nem kapja fel a vizet.

13. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:58
Szerencsejáték ?
2022. nov. 20. 17:56

55 évesen nehezen ha nincs benne erre igény.

Másrészt az a 220. ezer nem olyan elkölthetetlen összeg ám.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2022. nov. 20. 17:50

Nem kellene. Csak nem tartom egészségesnek, hogy folyton panaszkodik, hogy nincs pénze, mert neki annyi mindent kell fizetni, de nem tudja, hogy mire megy el.

Vannak vágyai, hogy mit szeretne a házon alakítani, de nincs rá semmi pénze.

Pont ugyanilyen anyukám oldaláról a mamám. Mindig panaszkodott, soha nem volt pénze… nem szeretném, hogy ő is ilyen legyen.

10. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:45
Neked kéne elszámolnia vele?
9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:44

Megtakarítani a korábbi években kellett volna. Gondolom, akkor nem volt miből, mert elment a családra, a gyerekekre.

Most amit félrerakna holnap már kevesebbet vásárolhat belőle.

8. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:34
De hát akkor téged felnevelt, kitaníttatott valahogyan. Most már éld az életed, ő pedig a sajátját.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:28
Hagyd. Feltételezem te sem vagy tökéletes.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:20

Csatlakozom a többiekhez, 55 évesen már nem igazán változik az ember, ahhoz már valami nagy traumának kellene érnie, hogy talán változtasson az életén, életvitelén.

Ha nem kér tőled, hagyd rá, szülőt nem kellene kérdőre vonni, ha kirepültünk főleg nem. Szeresd ilyennek amilyen, az is lehet van neki félretett pénze, csak nem köti az orrotokra.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2022. nov. 20. 17:08
Nem, én dolgozom. De számomra felfoghatatlan, hogy valakinek 55 éves létére egy vasa se legyen elrakva… Nem azt mondom, hogy ne vegyen meg magának semmit, de nem tudja egyszerűen mire költi.
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 17:05
Te még tanulsz, és van, amit nem tudnak finanszírozni?
2022. nov. 20. 16:55
Ha benne nincs meg erre az igény, akkor sehogy.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 16:49
Sehogy nem fog menni. Nincs pénzügyi kultúrája, ez ennyi idősen már nem fog változni.
2022. nov. 20. 16:42

Édesanyámról lenne szó. Dolgozik, igaz, hogy nincs nagyon magas fizetése, olyan 220.000 Ft, plusz minden napra ételjegy.

Ott tartunk, hogy semmi pénze nincs félretéve. Néha tényleg olyan dolgokat vásárol, amik szükségesek, viszont sokszor hónapokon keresztül elkölti minden pénzét, de nincs semmi látszata, hogy mire.

Amikor említettem neki, hogy tegyen legalább egy kis összeget félre, kiakad, hogy neki mennyi kiadása van, üvöltözik velem. Számlát nem fizet, mert azt apum fizeti, vásárolni egyszer ő megy, egyszer apum.

Miért nem képes csak pár 10.000 Ft-ot elrakni?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook