Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet leszoktatni a macsekot a szobanövény kinyírásról? fórum

Hogy lehet leszoktatni a macsekot a szobanövény kinyírásról? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 12. 14:58

Sziasztok!


Van egy kis gondom a cicámmal. Rendszeresen tönkreteszi a szobanövényeket. Azt hiszem elég okos, mert a mérgezőt nem rágja, "csak" egyenként letöri, leszaggatja a leveleit, hajtásait, ráugrál, küzd vele. Ami ehető pl.: vízipálma azt szépen derékba töri a rágcsálásával. Szóval egészségileg nem nagyon féltem őt... mert tényleg eszes. De tegnap már a negyedik növényemet szemelte ki, ami nekem nem nagyon tetszik, mivel hármat totál kinyírt. Már nem tudom mit tegyek vele, ha leszidom, akkor csak hanyatt dobja magát, ha el/megkergetem, akkor játszik elfut, de sunyiba visszaoson a növényhez és tovább szadizza. Vettem már neki macskafüvet, de nem igazán izgatta, párszor beleszagolt meg beledőlt, de aztán nem érdekelte. Olvastam, hogy a naftalin (ha a növény földjére rakom) az elriasztja őket, de szerintem az engem is és már nem is lehet kapni. Csomó játéka van, meg mással is ellehetne. Még nem nagyon engedem ki a szabadba, de egyre inkább úgy tűnik, hogy ki kell majd őt engedni...

Lefog erről szokni? (fél éves) Vagy lelehet valahogy szoktatni erről?

Ha valakinek volt hasonló tapasztalata és megoldotta vagy van jó tippje, módszere megköszönném.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook