Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet kigyógyulni a mazochizmusból? fórum

Hogy lehet kigyógyulni a mazochizmusból? (beszélgetős fórum)


márc. 20. 15:24
mindenkinek van valami dilije.
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 15:20
Nem itt.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Srcrss)
márc. 20. 15:16
Ezzel próbálkozom, de nem sikerül. Olyan erős késztetések ezek, mint kb a dohányzás, alkoholizmus. Nem tudtam józan ésszel és akaraterovel tullenni rajtuk. Mert az agyam atalakitja a valóságot. Negatív szcenariokat gyárt, amire az a viselkedés tűnik a legmegfelelobbnek. Plusz olyan erős szorongassal jár, ha elfojtott magamban, ami szinte elviselhetetlen
márc. 20. 15:14
Gyerekkori minta. Ez a megszokott. Ezt keresed. Ezen tudatosan önismerettel, önszeretettel, határaid meghúzásával tudsz változtatni, ha akarsz. Értékes vagy! Csak rajtad áll, hogy ezen változtass, hiszen megtettes az első lépést, felismerted. Innentől már csak hatalmas önismereti munka, és döntés.
3. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 15:07
Szerintem úgy, hogy figyelsz, és megállsz, amikor késztetést érzel. Nem azt mondod, nem azt teszed, amit általában szoktál. Visszafogod magad. Gyakorolni kell. Olyan, mint mondjuk leszokni a cigiről.
2. 33d9e639ec (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 13:30
Ez esetben keress másik pszichológust. Az a megoldás.
márc. 20. 12:26
Nem fizikai értelemben vett mazochizmusrol van szó, hanem lelki. Vonzodom az engem nem szerető emberekhez és ellenállhatatlan késztetest érzek, hogy megalazzam magam. Mivel újra és újra ilyen helyzetekben találom magam, rá kellett jönnöm, hogy nem arról van szó, hogy nincs szerencsém, rossz emberrel kezdek. Arról van szó, hogy én alakító úgy a kapcsolataimat, hogy végül lelkileg bantalmazo, elhanyagolo legyen. Végül el is hagynak általában, ilyenkor alazom magam visszakonyogessel, leertekelessel. Tudom, hogy beteg dolog. Jártam már a magánéleti gondjaim miatt pszichologusnal, de nem éreztem a változást. Csak ragtuk a gyerekkoromat, nem vezetett sehova.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook