Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet elmesélni egy 7 éves gyereknek, hogyan lesz a kisbaba? fórum

Hogy lehet elmesélni egy 7 éves gyereknek, hogyan lesz a kisbaba? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 7. 20:02

Sziasztok!

Milyen érdekes drnéni Én is pont ezt mondtam a lányomnak, igaz 5 éves korában.Mára már nem titok szinte semmi, konkrét kérdésekkel támad meg amire igyekszem kokrétan, kicsit finomítva persze válaszolni.

Szilvita! Nagyon tudom ajánlani a Sehány éves kislány c könyvet kezdetnek.

14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 7. 20:01
Mondd neki azt, hogy egy kémcsőben elegyítetted :))
13. drnéni (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 7. 19:59
Jesszus! Lehet, hogy te mindenhez értesz, de a gyerekekhez tuti nem!
12. e584b61b26 (válaszként erre: 11. - Mothertiger)
2009. febr. 7. 19:59

Így van!Az oviban úgyis megbeszélik ki mit tud a témáról,és összehozzák a részleteket!Amennyit nekik tudniuk kell!!:DDD

Aranyos sztorik:)

11. mothertiger (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2009. febr. 7. 19:56

:DDD


Én valamelyik nap a Minimaxon láttam két mesét, amiben állatok segítettek szülni egy másik állatnak. Személy szerint én megdöbbentem rajta, mert úgy viselkedtek benne az állatok, mint az emberek: fújtattak, nyöszörögtek... A többiek meg körbeállták, és biztatták. Azért ezt már túlzásnak tartom egy olyan mesecsatornán, amit ilyen kis gyerekek néznek (mint pl. a kisfiam is...).

2009. febr. 7. 19:55

Szia! Az én kisfiam 5,5 éves. Mikor mondtam neki, hogy kistesó-ügyben inkább a gólyához forduljon, megkérdezte, hogy Ő akkor mégis hogy került a hasamba... erre annyit tudtam neki mondani, hogy ha az anyuka és az apuka nagyon szeretik egymást, akkor előbb-utóbb lesz kisbabájuk. Most nyugi van, de előbb-utóbb megint felhozza a témát, főleg ha megmondjuk neki hogy lesz tesóka, és nem tudom mit fogok neki mondani, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére:-)

A gólya mint olyan, szerintem egy szép népi hagyomány, a mi háztetőnkön is egyszerre 3 ült tavaly nyáron...s lám! (remélem nem 3-at hoz azért:-D)

2009. febr. 7. 19:54
Sehogy. Biológiai alapismeretek nélkül felesleges bármit magyarázni, valótlan mesét meg a legkevésbé. 7 éves korában talán tudja mi tartozik rá és mi nem. És nem a te feladatod a biológiai felvilágosítása sem. Az kizárólagosan a szűlő vagy az iskola feladata.
2009. febr. 7. 19:53

Pont hét év körül volt a keresztlányom kishúga, amikor terhes lettem. Ő is kérdezte, hogy hogyan lesz a kisbaba.

Azt mondtam neki, hogy a fiúknak és a lányoknak van a testében "babamag", és találkoznak. A szerzett információ annyira lenyűgözte, hogy nem kérdezett rá a találkozás mikéntjére...:)

7. drnéni (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2009. febr. 7. 19:52

Nekem a szüleim ezt annak idején úgy mondták (és én is így fogom mondani a lányomnak), hogy "apa és anya nagyon szeretik egymást, és olyan szorosan átölelték egymást, hogy anyában elkezdett nőni egy pici baba". De lehet, hogy egy mai 7 évest ez már nem elégít ki.

Valamilyen korig a gyerekek elfogadják azt a választ a szüléssel kapcsolatban, hogy a baba "kibújik az anyuka pocakjából, a doktor bácsi/néni segít neki". Nem tudom, egy 7 évesnél még jó-e.

Az én lánykám 2 éves lesz jövő héten, a múltkor látta a "Vakond és a születés" c. mesét, amiben premier plánban szül egy nyuszimama, és teljesen érzelemmentesen megállapította: nyuszi anya nunájából kijött nyuszi baba".

6. 1366d1807f (válaszként erre: 4. - Emily)
2009. febr. 7. 19:52
Én is ebből a könyvből meséltem el a lányomnak annak idején. Nagyon aranyos könyv. És jó!
2009. febr. 7. 19:48
Amúgy lehet hogy tájékozott ö már mint az én keresztlányom 6 évesen,s meg fogsz lepödni mennyi mindent tud!!Édesek mikor a saját nyelvükön mesélik a dolgot:))
2009. febr. 7. 19:46
Van egy könyv, az a címe, hogy "A sehány éves kislány". Pont erre való, le van benne rajzolva a baba a pocakban, meg ilyenek. Én gyerekként nagyon szerettem ezt a könyvet. :9 Remélem segítettem valamit.
2009. febr. 7. 19:45

Meg kell neki mondani az igazságot az ö korához mérten!Szerintem ez a legjobb módja,fellapoztok 1-2 könyvet persze nem szexológus által írtat hanem amit pl iskolások kapnak,s abból elmutogatod a ti kis saját nyelveteken!Így késöbb nem éri trauma!

Nem az igazat mondani pedig felesleges hisz ö gyerek,nem pedig butuska!:)))

2009. febr. 7. 19:43

Segítsetek légyszi!

Babát várok, és egy hét múlva megyünk a keresztfiamhoz. Nem tudom, mit tud a témáról, de szerintem kérdezősködni fog. Az olyan kérdésekre adott válaszok érdekelnének, hogy "hogy került oda" meg "hogy fog kijönni":)

2009. febr. 7. 19:41
Hogy lehet elmesélni egy 7 éves gyereknek, hogy hogy lett a baba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook