Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy küzdöttétek le a hormonproblémákat? fórum

Hogy küzdöttétek le a hormonproblémákat? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 11. 07:45
Alkohollal...azóta csak alkoholproblémáim vannak. :DDD
7. Bcicus (válaszként erre: 1. - Fnaomi23)
2011. szept. 7. 15:45
Menny endokrinológushoz. Vizsgáltasd meg a cukrod és az inzulinjaid valamint a hormonjaid, lehet te is pcos vagy vagy valami hasonló betegség, amire a fogamzásgátló csak rátesz egy lapáttal.
2011. szept. 7. 15:35
Engem is fogamzásgátlóval kezeltek 20 éves koromtól (mindig olyan ciki volt bevenni, mikor 24 éves koromig pasival sem voltam).De akkor még PCO-ról nem volt szó, csak hormonzavarról és megrekedt körzeti orvosi szinten a kezelés. A két terhességem 26 és 33 éves koromban simán összejött, a második után a mensim is rendeződött, bár egy clostilbegyt+norcolut kúra után. Tavaly leadtam 17 kilót, de elfogyott a kitartásom és nagyon neki kéne állni a többi 20 kilónak. A PCO-t endós doki állapította meg, MEforalt írt fel, de azt 3 havi adagot ír csak fel egyszerre és egész egyszerűen ebben az évben még nem tudtam egyben kiadni rá 10 ezer ft+útiköltséget.
5. fnaomi23 (válaszként erre: 4. - Kutykurutty3)
2011. szept. 7. 15:22
Négy különböző fogamzásgátlót kaptam.. Elég gáz, tudom!
2011. szept. 7. 15:10

Azt nem értem, ha a hormonokkal van baj, miért fogamzásgátlóval kezeltek. Atyaég, hát az újabb adag probléma. Engem is az tett tönkre eléggé.


Nekem is bajom volt, és nem tudtam lefogyni sem, a levegőtől is híztam, amíg hormonzavarom volt. Aztán babát szerettünk volna, de nem sikerült. Elkezdtek kezelni, sikerült a baba, és a terhesség alatt jobban néztem/zek ki, mint előtte.

Nem csak kilóban, hanem a bőrömön is látszik, hogy jobban vagyok, hogy elindult az anyagcserém, és működnek egyáltalán a hormonok.


DE! ehhez nem volt elég a nőgyógyász, endokrinológus kellett, mert az összes hormonhoz a nőgyógyász nem ért. Illetve nem a szakterülete. Szóval ha neked is nőgyógyász mondott ilyeneket, inkább menj el egy belgyógyászhoz. Milyen gyógyszert kaptál?

2011. szept. 7. 15:06
Ne is mondd! Nem azt mondom, hogy nádszál vékony voltam előtte, de azért nem kellett állandóan a kalóriákat számolnom és bűntudatot éreznem egy süti vagy egy pizza után. Ha mértékkel fogyasztottam nem volt gondom. Most bezzeg.. 5 kg-ot sikerült lefogynom, de óriási lemondások árán. Hallottam, hogy létzik erre is egy speciális étrend, ami javít a dolgokon, de még nem találkoztam vele..
2011. szept. 7. 12:41
Ez ismerős, ebben a cipőben járok én is...bár én előbb híztam meg, mielőtt észrevették, hogy PCO-s vagyok. Sajnos, amit felírtak gyógyszert, már egy éve nem tudom kiváltani.Nekem is fogyni kéne 20 kilót még, de a levegőtől is hízok, és amit leadok, nagyon kell figyelni, ne jöjjön vissza sógorostul.(((( utálom az egészet, olyan tehetetlennek érzem magam és az önbizalmam is romokban persze.
2011. szept. 7. 12:19

Pár évvel ezelőtt megállapították, hogy a női hormonjaim jóval a "normális" érték alatt vannak. Kezeltek mindenféle fogamzásgátlóval meg gyógyszerrel. Én kimondottan nem éreztem magam jobban tőle. Sőt!

Aztán mondták, h fogyjak le (útközben meghíztam 10-15kgot), de ez az ördögi kör. Addig nem rendeződnek a hormonjaim még nem fogyok le, de addig nem birok rendesen lefogyni még a hormonjaim nem normalizálódnak. Szóval: tud valaki tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook