Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy élnek a tényleges életfogytiglant kapott gyilkosok? fórum

Hogy élnek a tényleges életfogytiglant kapott gyilkosok? (beszélgetős fórum)


1 2
22. michelle.r (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2012. júl. 16. 13:23
Szerintem Kaiser Ede és Tánczos Gábor egészen biztosan nem osztja a véleményedet.
21. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Gkreka)
2012. júl. 16. 13:20
Nem tudom, hogy ez mennyire gyakori a bírói itélet során - főleg a mai bizonyítási technika mellett.
20. gkreka (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2012. júl. 16. 13:12

Pedig semmilyen szempontból nem "eredményes" a halálbüntetés. Nincs sem bűnmegelőző ereje, az áldozat/áldozat családja szempontjából sem jár előnnyel, maximum a társadalom bosszúszomját elégíti ki.

És akkor még nem beszéltünk a téves bírói ítéletekről, ami egy halálbüntetés esetén meglehetősen végzetes tévedés...

19. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 13:02
Átmeneti megoldás viszont nincs.
2012. júl. 16. 13:00

Van esetleg itt egy grafológus, aki kicsit írna ezekről az emberekről. Főleg a személyiség jegyek érdekelnének. Úgy mint egy anyát, aki szeretné elkerülni az ilyen hajlamú embereket. Kérem, ha van aki foglalkozik ilyesmivel, szakítson egy kis időt erre.

Most el kell mennem, de vissza fogok térni. Persze továbbra is várom a véleményeket a témáról.

17. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 12:36
Olvastam - talán tavaly -, hogy Amerikában volt, aki 10 évig élt a siralomházban... Addig várt a halálos ítélet végrehajtására. Ezt valóban büntetésnek tartom.
16. mirtuszvirág (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. júl. 16. 11:59
Valahogy én is így érzem. A halálbüntetés meg túl "könnyű" megoldás lenne.
2012. júl. 16. 11:56

Ez az, ami a legkevésbé foglalkoztat.

Nem összkomfortban kellene élniük - az biztos.

Bezártság? Nem elég büntetés...

2012. júl. 16. 11:53
Kár h. eltörölték a halálbüntetést, ...
2012. júl. 16. 11:49

Olvastam Moldova "Bűn az élet"-ét, abban írja, hogy az elítéltek legnagyobb hányada saját bevallása szerint "ártalanul" került börtönbe, vagy legalábbis enyhébb bűnycselekményt követtek el, mint amit rájuk bizonyítottak, és az ítéletet túl erősnek találják.

Ezek itt az origón valahol belül helyesnek ítélik meg a cselekedetüket, megbánás nulla.

2012. júl. 16. 11:43
Vajon szoktak azon is elmélkedni, hogy mit tettek és miért kerültek oda? Vagy csak szenvednek minden nap a bezártságtól és ennyi? Elég büntetés ez így? Hol van ez attól, amit mondjuk egy szülő érez, akinek lemészárolták a gyermekét?
11. mirtuszvirág (válaszként erre: 9. - Pera0322)
2012. júl. 16. 11:33
Szerencsére az itt megszerzett tudást, nem használhatják már további bűncselekmények elkövetésére. Olvassanak csak, elmélkedjenek csak...
2012. júl. 16. 11:20
Hihetetlen...a sok fórumozó példát vehetne a helyesírásukról, csiszolt stílusukról...itt a személyiség a beteg, nem az intelligencia.
9. Pera0322 (válaszként erre: 7. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 11:19
Ugye? Bár az utolsó levél nekem már túl sok volt, az már olyan túl okoskodó a sok latin kifejezéssel...úgy látszik jobb híján művelődnek, lexikonokat olvasnak a börtönben.
2012. júl. 16. 11:17

Bocsánat a link kimaradt:


[link]

7. mirtuszvirág (válaszként erre: 3. - Pera0322)
2012. júl. 16. 11:17
Igen meglepő és egyben ijesztő...
6. Boszy28 (válaszként erre: 5. - Simple)
2012. júl. 16. 11:15
origón
5. simple (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 11:13
Hol lehet ezt elolvasni?
4. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 11:09
hol lehet ezt a cikket olvasni?
2012. júl. 16. 11:06
Én is olvastam a cikket, és engem az lepett meg a legjobban h itt nem buta, egyszerű szavakat és tőmondatokat használó emberekről van szó, hanem feltűnően sok idegen kifejezést használó, intelligens válaszokat adtak.
2012. júl. 16. 11:02
Számomra nagyon sokat elárul, hogy az első kérdésre, milyen válaszok is születtek…volt ahol semmi.
2012. júl. 16. 11:01

Sziasztok!

A mostani események felkavartak, mint sok más embert. Azt kívánom az elkövetőnek, hogy örökre rács mögé kerüljön. Felmerült bennem a kérdés, hogy is történik ez? Szerencsére nem csak bennem. Egy internetes oldal is utána járt ennek. Az érdekesség, hogy nem csupán egy cikkről van szó, hanem közölték négy gyilkos, (van közöttük többszörös gyilkos) saját kézzel írt levelét. A kérdéseket persze előre feltették.


Mesélje el röviden a börtönbe jutásának történetét.

Hogyan zajlik egy napja, melyek a rutinszerű, és melyek a különleges események?

Milyennek látja a körülményeket, amelyek között él?

Mi az, amiben örömet lel, lát-e célt maga előtt, és milyet?

Hogyan változtatná meg az életfelfogását, ha tudná, hogy van esélye feltételesen szabadulni előbb-utóbb?

Van-e, és milyen kapcsolata a családjával?

Milyen a kapcsolata a többi tényleges életfogytiglanra ítélt rabbal, milyennek látja őket (magához képest)?


Érdekelne a véleményetek. Esetleg ha van itt egy grafológus és ő is írna néhány szót a levelek alapján.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook