Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy derült ki a laktóz-és gluténérzékenységed? fórum

Hogy derült ki a laktóz-és gluténérzékenységed? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. Lilimami (válaszként erre: 5. - Katus3)
2015. máj. 8. 18:14

Szia!


Én magánlaborba mentem laktózintolerancia tesztre, genetikait kértem. Kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok. Szerintem többek között az is a baj a kilégzéses teszttel, hogy ha pozitív, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy tényleg laktózérzékeny vagy, lehet, hogy csak átmeneti a "betegség", mondjuk egy bélbetegség miatt.

A genetikai biztos, végleges, ott vért vesznek, vagy nyálmintát.

32. katus3
2015. máj. 8. 17:38
Aranyosak vagytok, igazàból abban bízom, hogy a bódítàs tompít a dolgokon. Ma ettem 2 evőkanàlnyi fagyit , csak kóstolónak, volt utóhatàsa. :-(
31. lillka
2015. máj. 8. 17:23
katus3,majd írd meg a tapasztalataidat,ha túl vagy rajta.:)
30. lillka (válaszként erre: 29. - Katus3)
2015. máj. 8. 17:19
Azért fel a fejjel,tudom könnyen beszél aki már átesett rajta.Ha valakiről lehetne a félelem szobrát mintázni,na hát én tökéletes alany lennék hozzá.Mégis erőt vettem magamon és elmentem a vizsgálatokra,az egészségem érdekében muszáj volt.Kitartás és fájdalmatlan vizsgálatot kívánok.
29. katus3 (válaszként erre: 28. - Negra00)
2015. máj. 8. 11:15
Hidd el én is nagyon félek attól ami ràm vàr. :-(
28. Negra00 (válaszként erre: 22. - Lillka)
2015. máj. 8. 10:08
Nem, olvastam valami fórumon, hogy a bogyó se midnig segít mindenkinek...De itt meg valaki írta is már pont, hogy hányan járnak utána wc re...:/ már akkor..hát kösz...:D
27. katus3 (válaszként erre: 23. - Lillka)
2015. máj. 8. 06:30
Köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad.Én kértem a bódítàst, maguktól nem mondjàk, de jàr ha szeretnéd.Nekem még a torkomat sem tudjàk megnézni pàlcikàval,annyira öklendezős vagyok.Meg egyszerre soknak talàlom a két vizsgàlatot egymàs utàn,egyesével is szörnyű.
26. katus3 (válaszként erre: 25. - Lillka)
2015. máj. 8. 06:26
Nem, a sima àllapotfelmérés, hasi uh és a két tükrözés altatàsban.
25. lillka (válaszként erre: 21. - Katus3)
2015. máj. 8. 04:06
Az altatásos vizsgálat lett volna ennyi?
24. lillka (válaszként erre: 22. - Lillka)
2015. máj. 8. 04:03
*a helicobactert roszul írtam,az nem egy vírus,hanem baktérium,bocsesz.
23. lillka (válaszként erre: 20. - Katus3)
2015. máj. 8. 03:56
Én voltam mindkét tükrözésen,de nem kaptam bódítást,igazából fel sem ajánlották ,én meg nem kértem.Olyan gyorsan zajlott minden,hogy kb.12 perc alatt megvolt az egész,legalább is a párom mérte az időt kint,onnantól,hogy beléptem a rendelőbe.Állítólag a vizsgálat hossza attól is függ,hogy mennyire kanyargósak a beleid. A vastagbél tükrön az elején mikor az első kanyart vette a cső akkor nagyon fájt,azt hiszem kicsit jajgattam is de a befújt levegő okozza állítólag.Na azt a két percet senkinek nem kívánom.Utána viszont sima ügy volt még néztem is a monitoron a belemet ,hogy milyen belülről.Vagy a dokim volt nagyon ügyes vagy ezekszerint ennyire jól bírtam de leszámítva azt a két percet a elején sima ügy volt nem fájt ,csak kicsit éreztem néha,hogy merre jár a cső.Gondolom az elején a jajgatásom miatt már utána óvatosabban bánt velem a doki.Azért olvastam más fórumon,hogy van akit ez nagyon megvisel és nagyon fájdalmas de ez szerintem nagyban múlik az orvoson is,van aki elég durván bánik a betegekkel.A befújt levegő egy részét eltudják távolítani mikor húzzák ki a csövet de mindet nem,úgyhogy utána kicsit feszíteni fog a hasad,én jó húsz percre bementem a kórházi wc-be,mert egyfolytában pukiztam és ez még otthon is folytatódott.Nekem nagyjából jó egy óra alatt kiürültek a gázok.A bódításról nem tudok véleményt mondani de olvastam máshol,hogy bódítás ellenére is érzett mindent a páciens.Ez gondolom egyén függő,mindenki másképp reagál.Nekem a vastagbél tükrözés előkészítése rosszabb volt mint maga a vizsgálat,ugyanis jó másfél napig nem ehetsz csak víz de az több liter és abban fel kell oldani egy szert amit felírnak majd de íze szerencsére nincs,viszont azt a rengeteg vizet alig tudtam meginni,mert meg volt határozva hogy hány óra alatt kell meginni a mennyiséget.A végén már öklendeztem a víztől.A vizsgálat napján hajnalban keltem,mert órákkal a vizsgálat előtt keserűsós oldatot kell készíteni szintén vizzel,na ez nekem kemény volt,mert borzalmas az a sós lötty,hiába ízesítettem,nem is tudtam meginni mindet,egyfolytában visszahánytam.Ez miatt fel is hívtam a rendelést korán reggel és elmondtam mi van és nem tudom,hogy így mennyire tisztult ki a belem és egyáltalán így van-e értelme megcsinálni a vizsgálatot de mondta az asszisztens ,hogy ha már eddig elkínlódtam menjek csak be.Nekem a vizsgálat előtti napokban javasolták,hogy már ne egyek nehéz kajákat.Van ahol már modernebb ízesített akármit kell a vízben feloldani és nem is kell hozzá annyit inni,itt nálunk sajnos nincs ilyen. A gyomortükrözés az a kategória amit nem kívánok az ellenségemnek sem,én annyira öklendeztem,hogy alig tudták megcsinálni a vizsgálatot,mindig meg kellet állni és be is pánikoltam attól,hogy leakarnak tuszkolni egy csövet a torkomon.Erről semmi szépet nem tudok írni.Ettől függetlenül te lehet,hogy simán átvészeled mindkét vizsgálatot,nekem ez volt a tapasztalatom.
22. lillka (válaszként erre: 16. - Negra00)
2015. máj. 8. 03:14
Hát most elbizonytalanítottál,mert nem emlékszem,hogy ittam volna valamit,az biztos,hogy egy zacskószerűbe kellett fújnom időnként két órán keresztül,kb. mint egy siós üdítős zacsi.Most ugrik be ,hogy előtte adtak valami bogyót de folyékonyat nem.Úgy látszik ahány kórház annyi szokás.Ezen azt nézik,hogy van-e a gyomrodban helicobacter vírus,mert az is tud hasonló dolgokat produkálni mint a laktóz intolerancia.Ha tudod, ismert nálad a laktóz érzékenység,akkor gondolom úgyis csak annyit lehet tenni,hogy elkerülöd amiben van ,agy laktózmentes kaját veszel.Szerintem ez lehet,hogy szerencsésebb,mint a glutén intolerancia,mert a tv-ben állandóan reklámoznak rá egy bogyót.A gluténnál ilyen sajnos nincs.Nem próbáltad még azt a bogyót?
21. katus3 (válaszként erre: 13. - Lillka)
2015. máj. 7. 18:32
Magánúton 120 ezer lett volna ez a néhány vizsgálat, ami vár rám.
20. katus3 (válaszként erre: 14. - Sirga)
2015. máj. 7. 18:31
3 hete telefonáltam időpontért, kaptam júni 15-re. :-( Szerencsére volt ismerősöm,így bejutottam hétfőn, és pont láttam egy nénit, akit 10 percenként toltak a wc-re, mert tolókocsis volt, illetve egy tükrözést is végig hallgattam. Iszonyat volt. :-( Én minden esetre kértem bódítást, két tükrözést egymás után nem élnék túl azt hiszem. A dokinő szerint nem fogok emlékezni semmire. Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok?
19. katus3
2015. máj. 7. 18:28
Sziasztok! Örülök hogy ennyien írtatok. Igazából még próbálom feldolgozni a dolgot, nem értem hogy miért pont én. :-( Most 20.-án lesz a terheléses vizsgálat, mondták hogy jó sok wc papírral menjek. :-(
18. marlenka70 (válaszként erre: 16. - Negra00)
2015. máj. 7. 16:11
Anyukámmal voltam ilyen vizsgálaton és akiknek durva intoleranciájuk volt megitták az oldatot és 20perc elteltével már egymásnak adták a kilincset, nem mertek hazaindulni a vizsgálat után.
17. katus3
2015. máj. 7. 13:29
Sziasztok! Este leszek.
16. Negra00 (válaszként erre: 12. - Lillka)
2015. máj. 7. 12:23
Nem azon kell laktózoldatot inni? Ki tudja, mennyit itatnak meg velem és meddig puffadok meg megy a hasam tőle...félek én tőle, mint az ördögtől :D
2015. máj. 7. 10:07
Én laktózérzékeny vagyok. Állandóan puffadtam, de csak a tejtől, más tejterméktől nem. Kilégzéses vizsgálaton voltam, ott bizonyosodott be.
14. Sirga
2015. máj. 7. 06:43
Épp tegnap kértem időpontot a gasztroenterológushoz. Förtelmes hasgörcseim vannak gluténfogyasztás után - július végén mehetek. :O Addig szenvedjek? Mert, ha nem eszek glutént, akkor meg hamis eredmény születhet. :S
13. lillka (válaszként erre: 1. - Katus3)
2015. máj. 7. 01:45
Engem mindkét dologra vizsgáltak.A gasztroenterológus javasolni fogja a gyomor és vastagbél tükrözést illetve helicobacter kilégzéses tesztet csinálnak,plusz vérvétel is kell.Nekem legalábbis ezeket csinálták,mert mindentől puffadok de nem igazolódott sem glutén sem laktóz intolerancia.Biztos vannak még speciális vérvételek,amikkel igazolható vagy kizárható de szerintem azokat csak magánlaborokban lehet csináltatni,én addig még nem jutottam el ,mert valószínű,hogy elég borsos az ára.
12. lillka (válaszként erre: 8. - Negra00)
2015. máj. 7. 01:37
Mi a baj a kilégzéses teszttel?Voltál már ilyenen?Én igen de nem mondanám semmiképp,hogy megterhelő az,hogy meghatározott időközönként levegő kell fújni.
2015. máj. 6. 22:07

Laktóz: nem áll meg bennem a tej. Megiszok fél decit, fél napig megy a hasam.

Egy szelet rendes tiramisu? Órákig csücsülök kint.


Kedves ismerősömnek a glutén: hasmenés, hirtelen jelentős fogyás, kiszáradás. Hónapokig keresték, mi az oka. Kórosan lesoványodott, már az életét féltették az orvosok, mire nagy nehezen (véletlenül), rájöttek.

2015. máj. 6. 22:02
vizsgálattal
2015. máj. 6. 21:48
Édsanyám laktóz-és gluténérzékeny. Szegénynek évek óta rettenetes hasgörcsei voltak és állandó hasmenése ami sokszor véres is volt. Hasi cisztákkal műtötték, de a tünetei nem múltak. A bőre ekcémás lett a gluténtól. Aztán volt béltükrözésen, de ott csak azt mondták, hogy kipusztultak a bélbolyhai. Végül vagy 10év után elküldték allergológiára, ahol egy pillanat alatt megvolt a diagnózis. Szigorú diéta és már semmi baja :)
2015. máj. 6. 21:13

Megettem egyik délután uzsira is gabonapelyhet, meg később is, úgy fél liter tejjel legalább, másnap haza kellett jönnöma suliból, annyira ment a hasam.

Pár héttel előtte volt kis hasmenés egy kanál főzeléktől...dehogy terhelem magam kilégzésessel, inkább elkerülöm...

7. globus (válaszként erre: 5. - Katus3)
2015. máj. 6. 20:49
Vastagbéltükrözés miért kell? Glutén a vékonybelet károsítja. Lehet, hogy másra (is) gyanakodnak, például irritábilis bélre, vagy colitisre?
2015. máj. 6. 20:46
Vérvételt nem terveznek, ami erre specializàlódik. Nektek mi volt a tünet?
2015. máj. 6. 20:45
Sziasztok. Nekem most lesz kilégzéses teszt,hasi UH, illetve ahogy làtom ti sem úsztàtok meg a tükrözést. Nekem egymàs utàn lesz a gyomor -és vastagbéltükrözés. Ez érdekelt volna, hogy mindenképp kell-e.
2015. máj. 6. 20:28

Egy speciális vérvétel után derült ki(ételallergia panel), hogy gluténérzékeny vagyok, de a gasztroszkópia nem igazolt cöliákiát. A diagnózisom: nem cöliákiás gluténérzékenység.


Ma már ez nem igazán pontos elnevezés. Lehetséges, hogy a tüneteket a gabonában megtalálható más fehérje is kiválthatja, nem csak a glutén.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook