Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy bírjátok ezt a lehetetlen helyzetet? fórum

Hogy bírjátok ezt a lehetetlen helyzetet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. michelle.r (válaszként erre: 54. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 14:24
P a p í r k u ty a 😝😝😝
59. michelle.r (válaszként erre: 51. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 28. 14:22

Ha mostanában bárkinek felteszed a kérdést, hogy hogy van, készülj fel mindenre 🙄


Van egy indiai orvos ismerősöm, hatvan körüli lehet, a szüleit és a két huszonéves lányát egyszerre veszítette el. A lányok Londonban éltek, hazajöttek, meglátogatták a nagyszülőket, egy hét alatt mindenki meghalt. Nem tudom, hogy lehet túlélni, hogy négy koporsó felett állsz.

58. ,zumba
2021. márc. 28. 14:21
Van aki a négy fal közt érzi jól magát éveken keresztül,nem hiányzik a közösségi élet neki. Sokan másként élték az életüket ( mert csak egy van), ezért is nehezen bírják a helyzetet.A szép tavaszi idő, napsütés de hordd a maszkot..
57. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 14:18

Ez a helyzet mindenkit megvisel valamilyen szinten. Mindenkit másképp.

Magam részéről azt mondom: nem lettem depressziós, nem pánikolok, mert ami nem rajtam múlik, azt úgysem tudom elkerülni. Persze, hogy féltem a sz@ros életemet, és féltem minden szerettemet! De félelemben élni - pláne így, ilyen hosszú távon - nem lehet.

Férjemnek igaza van abban, hogy annak kell örülni, hogy még élünk, egyelőre egészségesek vagyunk, és rokoni, baráti körben is ugyanez a helyzet. Ő nyugisabb, mint én. Én indulatosabb vagyok alapjáraton. Ez születési hibám.

Viszont valahol megértek mindenkit. Azokat is, akik nagyon nehezen viselik ezt a nyomorult helyzetet, viszont azokat is, akik azt mondják, lehetne ennél rosszabb is. Egyén, és helyzetfüggő.

Másként éli meg egy egyedülálló, egy kisgyerekes, egy nagyon idős, egy olyan ember, aki elveszítette a munkáját, az is, aki minden tartalékát felélte már. Sőt, az azonos cipőben járók sem egyformán jól, vagy rosszul élik meg.

Megértem azt, aki azt mondja, kitartás! Azt is, aki azt mondja: kitartás, de még meddig?!

Rohadt nehéz. Úgy gondolom, nagyon hosszú távra, talán örökre megváltozik az életünk.

2021. márc. 28. 14:18

NEM AKARNÉK MEGHALNI MÉG" - Harc a COVID-19 ellen a dunaszerdahelyi kórházban


[link]


Hihetetlen amit ezek az orvosok, apolok elkovetnek a betegekért. Amikor lazadsz, ellenuk is lazadsz. A munkajuk ellen. Ami nem is munka, hanem inkabb hivatas. Mert ezt csak egy nagyfoku hivatastudattal lehet asszem elviselni. Kibírni.

55. Guruljka (válaszként erre: 44. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 28. 14:17

Khm...

Nem azért, de hetek óta kézzel mosok, a szerelőnek begyulladt a válla.

54. Epresturmix (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2021. márc. 28. 13:56
Itthon és hangosan! Minden más veszélyes! 😉
53. Epresturmix (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2021. márc. 28. 13:55
Az uszítást büntetik nem? 😀
52. Epresturmix (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2021. márc. 28. 13:54

Ne emlegesd a fagyit! Kinyitottak a fagyizók, csak nem merem az utcán levenni a maszkot! Amilyen béna vagyok, nekem 50 ezrembe kerülne 3 gombóc.🤓


Nem vagyok depis! Megyek haza, ballagásra, húsvétkor a barátnőmhöz, csak szeretnék már úgy menni, hogy ne kelljen minden lépésemre figyelni. Felszabadultan! Az energiám nagy részét az emészti fel, hogy jövet-menet figyelnem kell mindenre. Távolság, maszk, hol köhögök, hol nem kéne, hol ne vegyem le, hol vehetem fel, hány óra van, érjek haza, agyzsibbasztó!

51. a97b9a4e4e (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2021. márc. 28. 13:48
Tegnap olvastam en is hogy egy 50 eves no 2 hete még a szulei miatt aggodott. Mind a ketten meghaltak. Aztan most ő is. :( Lehet agonizalni a dolgokon, de folosleges amikor milliok halnak meg szerte a vilagban.
50. michelle.r (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 13:47
Ez így csak hőbörgés, semmi más 😝
49. michelle.r (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 13:47
Hol lázadsz, és hogyan?
48. Ági0830 (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:46
Hát az nekem is. Heti kétszer-háromszor jártam úszni.
47. michelle.r (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 13:44

Nem. Semmi sem tökéletes, és nincs rendben. De ez van. Én azt választottam, hogy nem vagyok depressziós, nem vagyok beborulva, naponta sétálok egy-két órát, tornázom, tanulok.


A maszkot már most is letépem, amikor futok, sétálok az erdőben. Eddig sem voltam plázalakó, eztán sem leszek, és a kölykeimet sem fogom odavinni.


Utálom, hogy nem mehetek étterembe, nem ülhetek be egy kávézóba, nem mehetek masszőrhöz - fagyizni akár mehetnék, mert tegnap kaptam hírlevelet, hogy kinyitott a fragola (WTF?)


Tudom, tudom, nekem csak megszületni volt nehéz 🙃, de jobb lesz attól, ha valaki folyton azon kattog, és arról akar beszélgetni, hogy mennyire xar a helyzet? Meg kell tanulni ebből kihozni a legjobbat, mert a régi életünk már soha nem fog visszatérni. A világ megváltozott. Aki tud alkalmazkodni, kimászik a xarból, a többiek meg nem.


Attól eltekintve, hogy látom magam körül a tragédiákat, csütörtökön temettük el az unokanővérem férjét, aki egy héttel az Astra oltás után belázasodott, bement a kórházba, két nap múlva lélegeztetőgépen volt, a következőn meghalt. Úgy, hogy negatív teszttel ment be.


De akkor sem vagyok hajlandó leülni a sarokba, és őrjöngve sajnálni magam, mert attól nem változik semmi.

46. Flóra76 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2021. márc. 28. 13:44
Nekem van kiskorú gyermekem, mégis aránylag tűrhetően alkalmazkodni tudunk a helyzethez. Tudom, egyszer vége lesz csak ki kell várni.
45. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:43
Pontosan! És tudod mamáék mit mondtak legutóbb? Gyerekek, mi lesz veletek? Mert mi már megértünk sokmindent, de veletek mi lesz? Na ez ad igazán okot a pánikra! Amikor ezt hallod tőlük! Aztán nevetve mondjuk, semmi...majd lesz valami! 😞
44. a97b9a4e4e (válaszként erre: 41. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:42
Igy van. Tökjókat mondasz :D Neha ra is fernenek az emberekre ilyesmi dolgok. El vannak tunyulva :D Mindent elvégeznek helyettuk a gépek.
43. Guruljka (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:41

Nekem maga a szabadság hiányzik néha még akkor is, ha nem élnék vele. Mégis más, ha magamtól nem megyek oda, vagy hogy nem szabad mennem.

Viszont mégsem olyan jellegűek a korlátozások, hogy nagyon zavarna. Kicsi gyerekem sincs.

42. a97b9a4e4e (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:41
Ez van. De majd lesz jobb is. Arrol azert Orban se tehet hogy a krva kinaiak nem birnak magukkal. Vagy tudja a fene honnan jott ez a fos..meg miert nem takarodik mar el az anyjába.
41. aszparagusz (válaszként erre: 18. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 28. 13:39

Tulajdonképpen visszatérhetnénk a patakban történő mosásra is.

Vagy a bádogteknőhöz.

Mindegyik jelentős víz és energia megtakarítás lenne.

40. Epresturmix (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. márc. 28. 13:39
Nem indulatos vagyok, hanem odabaszok az asztalra típus vagyok. Na most ezzel betaláltál! Én is ezen vagyok a legjobban kiakadva!!!!! Ne is kezdjünk bele, mert ez most indulatossá tenne de nagyon! 😒
39. a97b9a4e4e (válaszként erre: 34. - Flóra76)
2021. márc. 28. 13:39
Ossszekotoztetem magam azzal a polihisztorral aki parizeren él. Kozben meg röhög a szegényeken. Vicc ez a vilag, csak sajna az ember sajna sose a jo oldalon all.
38. aszparagusz (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. márc. 28. 13:38
Szakorvosiról már ne is beszéljünk.
37. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2021. márc. 28. 13:38

Ezt csak a példa kedvéért írtam.

Mindenhez alkalmazkodunk, mert nem tehetünk más, de azért még nem kell egyetértenünk vele.

36. aszparagusz (válaszként erre: 17. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 28. 13:37

Én pl. nem nagyon vásárolok a plázákban, akár van kovid, akár nincs.

Viszont nagyon hiányzik, hogy már 5 hónapja nem mehettem uszodába.

35. Guruljka (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:36

Miért a háborúhoz?

Én szerényebb vagyok, egy hasmenés miatt is megváltoztatom a napi programomat.

34. Flóra76 (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 28. 13:36

Dehogy élek Pesten.


Lehet, többre mennél, ha inkább kikötöznéd magad a Parlament elé, mint a dobálózás. :)

33. Guruljka (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 13:35

Fiatal vagy és feszít az indulat.

Nekem nem a plázázás hiányzik, hanem egy normális háziorvosi rendelés. Ennyit tesz az a pár tíz év.

32. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Auróra2010)
2021. márc. 28. 13:35

Valószínűleg van családja, csak messze él tőle.

Ha te meg egyedül élnél, gondolnál olyan dolgokra is, ami most fel sem tűnik.

31. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. márc. 28. 13:34

A háborúhoz is lehet és kell is alkalmazkodni.

Attól még mindenki elmondhatja, hogy milyen problémája van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook