Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy alszik el gyermeked, ha már nem szopizik? fórum

Hogy alszik el gyermeked, ha már nem szopizik? (beszélgetős fórum)


1 2
21. kszilvi (válaszként erre: 19. - Timka28)
2007. júl. 6. 12:02
Nappal hogy alszik el, ha már nem szopizik?
2007. júl. 3. 13:38
Végülis azt akarom írni még, hogy nappal kinn aludt el mindig a babakocsiba. De már 1-2 hónapja beszoktattam a lakásba. Lefekszem vele és szopi nélkül elalszik. Nem mondhatnám, hogy mindig könnyen, mert van hogy 1 óra is kell hozzá, de szenvedek vele rendesen. Remélem hogy ezt majd át tudom vezetni pár hónap múlva az estei lefekvéshez is.
19. timka28 (válaszként erre: 18. - Kszilvi)
2007. júl. 3. 13:36

Szia!


Nagyon hasonló a helyzetem a tiédhez. Az én fiam most 15 hónapos. Nappal már nem szopik, de este úgy alszik el. akkor be a kiságyba, és utána ha felébrded éjfél körül, akkor átviszem a mi ágyunkban, szopi és úgy alszunk el. Valamikor többször felébred éjjel és szopizik, de valamikor csak reggel. De mivel együtt alszunk nem igen emlékszem sokszor rá...

18. kszilvi (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 22:36
vagy 1 hete volt, hogy 5x is felekelt de minden éjjel. Hogy mi volt? nem tudom. Remélem vissza áll tartósan ez a max. 2x-i kelés, és rögtön vissza alvás persze szopizva:-)még, mert akkor már ki voltam teljesen. Főleg amikor épp, hogy áttettem az ágyába,mert elaludtunk mind a ketten a miénkben szopi közben-cseppett voltam fáradt- és rögtön, vagy fél-1 órával rá megint kelt sírva. Most annyi, hogy ha felkel, akkor mindig feláll a kiságyban, még a szemét ki se nyitotta! Édi:-)
17. daroki (válaszként erre: 14. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:34
Hát nem irigyellek:)De túl lesztek rajta,ebben biztos vagyok:)Én hittem abban és az akaraterőm,kitartásom is meg volt hozzá,hogy másképpen is megtudom vigasztalni a kiscsajt,nem csak a cicivel.
16. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:33
de jóóó neked!nekem még mindíg felébred többször,ha más nem viszem pisilni.-(
2007. júl. 2. 22:32
Nekem már inkább csak alváshoz szopizik. Persze néha kéri és mégsem alszik el rajta.
14. kszilvi (válaszként erre: 13. - Daroki)
2007. júl. 2. 22:31
Most sírt fel épp manókám. Lehet, hogy csak elfeküdte valmilyét? nem tudom. Lényeg: simiztem, aztán mégis ki kellett vennem a kiságyból. Leraktam a mi ágyunkra (mindezek közben neki csukva volt a szeme, csak nyöszörgött)oda feküdtem és 5 mp alatt már aludt is-áttettem a kiságyba!:-) jajj de jó! Remélem este nem fog sokszor kelni! Átlag 2x szokott.
13. daroki (válaszként erre: 12. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:23
Nekem a fiúk sajna nem ciciztek sokáig,csak a lánykám ragaszkodott ennyire a cickóhoz:)Én viszont besokalltam és amikor már csak azért jött a cicire,mert jobb dolga nem akadt akkor azt mondtam elég volt!:)Aztán ma már azt sem tudja,hogy mi az a cicizés:))))
12. kszilvi (válaszként erre: 11. - Daroki)
2007. júl. 2. 22:20

Oké, köszi mindent, amit írtál/írsz!:-) Még nem tervezem a végleges elválasztást, de már gyűjtöm az infókat, kinél hogy ment.

A lányoknál könnyebb a dolog nem? Az én fiam mondom olyan, mint egy sajtkukac:-) hiába csak simizem-sír, úgy nem tud vissza aludni, csak szopival.

11. daroki (válaszként erre: 7. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:13

Az a lényeg,hogyha agyban elhatározod és elis kezded a leszoktatást akkor nem szabad abbahagyni.Én mindig azt hittem,hogy a lányom a cicimről fog nyugdíjba menni:)))Aztán csak nevetek ma már,hogy nem is volt olyan nehéz,túl paráztam a dolgot:)

Azért sok sikert neked,ha eszembe jut még vmi jó ami segíthet,akkor leírom!

2007. júl. 2. 22:12

Mostanában van, hogy sokszor ébred éjjel-hajnalban. Régen volt, hogy átaludta az éjszakát. Lehet az ínye, vagy a nagy meleg.. nem tudom


Jó éjszakát mindenkienk!

2007. júl. 2. 22:11
majdnem 2évig cicin aludt el,azótta cumisüveggel...igaz ez nem követendő példa!Mire odakerül,megoldódik biztosan,nagyfiam valahogy észrevétlenül elaludt simogatásra is.
8. kszilvi (válaszként erre: 3. - Zsu76)
2007. júl. 2. 22:11

Én, ha beteszem a kiságyba-hiába álmos feláll állandóan, nézelődik, majd sírdogál, nyöszörög.

Tehát a lerakom-alszik nálunk nem válik be:-(

Ha ott hagyom, akkor se fekszik le. Így eddig maradtunk a szopinál...

7. kszilvi (válaszként erre: 2. - Daroki)
2007. júl. 2. 22:09

Nekem elég izgága a fiam, ha álmos akkor se nagyon marad meg nyugton, hiába simizem, éneklek, csak cicin alszik el...:-(

Igaz hajnalban van, hogy felkel odaveszem magamhoz szopizni, de ahogy leteszem a mi ágyunkra elalszik-nem szopizik.


Hogy nap közben mit fogok csinálni, ha már nem szopizik??? Amíg kicsi volt elaludt karban is néha, most nem és nem is akarom próbálgatni. Majd meglátjuk...

6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - Mariska777)
2007. júl. 2. 21:49
Én már több mint 6éve nem aludtam ki magam,és amilyen az én formám,mire aludnának a lúrkóim,bizti akkor jön majd még tesó:-)))
5. Mariska777 (válaszként erre: 4. - Hetessycintia)
2007. júl. 2. 21:47
Mi is 9hónaposak vagyunk,cumival alszunk,sokszor felébred bár elég hamar vissza alszik.És a kis szerelmem a kezdetektől ilyen.már 3 hós korában is elég volt neki 6-7óra alvás.El sem hiszem hogy egyszer majd még az életben kialhatom magam.De hál'isten már magától alszik el,nyűgösködik egy kicsit,mocorog,de aztán húzza a lóbőrt. :)
2007. júl. 2. 19:42

Nekem nem szopizik már a kisfiam,SAJNOS,pedig még csak 9-hónapos.

cumisüvegből issza a tápszert és azon alszik el.

Nekem is kérdéses hogy hogy fog elaludni,ha nem fog cumizni.Pedig én már nagyon le szeretném őt szoktatni.Sajnos nagyon nehezen alszik el,és kétóránként felébred,és sajnos nehezen alszik vissza.Nem tudom meddig fogja még ezt csinálni.

Már nagyon kivagyok merülve,de3 remálem hamarosan végigalussza majd az északát.

2007. júl. 2. 19:18

Sziasztok!

Kislányom (aki már 8 éves) elég nehezen aludt el esténként a cici nélkül. 1 éves koráig szopott. Betettük a kiságyba és addig, amíg el nem aludt fogtuk a kezét felváltva hol a férjem, hol én. Mellé feküdtünk egy matracra. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de nálunk bevált. Kb. 2 éves korától külön szobában alszik minden gond nélkül.

2. daroki (válaszként erre: 1. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 19:14

Szia!


Másfél éves koráig szoptattam a kislányomat,de az esti etetésről előbb leálltunk.Volt pár hisztis napunk,de átvészeltük.Ő sem cumizott sosem,a cumisüveg sem volt a kedvence.Eldajkáltam,simogattam,csitítgattam,aztáneccer csak elaludt.És szerencse az éjszakát is végigaludta onnantól kezdve.Rögtön az első naptól.

2007. júl. 2. 19:07

Ha addig szopi közben aludt el, akkor most hogyan?


Én még csak érdeklődök, mert most 9 és fél hós a fiam. Szopizik, közben alszik el. Félek, ha nem fog már szopizni, hogy tudom majd elaltatni-vagy hogy fog magától elaludni? Nem cumizik.


Köszi, ha írtok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook