Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hivatalos így az élettársi kapcsolat? fórum

Hivatalos így az élettársi kapcsolat? (tudásbázis kérdés)


9. Bichi (válaszként erre: 8. - Alnisa)
2023. jún. 12. 18:11

Lévén a bejegyzettet írtam, ezért nem félig, de mindegy...

Szóval nem kell olvasnom, tisztában vagyok a jogi részével :)

8. Alnisa (válaszként erre: 7. - Bichi)
2023. jún. 12. 14:16

Van bejegyzett és nyilvántartott.

A bejegyzett, az anyakönyvvezetős, igazad van

A nyilvántartott pedig közjegyzős.

Szóval csak félig volt igazad, mint ahogy nekem is. Olvass utána, már ha érdekel.

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Alnisa)
2023. jún. 12. 13:25

Szerintem olvass utána, már ha érdekel:

"1. § (1) Bejegyzett élettársi kapcsolat akkor jön létre, ha az anyakönyvvezető előtt együttesen jelenlévő két, tizennyolcadik életévét betöltött, azonos nemű személy személyesen kijelenti, hogy egymással bejegyzett élettársi kapcsolatot kíván létesíteni."

6. Alnisa (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. jún. 12. 11:04

Nem anyakönyvvezető, hanem jegyző.

Anyakönyvvezető előtt házasság jön létre, nem élettársi kapcsolat.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 23:45
Bejegyzett hivatalos élettársi kapcsolat anyakönyvvezető előtt jön létre. Nem tudom mi volt az, amit kitöltöttetek, de szerintem nem lehetett semmi olyan, amivel most foglakoznod kellene
2023. jún. 11. 23:33
ahol bejelenteted, ott kell megszüntetni, tehát önkormányzatnál
3. Amaunet (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. jún. 11. 23:29
*státuszod
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 23:28
Szerintem a házasság majd minden adatbázison fölülírja a státuszon. Nem kell külön megszüntetned.
2023. jún. 11. 21:50
Volt egy élettársam,és utazási kedvezményhez igazolnunk kellett,hogy élettársak vagyunk.Be kellett mennünk az önkormányzathoz,ki kellett tölteni egy papírt,tanukkal igazolni.Nem volt anyakömybezető,sem közjegyző,pénzbe sem került.Szét mentünk,most házasodni készülünk.Hovatalos bejehyzett így az élettársi kapcsolat?yMeg kell szüntetnem?Ha igen hol ?Köszõnõm szèpen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook