Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitellel kapcsolatos probléma, kérlek segítsetek tanácsokkal! fórum

Hitellel kapcsolatos probléma, kérlek segítsetek tanácsokkal! (beszélgetős fórum)


19. Brigitta2121 (válaszként erre: 18. - B4ca0947f4)
2012. ápr. 25. 20:59
Uhhh, ez nagyon nagy segitseg Hello12! Ilyen oldalakrol még enm is gondoltam bele! A kezes pontosan sogorom volt, viszont a lakas tesom és sogorom neven van, kettöjükén.. és vajon tényleg lehetséges valamilyen kamatmentes részletfizetést kérni? Mert ha belegondolok, pàr éven belül ez a 2 millio lesz 3 is... :((
2012. ápr. 25. 20:52

Mégegyszer: a bankkal lehet megállapodást kötni, a végrehajtó a bank utasításait teljesíti. Kérjetek egy időpontot, mondjátok el mi és hogy volt , mondjátok meg mennyi az, amit biztosan tudtok fizetni havonta. Ott is emberek dolgoznak.

Valaki itt azt irta, hogy a bank eladta a végrehajtónak a hitelt. Nos, ilyen nincs. Eladhatta egy követelésbehajtó cégnek, na, akkor őket kell keresni. Itt nem erről van még szó. Menjetek be a bankba, anyud, tesód és te. Nem érdeke a banknak az árverezés. Mellesleg: csak a tesód kezes a hitelnél? az ingatlan csak a tesód nevén van? mert ha pl. 1/2 rész tulajdonos csak a testvéred, akkor csak a felére tettek vh-t, és ezt a bank is tudja, hogy fél házat nem lehet árverezni. Igen ritka esetben -sajnos volt már olyan- vásárol árverezésen fél ingatlant. Ha csak a felén van vh., akkor a bank tudja, hogy nincs esély, hogy ebből pénz jöjjön be, ezért meg fog egyezni veletek, ha egy csöpp esze is van . Ne az ügyintézővel beszéljetek, hanem magasabb szinten.

17. virus2008 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. ápr. 25. 17:24

Végrehajtóval lehet egyezkedni,bár a tartozás nem lesz kevesebb, max ad részletfizetést.


Nem szabadott volna megvárni, hogy idáig fajuljon a dolog.Ráadásul örök tanulság senkinek nem leszünk kezese, még akkor sem ha családtag.

Szerintem a tartozás teljesen reális, nem hinném, hogy nem volt benne a szerződésben a kondíció.


Én meg a helyedben egy fityinget se adnék bele, mert nem az én saram...

16. nyári szellő (válaszként erre: 15. - Brigitta2121)
2012. ápr. 25. 17:02

Vedd fel a kapcsolatot mindenképp a bankkal.

Majd ők megmondják,hogy tudsz-e egyezkedni még..

Ha nem,akkor beszélj a végrehajtóval,hogy mik a lehetőségek.

Remélem,sikerül megoldást találnotok.

15. Brigitta2121 (válaszként erre: 14. - Zuzóka)
2012. ápr. 25. 15:38
A problema sajn os, hogy eddig tanulo voltam, éS csak most van havi jövedelmem, amiböl tudnam fizetni... A problema, hogy igy ez nagyon sok, éS a parom nem is tudja, hogy fizetni fogom... ezért lenne joo, ha valakivel egyezséget tudnank kötni, ami mind2 félnek megfelel... Szerintetek akkor lehetetlen lenne megoldani, hogy kevesebbet fizessünk??
14. Zuzóka (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. ápr. 25. 10:48

Sajnos reálisnak tűnik a magas összeg. Remélem sikerült találni valami megoldást rá.

Anyukád miért nem kért segítséget előbb? Ha már így is úgy is rátok hárul ennek a megoldása, lehet ha hamarabb szól és fizettétek volna helyette most nem lenne ilyen magas az összeg.

2012. ápr. 25. 09:18
A végrehajtók elvileg tartják a bankkal a kapcsolatot. Szerintem próbáljatok a bankkal kamatmentes megállapodást kötni a mostani tartozásra.
12. nyári szellő (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. ápr. 25. 07:18

Nem kell feltétlen lehurrogni a másik ember hozzászólását!!!!

Gondolom minden eset más...

Ismerősöm is járt így,csak a végrehajtóval lehetett egyezkedni,és maximum 6 hónap fizetési határidőt kaptak.

Úgyhogy bocs,hogy hozzá mert más is szólni a témához!!!!

2012. ápr. 25. 05:36

Azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy a bankkal kell egyezkedni. A végrehajtó nem fizeti a tartozást, tehát nem úgy vette meg, hogy már csak vele lehessen egyezkedni! És valóban, ha a bank belemegy, akkor fizethető részletekbe és addig szünetelteti a végrehajtást.


Ezt minden ilyen fórumon elmondom, bocs!

Aki nem ismeri a banki ügyletek menetét az jobb lenne ha nem szólna hozzá az ilyen témákhoz!


A végrehajtóval is lehet tárgyalni részletfizetésről, de az általában olyan magas összeg havi szinten, hogy nem igen vállalható. Ő megmondja, hogy pl. a 2 milliót 2 év alatt megfizetheted havonta, ami ugye elég magas összeg.


Tehát a bankkal kell próbálkozni!

10. b81fcd1219 (válaszként erre: 8. - Brigitta2121)
2012. ápr. 24. 23:33

A bank eladta az adósságot a végrehajtó cégnek.Innentől kezdve csakis a végrehajtó céggel lehet egyezkedni.


Lehet,hogy soknak tűnik,de sajnos ha frank hitel volt rajta,akkor ez a mai árfolyam.Ezzel kezdeni nem lehet semmit.Vagy fizettek,vagy úszik a ház!

2012. ápr. 24. 22:18
Sajnos a csaladban rossz az anyagi helyzet, éS ezt fizetni szinte képtelenség...
2012. ápr. 24. 22:17
Az a problema, hogy az auto tönkre ment, és alkatrészként el lett adva.. Végrehajtoknal van az ügy sajnos, de ez rengeteg pénz... Kb 600 ezer ft-bol több mint 2 millio... és ez évek en belül megint csak nö... Lehetséges lenne, még a bankkal beszélni, ha mar vegrehajtoknal van az ügy?
2012. ápr. 24. 20:48

Én vennék fel forint hitelt..és örökre megszabadulnék a dev.hiteltől. Aztán az autót eladnám és betörleszteném a hitelbe... bár már biztos bekerültek a KHR-be és nem kapnak.

Marad a megállapodás, ha lehet még kötni. A végrehajtó azt csinálja, amire a bank utasítja.

2012. ápr. 24. 20:45
A bankkal is megegyezhettek, köthettek megállapodást részletfizetésre, esetleg futamidő hosszabbítással. Ha ez megvan, akkor a bank értesíti a végrehajtót és szünetelteti a végrehajtást. Az ingatlanon a vh jog rajta fog maradni, de legalább nem árvereznek.
5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. ápr. 24. 20:31

Ez teljesen reális. Gondolom deviza hitel volt, plussz kamatok és behajtási ktg-ek.

Már végrhajtónál van vele kell egyezkedni.

4. nyári szellő (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. ápr. 24. 20:15
Ha a végrehajtó tette rá a házra,akkor a bankkal már nem lehet egyezkedni.
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. ápr. 24. 19:53
Igen, a bankkal meg kell próbálni egyezkedni, hátha ki lehet fizetni részletre. Esetleg kérhetitek a késedelmi kamat elengedését, bár erre sok esély nincs.
2. 26a772f62b (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. ápr. 24. 19:45
Szia! Szerintem sajnos létezik, hogy ennyi most a tartozás. :( Kérdezzetek rá a banknál, hogy adnának-e kamatmentes részletfizetést?
2012. ápr. 24. 19:22
Sziasztok! Van egy problémam, édesanyam felvett ezelött 4-5 éve hitelt autora (kb 800ezer ft).. fizette egy ideig rendesen, majd csaladi problema merült fel... s nem fizette tovabb... A lényeg, hogy a testverem volt a kezes, igy most jött a levél hogy ratettek a hazara! Most több mint 2 millio forint a tartozas.. Szerintetek lehetséges valami könnyitett megoldas? szerintem ez tul sok, kb 3 szorosa a felvett hitelnek... én felajanlottam, hogy fizetem, de ez nagyon sok :(( Tanacs? Elöre is köszönöm! nagyon fontos lenne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook