Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hisztek a tárgyak erejében? fórum

Hisztek a tárgyak erejében? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 9. 09:47

Szerintem,csak nagyon szeretéd,ha erről lenne szó,és már szinte bebeszéled magadnak a neszeket..

lehetséges bevonzani dolgokat,gondoltat teremtő ereje,pozitív energiák stb.te is előidézhetsz ilyesmiket..szóval,talán sivár az életed,és szeretnéd,ha valami történne..Lehet,csak azért van ez,mert szereted ezt a témát..

Ismered a szellemekkel suttogó c.filmet..ott egy halottlátó lány segíti a fény felé az elveszett,bolyongó lelkeket..nem lehet,hogy te is ezt érzed,vagy ezt szeretnéd?

2012. aug. 9. 09:17

Olyan ereje van egy tárgynak, amilyet tulajdonítunk neki.Itt nincs ok és okozat. Legyen az rózsafűzér, imakönyv, fénykép, ékszer vagy bármi más.

Gondoljunk csak arra, hogy amikor pl. egy közismert művész meghal, a használati tárgyainak eszmei értéke szinte az égbe szökik. Lásd Beethoven vagy Liszt zongorája... Stradivari hegedűje... Jómagam néhány évvel ezelőtt Munkácsy-kiállításon voltam. És bizony megérintette a lelkemet, amikor láttam a köntösét.

Nemrég halt meg Maurice Andree, akit a trombita koronázatlan királyának nevezett a világ.

Nem fejezhető ki pénzben, amit jelenthetnek a tárgyai. A nagyapám ezüst órája, a nagymamám kávéscsészéje csak jó érzést vált ki belőlem.

2012. aug. 9. 08:45
Kaptam egy rózsafűzért, amikor nagymamám meghalt. Nekem az a mindenem azóta. És hiszek benne. Ha fontos dologról van szó, mindig magammal viszem, olyan mintha így mellettem lenne és segítene.
2012. aug. 9. 08:34
Egyik ismerősöm meg a volt barátjától kapott egy gyűrűt. Azóta vele és a fiával szerencsétlenségek történnek. A fiának munkanélküli lett, a nő meg nagyon gyakran volt beteg. Az emlékek miatt ragaszkodott a gyűrűhöz. Egy hónapja elajándékozta. A fiának lett munkája és ő is meggyógyult.
15. b1266b8c26 (válaszként erre: 11. - F28ef45e80)
2012. aug. 9. 08:29
Én nem bolondozlak le. Anyukám is olyan dolgokat szokott mesélni, hogy mik történnek vele, ami mással sosem történik meg.
14. b1266b8c26 (válaszként erre: 12. - F28ef45e80)
2012. aug. 9. 08:27

Egy DaVinci kódhoz hasonló könyv, de nem regényként volt leírva, hanem tényszerűen.

Csak apróságokról volt szó, pl. nem sikerültek a vizsgák, pedig sokat tanultam rájuk, stb. De ha letettem, akkor egy héten belül minden visszaállt normál rendbe.

13. globus
2012. aug. 9. 08:26
Nem.
12. f28ef45e80 (válaszként erre: 9. - B1266b8c26)
2012. aug. 9. 08:24
Megkérdezhetem milyen könyv volt, és mik történtek?
2012. aug. 9. 08:21
Ő egy második vh-s tiszt, és nem magyar... Mintha azt szeretné hogy megértsem őt. Lebolondozhattok. :-(
2012. aug. 9. 08:18
Ez a kép már az életem egy bizonyos részét megváltoztatta. Erősebb is lettem. Tényleg, néha magam is ledöbbenve állok a történések előtt.
2012. aug. 9. 08:17

Szerintem elképzelhető.

Ahogy elolvastam a történetedet rögtön az jutott eszembe, lehet egy távoli rokonról készült, akiről esetleg nagyon nem tudtok, mert eltűnt valamelyik világháborúban.


Én egyszer kaptam egy könyvet karácsonyra. Teljesen vadi új volt, én választottam a könyvesboltban. Nem merem olvasni, mert ahányszor neki kezdtem mindig valami rossz történt velem.

8. 342402de6d (válaszként erre: 7. - F28ef45e80)
2012. aug. 9. 08:05

Nincsenek véletlenek:)

Nem kell mindenre a logikus válasz,vannak ÉRZÉSEK amik sokkal többek,mint ha csak az eszünkre hallgatnánk.Kutakodás közben lehet másra találsz,olyanra amire nem is számítottál és teljesen megváltoztatja az életedet.

2012. aug. 9. 08:01
Cherry! Elsőre reálisan szemléltem a dolgokat, de egyre több lett a "véletlen". Hangsúlyozom: logikus magyarázatot kerestem a történésekre. Viszont nem találtam.
2012. aug. 9. 07:58
Hááát... akkor hajrá... ha sikerült valamit kideríteni, kérlek, oszd meg itt, engem nagyon érdekel, hiszek az ilyen dolgokban...:))
2012. aug. 9. 07:58
NEM!De aki hinni akar benne és foglalkoztatja a dolog annak "működik"....HIT a legnagyobb erő,energia, a szeretet után.
2012. aug. 9. 07:55
Valamiért úgy érzem, ki kell derítenem ki volt ő, így lázas kutatásba kezdtem.
2012. aug. 9. 07:54
Az az érdekes hogy én furcsa mód "biztonságban" érzem magam mellette, és olyan mintha "védene". Tudom, nagyon hülyén hangzik...
2012. aug. 9. 07:51

Az Investigation (ID) Discovery csatornán, amit a Digi most vett le a csatornalistából, nagy bánatomra, volt a Szellemjárás című dok.sorozat, megtörtént esetekkel.


Volt benne egy ilyen katonás is, csak fényképpel, ami egy régi családi képalbumból való. A hölgy nem tudott szabadulni a képtől, és állandóan megjelent éjjel a katona szelleme, és egyre durvább módon kísértett...

2012. aug. 9. 07:48
Leginkább elhúnytak tárgyaira gondolok. Pl fotó, gyűrű, nyaklánc stb. Én kb egy-két hónapja vettem egy régi fotót a bolhapiacon. (rajongok a régi fotókért) Egy katona van rajta, és fogalmam sincs hogy ki lehetett az, viszont egyszerűen vonzott az a fotó, úgy éreztem meg kell vennem. Amióta a birtokomban van, furcsa dolgok történnek velem. Amit nagyon szeretnék, az megvasul, nyugodtabb vagyok. Pár napja az éjjeli szekrényemen maradt a kép, mert pakoltam és ott felejtettem. Éjjel kopogásokra és neszekre ébredtem, és úgy éreztem valaki van mellettem. Mintha az a katona lett volna a képről. Sőt volt olyan is, amikor arra ébredtem, hogy valaki megérinti a karomat. Próbáltam logikus magyarázatot keresni a történtekre, de nem találtam. Mióta a kép nálam van, a kutyám gyakran meredten bámul egy pontot, és én semmit sem látok, viszont gyakran érzem hogy nem vagyok egyedül a lakásban. Felkészültem arra hogy majd páran le fognak hülyézni (eleinte én is azt gondoltam ilyen nem lehet, van rá magyarázat stb) viszont kiváncsi vagyok olyanok véleményére is, akikkel már történtek hasonló dolgok, melyek tárgyhoz vagy tárgyakhoz kapcsolhatóak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook