Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hisztek a hétévenkénti sorsfordulóban? fórum

Hisztek a hétévenkénti sorsfordulóban? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 27. 18:19

Szerintem nem sorsforduló van hétévenként, én úgy tudom, hogy átlag hétévenként várható egy-egy krízishelyzet. Nyilván ez nincs kőbe vésve, lehet 6 év, lehet 8, lehet, hogy csak kisebb krízis van, de nem árt tudni erről a lehetőségről és odafigyelni. Úgy látom, a környezetemben és magamnál is, hogy kb. működik ez a hét év. Megszokás miatt, vagy akkor lesz nagyon elege valamiből az embernek - ami persze nem azt jelenti, hogy feltétlenül szakítani, lépni kell, hanem meg kell próbálni megoldani. És ha az ember résen van, akkor könnyebben észreveszi és megoldja az esetleges krízist.


Persze legjobb folyamatosan odafigyelni mindenre, de ez a hét év amolyan mankóként szolgálhat azért. Szerintem.

7. Bichi (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2016. nov. 27. 18:13

Hogy jártad ki a 8 osztály 7 év alatt? :)

Egyébként én nem hiszek ebben

2016. nov. 27. 18:09

Annyi lehet az alapja, hogy hét év ahhoz elég sok idő, hogy "ráunjunk" a másikra, vagy pl. a munkánkra. Hogy a kezdeti újdonság ereje megkopjon, már a "szokásos rutin" időszakán is túlvagyunk. Ilyenkor jön a nagy kérdés, hogy hogyan tovább és sok ember ilyenkor lép ki a kapcsolatból. Vált munkahelyet.


Nálam bejött párkapcsolatban. Jelenlegi munkahelyemen 14 éve vagyok. Az első hét év után munkát kerestem (csak jött egy lehetőség a munkahelyen, más pozíció), a második hét év lezárultával pedig iszonyú balhé középpontjába kerültem. (Végül jól jöttem ki belőle.) Szóval én hiszek benne. Mindazonáltal nem egy átok. Hinni kell a jobban és tenni érte.

2016. nov. 27. 17:57
Én nem hiszek benne!
2016. nov. 27. 17:47
Nekem nem pont abban az időpontokban történik, ahogy kijönne pont a 7 év. Jó, az iskolák még egyeznek. 7 évesen általános iskola kezdése, 14 évesen középsuli. Utána már csúszások. De folyamatosan vannak ilyen mérföldkövek (diplomaszerzés, házasságkötés, gyerek születése). De nem pont így jönnek. Most ha úgy nézem,2 éves csúszásban vagyok mindig.
2016. nov. 27. 17:36

Az ember folyamatosan valtozk, csuszik at egyik eletszakaszbol a masikba.

az a lenyeg, hogy az ember ne rekedjen meg az elmult onmagaban. Fejlodni, fejlodni, fejlodni.

2016. nov. 27. 17:36
Talán.
2016. nov. 27. 17:31

Másodjára is bebizonyosodik az életemben:(

Lehet, hogy van igazságalapja?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook