Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
291. egykisma (válaszként erre: 289. - Nagy Bence)
2015. okt. 10. 19:12
Gyors gyógyulást kívánok!! Te vagy az első férfi, akiről hallottam, hogy érintett sajnos szintén a témában.. :(
290. egykisma (válaszként erre: 288. - Csilla975)
2015. okt. 10. 19:11
Szia, kísértetiesen hasonlít az esetünk sajnos. :( Velem is azonnal, az 5. héten abbahagyatták a bromot és 10. héten missed ab... A bromot szednünk kellett volna minimum a 12. hétig, bár én a biztonság kedvéért a második terhességem során a 20. hétig szedtem. Sajnálom nagyon a történteket, tudom min mész keresztül... Kitartás, hamarosan meglátod Te is a kezedben foghatod - mint én - az egészséges gyermekedet és csak egy rossz emlék lesz ez az időszak. Én a helyedben endo dokit cserélnék...
2015. okt. 4. 15:01

Sziasztok! Én is új vagyok ezen a fórumon.

Először is jobbulást kívánok mindenkinek, aki az adenómájával harcol! Kitartás!

Látom leginkább hölgyek vannak itt. Én egy 44 éves férfi vagyok, akit juliúsban operáltak 19 mm-es hipofízis adenómával, ami prolaktint termelt. Orron keresztül végezték a műtétet. Azóta folyamatosan épülök, erősödöm, de még mindig van enyhe, nyomásszerű fejfájásom időnként. Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Ha van valaki férfi itt a fórumon, az is érdekelne, hogy miként alakult a tesztoszteron szintje a műtét után? Mennyi idő után rendeződött teljesen? Nekem sokat javult a műtétet követően, de nem tudom, hogy vajon még tovább fog emelkedni, vagy sem. A prolaktinom szerencsére már teljesen normalizálódott.

Köszi a válaszokat!

2015. okt. 3. 21:22

Sziasztok. Most regisztráltam a fórumra.A következő történt velem.Májusban derült ki, hogy magas a prolaktinszintem, mr-en en megnéztek és van egy 8-9 mm-es adenomám.Elkezdtem szedni napi 1 bromokriptint és rá 6 hétre + lett a terhességi tesztem. Felhívtam egy endokrinológus-nőgyógyászt, aki azt mondta, hogy azonnal hagyjam abba a gyógyszert, majd menjek hozzá. El is mentem és felírt 2X2 utrogestant. A 6 héten rendben volt minden a babával. Mentem a 10 héten és missed ab-ot állapítottak meg. A méretekből látható volt, hogy kb. a 7 héten megállt a fejlődése.

Kb akkortól volt enyhe pecsételésem.

Mi lehetett a baj? Aki jártas a témában kérem írjon.

287. egykisma (válaszként erre: 286. - Orto)
2015. szept. 14. 00:05
Szia, a szülés kimenetelét tudomásom szerint egyáltalán nem befolyásolja az adenoma, nekem legalábbis ez ügyben a dokim említést sem tett, sőt.. Szedtem rá a bromot a terhesség 20. hetéig és ennyi. Szülés utáni depresszióról sem hallottam, sem tapasztaltam szerencsére, szóval ezeket az állításokat nem tudom megerősíteni Neked.
286. orto
2015. szept. 4. 17:06
Sziasztok! Arról még nem írtatok, hogy milyen a szülés hipofízis adenomával! Eleve császár vagy mehet simán is, és még vmi, nálunk gyakoribb a szülés utáni depresszióra való hajlam??? Ez azért jutott eszembe, mert mi magasabb hormonszintről esünk le mint egy normál egészséges szülőnő. Nagyon érdekelne mindenki tapasztalata mindezekkel kapcsolatban, kérlek írjátok meg! Előre is köszönöm!
285. egykisma (válaszként erre: 283. - M Pötty)
2015. aug. 26. 23:21
Szia, mi volt a dokinal, mit mondtak? Emelkedett ertek a terhesseg miatt is lehet egyébként.
284. nicki3 (válaszként erre: 283. - M Pötty)
2015. aug. 10. 08:57

Szia!

a Prolactin érték emelkedhet stessztől is!

ne ijedj meg nem olyan vészesen lett magas az értéked,nagyon sok embernek több ezer az értéke és mégis sikerülnek a beavatkozások:)

2015. aug. 8. 23:06

Sziasztok, segítséget kérnék tőletek. Nekem eddigi vérvételeken jó volt a prolactin szintem, általában olyan 200-300 mIU/l körül volt mindig. Mostani ciklusban a 4. napi vérvételen is 200 körül volt, viszont most a 21. napon is nézték és ott 555 mIU/l lett az érték, ami a labor referenciaértéke (max. 511 mIU/l) szerint magas. A neten [link]

azt olvasom, hogy 619-ig oké. Máshol viszont azt olvastam, hogy inkább az alsó érték közelében kéne lennie. Több mint két éve szeretnénk babát, volt már három sikertelen lombikunk. A 2. után egy spontán terhesség a 6. héten vetéléssel. A 4. lombikunk szeptemberben lesz, viszont most ezzel a magas értékkel hogy kezdjünk bele?

Adjatok tanácsot, hogy mit lehetne tenni? Illetve mitől emelkedhetett meg most így hirtelen. Nem volt a vérvételkor semmi extra ami ezt indokolná. Csütörtökön megyünk a meddőségibe megbeszélésre, kiváncsi vagyok mit mond a doki. Talán ír fel rá gyógyszert, de nemtudom elég idő lesz-e rá, hogy hasson a beültetésig. Vagy az is lehet, hogy a petesejtek éréséhez is már alacsony értéknek kéne lennie nem? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de eddig még soha nem volt magas értékem és fogalmam sincs a dologról. Légyszives írjon, ha van valakinek tanácsa, vagy véleménye. Köszi előre is.

282. orto (válaszként erre: 281. - Nicki3)
2015. aug. 6. 17:18
Szia!Amikor vért vesznek, hogy megnézzék a prolactin szintedet PEG-ezik is? Ez nagyon fontos, úgy is szokták jelölni, hogy makro és prolactin.Nem mindegy, hogy melyik magasabb.Szóval az egyik prolactin inaktív, a másik aktív. Én 2010 óta szenvedek ezzel a betegséggel.5 év kellett, hogy renben legyek, jelenleg egy csodálatos kisfiúval vagyok várandós, az 5. hónapban járok és jelenleg 3500-as a prolactinom, ebbQl 1800-as az aktív prolactin. Szerintem azt kell figyelned, hogy van-e peteérésed, vagyis minden nap ébredési hQmérsékletet kell mérni és ha az rendben lesz baba.Hidd el én is nagyon féltem, a vetéléstQl, meg mindentQl. ElQtte sokat szenvedtem. Ha tudok segtíteni írj és próbálok segíteni!!! Kitartást és jó egészséget kívánok! Orto
281. nicki3
2015. júl. 31. 12:59

leirnám az én történetemet.egy éve diagnosztizálták nálam a hipofízis adenomát.8mm-volt de annyira nyomta a látóideget hogy sürgős műtétre volt szükség.Megműtöttek pesten az amerikai úton,műtét után intenziv majd másnap vissza a kórterembe.Orron keresztül műtötték ki.nem mondhatnám h nem voltak fájdalmaim..egy hét mulva kiengedtek és kaptam mindenféle gyógszert.most babát szeretnénk a férjemmel de lehet még várni kell mert a prolaktin szint újra nem jó.


Niki/27

280. nicki3
2015. júl. 31. 12:56
huh látom sokan szenvednek ebbe a betegségbe
279. BV81
2015. júl. 15. 09:02

Szia!

Milyen gyógyszereket szedsz?

278. tikincs (válaszként erre: 256. - Tutukam)
2015. júl. 10. 09:17
Szia! nagyon örülök hogy ilyen kicsi lett az adenomád megkérdezhetem hogy mivel sikerűlt így eltüntetni?? A gyermekemnek szintén 14mmmm adenómát diagnosztizáltak, növekedési hormon a ludas, műtét után három hónappal visszanőtt és nagyobb lett ezért érdeklődnék hogy mi az ami ilyen szépen lecsökkentené az adenómát előre is köszönöm !
277. orto
2015. júl. 9. 17:59
Azt akartam ìrni, csak vmièrt nem ìrta tovább a szòt, ha van bárkinek tanácsa, tapasztalata ìrjon! Ùgy látom egymástòl többet tudunk meg mint az orvosoktòl
276. orto (válaszként erre: 249. - Egykisma)
2015. júl. 9. 17:55
Szia! Ezen a hèten vagyunk 17. hetesek! Sajnos kezd fájni a fejem, a prolaktinom a makro 1850-es. Az endokrinològusom azt mondta ne foglalkozzak vele, csak akkor menjek hozzá ha erõs tüneteim lesznek, pl. látòtèr kiesès, látásszenzáciò, kibìrbatatlan fejfájás. Azt mondja nem jòs, nem tudja lesz-e baj. Sziò! Ha van bárkinek ta
275. BV81
2015. jún. 30. 10:08
A norprolac gyógyszerem kb a 10 hétig tart, a Kaáliban azt mondták még az elején hagyjam abbba, a nőgyógyógyász is azt mondta,hogy nincs már szükség rá. Menjek máshoz aki felírja esetleg?Vagy abbahagyhatom?
274. BV81
2015. jún. 30. 08:25
Neked mire adta a doki? Nem volt vérzés ugye,vagy barnázás?
273. BV81
2015. jún. 30. 07:32

Nem tudom a betegtájékoztatóban is elég fura dolgok vannak.

Tegnap megvettem de hogy szedjem e nem döntöttem el.

272. egykisma (válaszként erre: 267. - BV81)
2015. jún. 29. 23:43
én szedném, azaz használnám az ultrogestant... Kárt nem teszel vele, sőt!
271. 5716a08abf (válaszként erre: 270. - BV81)
2015. jún. 28. 07:15
Már több, mint 1 hete szedem. Émelygés egyáltalán nem volt, de majdnem minden nap fejfájással ébredek. A Bromo-nál még ez is nagyságrendekkel jobb, de azért hosszú távon, munka mellett...
270. BV81 (válaszként erre: 269. - 5716a08abf)
2015. jún. 25. 07:33

Szia!

Nekem az első pár napban émelygés volt csak.

2015. jún. 21. 09:00

Sziasztok!

Pénteken kezdtem el szedni a Norprolac-ot. Szombaton és ma is fejfájásra ébredtem, de a Bromo-val ellentétben nincs hányingerem ami már nagyon jó eredmény nekem.

Szerintetek van esély arra, hogy a délelőtti fejfájás is megszűnik pár napon belül? Nektem mi a tapasztalatotok a Norprolac szedésével kapcsolatban?

Köszi előre is!

268. BV81 (válaszként erre: 266. - Egykisma)
2015. jún. 18. 07:12
Én nekem is rengeteg tejem volt de nem néztünk prolactint,ugyhogy nemtudom mennyi lehetett.
267. BV81
2015. jún. 18. 07:10
Én tegnap voltam orvosnál,ő sem ajánlotta tovább a norprolacot,szerinte nincs szerepe ha már teherbe estem,a progeszteron pótlást sem ajánlotta kifejezetten csak ha megnyugszom akkor felírja,döntsem el én,ugyhogy kérdésekkel maradtam,nemtudom szedjem a norprolacot,ha sikerül vkivel felíratnom a 12. hétig,meghogy az utrogestant elkezdjem e.
266. egykisma (válaszként erre: 261. - BV81)
2015. jún. 17. 23:04
Én a 12. hétig szedtem progreszteron pótlást és a 20. betöltött hétig pedig a bromot. Mondanom sem kell, hogy a prolactin szinten az egekben van, aminek a kellemes mellékhatása, hogy eszméletlen sok tejem van, most volt 6 hónapos a fiam és kizárólag anyatejet kapott. Végre valami kellemes hatás is betudható az adenomának.
265. Columbia05 (válaszként erre: 264. - BV81)
2015. jún. 12. 12:39
És mit mond a doki a progipótlásra? Nem tudom, hogy ha valakinek adenómája van, akkor "kötelező"-e adni, vagy csak ha "tünet" van
264. BV81
2015. jún. 12. 10:54

Palástfű teát iszom a sárgatest termelődésre,mivel arra sem kaptam semmit.

Nem tudom kell e progeszteron pótlás akinek microadenomája van?

263. BV81
2015. jún. 12. 10:52

Szia!

Igen én is több helyen így hallottam,még anno a kislányommal a bromot szedtem 32 hétig is.

Most a Kaáliba azt mondja a doki ne szedjek gyógyszert,majd 6 hetente prolactint néz,ha 300 fölött van csak akkor kell.

262. Columbia05 (válaszként erre: 261. - BV81)
2015. jún. 11. 09:11

Szia, én nem nagyon értek hozzá, de úgy tudom, hogy a norprolactot a 12. hétig lehet szedni. Mit mond a doki?

Kisbabát vársz???

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook