Hipochondria (beszélgetős fórum)


1 2
30. andi0113 (válaszként erre: 29. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:51
Talán azért, mert mindezek ellenére szeretem. Ès valójában nem érzem még azt, hogy gyereket szeretnék, csak már lassan kifutok az időből... ( a társadalmi elvárások szerint) Valószínűleg ez is közrejátszik ebben az egészben..Tisztában vagyok azzal, hogy ezeket a dolgokat csak én tudom magamban lerendezni, de úgy tűnik gyenge vagyok 😕
29. 38289cdce0 (válaszként erre: 28. - Andi0113)
2015. júl. 14. 21:44

Nagyon szívesen.

Viszont érdekelne egy dolog, természetesen nem muszáj válaszolnod.

Miért nem hagytad már ott a jelenlegi barátod, és kerestél egy férfit, akivel valóra válthatnátok amire vágysz?

28. andi0113 (válaszként erre: 27. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:34
Jaja 😊 Köszönöm a pozitív hozzáállást,megértést Zsejke! 😊
27. 38289cdce0 (válaszként erre: 26. - Andi0113)
2015. júl. 14. 21:31

Ő az akiről régebben írtál? Aki fiatalabb nálad, és nem nagyon hajlik a gyermekvállalás felé?

Mert akkor megértelek :(


VOLT egy rossz eredményed, de meggyógyultál, nem?

Rendszeresen fogsz kontrollra járni, és nem lesz semmi baj.

26. andi0113 (válaszként erre: 25. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:28
Passz...talán az, hogy nem érzem azt, hogy valóban szeretne a párom...de nem tudom...igazából minden azzal a rossz rákszűrési eredménnyel kezdődött, addig eszembe se jutot, hogy bármi bajom lehet
25. 38289cdce0 (válaszként erre: 24. - Andi0113)
2015. júl. 14. 21:23
Akkor mi okozza nálad a szorongást?
24. andi0113 (válaszként erre: 22. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:22
A párom türelmes, nyugtatgat, szerencséreva barátnőmmel és anyukámmal is tudok erről beszélni, és ami már szinte vicces, hogy a bátyám ugyanilyen hipochonder...csak talán nem ez tölti ki a napjait 😊
23. andi0113 (válaszként erre: 20. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:19
Igen, tudom, hogy a probléma gyökerével kellene kezdenem valamit...
22. 38289cdce0 (válaszként erre: 21. - Andi0113)
2015. júl. 14. 21:19

Tudom, néha én is majdnem megfulladtam :)

Akkor a férjem rámkiabált :D De hatásos volt.

Van valaki, aki melletted áll ebben a helyzetben?

Nem jó egyedül lenni ilyenkor.

21. andi0113 (válaszként erre: 15. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:17
Van amikor halálfélelmem van, rendesen bepánikolok...
20. 38289cdce0 (válaszként erre: 18. - Andi0113)
2015. júl. 14. 21:17

2 kutyus?... Az egyik legjobb gyógyszer.

Tudom, hogy közhely, de ha megszüntetnéd azt a dolgot, ami ezt az állandó szorongást kiváltja belőled, szép lassan helyrejönnél.

Inkább arra kellene koncentrálnod.

19. andi0113 (válaszként erre: 17. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:14
Allergia teszten még nem volta...nem tudom miért féltem a kis tyúksz...os életem 😕
18. andi0113 (válaszként erre: 15. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:12
Szóval valóban valós tüneteket produkálok...tudom, hogy akkor jön rám, amikor magánèleti problémáim vannak.Próbálok mással foglalkozni, van 2 kutyám, de kutyasétáltatás közben is lehet ezen gondolkodni...aki nem tudja milyen ez,el nem tudja képzelni,hogy bármit csinálok, kattog az agyam...aztán elmegyek dokihoz, kiderül, hogy nincs nagy baj, eltelik 2 nap és kezdődik elölről...
17. 38289cdce0 (válaszként erre: 16. - Andi0113)
2015. júl. 14. 21:12

Te legalább elmész vizsgálatokra, én nem sok helyen voltam.

Nincs ételallergiád?

Lelkileg nem segítenek a negatív eredmények?

Hiszen azok bizonyítékok, hogy semmi bajod sincs :)

16. andi0113 (válaszként erre: 15. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 21:08
Teljesen hasonló problémáim vannak.Egy kis hasmenés = vastagbèlrák, csomók a mellemben ( tavaly áprilisban voltam mammográfián, novemberben 4d-ultrahangon), fájt a nyakam, addig tapogattam, amíg megtaláltam a csomót, ráadásul a fül-orr gégészeten is kitapintották,2-3 cmesre tippelték, az uh szerint bőr alatti zsírcsomó, ami 2-3 mmes...most épp a székletemmel van problémám.Nem iszok alkoholt, a cigiről leszoktam 8 éve...
15. 38289cdce0 (válaszként erre: 11. - Andi0113)
2015. júl. 14. 20:57

Én nagyon ki voltam készülve. Kb. 2 évig tartott nálam ez az állapot.

Mindenféle tünetem volt, hol agydaganatot, hol gyomorrákot diagnosztizáltam...pajzsmirigy alulműködés, szívritmuszavar, gerincsérv, szklerózis multiplex, mellrák, stb., stb., tényleg minden volt :) Az volt a durva, hogy tényleg valós tüneteim voltak. Nagyon sok éjszakát végigbőgtem, a szívem majd kiszakad a helyéről, úgy vert. Izzadtam, alig kaptam levegőt, úgy össze volt szorulva a torkom.


Amikor éppen szklerózisom volt, és pár napig zsibbadt az egyik lábam, feltűnt, hogy ez mindig olyankor van, ha idegeskedek valami miatt.

És így jöttem rá, hogy csupán pszichoszomatikus tüneteim vannak.

Ezek után ha "kiújult" egy betegség, mindig arra gondoltam, hogy ezt csak a pszichém hozza létre. Megéltem azt a pár napot, vagy hetet, amíg tartott, és kész, de magamban tudtam, hogy semmi bajom.


Annyira féltem, hogy még vérvételre is elmentem. Láttam, hogy jók az eredményeim.

Közben abbahagytam a dohányzást, kávét, (kiderült hogy magas a vérnyomásom), és ettől nagyon jól éreztem magam, mindig mondtam hogy most már ezzel sem mérgezem a szervezetem, milyen egészséges leszek én.


Ezen dolgok hatására lelkileg sokkal jobban lettem, és valahogy elmúlt ez a dolog. Nagyon ritkán még előfordul, hogy átfut az agyamon valami rossz gondolat, de ahogy jött, úgy megy is.


Mindig megpróbálok egyszerű okot keresni az aktuális problémára. Mondjuk ha fáj a hasam, nem gyomorrákom van, hanem túl sok chilit ettem, túl fűszeres ételt ettem.

Ha fáj a fejem, nem agydaganatom van, hanem front van, keveset ittam, menstruáció közeledik.

Szóval megpróbálok reálisan gondolkodni.


Túl sokat nem tudtam segíteni szerintem :(

Milyen tüneteid vannak?

2015. júl. 14. 20:56

"Hipochondria

Képzelt betegség. A képzelt beteg figyelmét szinte kizárólag a vélt betegségével való foglalkozás tölti ki, és senki nem tudja meggyőzni arról, hogy egészséges. "


Tehát, itt nem egy rákos betegről van szó, nem egy AIDS-es napjai vannak megszámlálva, nem egy tüdőgyulladásról, vagy akárcsak egy egyszerű megfázásról beszélgetünk, hogy a láz ágyhoz dönt, és az ember a napok óta tartó láztól már úgy érzi soha nem lesz vége!! Ez nem más mint szinte rettegni (és még inkább vágyni rá), hogy betegek leszünk, és míg mások mártírt halált halnának azért, hogy innen a távolból (mint pl Móriczka még add alá a lovat, és sajnáld, hogy ő milyen beteg, és segítségre szorul), addig a hipochonder családja, teljesen kikészül ettől az egésztől... Velük persze nem foglalkozik senki. Őket nem védi senki. "A hipochondria lélektani hátterének egyik fontos része, hogy a beteg egyszerre vágyódik az elfogadásra és a különlegességre, amit betegségén keresztül kíván megszerezni - mindezt persze nem tudatosan. "


Igazad van, elnézést kérek, a cinizmusom miatt. Igazad van. Nagyon nagyon beteg vagy. Fordulj orvoshoz, ha azt mondja egészséges vagy, ne foglalkozz vele, fordulj másikhoz, és még ezer másikhoz ha kell, pénzt, időt energiát nem kímélve, hátha végre valaki talál valami betegséget nálad. Addig pedig tedd nyugodtan tönkre a körülötted élőket az állandó stresszéleseddel, kergesd őket az őrületbe, okolják önmagukat azért, mert te nem vagy képes inkább örülni, egy téves diagnózisnak, és másként szemlélni a világot. Mert te nem vagy képes arra, hogy örülj annak, hogy nincs komoly betegséged, élheted az életedet, véghez viheted a céljaidat, családod, gyermekeid, kutyád macskád, házad, háztartásod, munkád lehet, vezethetsz, nyaralhatsz, kirándulhatsz, veszekedhetsz a családtagjaiddal apró cseprő dolgokon, vagy éppen megoszthatod velük életed legszebb pillanatait. Ne is gondolj arra, hogy új esélyt kaptál, hogy tudatosan széppé és egészségessé tehesd az életedet. Inkább vizsgáld magad óráról órára, hátha végre lesz valami komoly bajod, és sajnálhat az egész családod, és végre beigazolódik, hogy te milyen komoly beteg is vagy.


Szerintem nem kéne egy hipochonder alá adni a lovat, hanem azonnal elküldeni orvoshoz, (ha kell vállaljon plusz munkát), és igenis lelki pofont adni neki, hogy tessen talpra állni, akár gyógyszeres kezeléssel, akár azzal, hogy megpróbáljuk megértetni vele, hogy értékelnie kéne azt, hogy egészséges nem pedig, azt keresni, hátha beteg...


Én nem egy beteget "bántottam", ahogy te fogalmaztál, hanem egy beképzelt beteget tájékoztattam arról, mi minden mással el lehetne ütni az időt azon kívül, hogy önmagunkat sajnáljuk olyan dologért, ami NEM történt meg!!!

13. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 10. - Móriczka)
2015. júl. 14. 20:51
Nem biztos, hogy cinikusságból vagy undokságból csinálja. Vannak, akik azt hiszik, hogy a mentális problémák abból adódnak, hogy az embereknek van idejük azokkal foglalkozni. Persze ez téves elképzelés, de jelen lévő, élő elképzelés a mindennapokban.
12. andi0113 (válaszként erre: 10. - Móriczka)
2015. júl. 14. 20:38
Köszönöm :)
11. andi0113 (válaszként erre: 9. - 38289cdce0)
2015. júl. 14. 20:38
Hogy sikerült? Adnál tanácsot?
10. Móriczka (válaszként erre: 4. - Boyocka)
2015. júl. 14. 20:35

Cinikus vagy és undok !!


Gyermekem van és párom egy boldog egészséges család vagyunk élnek a szüleim dolgozunk sok a teendő és az elfoglaltság Mindezért a "kis " apróságért hálás vagyok az égnek .


de soha nem merném venni a bátorságot hogy így beszéljek egy olyan emberrel aki beteg

Tudod miért ?? nem csak mert sajnálom Őt hanem mert félnék attól hogy a bántást egyszer a sorstól visszakapom az utálatosságomért .

Aztán majd lehet gúnyosodni meg ítélkezni.

2015. júl. 14. 20:33
Én saját erőből kigyógyultam a hipochondriából, bár néha még mindig bevillannak dolgok, viszont azóta orvosnak képzelem magam :( Jobbulást!
8. andi0113 (válaszként erre: 7. - Globus)
2015. júl. 14. 20:10
Sajnos igazad van,abban elsősorban, hogy az egyik para után jön a másik...azt nem tudom, mennyire vagyok energiavámpír, nyilván nem mindenkivel beszélem meg az éppen aktuális problémámat
2015. júl. 14. 20:06
Az állandóan ömegfigyelő emberek kikészítik környezetüket. Mire heroikus erőfeszítéssel sikerül őket megnyugtani, már máson lovagolnak. Több ilyen ismerősöm van, szabályos energiavámpírok, mindenki menekül tőlük.
6. andi0113 (válaszként erre: 4. - Boyocka)
2015. júl. 14. 20:02
Van mit csinálnom, de akkor is mindig ez jár az eszembe. Említettem már a háziorvosomnak, de nem igazán foglalkozott vele
2015. júl. 14. 20:00
Azóta az már rendbejött, de minden más tünetét megtalálom magamon...
2015. júl. 14. 19:59
Remélem egyszer nekem is lesz ennyi időm egy nap, magammal foglalkozni...Szerintem jót tenne neked, ha elkezdenél dolgozni, vagy futni, vagy elkezdhetnél nézni egy sorozatot ami leköt, esetleg számolhatnád a bevándorlókat egyesével, akik napi szinten átlépik a határt:)Régen a báránykákat számolták. Valamivel csak letudnád foglalni magad:) Egyébként, ha teljesen bekattansz, akkor a háziorvosod kiírhat pszichológushoz, és az ingyen jár. Ott aztán még bejuthatsz a pszichiátriára is, és ha szerencséd van, egy életre megbélyegeznek...
2015. júl. 14. 19:58
Jobbulást neked. A jypokonderség szerintem a leggyilkosabb betegség,...
2. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Andi0113)
2015. júl. 14. 19:57
Ha rossz az eredményed,akkor tényleg beteg vagy,és tudod mi a bajod.
2015. júl. 14. 19:55
Sziasztok! Szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik szintén hipochonderek, vagy csak szimplán félnek a betegségektől.Egy ideje - konkrétan egy rossz rákszűrési eredmény után- naponta legalább 2 órát töltök azzal, hogy keresem vajon mi bajom lehet...nagyon gáz, ez tölti ki a napjaimat, utálom magam emiatt...pszichológushoz kellene mennem, tudom, de nem biztos, hogy megengedhetem magamnak...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook