Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hideg lakás :( fórum

Hideg lakás :( (beszélgetős fórum)

1 2
13. simple
2015. máj. 23. 11:48
Az olajradiátor rengeteget fogyaszt.
2015. máj. 23. 11:34

A hősugárzó zabálja az áramot, és valóban csak az fog tudni melegedni mellette, aki "előtte" van!!


Az olajradiátor igaz, hogy szintén árammal működik, de a radiátor-lapok átmelegednek, és tartják a hőt, ill. be lehet állítani rajta a fokozatokat, és időnként ki-be-kapcsolnak.


Én használt műszaki cikk kereskedésben vettem korábban féláron, és szinte vadiúj volt. Nagyon örültem neki, valóban egy évben 1-2 hét tavasszal-ősszel, amikor szükség lehet rá.

11. tulipán9 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 23. 11:19
el akarok költözni, de fogok gondolkodni rajta, ha maradnék. tényleg bemelegíti az egész szobát? Köszönöm neked is a tanácsot!! :***
10. tulipán9 (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 23. 11:18
igen, így igaz csak akkor melegít, ha közvetlenül magam mellé teszem és valóban nem kapcsolják be a fűtést pár napra. mivel én szélső lakásban lakom, nekem ezért ennyire hideg. :(
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Tulipán9)
2015. máj. 23. 11:04
Ja, és az előzőből adódóan azért tűzveszélyesebb..
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Tulipán9)
2015. máj. 23. 11:03

Mert?

Más megoldás nincs jelenleg.


A házban ennyi időre nem sok értelme lenne amúgysem bekapcsoltatni, mert amire egy ekkora tömeget, aztán meg a tömeg a levegőt felfűtenek, addigra itt a nyár...


A sugárzó fűtés némileg mást tud, mint egy radiátor.. Ha tényleg sugárzó, amid van, az azt tudja, hogy közvetlenül a tárgyat melegíti fel. Magyarul, ha alatta vagy, téged..

Egy konvektív fűtőalkalmatosság - megtévesztő nevén "radiátor" - csinálja azt, hogy felmelegíti a tárgyakat, azok meg a levegőt.. Ez való egy lakásba.


A sugárzó fűtést azt inkább nagy ipari csarnokokban alkalmazzák, ahol másnak nem lenne értelme, mert nem lehetne egy év alatt se kifűteni másként. Ott tényleg csak a szakit fűti egy kicsit, hogy ne fagyjon meg, amíg reszel...

7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Tulipán9)
2015. máj. 23. 10:58

Nagy csodák nincsenek. Hőt kell bevinni a rendszerbe.


Venni kellene egy elektromos radiátort. Marha drága - már az üzemeltetése - de 2-3 hetet egy évben az ilyen helyzetekben kisegít.. Persze mondhatnék teljes klímarendszert, légcserével, légszűréssel, hűtés-fűtés-páraszabályozással, csak hát tudom, hova küldenél...


Egyébként meg tessék rávenni a házat korszersítésre, radiátorcserére, szigetelésre, de ésszel szakértővel, nem csak "gondolomra"..


Meg télen is kell fűteni, mert fontos, hogy akkor érje hő a szerkezetet.


Bár a saroklakás geometriájánál fogva mindig hidegebb lesz, mint a többi, de azért nem mindegy, mihez képest ugye..


Vágyálom és világhülyeség, hogy a végtelenségig fokozott szigetelés az segít.. Nem, végtelenségig semmi sem segít, csak a normál szerkezetek, karbantartott épületek, és a bevitt hő. Fűteni kell, mondjon akárki akármit, és az biza pénzbe kerül... A szigetelés tényleg legfeljebb elnyújtja a szerkezet hőleadását időben, mert maga a mögöttes szerkezet által tárolt hőt tartja bent. De ha nincs bevitt hő, vagy nincs mögöttes szerekezet, akkor megette a fene a szigetelést..


Nálatok azért van valami szerkezet, rendes szigetelés kéne, hogy ne hüljön ki olyan hamar, mint írod..


Egyébként meg ilyenkor tavasszal ez mindenütt nehezebb, mert ilyenkor még nincs meleg, amit bent lehetne tartani..


Ezért kell ilyenkor ráfűteni sajna.

6. tulipán9 (válaszként erre: 3. - Csgybzs)
2015. máj. 23. 10:56
köszönöm egy kis hősugárzóm van, de nem merem sokat bekapcsolni:(
5. tulipán9 (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2015. máj. 23. 10:55

itt senki nem beszél a másikkal, mindenki spórol.

sajnos csak hősugárzóm van. :(( nagyon sokan laknak, már napok óta hideg van és nem kapcsolta be a fűtést a gondnok.

2015. máj. 23. 10:55
Igen, az olajradiátor is jó, én nem is tudtam, hogy ilyen olcsón lehet venni.. :O
2015. máj. 23. 10:54

Szerezz be egy elektromos hősugárzót.

Már nagyon olcsón lehet venni:


[link]


Nagy lakás esetén érdemes egy nagyobbat, vagy több kicsit egymástól távolabb elhelyezni.

2015. máj. 23. 10:53

Olajradiátor jobb és fogyasztásra olcsóbb mint egy hősugárzó.

Forró tea... másrészt meg kellene kérdezni a szomszédokat is, ők mit tesznek ilyenkor?

2015. máj. 23. 10:50

Kedves Mindenki


saroklakásban lakom (panel) nagyon hideg van régi szigeteléssel. 2 nap alatt annyira lehűlt a lakás, h büdös dohos szag van. Mit tudok tenni? hogy melegítsek? :( fűtést már nem kapcsolják be a házban sajnos még jövőhét közepéig ilyen rossz idő lesz. :((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook