Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Heti legalább 1 napot böjt fórum

Heti legalább 1 napot böjt (beszélgetős fórum)


1 2
33. e8da813d29 (válaszként erre: 32. - 4d0b637a98)
2017. máj. 9. 22:24

Örülök :)

Gondolom néhány hét után már számolgatni sem kell majd, mert beáll a napi ritmusod meg a szervezeted az addigi "mintaétrendre".

32. 4d0b637a98 (válaszként erre: 31. - E8da813d29)
2017. máj. 9. 21:30

Hello, igen, minden rendben. Most kb. 1400-1600 kalóriát tudok betartani korrektül, az 1200/nap az nekem nem megy.


Alig várom a szombatot. Sokkal, de sokkal könnyebb volt múlt szombaton is nem enni egész nap semmit és nagyot sétálni (na jó, amikor picit éhesnek éreztem magam vagy a vércukrom leesett, akkor a méz helyre tett), mint számolgatni naponta a kalóriákat. De azt is megteszem a cél érdekében.


Szóval nagyon tetszik a heti 1 napos böjt :)

2017. máj. 9. 21:21

Violet?

Hogy haladsz az elhatározásodban?

Minden rendben?

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - 9c485f67e8)
2017. máj. 9. 21:20
Az énekesekről hallani inkább, a tubások alig beszélnek... :D
29. 9c485f67e8 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. máj. 9. 08:48

Igen, a rekeszizommal tartja a tüdôben és adagolja a levegôt.

Ez külön gyakorlat szinte évtizedeken át.

És mindegy, hogy énekes, vagy fúvós.

Gondolj pl. egy tubásra :D

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - 9c485f67e8)
2017. máj. 8. 23:45

Nem az alkatról beszélek, hanem a fogyós szokásaikról, illetve a nem minden esetben követni érdemes fogyási trükkökről, amit a vékonyabbja akaratlanul is diktál.


Én nem vagyok énekes, de azt hallom, a pocak segít "megtámasztani" a hangot, bármit jelentsen is ez.

27. 9c485f67e8 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2017. máj. 8. 08:00

Van egy bizonyos szint, ahol már másodlagos az alkat egy bizonyos szint felett.

A teljesítmény, a tehetség, a szinvonal az elsô.

Lásd Monserrat Caballe vagy Pavarotti.

2017. máj. 8. 07:15

Nekem a szombati böjt nagyon kellemesen telt, jól éreztem magam.


A héten szombaton jön a következő heti 1 napos böjt :) Aztán a rákövetkező hétfőn a következő mérlegre állást...reménykedem :)

2017. máj. 7. 17:43

Tisztelem a színpadi, az előadóművészeti munkát végzőket, de kicsit sajnálom is őket. Erővel tartani a kinézetet nagyon fárasztó, de nem tud visszavonulni, mert mással nem tud pénzt keresni. Szomorú.


Ugyanakkor extrém abban az értelemben, hogy mégis a pénztárosok, eladók, ápolók, jegykezelők, sőt irodai dolgozók, mérnöknők, háziasszonyok vannak számszerű többségben. Akiknek nem kell ugyanabba a méretű ruhába beleférniük nap mint nap.

24. 4d0b637a98 (válaszként erre: 23. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 17:42

Nem értek veled egyet. Feküdtem az Onkológiai Intézetben, ott tisztességesen bánnak a nővérekkel és az orvosokkal is. Csak lelkileg megterhelő.

Volt egy élettársam, nagy szerelmem. Szólógitáros volt, ORI engedéllyel 4 évet Norvégiában, szállodákban zenélt, volt Németországban is. Én láttam, amikor munka után mentem hozzá, hogy egész nap gyakorol, ideges, feszült. A fellépéseken csodálatos volt, rendkívül tehetséges volt. De hajnalig tartottak a fellépések..utána pl. Hoboval kötelező volt további hajnali órákig beszélgetni és no persze inni.

És a tehetsége ellenére ő sajnos nem tudott befutni igazán. Abbahagyta az egészet, pár éve összetalálkoztam vele.

Én mútlkor Laár András 1 órás előadói estjén voltam. Teljes erőbedobással és koncentrációval csinált mindent. Úgy értettem, hogy aki azt képzeli, hogy az énekesek, zenészek, színészek élete könnyű, az nagyon téved. Éjszakáznak, izgulnak, gyakorolnak, utaznak sokat...cigány élet, az az igazság, nincs rá jobb szó. Ők a reggeltől délutánig vagy estig tartó munka után nem mehetnek haza pihenni.

23. 9c485f67e8 (válaszként erre: 21. - 4d0b637a98)
2017. máj. 7. 17:34

Úgy értettem, hogy nem azok a nôk, feleségek akik reggel elmennek dolgozni délután vissza és járják a mindennapos mókuskereket napi 16 órában reggel 5-tôl este 11-ig.

Nekik az a "dolguk", hogy adjanak magukra a szinpadon, hiszen a megjelenésük rettenetesen fontos.

Nem áruházi pénztáros, eladó, nem ápoló az onkológián, nem jegykezelô havi 220 órát dolgozva hajnali 2-tôl este 11-ig, nem konyhalány a kórház konyháján.

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - 4d0b637a98)
2017. máj. 7. 17:00

Miért pont 1200 Kcal?


Még nekem is több a tápanyagigényem, pedig jóval alacsonyabb vagyok.

21. 4d0b637a98 (válaszként erre: 17. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 15:35

AugusztIzabella, igazából nem tudom, hogy ők valóban "mintacicáknak" számítanak-e. Ha engem kérdezel, semmiképpen.


Bíró Icával együtt tüntettem devizahitel ügyben, neki is hatalmas hitelterhe van, már alig bírja fizetni. Persze, nagy házat vett..meg két lakást, hogy ott működtesse a fitnesz stúdióját, azokra vette fel a devizahitelt. Én nem tartom őt cicának, nagyon is kemény nő. Metal Lady-nek lenni sem mulatság volt.


Ugyanez érvényes a többi nőre is. Zoltán Erika nagyon sokat dolgozik, elvált a férjétől, gyermeke van, normális életet él. De a színpadi fellépések kemény munkának számítanak.


Még Korda felesége is viszonylag sokat dolgozik, hiszen a nyugdíjuk piszok kevés, ahhoz kell a fellépésekkel még így 70-80 éves koruk körül is hozzákeresni.


Karda Beáta is megszenvedte a magáét, sok a fellépése, van egy nagy lánya és 4 évig élt egyedül, mire a mostani férjét megtalálta. Neki sincs magas nyugdíja, de sokszor lép fel. Ezek mind megterhelő dolgok. Látszik is az arcán, hogy mennyire ráncos és megviselt. Én nem cserélnék vele, az biztos.


De ott van a Hernádi Judit, ő is elmúlt 60 éves és még mindig nagyon csinos, jó alakú nő, egészségesen táplálkozik. Vele sem cserélnék, én nem tudnék színésznő lenni, az is nagyon megterhelő szakma...


Szóval a végén kiderül, hogy nekem könnyebb, mint a mintacicáknak :):)

20. 4d0b637a98 (válaszként erre: 18. - E8da813d29)
2017. máj. 7. 15:28

Szia, most jutottam csak oda, hogy géphez üljek (Anyák napja :).

Egyébként minden anyukának szép Anyák Napját kívánok, no meg a nagymamáknak, dédmamáknak, keresztmamáknak stb. :)


Szóval marha jól bírtam a böjtöt, néha méznyalogatással. 24 órán át sikerült betartani, tehát az egy nap megvan. A következő napom jövő héten szombaton lesz.


Igen, érdekes módon, a kövérségem mellett (tegnapi mérés szerint 168 cm magas és most sajna 119,2 kg vagyok) jók évek óta a háromhavi HbA1C értékeim, mert nincs itthon egy dkg cukor sem (nem használok egész egyszerűen semmibe, még paradicsomos káposzta főzelékbe se), másrészt teljes kiőrlésű kenyeret eszem mérsékelten stb.


De most az 1200 kcal-ra való áttéréssel a napi Ch értéket (bevitel) is megpróbálom visszafogni.

2017. máj. 7. 08:32

További elszánt kitartó megfontolt szép diétás napot kívánok!:)

Amúgy nagyon csinos vagy a képen, ha 85 kiló, ha nem.

Megkérdezhetem, hogy most mennyi vagy?

2017. máj. 6. 19:21

Látszik, hogy nagyon elszánt vagy, és én az elszántságot mindenkiben nagyon becsülöm!

Feltételeztem már az első kommenttől, hogy tudod, mit csinálsz, hisz intelligens nő vagy.

És a diabétesed is a szerencsésebb eset az 1-estől, már ha lehet ilyet mondani.

Hogy bírtad eddig a napot? (méznyalogatáson túl ... :))

17. 9c485f67e8 (válaszként erre: 13. - 4d0b637a98)
2017. máj. 6. 19:13
Te nem úgy élsz, nem olyan körülmények, lehetôségek között, mint a felsorolt mintacicák.
16. 4d0b637a98 (válaszként erre: 15. - Unom)
2017. máj. 6. 19:10

Nem propagálja magát egyáltalán. A LinkedIn-en van fenn, angolul írja, hogy egy adventista egyház pásztora.


NEWSTART c. könyve jelent meg itthon, feleségével együtt írták.


Nem mindenki propagálja magát az interneten. Az is szerencse, hogy egyáltán megengedi, hogy a YouTube-ra feltegyék az előadásait.


Ha ő mondja (és tud angolul, hiszen az előadásaiban beszél is és fordít is), hogy jártak Ausztráliában stb., nekem nincs okom kételkedni.


Az ún. nem bigottan vallásos egyházak, mint amilyen az adventisták is, nagyon sokat foglalkoznak az élet minden területével. Tóth Gábor is egy vallási alapítvány munkatársaként ad országszerte elő. Külföldre is járnak ezek az emberek, hiszen a vallási szervezetek tartanak egymással kapcsolatot.


Én Kőbánya-Óhegyen lakom, minden évben kétszer ingyenes Egészségnap van a művelődési házban. Mindig itt van Tóth Gábor, Wolfgang Köbel, de jönnek olyan vallási alapítványok, amelyek német kiadványokat adnak ingyen. Múltkor hoztam egyet haza, egy német vallásos szervezet kiadványa volt arról, mi folyik Németországban állattartás címén, a vadászok mit művelnek.

15. unom (válaszként erre: 13. - 4d0b637a98)
2017. máj. 6. 19:00
A neten egy angol nyelvű találat sincs rá. Ha világszerte vannak előadásai, akkor ez hogy lehet?
14. 4d0b637a98 (válaszként erre: 9. - E8da813d29)
2017. máj. 6. 18:58

Bizony, én már a 80-as évek óta, amikor először olvastam Oláh Andor Reformkonyha c. művét, madjnem mindig csináltam hétvégén egy gyümölcsnapot. Nemcsak a testet segíti - a szív, a tüdő, a máj, a vese működésének regenerációját -, de az idegekre és gondolkodásra is ezáltal jó hatással van.


Sajnos én 2-es cukorbetegként csak almát, körtét stb. ehetek, azt is csak reggel napi egyet.


De ez a mézes ötlet nagyon jó. A paleot én nem tudom betartani, nincs is rá pénzem, olyan marha drága. Amellett nem is értek egyet Szendi Gáborral, mert más igenis az őskorban is volt gabona :) Tehát nem igaz, hogy mindenki érzékeny a búzalisztben lévő gluténra (sikér, fehérje).


A paleo Szendi Gábor nagy biznisze lett :) Ehhez képest viszont Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök ingyen tart 20 éve előadásokat országszerte és ő is arra neveli a magyar embereket, hogy vegyék vissza a fakanalat a kezükbe, mert szörnyű, amit az élelmiszeriparban művelnek. Hát ő már csak tudja.


Sajnos nemcsak a kukoricaszirup van benne minden feldolgozott élelmiszerben, de a nátrium-glutamát is, ami súlyosan felborítja a szervezet hormonháztartását.


Sajnos a magyar társadalomban nemcsak az elhízott és ettől beteggé váló felnőtt emberek száma és aránya növekszik, de már a gyermekek és a kamaszok körében is egyre több az elhízott.

13. 4d0b637a98 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2017. máj. 6. 18:49

Én régen is (47 éves koromig, 10 évvel ezelőtt vékony voltam, egész életemben sportoltam - body building, úszás, kocogás, pingpong, fitnesz torna -, akkor abbahagytam. Hát rosszul tettem, és az étkezésemen nem változtattam.


Csalami Lászlónak a YouTube-on van fenn az Életmódváltoztatásról 6 db előadása. Az elsőn bemutatkozik. Valamikor mérnök volt, olyan cégnél dolgozott, ahol rendszeres volt a csalás. Beteg lett, májbeteg, súlyos hasnyálmirigy gyulladás és el is hízott. Valahogy (azt nem tudom, hogyan) Amerikába jutott ki, ott volt kórházban. Ott hallott egy életmódváltoztató előadássorozatról. A nővér, aki ápolta, drogozott és alkoholizált. Csalami azt mondta, annak ellenére, hogy a halálán volt, egy hét múlva rávette magát, és elment az előadásra. Attól kezdve váltott életmódot. Közben imádkozott magában (ez is egyfajta pozitív hozzáállás, ő sem bigottan vallásos), hogy el tudjon menni és ne haljon meg.


A nővér is elment és leszokott a drogról és az alkoholról és életmódot váltott.


Csalami László azóta életmód tanácsadással foglalkozik és az egyik adventista egyház pásztora. Az egész világot bejárta már, tart mindenhol előadásokat. T.C.Campbell, E.G. White stb. a kedvencei, nem is csoda.


Azt mondja, hogy az emberek, akik felkeresik, 1997-ben még 70 %-uk fizikai problémákkal kereste meg, 30 %-uk lelkivel.


Most már fordítva van, 80 % a lelki beteg, depressziós és 20 %, akinek fizikai baja van. Persze a kettő egymástól nem független. Csalami előadásaira egyébként Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök is eljárt, ott volt az egyik YouTube videón az akkor még pici gyermekével. Azóta Gábor nagyon híres lett és ő is kilépett az élelmszeriparból, mert hányni tudott volna attól, ami ott megy.


Ami a heti 1 böjtnapot illeti: én régen heti egy gyümölcsnapot tartottam. Ugyan cukorbeteg vagyok (2-es típusú), de a háromhavi Hemoglobin A1C értékeim évek óta jók. Tehát karban tartottam eddig a betegségem, éppen csak nem fogytam le.


A neten utána néztem, és most a Lidlben vettem is magyar termelői mézet, aki cukorbeteg és esetleg a napi böjttől hirtelen leesik a vércukra, annak egy-két evőkanál mézet szabad megennie, mellette csak vizet és gyógyteát lehet inni.


Most lassan este 19 óra. Hazafelé a Lidl-ből (kiváló magyar mézeket forgalmaz az áruházlánc) én is belenyaltam a mézbe, kb. egy evőkanálnyit és jobban is éreztem magam mindjárt.


Egyébként pedig semmi gondom nincs a böjttel. Nemcsak a szervezetet tehermentesíti, cukorbetegeknek kifejezetten előnyös. De már 35 éves kor felett ajánlanak heti 1 böjtnapot, 50 felett pedig kifejezetten muszáj lenne (jó sokat utánanéztem a neten, persze tudok jól angolul és azt is megnéztem...).


Nekem 65 kg-ra kell visszafogynom, a fogyást is segíti, mellette betartom majd az 1200-1400 kcal napi étkezést. Nem iszom egy korty alkoholt sem, az gátolja a fogyást.


Eszem ágában sincs megbékélni azzal, hogy meghíztam. Az arcom nem ráncos, és miért ne néznék majd újra jól ki, ha lefogytam? Megyek majd konditerembe is.


Miért? Bíró Ica elmúlt 60, Zoltán Erika elmúlt 60, Karda Beáta elmúlt 60, Korda felesége is a 70.-hez közeledik. Mind csinos és jó alakú nő. Miért kellene egy nőnek 50 éves kora felett úgy éreznie, hogy nincs előtte jövő és nincs visszaút oda, hogy újra egészséges legyen, csinos legyen és jó alakú?


Ki mondta, hogy ez lehetetlen vagy butaság?

12. e8da813d29 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2017. máj. 6. 18:36
Duplán igazad van, "tanácsadó" hatására és cukorbeteg ne!
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - E8da813d29)
2017. máj. 6. 18:23

Igazad van, de a kérdező cukorbeteg.


A böjt kinek-kinek érzése szerint, de biztosan nem egy kétes és önként kinevezett "tanácsadó" hatására.

2017. máj. 6. 17:34
Az önkéntes életmódtanácsadókkal már óceánt lehet rekeszteni.
2017. máj. 6. 17:31

Én nem tudom, ki az a Csalami László, szándékosan nem is néztem utána.

Azt viszont tudom, hogy ha heti egyszer vagy kétszer csak gyümölcsöt eszem, de főleg inkább csak folyadékot fogyasztok aznap (szénsavmentes ásványvizet és gyógyteákat), akkor másnap sokkal jobb a közérzetem, amellett, hogy a többi napokon sem zabálok ész nélkül.

2017. máj. 6. 17:20
Nem tudom, hogy a szüleink, nagyszüleink hogy álltak azzal a heti 2 nap kötelezô böjttel; ha még csak 2 nap lett volna...
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Kisj)
2017. máj. 6. 17:02

Nem kell belenyugodni a hurkákba, viszont sok fehérjével és némi edzéssel ellene lehet menni az izomzat valóban korfüggő csökkenésének, ahogy a löttyedést szépe körülírják. :D


A lánykori pár darab, amit tartogatok, feljött rám 56 évesen, amikor leadtam a 25 fölös kilót, kivéve a felsőket, mert vállban és karban igencsak megerősödtem.


Most visszajött 3 év alatt 8-10 kiló, de nem a böjt jut eszembe először. Van, aki egészségesnek mondja, de ez a Csalami László is inkább egyházi gyűléseken beszél...

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Kisj)
2017. máj. 6. 16:58

Ki ez a Csalami László?


Csak az anyagai láthatóak a neten, se életrajz, se végzettség, se egy árva szakcikk.


Ha cukorbeteg lennék, nem kockáztatnék lénappal. SEM.

Amúgy sem kockáztatok.


Nem vagyok paleós, de kedves barátom, tanárember, sikeresen lefogyott és a diabetes tünetei is erősen csökkentek, amióta paleózik.

5. kisj
2017. máj. 6. 16:50

2 évvel vagy nálam idősebb.

Bizony-bizony, ebben a korban már nem minden olyan, mint hajdanán. Többek között a látvány sem.

Békülj ki magaddal. A koroddal, a testeddel, lelkeddel.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy hajrá a 100 kilóig, de azt nem árt tudomásul venni, hogy már soha (soha!) nem leszel olyan,mint boldogult leánykorodban.

4. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 6. 16:48

Mivel cukorbeteg vagy, a kezelôorvost kérdeznem meg.

A böjt mibôl állna?

Nekem pl. nem okoz gondot, hogy hetente 1-2x gyümölcsnapot tartsak, bár amúgy is nagyon mértékletesen étkezem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook