Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes gyerekvállalás avagy mikor van a legjobb idő rá? fórum

Helyes gyerekvállalás avagy mikor van a legjobb idő rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
8. pzm3
2013. okt. 31. 13:03
24 éves voltam mikor a nagylányom született.Tervezett baba volt,mindkettőnknek volt munkahelye.Mégsem volt egyszerű mert a gyed nem volt sok,és férjem munkahelyén is bajok voltak,egyre kevesebb fizut hozott haza.Aztán elköltöztünk az ország másik végébe,ahol férjem talált jól fizető állást.Eddig a pontig nem volt tervben második gyerek,de mivel jól voltunk anyagilag úgy döntöttünk legyen a lányunknak kistestvére.Meg is lett el is vagyunk elég jól,így is,hogy én nem dolgozom.De több nem lesz.
2013. okt. 31. 13:00
Én 23 évesen szültem. Szerintem ideális kor vióolt akkor a szülésre. Semmink nem volt,voltak nehéz pillanataink, de ma is így csinálnám. Sajnos nem adatott több gyerek:(
6. fd338ca636 (válaszként erre: 1. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 31. 13:00

Szia!

Én 23 évesen szültem,most egyedül nevelem az 5,5 éves kislányomat,nem bántam meg semmit,nem csinálnék másként semmit.Mi egy kis lakást bérelünk,szerintem nincsen olyan,hogy ideális idő a gyerekvállalásra.Mindig lesz valami.Utána meg majd ott állunk 38-40 évesen,hogy ok,van házam,most már csak kéne valaki,aki csicsereg benne egész nap...szóval ez teljesen szubjektív,hogy mikor is "kell" gyereket vállalni.


Én nem vagyok abortusz ellenes,sőt.Nekem is volt,és azt gondolom,hogy ez egy lehetőség arra,hogy ne csesszünk el akár egész életre két emberéletet.Megszülni egy nem kívánt gyereket,akit utána örökbe adunk,vagy nevelőintézetbe rakunk,sokkalta nagyobb bűn,mint megszakítani egy terhességet.

Majd most jó sokan letámadnak,mert erről nem illik beszélni.

5. Free
2013. okt. 31. 12:56

Minden ember más, minden kapcsolat más. Mindenkinek más a helyes és a helytelen. Nincs 2 olyan család, ahol a körülmények és a színvonal egyező lenne, ezért a gyerekeket is másként vállalják, és nevelik.

Igazából mire vagy kíváncsi?

2013. okt. 31. 12:55
Én fiatalon szültem, szinte a semmire. Voltak nehéz időszakok, de nem csinálnék másképpen. :)
2013. okt. 31. 12:55
Szerintem nincs megfelelő idő gyermek vállalára. Vannak akik életük végéig nem érnének el olyan színvonalat amit sokan megálmodnak a gyereknek. Az nem mindegy ki milyen színvonalat tart fontosnak. Persze mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének, de mi is a legjobb?? Szerintem nem a rengeteg drágábbnál drágább játékok, ruhák és használati tárgyak a fontosak. NEkünk van drága, olcsó játékunk és mind úgyan úgy kezelik a gyerekeim. Általában kipakolnak mindent, szétterítik a lakásban, aztán játszanak az üres üvegekkel, vagy az edényekkel. Én 24 éves leszek, 4 éves a nagy fiam 2 a kicsi és nem bánom, hoyg itt vannak! Éhen nem halunk, van hol lakni, aludni, meg sem fagyunk a télen. Ezen kívül csak a szeretetem amire szükségük van az élethez. :) SZERINTEM!
2013. okt. 31. 12:50
Senki? Hűha...
2013. okt. 31. 12:43

Sziasztok!


Vannak itt sokan nők és van sok fajta vélemény és élet helyzet is természetesen.

Szeretném tudni, hogy a Mai nőnek és a Mai férfiaknak mi a véleménye a helyes gyerek vállalásról, gyereknevelésről. Mi az amit helyesnek ítéltek és mi az ami helytelen egy gyermek vállalására és egészséges fel nevelésére?


Ti mikor és hogyan vállaltatok gyereket és szerintetek helyesen cselekedtetek és ha vissza mehetnétek időben is így döntenétek?


Kíváncsi vagyok, mert Nő vagyok és én még ezután szeretnék gyermeket vállalni és habár van mit a tejbe aprítani kicsit szkeptikusan állok ehhez, mert úgy érzem néha, hogy a mai világba öngyilkosság a gyermek vállalás.


Az abortusz is nagy port kavart itt és kapott sok szép negatív jelzőt. Szeretném tudni, miért hiszik azt bizonyos nők, hogy az abortuszra menő női társaik azok gyermek gyilkosok?


Beszélgessünk ha úgy gondolod ez számodra is érdekes téma lehet!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook