Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Helicobacter pylori fórum

Helicobacter pylori (beszélgetős fórum)


17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2023. máj. 29. 11:35
Egy idő után az is belefásul a munkájába aki eredetileg nem lenne bunkó. Nem védeni akarom őket mert sajnos soknak van gond a hozzáállásával is.
16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 18:33

Ma már ilyenek az orvosok; nyíltan a pofánkba. Mikor visszamentem, és leültem, ennyit mondott:-Nem rákos.-


Van egy ismerősünk, férje haldoklott, és a doki megkérdezte a feleségtől; -Én mondjam el neki, hogy 1-2 napja van, vagy maga megmondja?-

Persze a nő azt mondta, hogy majd ő, de nem tudta, hát ilyet egy feleség nem tud mondani. De így nyugodt volt, hogy a doki nem szól a betegnek, aki valóban, másnap meghalt.:((

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2023. máj. 28. 14:53

A fogyás nálam is megvolt, bár volt miből... De 3 hónap alatt mínusz 6 kg - nem szándékosan- az egy kicsit ijesztő. Étvágyam továbbra is csak nyomokban, de legalább a fogyás leállt.


Nagyon gáz doki lehetett ha így fogalmazott 😥 Az enyém nem az, ő egyáltalán nem gáz, sőt...


Az édesség tényleg előhozhatja, bizonyos baktériumok úgy hallottam imádják a cukrot. Bár én csokit már vagy fél éve nem eszem mert brutális refluxot csinál. A krémes sütik úgyszintén, pedig azokat régen szerettem.

Igazából a gyomortükrözés se "látott" szerkezeti eltéréseket, minden ép, de h.pylori-ra "gyanús" vagyok. A neten a szokásos rémségek jönnek szembe, ebben igazad van. De nem fogok frászt kapni. Ha 2 illetve majdnem 3 hét alatt frászt kapok valamitől, az nem a h.pylori (gyanúja) lesz...😶

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Gyöngy:))
2023. máj. 28. 14:36
Majd leírom hogy volt pontosan, csak még összeszedem a gondolataimat 🤭 Dupla endoscopiám volt altatásban és hálistennek a kolonoszkópia része abszolút negatív lett.
13. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 13:09

Nekem nem fájt a gyomrom, csak fogytam, bármennyit ettem.


Gyomortükrözés, 2 hét az eredmény, hogy rákos vagyok-e? Így mondta a doki.

Aztán kiderült, hogy sima helikobacter, ami mindenkinek van, csak vagy előjön, vgay nem. Azt mondta az elmondásaim alapján, hogy nekem az édesség hozhatta elő. 2 fajta gyógyszert kaptam, az egyik a cerucal volt, másikat nem tudom. 3 hét múlva menni kellet kontrollra, de már csak fújással állapították meg, hogy kiölte-e. Ez már több mint 15 éve volt. 52 körül voltam, és 47 kilóra fogytam le. Most 67 éves, 59 kg.

NE nézd a netet, mert frászt kapsz 2 hét alatt!

12. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 12:38
Mit állapítottak meg? Nem írtál semmit.
11. andi6020 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2023. máj. 28. 12:27
nem végbél
2023. máj. 28. 12:14

Háromféle módon képesek megállapítani a h.pylorit a tükrözés mellett: kilégzéses teszt, vérvétel, székletminta elemzés.


A savlekoto huzamosabb ideig történő szedése viszont befolyásolhatja az eredményt.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2023. máj. 28. 11:01
Az a tükrözés már megvolt.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 10:24
Neked lesz az altatásos végbél tükrözés is?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Piroska52)
2023. máj. 28. 08:42
Szegény...azt nem tudtam, hogy ilyen akut tüneteket is okozhat a h.pylori. Azt tudom, hogy évekig is képes kínozni az embert a tüneteivel 😣 Én is ezért (és a fogyás-para miatt) fordultam gasztroenterológushoz.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Nagymarcsi)
2023. máj. 28. 08:38
Köszönöm, hogy leírtad :) ❤ Nem túl kecsegtető egy erős antibiotikum kúra, de a h.pylori okozta tüneteknél nyilván minden jobb...Azt hogy állapítják meg, hogy kiirtódott-e a baktérium? Nem szívesen mennék újabb tükrözésre 😥 Én Rabemant szedtem vagy 3 hónapig, enyhültek a tünetek, de mióta abbahagytam, sajnos "csőstől" jöttek vissza.
2023. máj. 28. 08:07

Nálunk a fiamnak volt, sugárban hányt, annyi ideje nem volt,hogy a mosdóba kimenjen.

Aztán elküldték vérvételre ott derült ki mi baja van.

Kapott antibiotikumot, me egy másik gyógyszert, azt szedte elég sokáig.

De meggyógyult, azóta se jött elő.

4. nagymarcsi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 07:38
Én is refluxos vagyok,sokat fájt a gyomrom,hányingerem volt,megtükröztek,nekem is h.pylorit állapítottak meg!Kb 2 hét volt amíg az eredmény megérkezett.Antibiotikummal kiírtható.Kétféle antibiotikumot kellett szednem,plussz a savlekötőt egy hétig.Az antibiotokum nagyon tönkreteszi a bélrendszert,ezért bélflóra támogatót is kell szedni!Pl enterol,probium 7,nagyon jó!Nem tanácsos egyszerre beszedni,az antibiotikum után egy-két óra elteltével.Persze a reflux megmaradt,a savlekötőt a mai napig is szednem kell!Talán ez is segítség valamelyest!Mielőbbi javulást kívánok!
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Barbylove)
2023. máj. 28. 00:15

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod. Nekem is szokott szúró gyomorfájdalmam lenni, de kizárólag a menszesz alatt (alhasi görcsöm az nincs, de az emésztésem tönkremegy abban a pár napban) Utána "csak" puffadok, jön fel a sav, stb.

Megyek H2 kilégzéses tesztre is mivel a laktulóz kilégzéses negatív lett. A H2-es teszt ki tudja mutatni a heliobacter pylori-t?

2. barbylove (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 27. 23:14

Nekem nagyon erős gyomortaji fajdalmam volt a h. Pyloritol. Olyan érzés, mintha gyomorszajon vágtak volna.


Nem tudom, hogy mennyi idő lehet a szövettan, nekem sima kilégzéses teszttel állapították meg a helicobactert. 1hetes antibiotikum kúrát kellett vegigcsinalni, és aztán újra megnézték vérből a helicobacter jelenlétét, mivel rendben volt minden, így nem kellett újabb kúra. A probiotikumos kurara utana nagyon oda kell figyelni.


Refluxom 2013 óta van diagnosztizálva, helicobacter pylorim viszont 2 évvel később lett. Csak az erős gyomorfajdalom miatt kezdtem el a dokikat járni.


Remélem, tudtam segíteni valamennyire. És jobbulast neked.

2023. máj. 27. 22:13

Sziasztok. Refluxos tünetek, puffadás, mellkasi fájdalom (kardiológia több alkalommal se talált semmi szív eredetűt) és akaratlan fogyás miatt gyomortükrözésre (is) küldött az orvos. Megcsinálták a vizsgálatot, látható eltérés nincs viszont "h.pylori antrum biopszia" került levételre.

Aki pozitív lett h.pylori-ra, milyen tünetei voltak előtte? Kiirtható ez a baktérium egyáltalán? Mennyi idő míg a szövettani lelet elkészül? Tényleg olyan durva következményei lettek amiket a neten olvasni? Sajnos az én tüneteim már elég régóta fennállnak. Köszönöm ha valaki leírja mit tapasztalt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook